Розділи порталу
Вересень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  Погода
For The Visually Impaired Version

Про безпеку праці під час збирання пізніх сільськогосподарських культур

Польові механізовані роботи із застосуванням сільськогосподарської техніки потрібно розглядати як роботи з підвищеною небезпекою, адже часто механізатор залишається один на один з агрегатом, який може у будь-який момент потребувати ремонту. А це, в свою чергу, може спровокувати працівника до виконання дій, що не відповідають вимогам безпеки.

Перед початком проведення польових робіт механізатор повинен:

– ознайомитись з дозволеним маршрутом переїзду до місця роботи;

– визначити небезпечні місця і відповідність габаритів агрегатованого знаряддя існуючим на маршруті перепонам;

– перевести знаряддя у транспортне положення з дотриманням вимог безпеки;

– перевірити справність стоп-сигналів, показників поворотів трактора чи машини та відповідних пристроїв на агрегатованому знарядді.

Виїжджати до місця проведення робіт після проходження передрейсового медичного огляду, при наявності посвідчення і шляхового листа (наряду), підписаного відповідальним за проведення робіт. Під час переїзду до місця роботи і назад потрібно дотримуватись «Правил дорожнього руху України». Перед початком руху подати сигнал і тільки після цього починати рухатись. Не допускати при перегоні трактора чи машини знаходження у кабіні сторонніх осіб і предметів. Вибирати швидкість руху агрегату з урахуванням маси, габаритів і інерційного впливу агрегатованого знаряддя на поворотах, слизькій поверхні доріг, схилах тощо. На залізничних переїздах не зупинятись, не вимикати зчеплення, не перемикати передачі.

Механізатор повинен дотримуватись вимог безпеки під час обробітку ґрунту, а саме – переконатися, що ділянка дороги, виділена для роботи, очищена від зайвих предметів. Забороняється робити круті повороти та маневрування агрегатом заднім ходом. Забороняється змінювати швидкість руху на спусках або підйомах за рахунок перемикання передач. При виконанні робіт за участю обслуговуючого персоналу потрібно перевірити дієвість двосторонньої сигналізації. Не допускати знаходження на агрегаті, а також на полі, де проводиться обробіток ґрунту, людей, які не беруть участі у виконанні технологічного процесу. Перед початком руху агрегату, включенням гідросистеми або валу відбору потужності механізатор повинен подати звуковий сигнал, впевнитися, що переміщення агрегату нікому не загрожує, i тільки після цього розпочати рух.

При збиранні врожаю не спалюйте стерню, пожнивні рештки та не розводьте вогнище; не допускайте роботу машин з відкритими капотами (захисних щитів); не застосовуйте відкритий вогонь при заправці машин паливом; не очищайте радіатори двигунів, стінок бункерів від звисаючих волокон, намоток на робочі органи при допомозі паяльних ламп та відкритого вогню.

Звертаємося до всіх, хто працює на полі! Бережіть своє життя і здоров’я! Тільки виконання вимог охорони праці, належна організація робіт дадуть змогу провести збирання врожаю без травм і аварій.

По всім питанням з охорони праці просимо звертатись до страхового експерта з охорони праці відділення Фонду Старовойта Олександра Михайловича за адресою: м.Мена, вул. Чернігівській шлях, 4/3 (тел.2-24-30, факс:2-12-53).

Олександр Старовойт, страховий експерт з охорони  праці
Менського відділення управління виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України в Чернігівській області

Мапа громади


Путівник Корюківщиною
Анонси
Корисні посилання

Портал об’єднаних громад України