Червень 2021

For The Visually Impaired Version

Конгрес місцевих та регіональних влад є важливим майданчиком для взаємодії центральної влади та місцевих громад – Глава держави

04.06.2021

3 червня в місті Хмельницький відбулося засідання Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад при Главі держави, в якому взяли участь керівники громад зі всієї України, в тому числі і міський голова Ратан Ахмедов.

Конгрес є важливим майданчиком для взаємодії центральних органів влади та місцевих громад, який має допомогти у розв’язанні нагальних проблем регіонів.

Президент України зазначив, що в Україні завершився перший етап реформи базового рівня місцевого самоврядування і попереду – масштабна робота на регіональному й субрегіональному рівнях. Це буде непростий процес змін до Конституції України щодо адміністративно-територіального устрою, змін до українського законодавства про місцеве самоврядування, а також до Бюджетного кодексу України.

Глава держави акцентував увагу на важливості фінансової самостійності місцевих бюджетів та спроможності територіальних громад. У цьому контексті є наміри ініціювати спільно з урядом та парламентом законопроекти щодо оптимізації дохідної частини місцевих бюджетів, зокрема щодо вдосконалення плати за землю, податку на нерухоме майно, на доходи фізичних осіб, єдиного й транспортного податків Важливим є вдосконалення механізму розподілу міжбюджетних трансфертів на основі формул, що закріплені в Бюджетному кодексі.

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак наголосив, що Конгрес місцевих та регіональних влад – це потужний інструмент для розв’язання ключових проблем діяльності місцевого самоврядування, адже він об’єднує представників усіх ланок вертикалі виконавчої, законодавчої влади та місцевого самоврядування.

За його словами, сьогодні гостро стоїть проблема забезпечення фінансовими ресурсами місцевих бюджетів, тому потрібно визначити формулу наповнення районних скарбниць та удосконалити механізм розподілу бюджетних трансфертів з держбюджету.

«Планується збільшити нормативи зарахування ПДФО до бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад. А також розширення повноважень органів місцевого самоврядування щодо адміністрування та контролю за сплатою місцевих податків і зборів», – розповів Андрій Єрмак.

Заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко, який головував на засіданні Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад, додав що відсьогодні при Офісі Глави держави працюватиме постійний офіс Конгресу, куди може звертатися кожен очільник громади.

Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов зауважив, що уряд підготував декілька законопроектів, які передбачають збільшення обсягу Державного фонду регіонального розвитку.

Також триває робота над ухваленням проектів законів, що забезпечують умови для розвитку індустріальних парків та залучення приватних інвестицій. За словами Олексія Чернишова, із Фонду регіонального розвитку цього року фінансується поява чотирьох індустріальних парків, які зможуть створити нові робочі місця та збільшити надходження до місцевих бюджетів.

Одна з тем, якій була приділена значна увага під час засідання, стосувалася підготовки регіонів до опалювального сезону. Володимир Зеленський висловився на підтримку пропозиції щодо списання боргів підприємств ТКЕ перед НАК «Нафтогаз України». Водночас Глава держави зазначив, що, відповідно до українського законодавства, ціни на газ мають бути ринковими.

«Проте держава як акціонер зверталася до НАК, і «Нафтогаз» запровадить енергетичні пакети, які за ціною були б найкращими чи не в усій Європі», – додав Президент.

Також учасники заходу підтримали основні концептуальні положення реформи системи архітектурно-будівельного контролю, які передбачені відповідним законопроектом, що перебуває на розгляді у Верховній Раді.

10 грудня о 14.00 відбудеться засідання 10 сесії міської ради восьмого скликання (розпорядження)