Розділи порталуПогода

У музеї презентували збірник документів і матеріалів «Корюківська трагедія 1943 року: усна історія»

28.02.2019

Корюківська трагедія 1943 року – трагедія світового масштабу, про яку має знати і пам’ятати людство. Вже чимало збірників і видань з даної тематики побачило світ, і робота в цьому напрямку триває.

Напередодні відзначення 76-х роковин трагедії, 27 лютого, в історичному музеї Корюківки відбулося засідання круглого столу на тему «Корюківська трагедія – національний символ скорботи України», за участі істориків, науковців, учнівської молоді, представників галузі освіти і культури, громадськості.

Розпочалося засідання з презентації збірника документів і матеріалів «Корюківська трагедія 1943 року: усна історія». Про видання, до якого входять напрацювання дослідників події та викладене бачення трагедії молоддю, розповіла директор музею Людмила Бабич.

До присутніх звернулася начальник Відділу освіти, культури, молоді та спорту міської ради Ірина Наумчик, яка подякувала всім, хто докладає зусилля для дослідження важливих історичних подій.

Представник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко розкрив тему радянського партизанського руху, як інструмента політики СРСР на окупованій нацистами території під час Другої світової війни (1941-1944 років).

Говорили про причини та перебіг каральної операції, внаслідок якої було знищене містечко з тисячами мирних жителів, виконавців злочину, про пошукову роботу та дослідження поховань жертв трагедії, згадували свідчення тих, хто пережив трагедію.  

Серед доповідачів були представники Корюківського історичного музею Андрій Науменко, Катерина Онищук, запрошені представники музейних закладів громад, які також у роки війни постраждали від нацистської окупації.

Подібних трагедій, наслідком яких було знищення мирних жителів, було багато. Згадали на засіданні трагічні сторінки села Козари Носівського району, про які розповіла завідувач «народного» історико-краєзнавчого музею с.Козари Оксана Адаменко. Директор Сновського історичного музею Валентина Москаленко нагадала про злочини окупаційного режиму на відповідній території, а старший науковий співробітник Чернігівського обласного історичного музею ім.В.В.Тарновського Денис Дрозд розповів про трагедію с.Єліне, яку досліджує. Про те, як діяло в сусідніх Холмах в часи нацистської окупації молодіжне підпілля, доповіла молодший науковий співробітник Корюківського історичного музею Оксана Мисник.

Підбиваючи підсумки засідання, учасники круглого столу зауважували, що вивчення трагічних сторінок історії України має важливе значення для запобігання повторенню подібних трагедій, а пам’ять про жертв війни – святий обов’язок нації.

Загальний відділ виконавчого апарату
Корюківської міської ради

Мапа міста
Мапа міста
Путівник Корюківщиною
Корисні посилання

Портал об’єднаних громад України

Анонси

29 лютого об 11.00 год. на площі Героїв України відбудеться видовищно-театралізоване дійство до свята “Масниці”


1 березня об 11.00 год. біля Меморіалу на честь героїчного опору жителів Корюківки нацистським окупантам відбудеться мітинг з нагоди 77-х роковин Корюківської трагедії


6 березня о 14.00 год. в міському будинку культури відбудеться святкова концертна програма до Міжнародного жіночого дня


Графік сходів громадян у населених пунктах Корюківської міської територіальної громади у 2020 році

Лютий 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ   Бер »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728