Служба за контрактом

slujba za kontraktomКонтракт є підзаконним нормативно-правовим актом, а питання, які пов’язані з його дією, врегульовано відповідними нормами Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”.

Так, підпунктом “ж” пункту 8 статті 26 вказаного Закону передбачено, що під час дії особливого періоду з військової служби звільняються військовослужбовці, які вислужили строк військової служби за контрактом, укладеним на умовах, передбачених абзацом другим частини третьої статті 23 цього Закону.

У свою чергу, абзац другий частини третьої статті 23 цього ж Закону визначає, що для військовослужбовців строкової військової служби та військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 11 місяців, осіб, звільнених з військової служби під час дії особливого періоду, які приймаються на військову службу за контрактом у період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану (настання воєнного часу) або оголошення рішення про демобілізацію, строк військової служби в календарному обчисленні встановлюється шість місяців. Строк проходження військової служби для таких військовослужбовців може бути продовжено за новими контрактами на строк шість місяців.

У разі закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію дія таких контрактів припиняється достроково.

Тому після завершення 6-місячного терміну служби, за таким контрактом, військовослужбовець, який його уклав, гарантовано звільняється з військової служби, або, виключно за власним бажанням, укладає новий контракт на 6 місяців, або інший вид контракту.

Розміри щорічних відпусток (від 30 до 45 діб в залежності від вислуги років у силових структурах), оплачуваних в особливий період відпусток (до 10 діб на рік) за сімейними обставинами, грошової допомоги на оздоровлення (з урахуванням останнього підвищення премії від 90 відсотків для офіцерів і 125 відсотків для солдат і сержантів – до 420 відсотків для офіцерів і від 455 до 680 відсотків для солдат і сержантів), одноразової грошової допомоги в разі укладення контракту, визначеної Постановою КМУ від 14.05.15 року № 406 (для рядового складу =11024 грн., для сержантського і старшинського складу=12402 грн., для офіцерського складу=13780 грн.), тощо.

Грошове забезпечення з 01.01.2016 збільшено і становить 7000-14000 гривень.

Для отримання консультацій та роз’яснень щодо вище зазначеного, звертатися за телефоном
2-11-69,  2-14-33

За інформацією Корюківського
районного військового комісаріату