Міністерство юстиції консультує


НА ЧАС ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ: ЩОБ КОРИСТУВАТИСЯ АРЕШТОВАНИМ РАХУНКОМ, ТРЕБА ЗВЕРНУТИСЯ ДО ДВС

Двома мінімальними розмірами заробітної плати на місяць з арештованого рахунка відтепер, на період дії воєнного стану, зможуть користуватися фізичні особи – боржники.

Нагадаємо, днями набрали чинності зміни до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень і рішень інших органів під час дії воєнного стану». Новели передбачають, що тимчасово, на період дії воєнного стану фізособи-боржники зможуть здійснювати видаткові операції з одного з арештованих рахунків в одному банку в межах двох мінімальних розмірів зарплати на місяць (наразі розмір мінімальної заробітної плати в Україні становить 6 700 гривень).

Ця сума може бути використана протягом місяця, вона не є накопичуваною. Відповідна норма діє незалежно від розміру заборгованості за виконавчим документом.

Важливо! Для визначення такого рахунку боржнику обов’язково потрібно звернутись до державного виконавця, який наклав арешт, з відповідною заявою про визначення поточного рахунку у банку для здійснення видаткових операцій. Заява може бути подана в паперовій формі (нарочно або засобами поштового зв’язку) або в електронній формі з дотриманням вимог, встановлених Законом України «Про електронні документи та електронний документообіг».

Актуальні контактні дані відділів ДВС Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції – за посиланням: https://www.sumyjust.gov.ua/…/viddily-derzhavnoyi…/


ЯК  НАЗВАТИ  ДИТИНУ?

У кожної людини найприємніша  та найщасливіша подія в житті – це народження дитини. Часто буває складно вирішити, як назвати дитину? Адже мама може мріяти про одне ім’я, тато – про інше, а бабусі й дідусі наполягають на своїх варіантах. При виборі імені малюка потрібно враховувати не тільки його благозвучність, унікальність, але й поєднання з прізвищем. Адже ім’я залишається з людиною на все життя і може впливати на її долю.

Водночас, при визначенні імені дитини є ряд важливих правових моментів. Вибір імені дитини здійснюється за взаємною згодою батьків.
Так, згідно зі статтею 146 Сімейного кодексу України якщо батьки дитини перебувають у шлюбі, ім’я дитини визначається за згодою батьків.
Ім’я дитини, народженої жінкою, яка не перебуває у шлюбі, у разі відсутності добровільного визнання батьківства визначається матір’ю дитини. При державній реєстрації народження іншою особою власне ім’я дитини присвоюється за її вказівкою. При державній реєстрації народження дитині може бути присвоєно не більше двох власних імен, якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належать мати і (або) батько. У разі відсутності при державній реєстрації народження згоди батьків щодо присвоєння власного імені спір вирішується органами опіки й піклування або судом.

Чинним законодавством врегульовано порядок зміни власного імені дитини у зв’язку з тим, що при державній реєстрації народження дитині присвоєно ім’я без урахування побажань обох або одного з батьків. Такі заяви розглядаються не пізніше одного року з дня народження дитини.
Крім того, заяви про зміну власного імені дитини у зв’язку з тим, що вона фактично має власне ім’я, відмінне від документованого, приймаються відділами державної реєстрації актів цивільного стану після досягнення нею чотирнадцятирічного віку.

Впродовж І півріччя 2020 року при державній реєстрації народження дітям надавались прекрасні, віками шановані імена – Анастасія, Максим, Марія, Семен, Мирослав, Софія, Соломія, Савелій, Микола, Катерина, Олександр, Тимофій, Артем, Марина, Мирон, Павло, Станіслав; бажаною для батьків тенденцією стали нетрадиційні і рідковживані імена – Хадича, Аріна, Адріана, Регіна, Амалія, Елеонора, Римма.

Репертуар імен є неперевершеним, але слід пам’ятати, що особисте ім’я – це не тільки юридично зафіксоване слово, за допомогою якого здійснюється індивідуалізація особи. Особисте ім’я – це «оберіг», супутник життя людини. Нехай кожна дитина одержить своє власне «правильне» ім’я, і з ним сама будуватиме власну долю. І нехай вона буде щасливою!

В.о. начальника Корюківського районного відділу
державної реєстрації актів цивільного стану
Північно-Східного міжрегіонального управління
Міністерства юстиції (м. Суми)                                                           І.В.Литвин


Корюківський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми) повідомляє про графік прийому громалян у відділі


 

Міністр юстиції Павло Петренко консультує зі спірних питань 

 

Павле Дмитровичу, доброго вам дня! Ми з дружиною прожили разом 12 років, маємо спільну дитину. Однак, так сталося, що вирішили далі жити окремо. В принципі претензій одне до одного у нас немає, і ми готові розійтися без скандалів. Скажіть будь ласка, чи можемо ми самі розділити майно без звернення до суду? І чи впливає на розділ те, з ким живуть діти? Дякую вам за відповідь.

Микола Троць

Чи може колишнє подружжя самостійно розділити майно?

Звичайно, може. Для цього слід укласти відповідний договір, який треба нотаріально посвідчити. Більше того, практика свідчить: досягнення домовленості між дружиною і чоловіком щодо користування майном є найкращим варіантом, який економить час та зберігає нерви колишніх членів подружжя.

Що робити, якщо члени подружжя не знайшли спільної мови?

Якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, в такому разі спір може бути вирішений судом.

За загальним правилом, частки майна дружини та чоловіка у разі поділу є рівними. Однак, це правило не є аксіомою. При вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, які мають істотне значення.

Наприклад, якщо один з подружжя не дбав про матеріальне забезпечення сім’ї, ухилявся від участі в утриманні дітей, приховував заробітки й статки, знищив чи пошкодив спільне майно, суд може збільшити розмір частки на користь другого члена подружжя.

Чи впливає на поділ майна те, з ким житимуть діти?

Судова практика свідчить про те, що частка майна дружини або чоловіка може бути збільшена, якщо з ними проживають діти до досягнення повноліття й навіть дорослі, якщо вони є непрацездатними.

Однак, у цьому випадку розмір аліментів, які одержує той з батьків, з ким проживають діти, має бути визнаним недостатнім для забезпечення фізичного чи духовного розвитку дитини, або її лікування.

Також варто враховувати новації законодавства, внесені в рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває, відповідно до яких діти мають право на майно, що є у спільній сумісній власності батьків і дітей.

Якщо виділ на користь дітей майна неможливий, вони мають право на одержання від інших співвласників грошової або іншої матеріальної компенсації вартості його частки.

Де можна отримати більш детальну інформацію?

Щоб отримати більше детальну інформацію, консультацію щодо вашого конкретного випадку чи пораду щодо оформлення необхідних документів звертайтеся до нашої системи безоплатної правової допомоги.

Дізнатись, де розташований найближчий до вас центр або бюро надання безоплатної правової допомоги, можна за телефоном контакт-центру системи БПД 0 (800) 213-103 цілодобово та безкоштовно в межах України.

en_GBEnglish (UK)