Звернення депутатів Корюківської міської ради щодо недопущення зупинення реформи бюджетної децентралізації у 2017 році

Президенту України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Комітету Верховної Ради України з питань бюджету

Відповідно до проекту закону України про Державний бюджет України на 2017 рік реєстраційний №5000 та похідних законопроектів щодо внесення змін до Податкового кодексу України та Бюджетного кодексу України фактично нівелюються всі досягнення бюджетної децентралізації 2015-2016 рр.

Звертаємо вашу увагу на те, що податкова база дохідної частини місцевих бюджетів фактично не змінюється, водночас зростає навантаження за видатками, так як передається на рівень місцевих бюджетів фінансування такої галузі як освіта (крім заробітної плати педагогічних працівників) та видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я. Водночас для часткової компенсації даних видатків в проекті бюджету на 2017 рік передбачено додаткову дотацію на утримання закладів освіти та охорони здоров’я, проте даний компенсаційний ресурс передбачений лише для обласних та районних бюджетів. При цьому фінансування аналогічних видатків для бюджетів міст обласного значення та бюджетів об’єднаних територіальних громад – не передбачено.

Також звертаємо вашу увагу на те, що на сьогоднішній день склалася напружена ситуація щодо виконання органами місцевого самоврядування делегованих повноважень в частині компенсації перевізникам за перевезення пільгових пасажирів. Відповідно до статті 143 Конституції України органам місцевого самоврядування можуть надаватися законом окремі повноваження органів виконавчої влади. В такому випадку держава фінансує здійснення цих повноважень у повному обсязі за рахунок коштів Державного бюджету України або шляхом віднесення до місцевого бюджету у встановленому законом порядку окремих загальнодержавних податків.

На підставі викладеного Корюківська міська рада звертається до вас з клопотанням в остаточній редакції проекту Закону України «Про державний бюджет України на 2017 рік» та похідних законопроектах щодо внесення змін до Податкового та Бюджетного кодексів України врахувати наступне:

1. Здійснити перерозподіл додаткової дотації на утримання закладів освіти та охорони здоров’я включивши до розрахунків міста обласного значення та об’єднані територіальні громади, або включити дану дотацію до освітньої та медичної субвенції;
  2. Збільшити обсяги освітньої субвенції для забезпечення видатків на оплату праці непедагогічним працівникам, а також для забезпечення анонсованого підвищення заробітної плати педагогам;
  3. Врегулювати питання фінансування компенсації за пільгове перевезення пасажирів шляхом надання місцевим бюджетам цільової дотації з державного бюджету;
  4. З метою стимулювання добровільного об’єднання територіальних громад внести зміни до додатку №3 проекту Державного бюджету України на 2017 рік, збільшивши обсяг субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад (КПКВК 2761130) у загальному фонді бюджету до 2 000 000 тис.грн.

Ухвалено на пленарному засіданні
десятої  сесії  Корюківської міської ради