Розділи порталу
Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  Погода

Правління Асоціації міст України хоче обговорити з президентом Зеленським питання захисту конституційних прав громад

08.09.2020

З метою забезпечення ефективної співпраці між органами державної влади та органами місцевого самоврядування, збереження основних принципів належного врядування і конституційних прав громадян АМУ у відкритому листі звернулася до президента Володимира Зеленського з ініціативою провести зустріч.

В АМУ запевняють, органи місцевого самоврядування опинилися перед низкою проблем:

– чисельні перевірки, обшуки правоохоронних органів фактично паралізують діяльність із забезпечення нормальної життєдіяльності громад та надання послуг жителям,

– вибіркове погодження місцевих запозичень ставить під загрозу фінансування виплат заробітної плати працівникам бюджетної сфери, завершення ремонту шкіл, дитячих садків, оснащення лікарень;

– блокування рахунків комунальних підприємств, що надають послуги теплопостачання, може призвести до зриву опалювального сезону.

“Звернення до Президента – це спроба створити чіткий і довготривалий зв’язок між державною владою і місцевим самоврядуванням. Прикро, що перед місцевими виборами авторитетних голів громад іноді намагаються вмонтувати в президентсько-урядову владну вертикаль. Очевидно – це хибна позиція, яка несе загрозу згортання здобутків децентралізації”, – прокоментував позицію Асоціації міст України Микола Силенко, консультант з бюджетних питань Чернігівського регіонального відділення АМУ.

В пріоритеті Асоціації міст – безпека людей, надання якісних соціально-адміністративних послуг громадянам, забезпечення проведення відкритих прозорих місцевих виборів та реалізації права громадян обирати та бути обраними.

 

Першоджерело: 

http://www.auc.org.ua/novyna/vidkrytyy-lyst-pravlinnya-asociaciyi-mist-ukrayiny-do-prezydenta-ukrayiny-shchodo-zahystu

Мапа міста


Путівник Корюківщиною
Анонси

25 лютого о 14.00 год відбудеться засідання чергової четвертої сесії міської ради 8 скликання

Корисні посилання
Портал об’єднаних громад України