Про грошову допомогу, компенсацію та індексацію пенсій в умовах карантину: питання та відповіді

09.04.2020

На засіданні Кабінету Міністрів України 1 квітня ухвалено постанову «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році». Документом визначається механізм проведення перерахунку пенсій, встановлення щомісячної компенсаційної виплати для пенсіонерів старше 80-річного віку та виплати одноразової грошової допомоги (у зв’язку з негативними наслідками поширення на території України COVID-19) у сумі тисяча гривень.

Хто зможе отримати одноразову грошову допомогу у сумі 1000 гривень?

У квітні буде здійснена одноразова виплата грошової допомоги — тисяча гривень — окремим категоріям населення, зокрема:

– громадянам, пенсія яких не перевищує п’ять тисяч гривень. Виплата розпочнеться після внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік»;

– одержувачам державної соціальної допомоги — особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю (крім осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю, які одночасно з цією допомогою отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»);

– одержувачам державної соціальної допомоги — особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю;

– одержувачам тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Які виплати отримають 80-річні пенсіонери?

Із 1 квітня 2020 року пенсіонерам, яким виповнилося 80 років, буде встановлено щомісячну компенсаційну виплату до пенсії в розмірі до 500 гривень. Такі виплати в області отримають 49,4 тисячі осіб зазначеного віку, в яких пенсія не перевищує розміру середньої заробітної плати за минулий рік — 9 205 гривень.

Особам, яким 80 років виповниться після 1 квітня 2020 року, щомісячна компенсація встановлюватиметься з дати досягнення такого віку.

Крім того, якщо пенсіонер віком старше 80 років має страховий стаж не менше 25 років чоловік або 20 років жінка та отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», то після встановлення доплати розмір пенсії не може бути нижче 2 600 гривень.

Виплати пенсій даній категорії громадян розпочато 7 квітня.

Коли відбудеться індексація пенсій для інших категорій пенсіонерів?

Дата проведення індексації пенсій у 2020 році — 1 травня.

Чи потрібно звертатися до органів Пенсійного фонду з питань перерахунків та нарахувань?

Перерахунки проводяться автоматизованим способом: звертатися до органів Пенсійного фонду не потрібно. Розмір доплат розраховується індивідуально для кожного пенсіонера за документами, що містяться в пенсійній справі. Виплата перерахованих пенсій, компенсацій, грошової допомоги проводитиметься в установленому порядку через уповноважені банки чи Укрпошту.

За повідомленням Головного управління
Пенсійного фонду України в Чернігівській області