До уваги споживачів, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг

29.10.2019

Звертаємо увагу на зміну порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Починаючи з жовтня 2019 року, відповідно до Закону України від 9 листопада 2017 року № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» пільга надається у грошовій формі.

Розраховані органами соціального захисту населення суми пільг перераховуватимуться АТ «Ощадбанк» для подальшого проведення ним розрахунків з надавачами послуг за кожного конкретного пільговика (безготівкова форма).

Пільговикам, які подали заяву до органу соціального захисту населення на отримання пільги готівкою, виплата здійснюватиметься у готівковій формі в зазначений у заяві спосіб (банк або пошта).

У зв’язку з цим платіж за послугу нараховується в повному обсязі, без врахування знижки, яка надається пільговику. У разі отримання готівки пільговик має сплатити спожиті послуги повністю.

Інші пільговики сплачують, як і раніше, частину платежу, а суму пільги за них перерахує надавачу послуг АТ «Ощадбанк» (за наявності даних про номер мобільного телефону пільговик отримає інформаційне повідомлення від банку про проведені платежі).

Враховуючи, що відповідний механізм запроваджується в Україні вперше, через неточності в даних з технічних причин можуть бути випадки ненарахування окремим особам суми пільги за жовтень 2019 року. У такому випадку рекомендуємо звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання. Сума пільги за жовтень буде донарахована наступного місяця.

Міністерство розвитку громад та територій України

Жовтень 2019