У Корюківській громаді вивчають потреби внутрішньо переміщених осіб

23.06.2022

Запрошуємо внутрішньо переміщених осіб взяти участь в опитувнні про очікуваня щодо участі у суспільно-громадському житті Корюківської громади

Через локальний аналіз до дружби і єдності у громаді!!!
Допомога у вирішенні гострих проблем, з якими зіткнулись українці під час війни, – це сфера, у якій сьогодні працюють більшість громадських організацій.

Спільна біда згуртувала та мотивувала українців і українок, – громадських активістів, активісток та й просто небайдужих людей навколо одного запиту: надання допомоги тим, хто її потребує тут і зараз. Тож, ефективна інтеграція без виявлення потреб, інформації щодо готовності брати активну участь у житті приймаючої громади, практично неможлива.

Для невеличких громад, що приймають сьогодні переселенців, відкрились нові перспективи розвитку. Поява нових людей, зокрема, в малих містах, селах і селищах може сприяти посиленню відчуття згуртованості та стимулювати українців до вивчення традицій різних регіонів України. Але для того, щоб ці позитивні зміни відбулися, необхідно забезпечити комфортне перебування у громаді її гостям – внутрішньо переміщеним особам, допомогти задовольнити базові потреби і трошки повернути людям, що перемістилися з «гарячих» регіонів, відчуття домівки і приналежності до життя у новій громаді, мотивувати і розкрити потенціал для подальшої спільної роботи.
Допомога тоді є влучною, коли вона спрямована за запитом людей. Важливо враховувати індивідуальні потреби людей, і на полегшення або ж рішення цих проблем спрямовувати зусилля.

Сьогодні первинне гуманітарне реагування базується на таких напрямках: порятунок життя, санзабезпечення, продовольча допомога, забезпечення житлом, непродовольча допомога та медичне обслуговування. Для подальшої інтеграції людей у життя громади потрібно виявити ступінь їх готовності та відкритості, дізнатись про їх потенціал. У допомогу в такому процесі постає дієвий метод отримання інформації – анкетування.

Разом з тим, спілка «Громадські ініціативи України» досліджуватиме відкриті дані та звіти соціологічних агенцій, щоб краще зрозуміти потреби приймаючих громад та гостей. Отримані дані стануть основою для розробки спільних культурно-просвітницьких та професійних заходів у приймаючих громадах.

Тож, запрошуємо приділити трошки часу та заповнити анкету за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe9rV0-j2GfGrJXmWaAQwjWBI0q3J2pKwsII4xTFiRW5jj-gA/viewform.

Окрім електронної версії опитування також будуть підготовлені друковані анкети, які можна заповнити під час проведення заходів у громаді безпосередньо у місцевих координаторів.

Спільна мета сьогодні міцно об’єднала людей. І це відчуття єдності вже має потужний позитивний ефект. Війна обов’язково закінчиться перемогою, а єдність і дружба залишиться. Місцеве населення відкрите для допомоги гостям, які були вимушені покинути свої домівки та переїхати в інші міста України.

Створюючи єдиний інтеграційний і комунікаційний простір у громаді, організовуючи ознайомчі культурні і просвітницькі заходи, долучаючи гостей до толоки чи обговорень, згуртовуючи навколо гострих проблем і разом шукаючи шляхи їх вирішення, будується міцна дружба, – запорука розвитку, зміцнення єдності і довіри.

ukУкраїнська