Визначено формат проведення Великодніх свят

09.04.2020

Правоохоронці провели онлайн зустріч з представниками Всеукраїнської Ради Церков і Релігійних Організацій.

Як повідомив радник глави Міністерства внутрішніх справ України Юрій Тандіт, що представники МВС та Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій під час онлайн-зустрічі, присвяченої формату проведення богослужінь під час свят, досягли порозуміння щодо проведення релігійних свят:

– Cлужби у храмах проводитимуться, однак, за участю не більше десяти осіб – для парафіян трансляція відбуватиметься у режимі онлайн. У місцях Богослужінь може бути присутня обмежена кількість людей, а саме: священник, прислужник, дяк і особи, які технічно обслуговують Богослужіння та забезпечують онлайн-трансляцію. Обов’язковою умовою є носіння захисних масок чи респіраторів усіма присутніми, крім священнослужителя.

– Вірянам не забороняється відвідувати Храм у індивідуальному порядку в час відсутності проведення Богослужінь, але в такому разі кількість осіб, які одночасно перебувають разом не повинна бути більше двох у великих Храмах та однієї у Храмах меншого розміру, не враховуючи Священнослужителя. Усі присутні зобов’язані носити маски, а ззовні не повинно бути черг.

– Щодо проведення Обряду освячення Пасок та Пасхальних кошиків, існуватиме декілька можливостей. У містах, Священнослужителі можуть бути запрошені у пекарні, на заводи або ж у магазини, для освячення там пасок, таким чином усі бажаючі можуть купити вже освячений хліб. У сільській місцевості, віряни зможуть виставити Пасхальні кошики за ворота, а священник матиме змогу пройти вулицями та освятить їх. Таким чином вдасться мінімізувати кількість контактів між людьми.

Радник міністра наголосив, що людське життя, його захист, фізичний та моральний розвиток особи – це спільна місія Церкви та Держави. Тому, у разі намагань вірян відвідувати Церкву, поліцейські патрулі толерантно та виважено роз’яснюватимуть необхідність виконання правил карантину.

Юрій Тандіт також підкреслив, що для безперешкодного пересування священників до місць проведення служб, представники конфесій мають подати списки своїх священнослужителів. Окремо з представниками різних конфесій обговорили волонтерську роботу церков, які опікуються безхатьками та соціально незахищеними верствами населення. Правоохоронці просять представників релігійних організацій подати списки відповідальних за це осіб та місць проведення відповідних заходів.

Нарада, на якій обговорили питання проведення релігійних обрядів у період карантину, відбулася 8 квітня в Чернігівській ОДА. У ході обговорення заступник начальника обласного управління поліції Сергій Ігнатьєв наголосив на необхідності виконання вимог постанови КМУ № 211, якою запроваджено обмежувальні заходи для протидії коронавірусу. Нею, зокрема, заборонене перебування в громадських місцях без вдягнутої маски чи респіратора та переміщення групою людей більш ніж дві особи.

Тож іти до церкви компанією цьогоріч не слід, як не варто й відзначати свято у парках, скверах, зонах відпочинку, лісопаркових та прибережних зонах. Поліція стежитиме за дотриманням вимог урядової постанови та відповідно каратиме порушників.

Закликав цьогорічний Великдень провести вдома, у колі сім’ї, не наражаючи на небезпеку себе та своїх рідних, заступник голови ОДА Андрій Подорван. «Інакше всі наші 4-тижневі спільні зусилля з дотримання карантину та обмежень, які дуже дорого обходяться громадянам та державі, будуть марними», зауважив він.

За повідомленням Департаменту комунікації МВС України
та Чернігівської ОДА