Розділи порталу
Січень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  Погода
For The Visually Impaired Version

«Патронатна сім’я: дітям – родина, патронатним вихователям – стаж та заробітна плата»

Такою була тема зустрічі в міській раді, що відбулась 10 січня. У рамках інформаційної кампанії з популяризації сімейних форм виховання та пошуку кандидатів у патронатні вихователі фахівець Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розповіла про патронатні родини як альтернативу притулків та інтернатів.

На заході говорили про те, що таке патронатна сім’я, хто такі патронатні вихователі та їх помічники, хто ними може стати. Визначали також категорію дітей, які можуть бути влаштовані до патронатної сім’ї.

Спеціаліст Центру повідомила, що патронатний вихователь буде отримувати офіційну заробітну плату від держави, а в його трудовій книжці буде відповідний запис та нараховуватиметься трудовий стаж.

Окрім іншого, присутні ознайомились зі статистикою функціонування такого типу влаштування дітей в Україні. Наразі в нашій державі створено 16 патронатних родин, які надали допомогу 123 дітям. Кожна третя дитина повернулася до своїх батьків, а решта були влаштовані в інші сімейні форми виховання. Патронатні родини на даний час функціонують у містах: Київ, Черкаси, Дніпро, Чернігівська та Київська області. У Чернігівській області у 2017 році створена одна така родина у м. Варва.

Довідково:

Патронатна сім’я – це родина, яка пройшла курс навчання і готова взяти на виховання  будь – яку дитину або дітей  в будь – який час за згоди всіх її членів сім´ї.

Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів її родини надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй родині. Патронатний вихователь повинен бути безробітним.

У патронатного вихователя обов´язково повинен бути помічник патронатного вихователя – це чоловік або дружина патронатного вихователя чи інший дорослий член його родини (діти).

Хто може стати патронатним вихователем?

 • це повнолітня особа, яка є громадянином України;
 • має досвід виховання власних дітей;
 • не позбавлялася батьківських прав;
 • не має судимості;
 • проживають на спільній площі з помічником патронатного вихователя,
 • має відповідне житло (власне, орендоване чи на правах користування), у якому є кімната для прийому дітей.

Які діти можуть бути влаштовані під патронат?

 • новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;
 • підкинуті, знайдені діти;
 • безпритульні діти;
 • діти з сімей, у яких існує загроза їх життю та здоров’ю;
 • діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;
 • діти, батьки (або особи, що їх заміняють) яких померли, безвісно відсутні;
 • діти, переміщені із тимчасово окупованої території або району проведення бойових дій в зоні АТО;
 • інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім’ї або їхні батьки чи особи, що їх заміняють, не можуть піклуватися про них.

Скільки дітей може бути одночасно влаштовано в сім’ю патронатного вихователя?

Одночасно під патронат (в одну патронатну сім’ю) влаштовуються виключно діти (не залежно від їх кількості), які є братами-сестрами або до влаштування під патронат проживали в одній родині.

Діти якого віку можуть бути влаштовані під патронат?

До сім’ї патронатних вихователів можуть бути влаштовані діти віком від народження до 18 років. Діти, старші від 14 років, влаштовуються за їх власної згоди та згоди патронатних вихователів.

Скільки дитина може перебувати в патронатній сім’ї?

Термін перебування дитини у патронатній сім’ї залежить від потреб дитини та обставин,  орієнтовно становить від 1 до 3 місяців, але може бути і до 6 місяців.

Як буде здійснюватися фінансування послуги патронату над дитиною?

Патронатний вихователь буде отримувати офіційну заробітну плату від держави, а в його трудовій книжці буде відповідний запис та нараховуватиметься трудовий стаж.

Соціальні виплати становлять 2 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку.  До 6 років прожитковий мінімум на дитину –  1492 грн. х 2 = 2984 грн.; від 6 до 18 років – 1860 грн. х 2 = 3720 грн. Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи (близько 8810 грн.). Прожитковий мінімум для працездатної особи  – 1762 грн. х 5 = 8810 грн. Також установлена система надбавок у розмірі 10 відсотків за складність у разі влаштування до сім’ї патронатного вихователя новонародженої дитини, дитини з ВІЛ-інфекцією, дитини з вадами розвитку чи інвалідністю, неповнолітньої вагітної тощо.

Як стати патронатним вихователем

Кандидати у патронатні вихователі проходять відповідне навчання блокове два з половиною місяці. Після завершення курсу навчання, тренери надають рекомендацію для створення патронатної сім’ї.

Більш детальну інформацію про сімейний патронат Ви зможете дізнатися, звернувшись до Корюківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який знаходиться за адресою: м. Корюківка, вул. Шевченка, 60 (приміщення адміністрації ) або за телефоном: 2 -26 – 27.

 


Путівник Корюківщиною
Анонси

25 січня о 10.00 годині відбудеться засідання дванадцятої сесії міської ради восьмого скликання (перелік питань порядку денного можна переглянути за посиланням)

Корисні посилання

Портал об’єднаних громад України