У Корюківці вшанували пам’ять героїв-чорнобильців та всіх, хто загинув внаслідок аварії на ЧАЕС

27.04.2020

26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, добровольців, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.

В цей день міський голова Ратан Ахмедов, голова районної державної адміністрації Володимир Полубень, голова районної ради Віктор Чернуха, голова районної організації «Спілка Чорнобиль» Микола Скотар, разом з ліквідаторами аварії на ЧАЕС, вшанували пам’ять героїв-чорнобильців, поклавши квіти до пам’ятного знаку.

У ліквідаційних роботах радіаційного лиха тоді взяли участь більше 600 тисяч людей, серед них 468 – вихідці з Корюківщини. Наші земляки проводили дезактивацію високоопромінених об’єктів, знімали радіаційний ґрунт, освинцьовували робочі місця персоналу, забезпечували польоти авіатехніки, тягачами відтягували уражену радіацією техніку, перевозили будматеріали, споруджували могильники, працювали дозиметристами, вручну демонтовували опромінене обладнання, працювали телефоністами, поварами, водіями. Багато з них зараз на заслуженому відпочинку, а багато передчасно пішли з життя.

Світла пам’ять всім, хто рятував рідну землю і людство від радіації ціною свого життя. Вдячність і доземний уклін  героям, які живуть поруч з нами.

Загальний відділ виконавчого апарату
Корюківської міської ради