Розділи порталуПогода

Співвласники багатоквартирних будинків продовжують навчання з управління енергоефективними проектами

04.07.2019

Сьогодні в міській раді вкотре відбулася зустріч з представниками діючих в місті ОСББ та жителями багатоквартирних будинків, які мають намір створити таке об’єднання. Говорили про відносини права власності у будинках та про налагодження роботи новоствореного ОСББ.

Національний консультант з підтримки створення ОСББ та розвитку їх потенціалу (ПРООН) в Чернігівській області Світлана Рожок також розповіла про заходи енергоефективності та механізми реалізації енергоефективних проектів.

На зустрічі обговорювали питання фінансової та інформаційної підтримки ініціатив співвласників багатоквартирних будинків.

Так, наразі в Україні діє Програма підтримки енергоефективності (EE4U), яка має сприяти підвищенню енергоефективності житлового сектору в Україні та скороченню викидів парникових газів. У цьому контексті ЄС спільно з Урядом Німеччини будуть підтримувати діяльність Фонду енергоефективності у наданні грантів на термомодернізацію багатоквартирних будинків на всій території України. Протягом двох фаз цієї програми, загалом ЄС надасть 80 млн євро на гранти для ОСББ і понад 22 млн євро технічної допомоги (які переважно будуть використані Міжнародною фінансовою корпорацією (МФК) та ПРООН). ПРООН надаватиме технічну допомогу шляхом впровадження проекту «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES), який триватиме з 1 жовтня 2018 року до 30 вересня 2020 року.
На місцевому рівні також розроблена Програма стимулювання, створення, фінансової підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та впровадження енергозбереження в будинках ОСББ на 2017-2019 роки.

Довідково: Про Проект «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES)

Основна мета Проекту – мобілізація співвласників житла в багатоквартирних будинках в Україні та підтримка їхньої мотивації до підвищення рівня енергоефективності власних будинків. Проект діятиме на місцевому рівні по всій країні, допомагаючи створювати нові об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), а також сприяючи зміцненню потенціалу як новостворених, так й існуючих ОСББ, які в подальшому зможуть розробити власні проекти з підвищення енергоефективності та подати заявку на фінансування до Фонду енергоефективності України.

Протягом двох років Проект «Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» буде проводити інформаційну кампанію на національному, обласному та місцевому рівнях з метою інформування широкої громадськості та місцеві громади щодо нового законодавства у сфері енергоефективності, програм Фонду енергоефективності та механізмів фінансування, які він пропонує. Проект проводитиме серію групових та індивідуальних консультацій для активістів, які мають намір створити ОСББ, активів вже створених ОСББ та місцевої влади з питань створення ОСББ, ведення бухгалтерії та фінансового менеджменту, пошуку та отримання фінансування для ініціатив по покращенню стану будинків.

У ході реалізації Проекту ПРООН спиратиметься на партнерські відносини з місцевими органами влади, а також на майже десятирічний досвід мобілізації громадян для втілення місцевих спільних ініціатив, набутий у ході впровадження проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Також ПРООН тісно співпрацюватиме з Міжнародною фінансовою корпорацією (МФК).

В середньому 480 000 осіб отримають пряму вигоду від реалізації проекту, та не менш ніж 1 мільйон українців підвищать свою обізнаність у сфері енергоефективності.

Подати заявку на участь в проекті можна за посиланням www.houses.in.ua/registration

За додатковою інформацією звертатися до:

Тетяни Дієвої, відділ зв’язків з громадськістю (050)4465004, tetyana.diyeva@undp.org

Світлани Рожок, Національний консультант з підтримки створення ОСББ та розвитку їх потенціалу (ПРООН) в Чернігівській області (096)2680440, rosvett@ukr.net

Загальний відділ виконавчого апарату
Корюківської міської ради

Мапа міста
Мапа міста
Путівник Корюківщиною
Корисні посилання

Портал об’єднаних громад України

Анонси
Липень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031