Розділи порталуПогода

Схід села – реальний інструмент управління: про роботу Наумівського старостинського округу говорили на загальних зборах громадян

Підсумки роботи за минулий рік починають презентувати жителям підпорядкованих територій виконуючі обов’язки старост старостинських округів Корюківської ОТГ.

На загальних зборах громадян у с.Наумівка, що відбулись 3 березня, говорили про досягнення, проблеми та перспективи розвитку території старостинського округу та об’єднаної громади.

Участь у зборах взяли: міський голова Ратан Ахмедов, заступники міського голови Олександр Савченко та Олександр Биков, депутат міської ради Максим Станіславський.

Перед присутніми звітувала в.о. старости Марія Суха, яка представила деякі статистичні дані з життєдіяльності округу. Зокрема, вона зауважила, що  станом на 1 січня поточного року чисельність населення округу складає 1408 чоловік, серед яких 83 дітей дошкільного віку, 174 шкільного, зайнятого населення – 497 чол., пенсіонерів – 409 чол.

На території округу функціонують приватне сільськогосподарське підприємство «Злагода», ТОВ «Китайсько-Українська аграрна компанія «Фанда», ООО ВУД ІНДУСТРІ ЛІМІТЕД, комунальне підприємство «Наумівка – Сервіс», відділення  зв’язку, дільниця Корюківського управління газового господарства, фізичні особи-підприємці.

Було зауважено, що «Злагода» у минулому році виплатила понад 5 млн. грн.. заробітної плати більше, ніж 100 робітникам. Підприємство утримує в належному стані вулиці села в зимовий період, допомагає проводити заходи з благоустрою, за що дякували керівництву підприємства.

У звіті керівника округу йшлося також про роботу школи, дитячого садочка, сільської лікарської амбулаторії, будинку народної творчості і дозвілля. Окремою гордістю округу є дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву, вихованці якої мають вагомі успіхи в Україні. Спортивні досягнення команди наумівських лижників грошовою премією в розмірі 10 тис. грн.. нещодавно відзначив народний депутат України Анатолій Євлахов.

Марія Суха підсумувала те, що було зроблено за минулий рік:

– поточний ремонт та грейдування доріг;

– за рахунок коштів міського бюджету та за сприяння депутата міської ради Максима Станіславського проведено ремонт покрівлі та облаштовано систему опалення дитячого садочка;

– проведено упорядкування сміттєзвалища;

– встановлена автобусна зупинка;

– спилюються аварійні дерева;

– здійснено капітальний ремонт каналізаційної станції;

– три пасовища переоформили у комунальну власність громади;

– придбано музичну апаратуру для будинку культури.

Значну увагу приділено створенню сприятливих умов для розвитку та відпочинку дітей: оновилась матеріально-технічна база школи та дитсадка; за сприяння Анатолія Євлахова встановлено сучасний дитячий майданчик. Також за підтримки депутата придбано обладнання для лікарської амбулаторії.  

Говорили й про заходи з благоустрою, у рамках яких пофарбовано пам’ятники загиблим уроки Другої світової війни, огорожі, побілено бордюри і стеллу, прибрано чагарники.

За рішенням загальних зборів у Наумівці протягом місяця триватимуть консультації з приводу визначення пріоритетних завдань. Адже, окрім вирішення питання аварійності водогону (за попередніми підрахунками, проект з оновлення водозабезпечення обійдеться громаді в суму більше 10 млн.грн), у планах округу – очищення ставків-накопичувачів, ремонти доріг по сільських вулицях, благоустрій кладовищ, заміна вікон у школі та ін. У перспективі також будівництво освітлення проїжджої частини траси (попередньо є домовленість з Анатолієм Євлаховим щодо реалізації проекту).

З цього приводу висловився міський голова Ратан Ахмедов: «Бюджет громади – це не власність депутатів, це власність усіх жителів громади. Є окремий ресурс, і цього року, крім видатків на заробітні плати та енергоносії, є перелік видатків на розвиток Наумівського округу. Школа, благоустрій кладовища, ямковий ремонт доріг, освітлення, ремонт водогону… Люди мають вирішити, що для них в пріоритеті, і вже до літа ми маємо приступити до роботи», – зауважив міський голова.

Наприклад, ямковий ремонт доріг та встановлення зупинки обійдеться округу в суму близько 200 тис.грн., на будівництво огорожі кладовища піде 95 тис.грн; близько 180 тис. грн. треба витратити на вуличне освітлення, розчистка ставка-накопичувача – близько 350 тис.грн. і т.д., ремонт та оновлення матеріально-технічної бази дитсадка і школи обійдеться в 284 тис.грн.

На сході села від жителів надходили пропозиції щодо збільшення суми видатків на ремонт водогону, а за рахунок чого це робитиметься, люди вирішать самостійно.

Наумівський старостинський округ поступово змінюється та розвивається. Його інтереси в міській раді представляє депутат Максим Станіславський. Активну позицію щодо сприяння в розвитку території займає і депутат міської ради Світлана Симончук, яка захищає інтереси громади на сесіях.

У Корюківській громаді сходи сіл стають не банальним звітом міської ради, а реальним інструментом управління за участі всіх жителів громади.

Мапа міста
Мапа міста
Корисні посилання
Портал об’єднаних громад України

Березень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют   Кві »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031