Понад 24 тисячам споживачів на Чернігівщині зробили перерахунок вартості доставки газу

24.04.2020

В березні НКРЕКП затвердило мінімальний розмір плати за доставку газу. Рішення торкнулося нових споживачів, домогосподарств, які споживають газ менше дев’яти місяців, і які не користувались газом. Розмір мінімального платежу в Чернігівській області для них становить від 3,47 грн до 27,95 грн на місяць. Він діятиме з 1 січня 2020 року.

6 березня Регулятор схвалив постанову, яка передбачає мінімальну плату для  наступних категорій споживачів:

• нові споживачі та/або домогосподарства, що мають період споживання природного газу менший ніж дев’ять місяців;
  • домогосподарства, які тривалий час не користувались газом, в тому числі яким припинено розподіл газу шляхом опломбування, але вони не від’єднані від системи газопостачання і не подали заяву на розірвання договору на розподіл.

Розмір мінімальної плати, в залежності від наявності газового обладнання.

Домогосподарство з газовою плитою 3,47 грн./міс.
Домогосподарство з плитою та газовою колонкою 11,21 грн./міс.
Домогосподарство з автономним опаленням 27,95 грн./міс

У квітні оновлені рахунки отримали 24 650 абонентів «Чернігівгазу». Тим, хто вже сплатив квитанції в січні та лютому, зроблено перерахунок вартості доставки. Кошти залишаться на особових рахунках споживачів. Для цього не потрібно писати окремих заяв та звертатись до контакт-центру.

Для розрахунку мінімальної плати за доставку для домогосподарств НКРЕКП використало діючі норми споживання газу. Вони розраховані на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 27 лютого 2019 № 143 «Питання споживання природного газу».

Розмір мінімальної плати для домогосподарств, які використовують газ комплексно, розрахований з середньомісячного обсягу споживання у міжопалювальний період. Раніше для цієї категорії споживачів вартість плати за доставку газу розраховувалась на квадратуру помешкання або будинку.

За повідомленням АТ «Чернігівгаз»

Квітень 2020