Мета візиту – вивчення досвіду роботи муніципалітетів на шляху до ЄС, імплементація європейських законів, правил та норм.
Польська практика організації комунальних підприємств, енергетичного самозабезпечення та впровадження інноваційних рішень у наданні соціальних послуг виявилася особливо цікавою та важливою для нашої громади.
Ми також звернули увагу на те, що розвиток польських гмін залежить не лише від фінансування фондів ЄС, а й від інституційної спроможності працівників місцевого самоврядування у проєктній діяльності, політичної волі мерів та депутатів правильно розставляти пріорітети, а також від згуртованості жителів.
Власні напрацювання ⇓
Кращі практики польського самоврядування будуть застосовані і в діяльності Корюківської міської ради. Це питання обговорювалося на засіданні робочої групи з розробки та контролю реалізації стратегічних документів громади. Стратегія розвитку Корюківської громади була розроблена у співпраці з польськими експертами в рамках Програми DOBRE, основана на принципах побудови сталої політики розвитку пріоритетів, які основані на перевагах громади з врахуванням вразливих сторін.
Наприклад, основний пріоритет громади – розвивати медицину, і вже сьогодні він дає можливість нашим жителям отримувати широкий спектр послуг по місцю.
Звісно, українські громади мають надолужувати згаяне в багатьох сферах, але й в українців є чому повчитися. Наші підприємці в Польщі – це майже завжди кращий сервіс, технологічність і адаптивність.