«Е-пенсія» — признач пенсію в «один дотик»

02.09.2019

Віднедавна Пенсійний фонд України запровадив нову модель звернення громадян за призначенням пенсії в «один дотик»: заявник подає необхідні документи дистанційно в електронному вигляді, а після їх розгляду має відвідати сервісний центр, аби забрати пенсійне посвідчення. Тобто послуга «е-пенсія» передбачає лише одне відвідування органу ПФУ.

Детально про роботу нового сервісу розповів сьогодні на брифінгу в Чернігівській облдержадміністрації начальник Головного управління Пенсійного фонду України в області Юрій Юрченко.

— Впровадження такої системи спрощує взаємодію громадян з Пенсійним фондом, зменшує витрати часу кожного, хто звертається за призначенням пенсії, а також забезпечує максимально комфортні умови для отримання послуг, не виходячи з дому, — зазначив Юрій Юрченко і додав, що послуга є безкоштовною. Її переваги вже оцінили 22 жителі Чернігівщини.

Щоб скористатися сервісом, потрібен доступ до інтернету, електронний цифровий підпис (до речі, можна отримати в органах Державної фіскальної служби) та сканований пакет документів. Зареєструвавшись на вебпорталі електронних послуг, слід дотримуватися інструкцій: заповнити відповідну анкету, завантажити документи, підписати заяву електронним підписом і відправити її до ПФУ. Термін розгляду — 10 днів. Зі сформованою електронною пенсійною справою можна ознайомитися в будь-якому відділенні. Оригінали всіх необхідних документів особа має пред’явити, коли забиратиме посвідчення.

Заступник начальника управління інформаційних систем та електронних реєстрів Головного управління ПФУ в області Олексій Сорокін продемонстрував алгоритм дій для користування сервісом.

Варто зазначити, що традиційний прийом громадян (коли приймаються документи в паперовому вигляді) ніхто не відміняв.

За словами Юрія Юрченка, згодом презентують мобільний додаток послуги «е-пенсія».

До речі, на вебпорталі електронних послуг ПФУ працює низка інших сервісів для пенсіонерів, застрахованих осіб та страхувальників. Наприклад, пенсіонери можуть отримувати безкоштовне СМС-повідомлення про призначення та перерахунок пенсії, а працюючі — про сплату страхових внесків роботодавцем та розмір страхового стажу особи.

За повідомленням Департамента інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

19 вересня біля Меморіалу на честь героїчного опору жителів Корюківки нацистським окупантам відбудеться мітинг до Дня вигнання нацистських окупантів з Корюківщини. Початок: о 9.00 год.

21 вересня – святкові заходи до Дня села Сахутівка. Початок о 12.00 год. Місце проведення – біля будинку культури. У програмі: концерт, привітання, частування, конкурси

Режим роботи ставків на річці Бреч

Вересень 2019
« Сер