У Корюківці вшанували ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

14.12.2018

Зустріч з учасниками ліквідації наслідків катастрофи планетарного масштабу відбулась у міському історичному музеї, де згадували тих людей, які ціною власного життя рятували світ від невидимого ворога.

Слайди з історичними знімками процесу ліквідації наслідків аварії вкотре нагадали присутнім про жертовність та мужність співвітчизників, які самовіддано та професійно виконували поставлені завдання. Це – пожежники, військовослужбовці, енергетики-атомники, інженери-конструктори, будівельники, прості робітники і колгоспники.

Всього у ліквідаційних роботах взяли участь близько 650000 людей, серед яких 468 чоловік – вихідці з Корюківщини. Наші земляки також проводили дезактивацію високоопромінених об’єктів, знімали радіаційний ґрунт,  освинцьовували робочі місця персоналу, забезпечували польоти авіатехніки, тягачами відтягували уражену радіацією техніку, відстрілювали уражених тварин, перевозили будматеріали, споруджували могильники, працювали дозиметристами, вручну демонтовували опромінене обладнання, працювали телефоністами, поварами, водіями.

Сьогодні дехто з них працює, дехто знаходиться на заслуженому відпочинку, але всіх їх назавжди об’єднало одне – незгасна пам’ять про події 30-річної давнини та пам’ять про побратимів, яких вже немає серед живих, а таких – майже 300 чоловік.

На заході багато теплих слів вдячності та глибокої поваги звучало ліквідаторам від представників міської та районної влади.

За високий професіоналізм, мужність та героїзм, вагомий особистий внесок у подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ліквідатори отримали заслужені відзнаки.

Почесною грамотою Корюківської міської ради нагороджено:

– Скотаря Миколу Миколайовича;

– Безсмертного Віталія Олексійовича

 Почесною грамотою Корюківської райдержадміністрації  нагороджено:

– Мураєнко Валентину Олексіївну

Почесною грамотою Корюківської районної ради  нагороджено:

Верещаку Михайла Васильовича

Голова районної організації «Спілка Чорнобиль» Микола Скотар, у свою чергу, відзначив високий рівень співпраці об’єднання з владою, районною організацією ветеранів та висловив вдячність за належний рівень проведення пам’ятних дат, пов’язаних з Чорнобильською трагедією. Він щиро побажав колегам міцного здоров’я та на знак вдячності вручив пам’ятні медалі «За врятовані життя»:

– Дрозду Сергію Леонідовичу

– Бардакову Миколі Петровичу

– Рябцю Анатолію Миколайовичу

– Тищенку Володимиру Івановичу

– Коробку Сергію Вікторовичу

– Корюці Валентину Михайловичу

– Плющу Олександру Миколайовичу

– Купрієнку Костянтину Олексійовичу

– Смаглюку Миколі Івановичу

– Левченку Олександру Григоровичу

– Никифоренку Юрію Івановичу

– Демиденку Миколі Дмитровичу

– Рижуку Юрію Миколайовичу

– Роговому Анатолію Михайловичу

– Солохненку Федору Григоровичу

Медаль «За мужність» вручено ліквідатору Пуховому Станіславу Івановичу.

Покладанням квітів до пам’ятного знака «Героям Чорнобиля» вшанували пам’ять ліквідаторів, які передчасно пішли з життя.

Загальний відділ виконавчого апарату
Корюківської міської ради

ukУкраїнська