57 ОТГ замість 22 районів: Уряд затвердив перспективний план формування територій громад Чернігівщини

15.05.2020

13 травня Кабінет Міністрів України затвердив перспективний план формування територій громад п’яти областей, у тому числі, Чернігівської. Відтак, затверджені перспективні плани вже мають 17 областей.

Згідно з планом у Чернігівській області передбачається утворення 57 об’єднаних територіальних громад. Наразі ж функціонують 50 ОТГ (13 міських, 19 селищних, 18 сільських). Вони покривають 65,8 % території області, де проживає половина її населення. Вже 376 місцевих рад із 569 (це кількість рад базового рівня на початок реформи) скористались правом на добровільне об’єднання.

Проте ще 193 місцеві ради не ввійшли до складу жодної із ОТГ.

У Корюківському районі таких громад 6: Білошицько-Слобідська, Охрамієвицька, Перелюбська, Прибинська, Рибинська, Шишківська. За перспективним планом вони увійдуть до Корюківської міської територіальної громади. Відтак, територія області буде стовідсотково покрита об’єднаними територіальними громадами. Всі послуги – адміністративні, соціальні, медичні – передаються на рівень громад.

Згідно з прийнятими змінами до законодавства передбачається, що чергові місцеві вибори відбуватимуться на новій територіальній основі – відповідно до затверджених перспективних планів. Тож реформування базового рівня вийшло на завершальну стадію.

Перспективний план став результатом спільної значної організаційної, аналітичної та методологічної роботи облдержадміністрації, регіональних відділень асоціацій органів місцевого самоврядування та експертних організацій. Активно залучалися до цього процесу Асоціація об’єднаних територіальних громад, Асоціація міст України, Всеукраїнська асоціація сільських і селищних рад.