Інформує Державна міграційна служба


17.02.2022

Управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області: на сьогодні ажіотажу з оформлення закордонних паспортів не виникає

 На жаль, все частіше в тих чи інших мас-медіа можна побачити інформацію стосовно підвищеного попиту на оформлення паспортів для виїзду за кордон. До того ж зростання кількості бажаючих отримати закордонні паспорти пов’язують з масовою панікою громадян, які хочуть якнайшвидше виїхати з України. Управління ДМС у Чернігівській області запевняє, що жодної паніки чи ажіотажу з оформлення даного документа не спостерігається, про це свідчать і статистичні дані.

І якщо в 2022 році кількість оформлених паспортів для виїзду за кордон більша ніж за аналогічний період 2021 року, то це насамперед, пов’язано із тим, що впродовж минулого року в Україні тривали жорсткіші карантинні обмеження, зокрема локдаун, спричинені пандемією COVID-19.

Наразі прийом громадян з надання адміністративних послуг в Управлінні та підпорядкованих територіальних підрозділах області триває в звичному режимі. Діє електронна черга https://bit.ly/3t3ZyVd

Консультацію з будь-яких питань, що належать до компетенції міграційної служби, можна отримати за номером телефону «гарячої лінії» 0462-666-185.


11.01.2022


21.12.2021


16.12.2021

Інформуємо, що протягом листопада 2021 року на телефонну «гарячу лінію» УДМС у Чернігівській області надійшло 269 дзвінків, а всього з початку року – 4238 (2020 рік – 3755). Проаналізувавши Ваші звернення, хочемо надати роз’яснення на одне із частих запитань: «Чи готовий мій паспорт?».

Отже, що стосується інформації про стан оформлення паспортного документу, то її ви можете дізнатися самостійно.

Для цього необхідно зайти на сайт Державної міграційної служби України та скористатися послугою електронного сервісу «Перевірка стану оформлення документів» https://bit.ly/2QCucTy.

В залежності від того, на якій стадії оформлення перебуває документ, статус оформлення документу, також може бути різним.  Якщо статус буде наступного змісту: «Документ доставлений до підрозділу Міграційної служби /дата/ та може бути отриманий заявником» ВІТАЄМО, ваш документ готовий і ми раді чекати на вас.

У разі виникнення будь-яких питань Ви можете звернутись на телефонну «гарячу лінію» УДМС у Чернігівській області за номером телефону:

(0462) 666-185.


04.11.2021

Ви запитуєте – ми відповідаємо!

 Продовжуючи нашу рубрику щодо роз’яснення питань, які надходять на телефону «гарячу лінію» Управління під назвою: «Ви запитуєте – ми відповідаємо!», інформуємо, що протягом жовтня 2021 року на телефонну «гарячу лінію» УДМС у Чернігівській області надійшло 310 звернень (у жовтні 2020 року – 389).

Проаналізувавши звернення,  хочемо надати роз’яснення на одне із частих запитань: «Чи можна оформити біометричний документ на підставі е-паспорта із застосунку ДІЯ?». Відповідаємо.

При оформленні паспорту громадянина України ви маєте надати ОРИГІНАЛ паспорту у формі ID-картки або книжечки.

При оформленні паспорту громадянина України для виїзду за кордон ви маєте право надати  е-паспорт.

Отримати вже готовий документ чи то ID-картка чи то закордонний паспорт ви можете скориставшись е-паспортом із застосунку ДІЯ, без пред’явлення оригіналу паспорту громадянина України у формі картки.

У разі виникнення будь-яких питань ви можете звернутись на телефонну «гарячу лінію» УДМС у Чернігівській області за номером телефону:

(0462) 666-185.


28.10.2021

Чернігівська область увійшла до «Червоної зони»

Сьогодні, на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було прийнято рішення встановити на території Чернігівської області  з 00 години 00 хвилин 30 жовтня 2021 року «червоний» рівень епідемічної небезпеки .

Звертаємо увагу, що всі підрозділи міграційної служби Чернігівської області працюватимуть у звичайному режимі! Послуги надаватимуться з урахуванням рекомендацій МОЗ України, а саме перебування у приміщеннях однієї особи на 10 кв. м, а також наявності у відвідувачів захисної маски та відсутності ознак респіраторних захворювань.

Разом з тим нагадуємо, що для вашої зручності та безпеки, на офіційному сайті ДМС існують електронні сервіси, які стануть вам в нагоді https://dmsu.gov.ua/services.html

З будь-яких питань звертайтеся на телефонну гарячу лінію УДМС у Чернігівській області за номером телефону (0462-666-185).


06.10.2021


09.09.2021

Варто знати!

Плануєте подорож до країн Європи? Гарна ідея, адже 11 червня 2017 року, для громадян України набув чинності безвізовий режим з Європейським Союзом, тобто Україна отримала статус, який дозволяє громадянам України вільно перетинати міждержавні кордони країн Європейського Союзу без попереднього звернення до посольства для отримання дозволу.

Але чи подбали ви про оформлення біометричного паспорту для виїзду за кордон?

УДМС у Чернігівській області звертає увагу громадян, що в’їжджати до країн Європейського Союзу без візи  дозволено тільки тим, хто має біометричний паспорт для виїзду за кордон. Останнім часом популярністю користуються такі країни як Греція, Італія, Польща і т.д.

Спитаєте як оформити біометричний документ?

Дуже просто!

Зареєструватися в електронній черзі на сайті Державної міграційної служби України за посиланням https://bit.ly/3t9y8wE

Вчасно прибути до підрозділу міграційної служби з необхідним пакетом документів (перелік документів можна знайти на сайті https://bit.ly/3BBOUaI).

Відслідковувати готовність документу за посиланням

https://bit.ly/3zKaJnR

Цікавих вам подорожей!


18.08.2021


10.06.2021


26.05.2021


18.05.2021

Готуємося до літніх канікул завчасно!

     А літо вже скоро! І літні канікули не за горами! Плануючи відпочинок, радимо завчасно потурбуватися про наявність паспорту для виїзду за кордон, у вас та ваших дітей, а також перевірити їх терміни дії, оскільки це є однією із умов для успішного перетину кордону.

Звертаємо увагу, що паспорт громадянина України для виїзду за кордон можна оформити з самого народження!

Термін виготовлення документу займає до 20 робочих днів (вартість становить 694 грн.), а у терміновому порядку до 7 робочих днів (вартість становить 1046 грн.).

Нагадаємо, що  для того, щоб оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон для дитини одному із батьків необхідно:

1.     Зареєструватися в електронній черзі на сайті ДМС України за посиланням  https://bit.ly/2HROYqX

2.     З’явитися до територіального підрозділу, який вказаний в смс повідомленні при реєстрації в онлайн-черзі з відповідним пакетом документів, а саме: паспортом громадянина України одного з батьків,  свідоцтвом про народження дитини (паспортом громадянина України у вигляді ID картки для осіб, які досягли 14-річного віку). У разі оформлення закордонного паспорту дитині, може бути подано 1 фотокартку розміром 10х15 см для внесення відцифрованого відображення особи шляхом сканування. Сплатити за послугу можна як онлайн, так і безпосередньо у самому підрозділі.

3.      Відслідковувати стан виготовлення документу можна за посиланням https://bit.ly/2wufSiQ

Звертаємо увагу, що при досягненні 16 річного віку дитина може самостійно звернутися для отримання даної послуги та надати спеціалісту лише паспорт громадянина України у вигляді ID-картки.

 Виникли запитання? Вам завжди допоможе чат-бот ДМС у Viber та Telegram за посиланням  https://bit.ly/2NLECON

Також ви можете звернутися на телефонну «гарячу лінію» УДМС у Чернігівській області за телефоном (0462) 666-185.


28.04.2021

Як працюють підрозділи міграційної служби Чернігівської області на травневі свята


01.04.2021

Як працюють підрозділи міграційної служби Чернігівської області в умовах «червоної» зони

Друзі! Звертаємо увагу, що з 00:00 годин понеділка 29 березня на території Чернігівської області запроваджено “червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Таке рішення прийняла 27 березня на позачерговому засіданні Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Всі підрозділи міграційної служби області надають послуги у звичайному режимі https://bit.ly/3wivMga при умові дотримання рекомендацій МОЗ (перебування у приміщеннях однієї особи на 10 кв. м, а також наявності у відвідувачів захисної маски та відсутності ознак респіраторних захворювань), проте такі підрозділи як Носівський РС та Менський РС тимчасово надають послугу лише з видачі готового документу! Запис до електронної черги у даних підрозділах призупинено!

Звертаємося з проханням за можливості утриматися від відвідування підрозділів міграційної служби області без нагальної потреби, щоб не наражати на небезпеку себе та оточуючих.

Телефон гарячої лінії УДМС Чернігівської області 0462-666-185




Державна міграційна служба про графік роботи у святкові дні


Державна міграційна служба про графік роботи у святкові дні


Державна міграційна служба про графік роботи у святкові дні



Державна міграційна служба про графік роботи у святкові дні


Що ж таке кваліфікований електронний підпис  (КЕП)

Якщо коротко, то КЕП – це один із видів електронного підпису, за допомогою якого можна ідентифікувати підписувача. Віднедавна, всі власники ID-карток вже мають можливість отримати послугу з внесення КЕП на чіп в паспорті громадянина України у формі ID-картки. Для цього потрібно звернутися до будь-якого підрозділу міграційної служби та БЕЗКОШТОВНО отримати дану послугу. Звертаємо увагу, що для запису КЕП вам знадобиться PIN 2 (формується вами особисто при оформленні ID-картки).

КЕП внесено до безконтактного електронного носія (БЕН) ID-картки з метою забезпечення отримання громадянами України адміністративних послуг, що надаються в електронному вигляді, а також для забезпечення прав громадян України при укладанні цивільно-правових угод, здійснення банківських операцій, оформленні доручень іншим особам для представництва перед третьою особою, посвідчення особи власника паспорта та підтвердження громадянства України із застосуванням КЕП.

При цьому БЕН ID-картки є захищеним носієм особистих ключів та використовується з метою здійснення комплексу заходів, пов’язаних з ідентифікацією особи та накладенням кваліфікованого електронного підпису з шифруванням.

Важливо знати, що КЕП не є обов’язковим, і вноситься лише за вашим бажанням, але не раніше від дати виповнення вам 18 років.

Більше інформації за лінком https://dmsu.gov.ua/news/dms/6686.html


Перетин кордону з Російською Федерацією тільки при наявності паспорту громадянина України для виїзду за кордон

              З 1 березня 2020 року перетин кордону з Російською Федерацією здійснюватиметься через закордонний паспорт. Ця процедура діятиме тільки для громадян України, що виїжджають з України на територію РФ. Про це повідомив на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук https://bit.ly/2tC7odN

У зв’язку з цим, хочемо нагадати вам, як же просто оформити закордонний паспорт.

  1. Зареєструватися в електронній черзі на сайті ДМС України за посиланням https://bit.ly/2Res6cP

Звертаємо увагу, що оформити даний документ ви можете у будь-якому підрозділі міграційної служби, незалежно від вашого місця проживання чи реєстрації.

  1. З’явитися до підрозділу з паспортом громадянина України та ідентифікаційним кодом (за наявності) для оформлення анкети-заяви. https://bit.ly/36jTRoI

Сплатити за надану послугу ви можете у підрозділі міграційної служби, у будь-якому відділенні банку або он-лайн, за платіжними реквізитами https://bit.ly/2RdBuxd

  1. Забрати вже готовий документ, попередньо перевіривши стан його готовності за посиланням https://bit.ly/38pIFbq

У разі виникнення будь-яких питань Ви можете звернутись на телефонну «гарячу лінію» УДМС України в Чернігівській області за телефоном

(0462) 666-185.


30.01.2020

Зима зимою, а весняні канікули не за горами!

Плануючи весняні канікули, радимо завчасно потурбуватися про наявність у вас паспорту для виїзду за кордон, а особливо наявність їх у ваших дітей, оскільки це є однією із умов для перетину кордону.

Звертаємо увагу, що паспорт громадянина України для виїзду за кордон можна оформити з самого народження! Термін виготовлення документу займає до 20 робочих днів, а у терміновому порядку до 7 робочих днів.

Для того, щоб оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон для дитини одному із батьків необхідно:

1. Зареєструватися в електронній черзі на сайті ДМС України за посиланням  https://bit.ly/2HROYqX

2. З’явитися до територіального підрозділу, який вказаний в смс повідомленні при реєстрації в онлайн-черзі з відповідним пакетом документів, а саме: паспортом громадянина України одного з батьків,  свідоцтвом про народження дитини (паспортом громадянина України у вигляді ID картки для осіб, які досягли 14-річного віку) та квитанцією про сплату послуги. У разі оформлення закордонного паспорту дитині, що не досягла 12 річного віку, може бути подано 1 фотокартку розміром 10х15 см для внесення відцифрованого відображення особи шляхом сканування.

3. Стан виготовлення документу можна перевірити за посиланням https://bit.ly/2wufSiQ

Звертаємо увагу, що при досягненні 16 річного віку дитина може самостійно звернутися для отримання даної послуги та надати спеціалісту лише паспорт громадянина України у вигляді ID картки та квитанцію про сплату послуги.

1. Виникли запитання? Вам завжди допоможе чат-бот ДМС у Viber та Telegram за посиланням  https://bit.ly/2NLECON
Також ви можете звернутися на телефонну «гарячу лінію» УДМС України в Чернігівській області за телефоном (0462) 666-185.


18.12.2019

Корюківський районний сектор У ДМС України інформує про режим роботи у святкові дні


17.12.2019

Нові вимоги до фото при оформленні біометричних документів

Управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області інформує, що нещодавно в Україні впроваджено нові стандарти фотографування на документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи.

Відтепер для вказаної категорії осіб також допускається фотографування на документи у головному уборі, але лише у тому випадку, якщо особа носить його у повсякденному житті за релігійними переконаннями. Можливим є також фотографування у головних уборах, штучних предметах та матеріалах на підставі медичних показань, які підтверджено медичним висновком відповідного закладу охорони здоров’я.

Разом з тим, такі головні убори не повинні змінювати форми окремих частин обличчя (чоло, вилиці, щоки, підборіддя, очі), закривати обличчя та підборіддя, проходити по контуру лінії росту волосся, закривати вуха та шию.

Наказ Міністерства внутрішніх справ України від 18.10.2019 року № 875 https://bit.ly/2t7shNs врегульовує питання щодо фотографування й представників різних релігійних течій та конфесій при оформленні відповідних документів, адже раніше, відповідно до державного стандарту, фотографування віруючих здійснювалося виключно без головних уборів.

Зазначимо, що нові правила цілком відповідають загальним міжнародним нормам ідентифікації особи і враховують рекомендації Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) Doc 9303.

 

 


10.12.2019

Готуємося до ЗНО

Управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області нагадує, що у відповідності до інформації Українського центру оцінювання  якості освіти встановлені наступні терміни реєстрації для участі в ЗНО, а саме:

з 03 по 24 січня 2020 року – реєстрація на пробне ЗНО;

з 03 лютого по 24 березня 2020 року – реєстрація на ЗНО.

Для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні  потрібно виконати низку послідовних дій, зокрема підготувати необхідні документи, одним із яких є паспорт громадянина України.

Отже, як отримати паспорт громадянина України вперше в 14 років?

– зареєструватися в електронній черзі на офіційному сайті Державної міграційної служби України за посиланням: https://dmsu.gov.ua/services/online.html . Обираючи підрозділ, звертаємо Вашу увагу на те, що вперше (ID-картка) оформлюється за місцем Вашої реєстрації.

– з’явитися у вказаний час до обраного підрозділу з пакетом документів, а саме: паспорти громадян України обох батьків, свідоцтво про народження та ідентифікаційний код.

Звертаємо увагу, що надання послуги з оформлення паспорта громадянина України вперше при досягненні 14-річного віку здійснюється БЕЗКОШТОВНО.

Більш детальну інформацію можна отримати на офіційному сайті Державної міграційної служби України за посиланням: https://bit.ly/2LhSGhO


10.05.2019

Терміни перебування іноземців в Україні та  відповідальність за їх порушення
Обчислення дозволеного строку перебування на території України:

Строк перебування іноземців, які є громадянами держав з візовим порядком в’їзду, а також осіб без громадянства обмежено строком дії візи. 

Тобто, іноземець чи особа без громадянства може тимчасово перебувати на території України протягом наданого візою дозволеного строку перебування, але не більше ніж до останнього дня строку дії візи.

Громадяни держав з безвізовим порядком в’їзду можуть тимчасово перебувати на території України не більше ніж 90 днів протягом 180 днів, якщо інший строк не визначено міжнародними договорами України.

Обчислення дозволеного строку перебування здійснюється шляхом відрахування 180 днів назад від дня контролю (дня, на який необхідно визначити законність перебування іноземця на території України). Іноземець не порушив зазначений строк, якщо в межах цього 180-денного періоду він перебував на території України не більше 90 днів.

За порушення строків перебування в Україні іноземцями або особами без громадянства передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 203 КУпАП (накладення штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів  доходів громадян (від 1700 до 5100)).

За допущення порушення строків перебування іноземцями або особами без громадянства та невжиття громадянами, які запросили в Україну іноземців і осіб без громадянства в приватних справах і надали їм жилу площу,  заходів до забезпечення у встановленому порядку їх своєчасної реєстрації встановлена відповідальність за ст. 205 КУпАП (попередження або накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 680)).

За порушення посадовими особами підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, що діють на території України, фізичними особами-підприємцями, які використовують найману працю, встановленого порядку працевлаштування, прийняття на навчання іноземців та осіб без громадянства, надання їм житла, а також інші порушення, якщо вони будь-яким чином сприяють іноземцям або особам без громадянства в ухиленні від виїзду з України після закінчення терміну перебування або спрямовані на їх незаконну реєстрацію, оформлення документів на проживання передбачена відповідальність за ст. 204 КУпАП (накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400)).

Притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 203, ст. 204 та ст. 205 КУпАП здійснюється посадовими особами Державної міграційної служби України.

З метою профілактики та протидії нелегальній міграції на території Корюківського району Корюківським районним сектором УДМС України в Чернігівській області спільно з Корюківським відділенням поліції Менського ВП ГУНП в Чернігівській області та Міжрайонним відділом УСБ в Чернігівській області постійно проводяться заходи з перевірки продовольчих та речових ринків, торгівельних майданчиків, готелів, найманих квартир, медичних закладів, залізничних вокзалів та автостанцій на предмет виявлення порушників та притягнення їх до відповідальності.


Реалізувати право голосу на виборах 31 березня громадяни України можуть і з ID-карткою, і з паспортом-книжечкою

31 березня 2019 року відбудуться чергові вибори Президента України. Державна міграційна служба України наголошує, що паспорт громадянина України є основним документом для реалізації права голосу на вказаних виборах та підставою для отримання виборчого бюлетеня на виборчих дільницях особам, яким на день виборів виповнилося 18 років та яких включено до списку виборців.

Відповідно до роз’яснень Центральної виборчої комісії України (Постанова ЦВК № 268 від 27 грудня 2018 року), для участі в голосуванні громадянам України не потрібно подавати ніяких додаткових документів, окрім ID-картки або паспорта-книжечки, адже обидві форми паспорта є рівнозначними та самодостатніми.

Зокрема, громадянам, включеним до списку виборців, на виборчій дільниці НЕ мають права відмовити у реалізації права голосу з наступних причин:

– через відсутність у паспорті громадянина України у вигляді книжечки фотокартки, яка вклеюється при досягненні 25-ти або 45-річного віку;

– через розбіжності у виборчій адресі виборця або відсутність відомостей щодо реєстрації місця проживання у ID-картці.

Зазначимо також, що громадяни України зможуть проголосувати на виборах Президента України 31 березня не лише на території України, а й за її межами – на закордонних виборчих дільницях. У цьому випадку, за роз’ясненням Міністерства закордонних справ України, документом, що посвідчує особу, є паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Додамо: аби уникнути в день голосування можливих непорозумінь, ЦВК радить заздалегідь перевірити свої особисті дані у списках на сервісі Державного реєстру виборців. Важливо, що громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території України, а також внутрішньо переміщені особи мають право реалізувати своє право голосу на виборах Президента України шляхом зміни місця голосування без зміни виборчої адреси.


ДМС_БОТ – консультант Міграційної служби, що завжди з вами!

Державною міграційною службою України у популярних месенджерах  Viber та Telegram запущено новий електронний сервіс «ДМС – бот». В інтерактивному режимі можна отримати консультацію про оформлення всіх біометричних документів, які видає ДМС – ID-картка, закордонний паспорт, а також посвідки на постійне та тимчасове проживання для іноземців та осіб без громадянства. Чат-бот поставить Вам кілька запитань щодо індивідуальних умов оформлення документа, надасть консультацію які саме документи потрібно мати із собою при оформленні у міграційній службі чи ЦНАПі, запише в чергу, перевірить документи, відслідкує статус оформлення документу та повідомить про результат.
ДМС_БОТ – це вже 12-й електронний сервіс, створений Державною міграційною службою з метою підвищення якості надання адміністративних послуг та зменшення корупційних ризиків у діяльності підрозділів ДМС.

Перейти на електронний сервіс можна за допомогою QR-кодів. Просто скануйте QR-код та користуйтесь швидким доступом до електронних сервісів
Міграційної служби, доступних на офіційному сайті https://dmsu.gov.ua