Шана і вдячність ветеранам!

09.05.2020

Кравченко Ганна Григорівна, м.Корюківка

Цього року, у зв’язку з карантинними обмеженнями, традиційні урочисті заходи не проводяться, але вшанувати тих, хто ціною власного здоров’я, боровся за рідну землю, чия молодість була оповита гіркотою втрат і болем, хто вкладав усі свої сили у відбудову Батьківщини після руйнівної війни – наш святий обов’язок.

На території громади проживає 15 ветеранів війни, учасників бойових дій, жертв нацистських переслідувань, інвалідів війни та малолітніх в’язнів концтаборів, які отримали до 75-ї річниці Перемоги матеріальну допомогу, вітальні листівки від міської ради та солодощі від районної ветеранської організації.

Почесними грамотами відзначили мужність і героїзм ветеранів, проявлені у роки війни:

Грамотою Корюківської міської ради нагороджені:

Гладченко Іван Юхимович – учасник бойових дій, житель с.Домашлин;

Корж Федір Петрович – учасник бойових дій, житель с.Олександрівка.

Грамотою Корюківської районної ради нагороджені:

Свиридок Афанасій Демидович – учасник бойових дій, житель с.Воловики;

Нафтольська Валентина Андріївна – учасник бойових дій, жителька м.Корюківка;

Грамотою Корюківської райдержадміністрації нагороджені:

Погуляй Олександр Васильовичучасник війни, житель с.Прибинь;

Тройна Лідія Кирилівнаучасник бойових дій, жителька м.Корюківка

П’ятеро ветеранів цього року відзначені знаками народної пошани. Ювілейні медалі «75 років Перемоги» отримали учасники бойових дій:

Гладченко Іван Юхимович – рядовий, зв’язківець. У 1941-1945 роках брав участь у бойових діях на Ленінградському фронті. День Перемоги зустрів у госпіталі м. Севостополь. Нагороджений медаллю «За відвагу», Орденом Вітчизняної війни І ст. та ювілейними медалями. Сьогодні Івану Юхимовичу виповнилося 98 років;

Нафтольська Валентина Андріївна – єфрейтор, стрілок. З 1942 по 1945 рік  брала участь в обороні Москви, у боях за Смоленськ та Вітебськ. Нагороджена Орденом «Вітчизняної війни І ст.», «За мужність», медаллю «За Перемогу над Німеччиною»;

Свиридок Афанасій Демидович – єфрейтор. З 1944 року брав участь у бойових діях у 1-му Білоруському фронті, був на передовій 5 травня 1945 року . Має нагороди: Орден Вітчизняної війни ІІ ст., медаль «За взяття Берліну», ювілейні медалі;

Корж Федір Петрович – рядовий. З лютого 1945 року служив у 265-му гвардійському мотострілковому полку, 7 дивізія, Білоруський фронт. Демобілізувався 10 вересня 1951 року. Нагороджений Орденом «Вітчизняної війни ІІ ст.», «За мужність», медаллю «Захиснику Вітчизни» та ювілейними медалями;

Тройна Лідія Кирилівна – партизанка. З березня по вересень 1943 року була в партизанському загоні ім. М.Попудренка. Нагороджена Орденом Вітчизняної війни ІІ ст., медаллю «За відвагу», «За Перемогу над Німеччиною», ювілейними медалями.

Висловлюємо вдячність ветеранам, зичимо міцного здоров’я і ще довгих років життя. Пам’ятаємо і шануємо подвиги тих, хто відійшов у вічність.

Ніхто не забутий, ніщо не забуте!

Травень 2020