Ратан Ахмедов взяв участь у зустрічі голови ОДА з керівниками об’єднаних територіальних громад

14.11.2019

Зустріч очільника Чернігівської облдержадміністрації Андрія Прокопенка з головами об’єднаних територіальних громад Чернігівщини відбулася 13 листопада.

Під час спілкування з очільником області міські, селищні та сільські голови розповіли про стан справ у своїх громадах і висловили пропозиції та ідеї щодо подальшого розвитку ОТГ в умовах децентралізації. Зокрема, йшлося про питання освітньої та медичної субвенції, ремонту доріг, оренди землі, акцизного податку, вирішення проблеми побутових відходів та інше.

Андрій Прокопенко висловив свою позицію щодо продовження децентралізації, зауваживши, що громади й надалі повинні розвиватися і ставати самодостатніми.

Окрему увагу Андрій Прокопенко приділив питанню пасажирських перевезень:

– Це одна з нагальних проблем, оскільки села не мають бути відірваними від цивілізаціїМи маємо напрацювати спільний механізм, збалансувати потреби людей і бажання перевізників. Як варіант: у навантаження до прибуткового маршруту перевізник має брати і менш прибуткові.

Говорили на зустрічі і про доцільність функціонування райдержадміністрацій та про ситуацію з комунальним підприємством «Ліки України», яке без публічного обговорення передали в оренду однойменному товариству з обмеженою відповідальністю.

Довідково. На сьогоднішній день у Чернігівській області функціонує 45 ОТГ, у ще п’яти призначено вибори на 22 грудня цього року. Так, із 569 базових рад на початок реформи 373 вже прийняли рішення про об’єднання чи приєднання територіальних громад. В утворених ОТГ проживає 501,9 тисячі осіб – 49,9% населення області.

Чернігівщина другий рік поспіль у п’ятірці областей лідерів за загальним рейтингом моніторингу процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування. Станом на 10 листопада цього року займає 4 місце.

За інформацією Чернігівської облдержадміністрації

Листопад 2019