Інформує районна філія Чернігівського ОЦЗ


29.05.2023

Якщо держава надає підтримку, то нею варто скористатися, а зекономлені кошти спрямувати на розвиток підприємства

Так вважають на ПрАТ «Ніжинський жиркомбінат» – підприємстві, яке давно співпрацює з Чернігівською обласною службою зайнятості і вже скористалося різними програмами компенсацій.

Так, торік підприємство за працевлаштування за направленням служби зайнятості безробітної з числа ВПО отримало компенсацію витрат на оплату праці в сумі 15,4 тис. грн. Крім того, жиркомбінату за працевлаштування інших 8 переселенців під час дії воєнного стану була надана компенсація витрат на оплату праці в сумі 104 тис. грн.

Загалом протягом року Ніжинський жиркомбінат подав до служби зайнятості 25 вакансій, 16 з яких укомплектовано. Наразі потрібні апаратник гідратації (виробництво олії та жирів), апаратник-екстракторник,  головний енергетик, лаборант хімічного аналізу та майстери.

ПрАТ «Ніжинський жиркомбінат» – одне з найбільших підприємств з переробки олійних культур північної України. Виробляє та реалізує рослинну олію, кормовий шрот та фосфатидний концентрат (лецитин) з соняшнику, сої та ріпаку, паливні пелети. Незважаючи на скрутні часи, підприємство розвивається і модернізується, відкриваються нові виробничі потужності.

З послугами служби зайнятості керівництво Ніжинського жиркомбінату ознайомила директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка, відвідавши роботодавця. Отже, зберегти існуючі робочі місця та допомогти підприємствам розвиватися далі покликані програми фінансової підтримки, які служба зайнятості пропонує роботодавцям. Отже, вони можуть отримати компенсаційні виплати за працевлаштування деяких категорій зареєстрованих безробітних, внутрішньо переміщених осіб, зареєстрованих безробітних на нові робочі місця, допомогу по частковому безробіттю.

Крім того, для задоволення кадрових потреб роботодавців діють програми професійного навчання безробітних. Також служба зайнятості пропонує їм перепідготовку або підвищення кваліфікації працівників, котрі належать до певних категорій, шляхом отримання ваучера на навчання.

За консультаціями звертайтеся до будь-якого структурного підрозділу обласного центру зайнятості або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv


19.05.2023

Яких працівників потребують аграрії Чернігівщини?

Попри воєнний стан весняно-польові роботи на Чернігівщині розпочалися вчасно. Підприємства сільськогосподарської галузі працюють, тримаючи економічний фронт, та потребують кадрів. На сьогодні в базі даних обласної служби зайнятості налічується 543 вакансії, з них 89 – у сільському господарстві. Найбільш затребувані:

– водій автотранспортних засобів – 14 вакансій (зп. від 9000 до 30000 грн);
– підсобний робітник – 16 вакансій (зп. від 6700 до 15000 грн);
– тракторист та тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва – 13 вакансій (зп. від 6700 до 30000 грн);
– тваринник – 11 вакансій (зп. від 9000 до 30000 грн);
– інженер – 4 вакансії (зп. від 7000 до 30000 грн);
– дояр – 3 вакансії (зп. від 8000 до 15000 грн);
– електромонтер – 3 вакансії (зп. від 13000 до 25000 грн);
– лікар ветеринарної медицини – 2 вакансії (зп. від 15000 до 30000 грн);
– агроном – 2 вакансії (зп. від 15000 до 30000 грн).

До речі, зареєстровані безробітні можуть безкоштовно пройти професійне навчання за професіями, затребуваними в сільському господарстві.
Якщо вас зацікавили дані вакансії, звертайтеся до будь-якого підрозділу обласного центру зайнятості.

Пропозиції роботи дивіться:

– на сервісі “Єдиний портал вакансій” https://jobportal.dcz.gov.ua
– у телеграм каналі актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz
– на нашому сайті https://chg.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy


19.05.2023

Служба зайнятості підтримує переселенців

З початком повномасштабного вторгнення росіян значна кількість українців покинули рідні домівки та змушені були шукати кращої долі в інших громадах. І нині на Чернігівщині через постійні обстріли прикордоння люди продовжують виїжджати переважно вглиб області, рятуючи своє життя і життя дітей. На новому місці переселенці зіштовхуються з багатьма труднощами, серед яких – брак роботи. Щоб допомогти їм працевлаштуватись служба зайнятості пропонує низку безкоштовних сервісів і послуг та фінансово підтримує роботодавців, котрі беруть на роботу переселенців. До речі, в січні-квітні поточного року послугами державної служби зайнятості в області скористалися 426 переселенців, що більш ніж втричі перевищує показник минулого року. Про це повідомила директорка Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка під час зустрічі з представниками місцевої влади, роботодавцями та внутрішньо переміщеними особами, які наразі проживають на території Дмитрівської громади Ніжинського району.

Щоб скористатися деякими послугами, шукачам роботи не обов’язково реєструватися в службі зайнятості. Фахівці посприяють у підборі роботи, нададуть профорієнтаційні послуги, допоможуть отримати ваучер на навчання, грант на створення або розвиток власної справи за урядовою програмою «єРобота». Зареєстрованим безробітним служба зайнятості пропонує безкоштовно здобути затребувану на ринку праці професією або підвищити кваліфікацію під гарантоване працевлаштування. Крім того, вони можуть долучитися до «Армії відновлення» – виконання суспільно корисних робіт у період воєнного стану та отримувати заробітну плату не менше мінімальної (на сьогодні 6700 грн).

Тим, хто шукає роботу самостійно, фахівці радять Єдиний портал вакансій, що містить актуальні пропозиції роботи, як від державної служби зайнятості, так і з найбільших сайтів з працевлаштування. Також можна скористатися офіційним сайтом обласного центру зайнятості або оформити підписку на вакансії через чат-боти у Telegram та Viber.

Водночас для роботодавців діють компенсаційні програми за працевлаштування переселенців. Цього року компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування 36 внутрішньо переміщених осіб отримали 33 роботодавці Чернігівщини. Ця компенсація надається у розмірі 6700 грн за кожну працевлаштовану особу протягом двох місяців.

З усіма послугами для ВПО можна ознайомитись тут https://is.gd/r9LDWT

За допомогою в працевлаштуванні звертайтеся до будь-якого підрозділу обласного центру зайнятості.

Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv


18.05.2023

Ринок праці наразі потребує «робочих рук»

 Про це свідчить переважна кількість вакансій у базі обласної служби зайнятості. На початок травня їх налічувалось 543. Більшість – на підприємствах переробної промисловості (29,1%), сільського господарства (15,5%), у сфері охорони здоров’я (11,4%), торгівлі (9,0%).

У професійному розрізі найбільше вакансій було для кваліфікованих робітників з інструментом (швачка, електромонтер, електрогазозварник, слюсар), а також для робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (водій, токар, тракторист, машиніст екскаватора тощо).

У перспективі можемо прогнозувати зростання попиту на спеціалістів будівельної галузі, оскільки потрібно буде відбудовувати зруйновану інфраструктуру,  житлові будинки, дороги, комунікації. Затребуваними будуть маляри, слюсарі, електрики, зварювальники та столяри.

Служба зайнятості вже сьогодні працює на відновлення трудового потенціалу, подолання дисбалансу між попитом і пропозицією робочої сили, пропонуючи програми професійного навчання. Так, безробітні можуть безкоштовно здобути затребувану на ринку праці професію під гарантоване працевлаштування. Громадяни, не зареєстровані у службі зайнятості, які відносяться до певних категорій (45+, звільнені з військової служби, внутрішньо переміщені особи тощо), можуть підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці за допомогою ваучера на навчання. Детальніше про це за посиланням: https://is.gd/6czbRh

Так,  у поточному році в нашій області вже 161 особа скористалася ваучером на навчання. Наші земляки обрали такі затребувані на ринку праці професії: електрогазозварник, електромонтер, тракторист, машиніст крану автомобільного, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, монтажник гіпсокартонних конструкцій, кухар.


12.05.2023

Служба зайнятості допомагає переселенцям адаптуватися на ринку праці

Внутрішньо переміщеним особам пропонується низка безкоштовних сервісів та послуг, спрямованих на сприяння в працевлаштуванні на новому місці. Про це повідомила директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка під час зустрічі з представниками місцевої влади, роботодавцями,  освітянами Сновщини та переселенцями, які нині проживають на території цієї громади.

Щоб скористатися деякими послугами, шукачам роботи не обов’язково реєструватися в службі зайнятості. Це, зокрема – підбір роботи, профорієнтаційні послуги, отримання ваучера на навчання, надання грантів на створення або розвиток власної справи за урядовою програмою «єРобота». Зареєстрованим безробітним служба зайнятості пропонує безкоштовно здобути затребувану на ринку праці професією або підвищити кваліфікацію під гарантоване працевлаштування. Крім того, безробітні можуть долучитися до «Армії відновлення». За виконання суспільно корисних робіт у період воєнного стану їм виплачується заробітна плата не менше мінімальної, яка на сьогодні становить 6700 гривень.

Всім, хто хоче знайти роботу самостійно, Лідія Падалка радить скористатися Єдиним порталом вакансій, офіційним сайтом Чернігівського обласного центру зайнятості або оформити підписку на вакансії через чат-боти у Telegram та Viber.

Водночас для роботодавців діють програми отримання компенсацій за працевлаштування переселенців. Протягом січня-квітня цього року компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування 31 внутрішньо переміщеної особи отримали 29 роботодавців Чернігівщини. Ця компенсація надається у розмірі 6700 гривень за кожну працевлаштовану особу тривалістю не більше двох місяців з дня працевлаштування.

До речі, в січні-квітні поточного року послугами державної служби зайнятості в області скористалися 426 переселенців, що більш ніж втричі перевищує показник минулого року. Станом на 1 травня на обліку в службі зайнятості перебувало 190 зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб.

За допомогою в працевлаштуванні звертайтеся до будь-якого структурного підрозділу обласного центру зайнятості.

Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv


10.05.2023

Ринок праці мовою статистики

У січні-квітні поточного року послугами державної служби зайнятості в області скористалися 10,5 тисяч безробітних громадян, кожного 3-го з яких охоплено активними програмами сприяння зайнятості. Зокрема, 1,6 тисяч осіб знайшли роботу, ще  1,4 тисяч – залучено до громадських та суспільно корисних робіт. Крім того, близько сотні безробітних скеровано на професійне навчання, 131 особа для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці скористалася ваучером на навчання.

На жаль, через втрату значної кількості підприємств пропозицій від роботодавців суттєво поменшало, як і самих подавачів вакансій. Так, за 4 місяці поточного року служба зайнятості мала лише 2,2 тисяч вакансій  – на 35% менше аналогічного показника 2022 року.

Станом на 1 травня в області налічувалось 5,0 тисяч офіційних безробітних, яким служба зайнятості могла запропонувати 543 вакансії. Тобто, на кожне вільне робоче місце в області – черга з 9 осіб. Найбільш затребуваними у роботодавців були водії, підсобні робітники, швачки, продавці, кухарі, електромонтери, трактористи-машиністи, охоронники тощо.

Сприяти розвитку економіки мають на меті програми фінансової підтримки, які наразі  пропонує служба зайнятості роботодавцям. Зокрема, їм гарантовані компенсаційні виплати за працевлаштування окремих категорій безробітних, внутрішньо переміщених осіб, безробітних на нові робочі місця.

Також за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» можна отримати мікрогрант на започаткування або розвиток бізнесу розміром від 50 до 250 тисяч гривень в залежності від кількості створених робочих місць. У поточному році переможцями за цією програмою стали 47 мешканців Чернігівщини. Так, в області будуть розширені п’ять швейних виробництв, запрацює куряча екоферма, фермерське господарство, відкриються нові заклади торгівлі, громадського харчування, дозвілля, сфери побутових та медичних послуг, автосервісу тощо. Буде створено більше сотні робочих місць, на створення яких з держбюджету виділено майже 11 мільйонів гривень.

Наразі здійснюється прийом заяв щодо надання грантів для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та їх подружжя, які мають можливість отримати до 1 мільйонів гривень. Подати заяву на отримання мікрогранту по будь-якій програмі урядового проєкту «єРобота» можна прямо зараз через портал Дія https://is.gd/KT7RoW

                                                                                 Світлана Шеремет


03.05.2023

Визначено чергових переможців по «Власній справі»

За повідомленням обласного центру зайнятості, переможцями 5-ї в цьому році хвилі подачі заяв учасників програми «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яка тривала з 27 березня по 9 квітня, стали 13 мешканців Чернігівщини. Вони  отримають мікрогрант на старт або розвиток власного бізнесу.

У результаті реалізації їх бізнес-планів у Чернігові розвиватиметься деревообробка, виробництво панелей балістичного захисту, відкриються локація вуличної їжі, нові магазини, на Ніжинщині з’явиться фермерське господарство, міні-пасіка, квітковий простір, розширить свою діяльність дитячий освітній центр. Вирощуванням великої рогатої худоби займуться на Корюківщині, а у Коропі запрацює майстерня з ремонту м’яких меблів.

Загалом же, за час дії програми (з липня 2022 року), позитивні рішення отримали 128 наших земляків. Їх бізнес-плани передбачають створення 286 нових робочих місць. Загальна сума фінансової підтримки від держави становить близько 30 млн грн.

Детальна інформація про програму “Власна справа” за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/mikrogranty

Наразі здійснюється прийом заяв щодо надання грантів для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та їх подружжя, які мають можливість отримати кошти до 1 млн грн на створення або розвиток власного бізнесу. Більше про грантову програму читайте тут: https://www.dcz.gov.ua/storinka/granty-na-stvorennya-abo-rozvytok-vlasnogo-biznesu-uchasnykam-boyovyh-diy-osobam-z

Подати заяву на отримання мікрогранту по будь-якій програмі урядового проєкту «єРобота» можна прямо зараз через портал Дія https://diia.gov.ua/services/categories/biznesu/yerobota

Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv


03.05.2023

На Чернігівщині цьогоріч службою зайнятості видано 131 ваучер на навчання

Наші земляки обрали такі професії: «електрогазозварник», «кухар», «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва», «машиніст крану автомобільного», «слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», «монтажник гіпсокартонних конструкцій».

Ваучер – це документ, який видається одноразово та дає право безоплатно за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, пройти навчання за затвердженим переліком професій та спеціальностей. Отримати його можуть громадяни деяких категорій, які не зареєстровані в службі зайнятості як безробітні, та відповідають певним вимогам. Це – особи віком 45+; звільнені з військової служби (крім строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Держспецзв’язку, податкової міліції тощо; звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, у  заходах, необхідних для забезпечення оборони України; внутрішньо переміщені особи; люди з інвалідністю; особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України; особи, які у період дії воєнного стану отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії. Основна мета видачі ваучера – підвищення конкурентоспроможності людини на ринку праці та розширення можливостей для працевлаштування.

За ваучером можна здобути як робітничу професію, так і вищу освіту або підвищити кваліфікацію. Професію чи спеціальність, заклад освіти та форму навчання людина вибирає самостійно. Вартість ваучера не може перевищувати десятикратний розмір визначеного законом прожиткового мінімуму для працездатних осіб на момент прийняття рішення про його видачу. Нині це – 26 840 гривень. Якщо вартість навчання більша, то різницю доплачує людина або ж роботодавець.

Докладніше про ваучери та хто може скористатися ними читайте на нашому сайті за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery

За консультаціями звертайтесь до будь-якого структурного підрозділу обласного центру зайнятості або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv


02.05.2023

 Програма підтримки економічної стійкості України

Мешканці та ВПО, які проживають у Полтавській, Сумській та Чернігівській областях, можуть подати заявку на отримання грантів до 1 500 доларів США на розвиток своїх господарств.

Міжнародна гуманітарна організація Mercy Corps розпочинає Програму підтримки економічної стійкості України, яка допоможе дрібним фермерам відновити, розширити або започаткувати нову присадибну чи фермерську діяльність.

Отримати відповідну фінансову допомогу можуть дрібні фермери та домогосподарства, які мають статус внутрішньо переміщених осіб, а також місцеві дрібні фермери, чия діяльність значно постраждала внаслідок війни, в Полтавській, Сумській та Чернігівській областях на основі конкурсного відбору.

Більше інформації про критерії програми для заявників можна знайти на сайті uerp.mercycorps.org . Подання заявки за посиланням є обов’язковим для учасників програми.

Олександр Власенко, спеціаліст з комунікацій міжнародної гуманітарної організації Mercy Corps, тел. +380502361066.


28.04.2023

єРобота: нові бізнес-можливості для українських захисників

До 1 мільйона гривень на створення або розвиток власної справи можуть отримати учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни або їх подружжя в рамках нової грантової програми урядового проєкту єРобота, яка стартувала 10 квітня поточного року.

Ключова вимога – створення нових робочих місць. Таким чином держава не лише підтримує бізнес, але й вирішує питання зайнятості громадян.

Програмою передбачено надання грантів:

  • до 250 тисяч гривень — для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення 1 робочого місця;
  • до 500 тисяч гривень — для дружини/чоловіка учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення 2 робочих місць;
  • до 1 мільйона гривень — для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, які зареєстровані як ФОП не менше ніж 3 роки, за умови створення 4 робочих місць, мінімум 2 з яких займуть ветерани або особи з інвалідністю внаслідок війни.

Зверніть увагу! Гранти у розмірі до 500 тисяч та 1 мільйона гривень надаються за умови співфінансування: 70% вартості проекту – за рахунок гранту, не менше 30%  – за рахунок коштів отримувача.

Повернення грантових коштів державі передбачається у вигляді сплачених податків і зборів у процесі діяльності підприємця впродовж 3 років.

Рішення про надання гранту приймається Державним центром зайнятості після перевірки банком ділової репутації заявника, а також враховуючи результати співбесіди з отримувачем, проведеної регіональним центром зайнятості. 

Подати заяву на участь у програмі та бізнес-план можна на порталі Дія.

Більше про грантову програму тут https://is.gd/g9c8MP

Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv


25.04.2023

Програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота»: на Чернігівщині – 115 позитивних рішень

Саме стільки мешканців області стали переможцями на отримання мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу за час дії програми (з липня 2022 року). В результаті її реалізації ними передбачається створення 264 нових робочих місць. Загальна сума фінансової підтримки від держави склала понад 27 мільйонів гривень.

Відтак в області з’являються заклади харчування, кав’ярні, пекарні, салони краси, швейні цехи, автомайстерні, дитячі студії тощо. Реалізуються бізнес-ідеї щодо виробництва бетону, паливних пелет, металевих печей-буржуйок та навіть дзеркал, а також рослинної олії, консервів та напівфабрикатів. Розширюється і сфера послуг, серед яких послуги з деревообробки, кейтерингові, будівельні та бухгалтерські.

У нинішньому році передбачено 20 хвиль подачі заяв для участі у програмі «Власна справа», по 4-х з них вже визначено переможців. Ними стали 34 мешканці області, які зобов’язалися створити 87 нових робочих місць. Серед бізнес-ідей, які будуть реалізовуватися в області – створення курячої екоферми, сервісного центру, СТО, фітнес-клубу, грумінг-салону, надання послуг клінінгової компанії, послуг з утеплення будинків, ландшафтного дизайну та обрізки дерев, медичних послуг тощо.

Нагадаємо: програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота»  передбачає надання  фінансової підтримки від 50 до 250 тисяч гривень в залежності від кількості створених робочих місць.

Грантові кошти можна витрачати на придбання обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, сплату оренди, послуги маркетингу та реклами, лізингу та комерційної концесії. Повернення коштів відбувається шляхом сплати податків і зборів, зокрема за працевлаштованих осіб.

Процедура отримання мікрогранту максимально проста. Для цього потрібно подати заяву та бізнес-план через портал Дія https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu , діждатись позитивної оцінки ділової репутації «Ощадбанком», пройти  онлайн-співбесіду з фахівцями обласного центру зайнятості та дочекатися остаточного рішення Державного центру зайнятості.


21.04.2023

Служба зайнятості пропонує підтримку підприємствам машинобудівної галузі

Наприкінці січня 2023 року набрали чинності зміни до Закону України «Про зайнятість населення», які, зокрема, гарантують роботодавцям компенсаційні виплати за працевлаштування окремих категорій зареєстрованих безробітних. Про це йшлося на зустрічі директора Чернігівського обласного центру зайнятості Лідії Падалки з керівниками ринкоутворюючих підприємств міста, які працюють у галузі машинобудування: ТОВ «Чернігівський ковальський завод», ТОВ «Український кардан», ТОВ «Чернігівський автозавод».

За словами Лідії Падалки, роботодавці наразі можуть розраховувати на три види компенсації: єдиного внеску, 50% фактичних витрат на оплату праці та 50% мінімальної заробітної плати. Крім того, продовжують діяти програми надання допомоги по частковому безробіттю та виплати компенсації за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Ще служба зайнятості пропонує перепідготовку або підвищення кваліфікації працівників, котрі належать до певних категорій, зокрема віком старше 45 років, шляхом отримання ваучера.

«Ці програми фінансової підтримки роботодавців дозволяють підприємствам в умовах воєнного стану зберегти існуючі та створити нові робочі місця, а заощаджені власні кошти спрямувати на становлення або розвиток підприємства», – сказала Лідія Падалка.

До речі, торік Чернігівський ковальський завод, Український кардан та Чернігівський автозавод внаслідок проведення активних бойових дій на околицях обласного центру зазнали значних збитків та руйнувань. Незважаючи на колосальний обсяг робіт з відновлення, наразі підприємства працюють, хоча і частково. І вже зараз їм бракує робочих рук. Бажаючим працювати роботодавці гарантують офіційне працевлаштування, а це – вчасна виплата заробітної плати та повний соціальний пакет.

До повномасштабного російського вторгнення ТОВ «Чернігівський автозавод» славився як виробник автобусів та тролейбусів. Попри все пережите, підприємство вже планує виготовлення нових перспективних моделей автобусів. ТОВ «Український кардан» виробляє карданні вали для легкових та вантажних автомобілів, сільськогосподарської техніки, залізничного та електричного транспорту, спецтехніки, промислові карданні вали, запчастини для машин різних типів. ТОВ «Чернігівський ковальський завод» займається розробкою, освоєнням виробництва та продажем ковальських штамповок для машинобудування, нафтохімічної, газової та інших галузей народного господарства, комплектуючих виробів, вузлів, агрегатів, машин, устаткування, запасних частин.

Працюючі підприємства – важлива складова економіки країни під час воєнного стану. Отже, тримаємо разом економічний фронт!

Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv


20.04.2023

Що таке ваучер та хто може його отримати?

Ваучер – це документ, який дає право за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття пройти навчання за однією із 70 професій та спеціальностей із затвердженого переліку.

Ваучер видається одноразово для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці:

  • особам віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менш як 15 років, до досягнення встановленого статтею 26Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсійного віку;
  • особам, звільненим з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України або Державної кримінально-виконавчої служби у зв’язку із скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я до досягнення ними встановленого статтею 26Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років, які не набули права на пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”;
  • особам, звільненим з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, до досягнення ними встановленого статтею 26Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсійного віку та за умови звернення протягом трьох років з дня звільнення;
  • внутрішньо переміщеним особам працездатного віку за відсутності підходящої роботи;
  • особам, стосовно яких згідно із Законом України“Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей” встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;
  • особам з інвалідністю за відсутності підходящої роботи;
  • особам, які у період воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях під час служби, трудової та іншої діяльності, проживання на відповідній території отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення воєнних (бойових) дій та у період здійснення воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам, у разі наявності відповідних рекомендацій в індивідуальному реабілітаційному плані, незалежно від встановлення їм інвалідності.

Ваучер не надається:

  • особам, які не мають професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти;
  • особам, які проходили протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття;
  • особам, які зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні.

За консультаціями звертайтесь до будь-якого структурного підрозділу обласного центру зайнятості або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv


20.04.2023

Цифра дня

1253 безробітних Чернігівщини цьогоріч долучилися до суспільно корисних робіт і таким чином поповнили лави «Армії відновлення» країни.

Їх силами у громадах області здійснюються ремонтно-відновлювальні роботи, облаштовуються укриття цивільного захисту, розчищаються від чагарників та прибираються придорожні й прибережні смуги. Також безробітні залучалися до зведення фортифікаційних споруд, розвантаження гуманітарних вантажів, заготівлі дров та приготування їжі для військових,  плетіння маскувальних сіток та виготовлення окопних свічок.

Важливо знати: на період участі у суспільно корисних роботах з безробітними укладається строковий трудовий договір, оплата праці не може бути нижчою розміру мінімальної заробітної плати, яка на сьогодні складає 6700 грн.

Бажаєте й ви вступити до «Армії відновлення» країни? Звертайтеся до структурного підрозділу обласної служби зайнятості, зручного для вашого відвідування, або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv                                                 


18.04.2023

Мікрогранти на бізнес. Нові переможці

Визначено переможців 4-ї в цьому році хвилі подачі заяв учасників програми  «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яка тривала з 13 по 26 березня. За повідомленням обласного центру зайнятості, по нашій області – 8 позитивних рішень. Тобто ще 8 наших земляків отримають мікрогрант на створення або розвиток власного бізнесу.

Найбільша кількість переможців цього разу – з Чернігова, де в результаті їхньої діяльності сфера послуг у місті поповниться послугами з ландшафтного дизайну та обрізки дерев, розширять та вдосконалять спектр послуг вже діючі швейне підприємство, клінінгова компанія та кав’ярня. Також має з’явитися грумінг-салон для тварин та новий продуктовий магазин з піцею власного виробництва. Сподіваємось, що приємно будуть вражені й мешканці Коропа, де незабаром відкриється фітнес-клуб. Жителі ж Куликівки матимуть змогу насолоджуватися сушами – послуги з їх приготування та доставки планує надавати їх землячка, яка є серед отримувачів мікрогранту на бізнес.

Загалом же з початку року переможцями за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» стали 34 мешканці області. Їх бізнес-плани передбачають створення 87 нових робочих місць.

Нагадаємо: сума фінансової підтримки за програмою «Власна справа» становить від 50 до 250 тисяч гривень в залежності від кількості створених робочих місць.
Подати заявку на участь у проєкті «єРобота» можна через портал Дія прямо зараз https://is.gd/KT7RoW
Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv


12.04.2023

Завдяки проєкту «єРобота» в Коропі робитимуть олію

До повномасштабної війни Україна була найбільшим у світі виробником та експортером соняшникової олії. Торік зменшився не лише експорт, а й посівні площі під соняшником та кількість виробників. У той час коли деякі підприємства зупинили свою діяльність, жителька Коропа Галина Мисник вирішила зайняти цю нішу. Реалізувати задумане їй допомогла програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».

Щоб отримати мікрогрант на створення бізнесу підприємниця підготувала бізнес-план, подала його разом із заявою через портал «Дія», презентувала свою ідею комісії обласного центру зайнятості та отримала позитивне рішення Державного центру зайнятості, а потім – грантові гроші. Їх витратила на придбання обладнання для переробки олійних культур.

«У нас є родинний бізнес фермерське господарство «Золотий пармен», яке сертифіковане, як органічне. Спеціалізується на садівництві та вирощуванні зернових та олійних культур, – розповідає Галина Мисник. – Виробництво олії ми облаштуємо у власному приміщенні. Виготовлятимемо продукцію, насамперед, з власної сировини: насіння соняшнику, льону, рижію. Для переробки також закуповуватимемо насіння без посередників у невеликих фермерських господарствах, які мало або зовсім не використовують хімічні добрива, пестициди та гербіциди. Також плануємо надавати послуги по переробці різних олійних культур».

Зі збутом продукції проблем не виникне, – впевнена власниця. Олію та макуху реалізовуватиме у власному магазині та інших торгових мережах. Макуху можна використовувати у власному фермерському господарстві, продавати фермерам та приватникам, як добавку до кормів тваринам.

Однією з головних вимог для отримання мікрогранту є створення нових робочих місць. Підприємниця планує працевлаштувати двох робітників.

Отримати консультацію щодо мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу можна на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv


11.04.2023

Ринок праці мовою статистики

У січні-березні поточного року послугами державної служби зайнятості в області скористалися 9,7 тисяч безробітних громадян. З них кожного 5-го залучено до активних програм сприяння зайнятості. Зокрема, 1,1 тисяч осіб знайшли роботу, близько 700 – залучено до громадських та суспільно корисних робіт. На професійне навчання скеровано 91 безробітного. Крім того, 55 громадян області для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці скористалися ваучером на навчання.

Станом на 1 квітня в області налічувалось 5,3 тисяч офіційних безробітних – майже вдвічі менше, ніж рік тому. Серед них зросла питома вага жінок (з 45,5% до 77%), побільшало осіб, що потребують додаткових гарантій зайнятості, поменшало молоді та сільських мешканців.

Суттєвим залишається дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили.

За 3 місяці до служби зайнятості від роботодавців надійшло 1,7 тисяч вакансій – майже вдвічі менше аналогічного показника минулого року. На початок березня в базі даних налічувалось 493 вакансії, на кожну з яких претендувало 11 безробітних.

Найбільше потребували кадрів переробна промисловість, сільське господарство, сфери торгівлі, охорони здоров’я, освіти, а також державного управління та оборони. За професійними групами переважає потреба у кваліфікованих робітниках з інструментом, працівниках сфери торгівлі та послуг, робітниках з обслуговування устаткування та машин. Також ринок праці наразі потребує професіоналів.

Тримати економічний фронт, зберегти існуючі та створити нові робочі місця мають на меті програми фінансової підтримки, які пропонує служба зайнятості для роботодавців. Зокрема, вони можуть скористатися допомогою по частковому безробіттю. За працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, а також окремих категорій безробітних роботодавцям гарантовано компенсаційні виплати. Також на започаткування або розвиток бізнесу можна отримати мікрогрант розміром від 50 до 250 тисяч гривень в залежності від кількості створених робочих місць.

Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv


30.01.2023

«Армія відновлення» на Чернігівщині: 625 безробітних у минулому році та стільки ж – за 3 місяці поточного

Такі підсумки залучення безробітних до суспільно корисних робіт називають у обласному центрі зайнятості.

Їх силами у громадах області здійснюються ремонтно-відновлювальні роботи, облаштовуються укриття, розчищаються від чагарників та прибираються придорожні й прибережні смуги, заготовляються дрова, розвантажується та фасується гуманітарна допомога. Для посилення обороноздатності та потреб Збройних Сил безробітні зводять фортифікаційні та інженерні споруди, завали на дорогах та шляхах ймовірного руху ворога, допомагають у приготуванні їжі військовим, а також плетуть маскувальні сітки та виготовляють окопні свічки. Нещодавно перелік «добрих справ» поповнився ще одним видом – у одній з громад області безробітні спільно з комунальниками ремонтують та очищають криниці.

Нагадаємо: на період участі у суспільно корисних роботах з безробітними укладається строковий трудовий договір, оплата праці не може бути нижчою розміру мінімальної заробітної плати, яка на сьогодні складає 6700 грн, що є більшою за середню виплату допомоги по безробіттю. До речі, у поточному році на оплату їх праці з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття витрачено 3 млн 270 тис. грн.

Бажаєте й ви вступити до «Армії відновлення» країни? Звертайтеся до структурного підрозділу обласної служби зайнятості, зручного для вашого відвідування, або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv


29.03.2023

Компенсації для роботодавців: за працевлаштування яких безробітних заплатить служба зайнятості

Сьогодні, в умовах воєнного стану, служба зайнятості пропонує бізнесу та роботодавцям фінансову підтримку у вигляді активних програм. Серед новацій – три нові компенсаційні виплати, спрямовані на працевлаштування безробітних, яким важко конкурувати на ринку праці.

Так, компенсацію ЄВ роботодавці отримають за працевлаштування одиноких батьків, в тому числі батьків дітей з інвалідністю; осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років; довготривалих безробітних; осіб, стосовно яких згідно із Законом встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення тощо.

Компенсація 50% фактичних витрат на оплату праці надаватиметься за працевлаштування осіб з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку; учасників бойових дій; осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років.

50% мінімальної заробітної плати компенсуватиметься за працевлаштування:

  • осіб, віком до 25 років, які сумарно мають страховий стаж не більше 12 місяців;
  • осіб, віком до 35 років – на перше робоче місце;
  • осіб, звільнених із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби – на перше робоче місце після такого звільнення.

Крім того, продовжують діяти такі послуги, як надання компенсацій на оплату праці працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб, а ще – допомога по частковому безробіттю.
Також роботодавці мають змогу отримати мікрогрант на розвиток свого бізнесу за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота». Ще служба зайнятості пропонує їм перепідготовку або підвищення кваліфікації працівників, котрі належать до певних категорій, зокрема віком старше 45 років, шляхом отримання ваучера. Гнучкі форми підготовки дозволяють навчатися без відриву від роботи.

Всі ці програми фінансової підтримки роботодавців мають на меті відродити економіку країни, зберегти існуючі та створити нові робочі місця. Тримати економічний фронт допомагає й програма з організації суспільно корисних робіт. До речі, Чернігівщина входить до п’ятірки областей з найбільшою кількістю безробітних, залучених до «Армії відновлення».

Про все це йшлося вчора на «круглому столі» для роботодавців Корюківщини за участю заступника директора Чернігівського обласного центру зайнятості Сергія Роговця. Подібні заходи цього тижня також відбудуться і в інших територіальних громадах.

За детальною інформацією щодо послуг служби зайнятості роботодавцям звертайтеся за телефоном (0462)77-90-25 або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv


28.03.2023

Сільгосппідприємства Чернігівщини потребують працівників: актуальні понад 60 вакансій

З приходом весни традиційно пожвавлюється попит на працівників сільського господарства, адже саме в цю пору року стартують весняно-польові роботи. Не став винятком і цей рік. Попри воєнний стан та постійні ворожі обстріли прикордоння, місцеві сільгосппідприємства продовжують працювати та тримати економічний фронт.

На сьогодні в базі даних обласної служби зайнятості налічується 350 вакансій, з них 64 – в сільському господарстві. Найбільш затребувані:
– тракторист та тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва – 16 вакансій (можна заробляти до 30 тис. грн);
– підсобний робітник – 11 вакансій (до 9 тис. грн);
– водій автотранспортних засобів – 8 вакансій (до 30 тис. грн);
– інженери – 4 вакансії (до 30 тис. грн);
– агроном – 3 вакансії (до 30 тис. грн);
– робітник з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва – 3 вакансії (до 8 тис. грн).

Лідирують у кількості поданих вакансій СТОВ “Батьківщина», СТОВ “Дружба-Нова”, ТОВ “Нива 2008”, ФГ “Добрий Пан”, ТОВ “Український-Аграрний-Союз”, ТОВ “Наташа-Агро”.
До речі, зареєстровані безробітні можуть безкоштовно пройти професійне навчання за професіями, затребуваними в сільському господарстві.
Якщо вас зацікавили дані вакансії, звертайтеся до будь-якого структурного підрозділу обласного центру зайнятості.

Пропозиції роботи дивіться:
– на сервісі “Єдиний портал вакансій” https://jobportal.dcz.gov.ua
– у телеграм каналі актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz
– на нашому сайті https://chg.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy


23.03.2023

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються електромонтери

Чернігівська обласна служба зайнятості пропонує громадянам, які мають професійно-технічну, фахову передвищу або вищу освіту, не зареєстровані в службі зайнятості як безробітні та не проходили протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, безкоштовно отримати ваучер на навчання. Він дає право здобути новий фах або підвищити існуючу кваліфікацію, обравши одну із 70 затверджених професій та спеціальностей. Гнучкі форми підготовки дозволяють навчатися без відриву від роботи.

Оплата ваучера здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Вартість не може перевищувати десятикратний розмір визначеного законом прожиткового мінімуму для працездатних осіб на момент прийняття рішення про його видачу. Нині це – 26 840 гривень. Якщо вартість більша, то решту оплати компенсує людина або ж роботодавець.

Щоправда, отримати ваучер мають право не всі, а лише громадяни певних категорій. Зокрема, люди старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років та які не досягли пенсійного віку. Нещодавно цією можливість скористалися ще 11 жителів Сосниччини та Корюківщини. Їм було видано ваучери для проходження перепідготовки за професією «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування». Розпочалося навчання цього тижня і триватиме 5 місяців. Вчаться чоловіки в Сосницькому професійному аграрному ліцеї за денною формою.

Докладніше про ваучери та хто може скористатися ними читайте на нашому сайті за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery

З питань отримання ваучера звертайтеся за телефоном (0462)64-04-90 або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv


21.03.2023

У трактористи після 45-ти

Щоб бути конкурентоспроможним на ринку праці, сьогодні замало лише мати якусь професію, а здобуту давно – й поготів. Адже знання, уміння та навички людини застарівають протягом життя, а от сучасні, кваліфіковані фахівці завжди затребувані на ринку праці. Щоб бути «в ціні» у роботодавців, служба зайнятості радить отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію, навіть не звільняючись з роботи та не реєструючись в службі зайнятості, бо ця послуга якраз не для офіційно зареєстрованих безробітних.

Так, вчора розпочала навчання за ваучерами група трактористів-машиністів сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва категорії А1. Загалом п’ять чоловіків родом з Менщини та Корюківщини. Всі – віком старше 45 років. Вчаться майбутні трактористи в Степанівському міжшкільному навчально-виробничому комбінаті. За 4 місяці слухачі ознайомляться з новітніми технологіями в сільгоспвиробництві, сучасною технікою та особливостями керування нею, експлуатацією та обслуговуванням, правилами дорожнього руху, основами охорони праці тощо.

За словами заступника начальника відділу активних програм зайнятості Чернігівського обласного центру зайнятості Світлани Михайлич, ваучер на навчання можуть отримати цілком безкоштовно тільки громадяни певних категорій, які мають професійно-технічну, фахову передвищу  або вищу освіту. Це:

– особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років;
– звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України або Державної кримінально-виконавчої служби України;
– звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією РФ проти України;
– внутрішньо переміщені особи працездатного віку та люди з інвалідністю за відсутності підходящої роботи;
– особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;
– особи, які у період дії воєнного стану в Україні або окремих її територіях під час служби, трудової та іншої діяльності, проживання на відповідній території отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення воєнних (бойових) дій та у період здійснення воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам.

Докладніше про ваучери читайте на нашому сайті за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery
З питань отримання ваучера звертайтеся за телефоном (0462)64-04-90 або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv


21.03.2023

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі

Вчитись не пізно і після 45 років, – стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Нещодавно цією можливість скористалися 10 чернігівців віком старше 45 років. Їм було видано ваучери для проходження перепідготовки за професією «кухар». До речі, ця професія користується сталим попитом на ринку праці міста. Розпочалося навчання в березні і триватиме 3,5 місяці. Вчаться громадяни в Чернігівському центрі професійно-технічної освіти. По закінченню навчання слухачі отримають кваліфікацію кухаря 3 розряду.

За словами заступника начальника відділу активних програм зайнятості Чернігівського обласного центру зайнятості Світлани Михайлич, право на отримання ваучера надається громадянам окремих категорій, які мають професійно-технічну або вищу освіту та не зареєстровані в службі зайнятості як безробітні. Це:
– особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років;
– звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України або Державної кримінально-виконавчої служби України;
– звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією РФ проти України;
– внутрішньо переміщені особи працездатного віку та люди з інвалідністю за відсутності підходящої роботи;
– особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;
– особи, які у період дії воєнного стану в Україні або окремих її територіях під час служби, трудової та іншої діяльності, проживання на відповідній території отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення воєнних (бойових) дій та у період здійснення воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам.

До речі, з початку поточного року служба зайнятості області видала 39 ваучерів за професіями «кухар», «електромонтер», «тракторист», «машиніст крану», «слюсар з ремонту транспортних засобів».

Докладніше про ваучери читайте на нашому сайті за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery
З питань отримання ваучера звертайтеся за телефоном (0462)64-04-90 або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv


09.03.2023

Шановні роботодавці!

З 29 січня 2023 року набрали чинності зміни до Закону України «Про зайнятість населення», які в тому числі гарантують роботодавцям компенсаційні виплати у різних розмірах та різної тривалості залежно від категорії працівників, яких вони приймають на роботу.

1) компенсація фактичних витрат у розмірі ЄСВ за відповідну особу за місяць, але не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску (2948 грн.) у разі працевлаштування строком не менше ніж на 2 роки за направленням центру зайнятості зареєстрованих безробітних, які  перебувають у статусі безробітного понад 1 місяць, що відносяться до наступних категорій осіб:

  • один з батьків або особа, яка їх замінює;
  • має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років;
  • виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю;
  • утримує без одного з подружжя особу з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку) та/або особу з інвалідністю I групи (незалежно від причини інвалідності);
  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
  • особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;
  • особи, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років;
  • особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;
  • особи, стосовно яких згідно із Законом встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;
  • осіб, які перебувають у статусі безробітного понад шість місяців ( з 29.04.2023 р.).

Загальна тривалість виплати компенсації становитиме 12 місяців впродовж наступних двох років і надаватиметься за кожний непарний місяць роботи з дня працевлаштування безробітного.

Економічний ефект від отримання цієї компенсації:

На ПОУ працевлаштована 1 особа із з/п 12000 грн.

Розмір компенсації за неї складе 2640 грн. за кожний непарний місяць роботи впродовж 2-х років.

Отже, для роботодавця загальна сума компенсації складе 31680 грн.

У разі працевлаштування 5 безробітних осіб – компенсація становитиме – 158,4 тис. грн.

2) 50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати (6700 грн.) – при працевлаштуванні за направленням центру зайнятості строком не менше ніж на один рік безробітних осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць і належать до таких категорій:

  • особи з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку;
  • учасники бойових дій.
  • особи, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років.

Загальна тривалість виплати компенсації становитиме 6 місяців впродовж наступного року і надаватиметься за кожний непарний місяць роботи з дня працевлаштування безробітного.

Економічний ефект від отримання цієї компенсації:

На ПОУ працевлаштована 1 особа із з/п 12000 грн.

Розмір компенсації буде – 6000 грн. за кожний непарний місяць впродовж року.

Отже, для роботодавця загальна сума компенсації складе 36000 грн.

У разі працевлаштування 5 безробітних осіб – компенсація становитиме – 180 тис. грн. за рік.

3) 50% мінімальної заробітної плати (3350 грн.) при працевлаштуванні за направленням центру зайнятості зареєстрованого безробітного із числа осіб (з 29.04.2023 року):

  • віком до 25 років, які сумарно мають страховий стаж не більше 12 місяців;
  • віком до 35 років – на перше робоче місце;
  • звільнених із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби – на перше робоче місце після такого звільнення.

Загальна тривалість виплати компенсації становитиме не більше 6 місяців за умови збереження гарантій зайнятості особи протягом періоду, що перевищує виплати у два рази, і надаватиметься за кожний непарний місяць роботи працівника.

Економічний ефект від отримання цієї компенсації:

На ПОУ працевлаштована 1 безробітна особа цієї категорії.

Розмір компенсації 3350 грн. на місяць.  Отже, за 6 місяців з дати працевлаштування сума компенсації роботодавцю складе 20100 грн.

У разі працевлаштування 5 безробітних – компенсація за 6 місяців становитиме – 100,5 тис. грн.

Обмеження в отриманні компенсацій

Законом встановлено загальне обмеження на максимальну суму усіх компенсацій за будь-якими напрямами державної допомоги (незалежно від її видів та джерел) у розмірі не більше 200 тисяч євро за будь-який трирічний період.

Також такі компенсації не надаються у випадках, якщо роботодавець:

  • є бюджетною установою або фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування;
  • має заборгованість: із виплати заробітної плати, зі сплати ЄСВ, страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та перед державним (місцевим) бюджетом понад 6 місяців;
  • визнаний банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство, або відкрито ліквідаційну процедуру.

10.02.2023

Мікрогрант для бізнесу: чи може отримувач доопрацьовувати бізнес-план?

Плануєте створити власний бізнес чи розвивати вже діючий? В рамках програми «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» Ви можете отримати мікрогрант.

Обов’язковою умовою є створення робочих місць. Саме від їхньої кількості залежить сума фінансової підтримки: у разі створення одного робочого місця – від 50 до 150 тис. грн., двох і більше робочих місць – до 250 тис. грн.

З чого почати?
Перш за все потрібно подати через портал Дія https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu заяву та бізнес-план.

Чи може отримувач мікрогранту доопрацьовувати бізнес-план?
Так. Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 р. №738 з наступними змінами, передбачає, що коли за результатом розгляду бізнес-плану є потреба його доопрацювання отримувачем, обласний центр зайнятості одноразово повертає такий бізнес-план отримувачу та переносить його розгляд на наступний період за результатами доопрацювання. Водночас, не є підставою для повернення бізнес-плану наявність орфографічних, синтаксичних або граматичних помилок, що не спотворюють змісту бізнес-плану.

Доопрацьований бізнес-план подається отримувачем протягом 15 календарних днів з дня отримання повідомлення від обласного центру зайнятості, надісланого в кабінет отримувача на порталі Дія.
Доопрацювання отримувачем бізнес-плану може здійснюватись одноразово.
Отримати консультацію можна за тел.: (0462)67-78-02 або на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
Крім того, фахівці Чернігівського обласного центру зайнятості щочетверга, о 10.00, в онлайн-режимі проводять вебінари. Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/YAvFNQz4ZoPFgarK7


09.02.2023

Про виїзд за кордон потрібно повідомляти

Законом України «Про зайнятість населення» (п.4 ч.2 ст.44) передбачено обов’язок зареєстрованого безробітного протягом 3-х робочих днів інформувати кар’єрного радника про виїзд за межі України. Неповідомлення державної служби зайнятості про виїзд є підставою для припинення реєстрації безробітного (ст.45 п.16¹).
У разі виїзду безробітного під час воєнного стану за кордон та перебування його за межами України понад 30 календарних днів, він зобов’язаний подати до центру зайнятості заяву про припинення реєстрації як безробітного відповідно до п. 28 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2018 № 792.
Це можна зробити онлайн через Єдиний портал державних послуг Дія або через чат-бот https://chatbot.page/WIrtQ4
Після повернення в Україну людина зможе звернутись до служби зайнятості для отримання послуг відповідно до норм чинного законодавства.
У разі виникнення додаткових запитань звертайтеся до найближчого структурного підрозділу обласного центру зайнятості або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv


08.02.2023

Скасовано звіт про квоту

Для роботодавців скасували норми, які встановлювали 5% квоту для працевлаштування окремих категорій громадян та передбачали надання щорічного звіту до служби зайнятості.

Так, згідно з наказом Міністерства економіки від 29.12.2022 № 5574 втрачає чинність наказ Мінсоцполітики від 16.05.2013 № 271, яким було затверджено:

– Порядок надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню;

– звіт “Інформація про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню за 20__ рік”.

Маєте питання? Звертайтеся на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv


07.02.2023

У Чернігові потрібні водії тролейбусів

Роботодавець гарантує офіційне працевлаштування, стабільну заробітну плату, соціальний пакет, комфортні умови праці. Працевлаштуватись можуть навіть ті, хто не має відповідної професійної підготовки та досвіду роботи, але є бажання навчатись та працювати.

Підготувати кадри і укомплектувати вакансії КП «Чернігівському тролейбусному управлінню» допомагає служба зайнятості. У зареєстрованих безробітних є можливість безкоштовно вивчитись на водія тролейбуса всього за три місяці у Львівському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Наразі підприємство має потребу у 16 водіях. До речі, у минулому році за сприяння служби зайнятості на підприємстві укомплектовано 12 вакансій. Отже, якщо бажаєте в стислі терміни отримати затребувану на ринку праці професію чи підвищити кваліфікацію, звертайтеся до служби зайнятості.

Консультацію щодо професійного навчання ви можете отримати в будь-якому структурному підрозділі обласної служби зайнятості, зручному для вашого відвідування; в обласному центрі зайнятості за телефоном (0462) 64-04-90, або на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv


06.02.2023

  «Нетипові» пропозиції від роботодавців області

На Чернігівщині чимало хороших пропозицій від роботодавців, які готові платити гідну заробітну плату. База вакансій служби зайнятості оновлюється щодня, переглянути її можна на порталі державної служби зайнятості за посиланням https://chg.dcz.gov.ua. Найбільше вакансій для лікарів, слюсарів, водіїв, швачок, електромонтерів, підсобних робітників тощо.

Серед пропозицій від роботодавців області є і «нетипові», такі як:

  • апаратник формування целофанової плівки;
  • дефектоскопіст рентгено-гамаграфування;
  • заливальник металу;
  • молодший науковий співробітник (філософія, історія, політологія);
  • сажотрус;
  • налагоджувальник холодноштампувального устаткування.

Більше вакансій на сервісі “Єдиний портал вакансій” https://jobportal.dcz.gov.ua

Телеграм канал актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz


06.02.2023

Підходяща робота під час воєнного стану

Серед основних завдань Державної служби зайнятості – сприяння громадянам у підборі підходящої роботи.

Під час дії воєнного стану підходящою для безробітного та особи, яка шукає роботу, вважається робота, яка відповідає його (її) освіті, професії/професіям (спеціальності/спеціальностям), кваліфікації, набутому особою за період своєї трудової діяльності досвіду роботи.

Разом з тим, підходящою є й робота, яка не потребує кваліфікації (спеціальності), професійної підготовки, або робота, що потребує первинної професійної підготовки, зокрема безпосередньо на робочому місці.

Підбір підходящої роботи здійснюється за місцем звернення особи до органів служби зайнятості та не обмежується межами адміністративно-територіальної одиниці, в якій особа зареєстрована як безробітна чи звернулася для пошуку роботи. При цьому, без згоди особи їй не може пропонуватися робота, яка потребує зміни місця проживання або місця перебування.

Окрім того, під час воєнного стану безробітні можуть залучатися до суспільно корисних робіт.

У разі відмови безробітного від двох пропозицій підходящої роботи або від виконання суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, реєстрація у службі зайнятості припиняється.

Маєте питання? Звертайтеся на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernig

Чернігівський обласний центр зайнятості


19.01.2023

Кого шукають роботодавці області, та кому платять найбільше?

Шукаєте роботу? Серед наявних в базі вакансій служби зайнятості обов’язково знайдеться та, яка відповідає вашим професійним нахилам. Ознайомитися з актуальними вакансіями можна на нашому сайті в рубриці “Шукаю роботу” за посиланням: https://chg.dcz.gov.ua/

Отже, кому роботодавці Чернігівщини готові платити найбільше і скільки саме:

– агроном – 36 000 грн, Чернігівський район, смт Куликівка;
– начальник цеху – 25 000 грн, Прилуцький район, смт Ладан;
– головний енергетик – 25 000 грн, м. Ніжин;
– майстер – 20 700 грн, м. Ніжин;
– водій автотранспортних засобів – 20 000 грн, Ніжинський район, с. Талалаївка;
– електрогазозварник – 20 000 грн, Прилуцький район, смт Ладан;
– лікар-акушер-гінеколог – 20 000 грн, Новгород-Сіверський район, смт Короп;
– лікар-офтальмолог – 20 000 грн, Прилуцький район, смт Варва;
– майстер – 20 000 грн, м. Чернігів;
– слюсар з механоскладальних робіт – 20 000 грн, Прилуцький район, смт Ладан.

Більше пропозицій роботи на сервісі “Єдиний портал вакансій” https://jobportal.dcz.gov.ua

Телеграм канал актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz .


13.01.2023

Актуальні вакансії на початок року від служби зайнятості

Шукаєте роботу? Серед наявних в базі вакансій служби зайнятості обов’язково знайдеться та, яка відповідає вашим професійним нахилам. До переліку найбільш затребуваних увійшли:

  • лікар – 38 вакансій (ЗП до 20000 грн.);
  • водій автотранспортних засобів – 27 вакансій (ЗП до 20000 грн.);
  • слюсар – 25 вакансій (ЗП до 20000 грн.);
  • підсобний робітник – 18 вакансій (ЗП до 9000 грн.);
  • швачка – 15 вакансій (ЗП до 13000 грн);
  • електромонтер з ремонту – 15 вакансій (ЗП до 13000 грн);
  • інженери – 13 вакансій (ЗП до 25000 грн.);
  • бухгалтер – 10 вакансій (ЗП до 14000 грн.);
  • продавець продовольчих товарів – 8 вакансій (ЗП до 7000 грн.);
  • тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва -7 вакансій (ЗП до 25000 грн.);

Більше пропозицій роботи на сервісі “Єдиний портал вакансій” https://jobportal.dcz.gov.ua

Телеграм канал актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz.


30.12.2022

Плануєте взяти на роботу громадянина іншої держави?

Треба отримати дозвіл у службі зайнятості. Для цього роботодавець має подати до обласного центру зайнятості пакет документів. Їх перелік та способи подачі за посиланням: https://chg.dcz.gov.ua/publikaciya/perelik-dokumentiv-dlya-otrymannya-dozvolu-na-zastosuvannya-praci-inozemciv-ta-osib-bez
Дозвіл оформлює роботодавець на посаду, на яку іноземця планує працевлаштувати. Після закінчення терміну дії дозволу його можна продовжити. Використання праці іноземця без дозволу є порушенням Закону України «Про зайнятість населення», за що передбачена відповідальність.
Видача та продовження дії дозволу на застосування праці громадян Російської Федерації, Республіки Білорусь, а також інших держав, визнаних такими, що становлять загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності і демократичному конституційному ладу та іншим національним інтересам України, здійснюються за погодженням із регіональними органами Служби безпеки України.

За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном (0462) 64-04-90 або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості


28.12.2022

На Чернігівщині потрібні швачки

Незважаючи на воєнний стан, швейні підприємства області працюють і потребують кваліфікованих кадрів. Найбільше бракує швачок. Також потрібні інженери-технологи, складальники верху взуття, кравці тощо. Роботодавці гарантують офіційне працевлаштування, стабільну заробітну плату, соціальний пакет, комфортні умови праці. Загалом у базі даних обласної служби зайнятості налічується більше 30 вакансій у галузі легкої промисловості із заробітною платою до 13 тис. грн.
Працевлаштуватись на швейні підприємства можна навіть тим, хто не має відповідної професійної підготовки та досвіду роботи, але є бажання навчатись та працювати. Зареєстрованим безробітним служба зайнятості пропонує безкоштовно за короткий термін освоїти навики швейної майстерності або підвищити кваліфікацію з подальшим працевлаштуванням. Готують кадри безпосередньо на виробництві у роботодавця, в професійно-технічних закладах області та за її межами – в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

З питань працевлаштування на підприємства легпрому звертайтеся до будь-якого структурного підрозділу обласного центру зайнятості чи на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
Пропозиції роботи дивіться на сервісі “Єдиний портал вакансій” https://jobportal.dcz.gov.ua , телеграм каналі актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz


27.12.2022

Медзаклади Чернігівщини потребують працівників

Про це повідомляють у службі зайнятості. Робота є для лікарів різних профілів, сестер медичних, фельдшерів, молодших медичних сестер. Зокрема в області потрібні лікарі загальної практики-сімейні лікарі, терапевти, педіатри, стоматологи, невропатологи, хірурги, анестезіологи тощо. Медпрацівників шукають у Чернігові, Сновську, Новгород-Сіверську, Ніжині, Варві, Прилуках, а також на Городнянщині, Коропщині, Сосниччині, Бобровиччині, Борзнянщині, Ічнянщині, Куликівщині. Загалом у базі даних обласної служби зайнятості налічується близько 40 вакансій у сфері охорони здоров’я.

Заробітна плата лікарів до 25 тис. грн, сестер медичних – до 8 тис. грн. Деякі пропозиції роботи – з наданням житла.

Якщо вас зацікавили вакансії в сфері охорони здоров’я, звертайтеся до будь-якого структурного підрозділу обласного центру зайнятості чи за телефоном (0462) 77-90-25, або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigivПропозиції роботи дивіться на сервісі “Єдиний портал вакансій” https://jobportal.dcz.gov.ua, телеграм каналі актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz.


26.12.2022

Кому роботодавці Чернігівщини готові платити найбільше і скільки саме?

ТОП високооплачуваних вакансій від служби зайнятості:

36 тис. грн – агроном (Чернігівський район, смт. Куликівка);
25 тис. грн – зоотехнік (Ніжинський район, с. Коломійцівка);
25 тис. грн – заступник начальника відділу сільськогосподарського підприємства (Ніжинський район, с. Нова Басань);
25 тис. грн – лікар загальної практики-сімейний лікар (Ніжинський район, м. Бобровиця);
25 тис. грн – інженер (Ніжинський район, с. Коломійцівка);
20 тис. грн – електрогазозварник (Прилуцький район, смт. Ладан);
20 тис. грн – лікар-хірург (м. Новгород – Сіверський);
20 тис. грн – оператор верстатів з програмним керуванням (м. Чернігів);
20 тис. грн – водій автотранспортних засобів (Ніжинський район, с. Кунашівка);
20 тис. грн – слюсар з механоскладальних робіт (Прилуцький район, смт. Ладан);

Більше пропозицій роботи на сервісі “Єдиний портал вакансій” https://jobportal.dcz.gov.ua
Телеграм канал актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz.


22.12.2022

За працевлаштування переселенця – грошова компенсація

Компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування 177 внутрішньо переміщених осіб отримає 71 роботодавець Чернігівщини. Відповідні рішення прийняті обласним центром зайнятості станом на 14 грудня.
Нагадуємо, компенсація витрат надається у розмірі 6,5 тис. грн за кожну працевлаштовану особу тривалістю не більше двох місяців з дня працевлаштування.
Для отримання компенсації роботодавцям необхідно подати заяву до центру зайнятості, розташованого за їх місцезнаходженням. Це можна зробити особисто під час відвідування центру зайнятості або, надіславши на адресу електронної пошти. Реалізація цієї послуги наразі можлива і через Єдиний державний вебпортал електронних послуг Дія.
До заяви необхідно додати пакет документів:
– копія наказу про працевлаштування особи;
– відомості про працівників, які є застрахованими особами (ПІП, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта);
– копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
З питань отримання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО звертайтеся за телефоном (0462)77-90-25, або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv


21.12.2022

Інформує обласна служба зайнятості:

за 11 місяців – більше 8 тисяч працевлаштованих

Саме стільки громадян області забезпечено роботою, з них близько 700 оперативно, до набуття статусу безробітного. Крім того, фахівцями служби зайнятості близько 2 тисяч осіб залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру, суспільно корисних робіт, 1,5 тис. осіб скеровано на професійне навчання.
Як повідомила директорка Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка, у порівнянні з минулим роком попит на робочу силу суттєво скоротився. Загальна кількість наявних вакансій у січні-листопаді 2022 року була утричі меншою чисельності безробітних громадян на обліку (28,8 тис. осіб).
Станом на 1 грудня в області налічувалось 8,7 тис. безробітних, для яких у базі даних служби зайнятості було 457 вакансій – вдвічі менше, ніж торік. Отож, на кожне вільне робоче місце претендувало 19 осіб проти 8 рік тому.
Найбільше вакансій було у сільському господарстві, торгівлі та на підприємствах переробної промисловості. Зокрема, традиційно сталим попитом на регіональному ринку праці користуються швачки. До речі, цю та інші професії за сприяння служби зайнятості можна здобути за короткий термін і цілком безкоштовно.

Шукайте роботу за допомогою Єдиного порталу вакансій Державної служби зайнятості https://jobportal.dcz.gov.ua/ Також актуальні пропозиції роботи дивіться в телеграм-каналі державної служби зайнятості: https://t.me/worknowdc

Інформацію підготувала Світлана ШЕРЕМЕТ, 678675
 


20.12.2022

Праця на Перемогу

У рамках урядової ініціативи “Армія відновлення” на Чернігівщині більше 400 безробітних залучено до суспільно корисних робіт. Віднедавна їх перелік поповнився ще одним видом – плетіння маскувальних сіток для потреб військових. Таким чином 12 безробітних жінок на Бахмаччині долучилися до праці на Перемогу.
На сьогодні рішення про організацію суспільно корисних робіт прийняті у 20 територіальних громадах області. Безробітні зводять фортифікаційні та захисні споруди, приводять у належний стан об’єкти цивільного захисту населення, розчищають від чагарників придорожні смуги поблизу блокпостів, підстанцій електромереж, заготовляють дрова до опалювального сезону, здійснюють вантажно-розвантажквальні роботи. На період участі у суспільно корисних роботах з ними заключається строковий трудовий договір, оплата праці гарантована на рівні мінімальної заробітної плати. 
Бажаєте й ви вступити до «Армії відновлення» країни? Звертайтеся до центру зайнятості, зручного для вашого відвідування, або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

                 Пресслужба Чернігівського обласного центру зайнятості, т.678-675 


06.12.2022

Коли отримувач мікрогранту на власну справу має зареєструватися як підприємець?

Нагадаємо, що відповідно до чинного законодавства мікрогрант на створення або розвиток власного бізнесу можуть отримати вже зареєстровані суб’єкти господарювання та громадяни, які тільки мають намір розпочати підприємницьку діяльність. Завчасно реєструватися фізичною особою-підприємцем або створювати юридичну особу не потрібно. Зробити це треба протягом п’ятнадцяти робочих днів з дня отримання позитивного рішення про надання мікрогранту. У разі не реєстрації у вказаний строк рішення про надання мікрогранту скасовується.
Ознайомитися з Порядком надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 №738 (зі змінами) можна за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/738-2022-%D0%BF#n19
Всі охочі стати підприємцями та підприємці з досвідом можуть скористатися програмою, подавши заяву та бізнес-план до 12 грудня 2022 року через портал «Дія» https://is.gd/KT7RoW
Консультації за тел. (0462)77-90-29 або на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

 


05.12.2022                                                                                  
3D-дизайнером допоможе стати служба зайнятості
 
Тривимірна, або 3D-графіка – це розділ комп’ютерної графіки для зображення об’ємних об’єктів, які максимально наближені до реальних. Саме цей вид графіки широко використовується в інженерному проектуванні, комп’ютерному моделюванні, анімації, мультиплікації, індустрії розваг тощо.
Отож, погодьтесь, що професія 3D-дизайнера досить перспективна у сучасному світі. Здобути її можна за сприяння служби зайнятості у короткий термін та ще й безкоштовно.
Наразі такою можливістю скористалася безробітна Наталія Горна з Чернігова. З 23 листопада за направленням Чернігівського міського центру зайнятості вона підвищує кваліфікацію за навчальною програмою «Створення тривимірної графіки у програмі Autodesk 3ds Max». Навчається жінка дистанційно, у Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, де протягом трьох місяців опанує дизайнерські навички та навчиться працювати із сучасними програмами. Здобуті знання буде використовувати безпосередньо на робочому місці, яке гарантує ТОВ «Феодал проект».
Консультацію щодо професійного навчання ви можете отримати в будь-якому центрі зайнятості, зручному для вашого відвідування; в обласному центрі зайнятості за телефоном (0462) 77-90-31, або на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
#працюйпідтримуйЗСУ #роботазброяперемога #служба_зайнятості


01.12.2022                                                                                  

Роботодавцям – компенсація, переселенцям – робота

Компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування 165 внутрішньо переміщених осіб отримають 67 роботодавців Чернігівщини. Відповідні рішення прийняті обласним центром зайнятості станом на 17 листопада.
Нагадуємо, компенсація витрат надається у розмірі 6,5 тис. грн за кожну працевлаштовану особу тривалістю не більше двох місяців з дня працевлаштування.
Для отримання компенсації роботодавцям необхідно подати заяву до центру зайнятості, розташованого за їх місцезнаходженням. Це можна зробити особисто під час відвідування центру зайнятості або, надіславши на адресу електронної пошти. Реалізація цієї послуги наразі можлива і через Єдиний державний вебпортал електронних послуг Дія.
До заяви необхідно додати пакет документів:
– копія наказу про працевлаштування особи;
– відомості про працівників, які є застрахованими особами (ПІП, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта);
– копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
З питань отримання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО звертайтеся за телефоном (0462)77-90-25, або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv


30.11.2022                                                                                  

Близько 7 тисяч працевлаштованих безробітних за 10 місяців…
А це кожен 4-й з тих, хто звернувся за допомогою в пошуках роботи до служби зайнятості. Крім того, її фахівцями до громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 1463 особи, ще 1416 – скеровано на професійне навчання. Про такі підсумки роботи обласної служби зайнятості протягом січня-жовтня 2022 року повідомила директорка Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка.
За її словами найбільше вакансій було на підприємствах переробної промисловості, у сфері освіти, охорони здоров’я, сільському господарстві та торгівлі. Зокрема, затребувані слюсарі, електромонтери, водії, інженери, бухгалтери. Сталим попитом на регіональному ринку праці користуються швачки.
Станом на 1 листопада в області налічувалось 9,4 тис. безробітних, для яких у базі даних служби зайнятості було 646 пропозицій роботи, що майже вдвічі менше у порівнянні з минулим роком. Отож, на кожне вільне робоче місце претендувало 15 осіб проти 8 рік тому.
Пропозиції роботи – на сервісі “Єдиний портал вакансій” https://jobportal.dcz.gov.ua , телеграм каналі актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz .


29.11.2022                                                                                  

Робота є на підприємствах легпрому
Традиційно однією з провідних галузей економіки Чернігівщини є легка промисловість. В області зареєстровано понад 382 суб’єкти господарювання легпрому. Незважаючи на теперішній непростий воєнний період, підприємства працюють і потребують кваліфікованих кадрів. Знайти потрібних працівників допомагає служба зайнятості.
За словами директора Чернігівського обласного центру зайнятості Лідії Падалки, легка промисловість – це та галузь економіки, яка наразі тримає два фронти: економічний і військовий. Саме ці напрями зараз є ключовими для країни. Адже діючі підприємства наповнюють бюджет країни, забезпечують людей роботою, а ЗСУ – продукцією вітчизняного виробництва. Серед основних виробників – відомі на Чернігівщині та за її межами підприємства: ТОВ «Алітоні», ПрАТ «Чернігівська швейна фабрика «Елегант», ПрАТ «Прилуцька швейна фабрика», ТОВ «Сівертекс», ТОВ «Тозіналі», ПрАТ «Еліта», ТОВ «Остратекс», ВП «ТК-Стиль ТОВ «Текстиль-контакт», ПрАТ «Чернігівська взуттєва фабрика «Берегиня», ТОВ «Прилуцька швейна фабрика «Корона». В області виготовляють чоловічий, жіночий, спідній, робочий, форменний одяг, взуття, постільну білизну, ковдри, подушки, м’які іграшки, прогумовані, технічні, фільтрувальні, ситові тканини, сукно, брезент, мішковину, канати, мотузки, сітки тощо.
Цього року галузь легкої промисловості області потребувала майже 250 працівників. Саме стільки вакансій було подано роботодавцями до служби зайнятості. З них укомплектовано понад 70%. Щоправда, потреба в кваліфікованих кадрах на підприємствах легкої промисловості області існує постійно. Найбільше бракує швачок. Також потрібні закрійники, інженери-технологи, складальники верху взуття, кравці, контролери матеріалів і виробів тощо. Роботодавці гарантують офіційне працевлаштування, стабільну заробітну плату, соціальний пакет, комфортні умови праці.
Працевлаштуватись на швейні підприємства можна навіть тим, хто немає  відповідної професійної підготовки та досвіду роботи, але є бажання навчатись та працювати. Зареєстрованим безробітним служба зайнятості пропонує безкоштовно за короткий термін освоїти навики швейної майстерності або підвищити кваліфікацію з подальшим працевлаштуванням. Готують кадри безпосередньо на виробництві у роботодавця, в професійно-технічних закладах Чернігівщини, а ще – в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Цього року на замовлення швейних підприємств області за направленням служби зайнятості навчалися 70 безробітних.
З питань працевлаштування на підприємства легпрому звертайтеся до будь-якого структурного підрозділу обласного центру зайнятості чи на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
Пропозиції легальної роботи тут:
– сайт Державної служби зайнятості https://chg.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy
– сервіс “Єдиний портал вакансій” https://jobportal.dcz.gov.ua
– телеграм канал актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz


28.11.2022                                                                                  

Грантові кошти на бізнес отримають 59 жителів Чернігівщини

Саме стільки позитивних рішень про надання мікрогранту на створення або розвиток бізнесу було прийнято Державною службою зайнятості за дев’ять хвиль реалізації програми «Власна справа» урядового проекту «єРобота». Наразі триває опрацювання заяв, поданих у рамках десятої хвилі, і вже наприкінці листопада очікуємо нові рішення. А 14 листопада в Україні стартувала чергова одинадцята хвиля. Прийом заявок на отримання мікрогрантів триває. Нагадаємо, заявку та бізнес-план можна подати до 12 грудня 2022 року через портал «Дія» https://is.gd/KT7RoW
Напрями підприємництва, які обрали заявники, різноманітні. Це, переважно, відкриття закладів торгівлі та харчування, салонів краси, дитячих студій, пекарень, швейного виробництва, сушарок деревини, автомайстерень, автомийок, а також виготовлення бетону та виробів з нього, паливних пелет, меблів, корму для тварин, кондитерських виробів тощо. А ще є й такі бізнес-плани, як виробництво дзеркал, металевих печей-буржуйок, рослинної олії, консервів, молочної продукції, соєвої макухи, екологічних товарів для дітей, дому та домашніх тварин, відкриття курячої ферми, надання послуг з прання і чистки килимів, нанесення логотипів на одяг, бухгалтерських та будівельних послуг.
Серед переможців на отримання грантових коштів майже третина – новачки у підприємництві. Більшість (58%) діючі підприємці. Є й досвідчені, які мають бізнес вже кілька років і наразі планують його розширення, та початківці, котрі відкрили власну справу нещодавно і прагнуть міцно «стати на ноги».
Більшість переможців використають державну підтримку для придбання обладнання та меблів, закупівлю сировини, матеріалів, інструментів. Дехто планує за грантові кошти закупити ліцензійне програмне забезпечення, тварин та птахів, оплатити оренду тощо.
Діючі та майбутні підприємці планують створення від одного до шести робочих місць в залежності від суми гранту. Отож, найближчим часом на Чернігівщині з’явиться понад 130 нових робочих місць.
Розвивавайте і ви свої бізнес-ідеї та створюйте робочі місця в Україні! Підтримуйте економічний фронт!
Умови надання мікрогранту – за посиланням: https://bit.ly/3ohSjqA
Консультації – за тел. (0462)77-90-29 або на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
Крім того, щочетверга в онлайн-режимі Чернігівський обласний центр зайнятості проводить вебінари з цієї тематики. Детальніше читайте за посиланням: https://chg.dcz.gov.ua/novyna/do-uvagy-bazhayuchyh-otrymaty-mikrogrant-na-stvorennya-abo-rozvytok-vlasnogo-biznesu

Чернігівський обласний центр зайнятості


22.11.2022                                                                                  

ТОП 10 актуальних вакансій
Шукаєте роботу? Серед наявних в базі вакансій служби зайнятості обов’язково знайдеться та, яка відповідає вашим професійним нахилам. До переліку найбільш затребуваних увійшли:

  • лікар – 27 вакансій (ЗП до 25000 грн);
  • швачка – 25 вакансій (ЗП до 13000 грн);
  • слюсарі – 23 вакансії (ЗП до 14000 грн);
  • підсобний робітник – 21 вакансія (ЗП до 10000 грн);
  • машиніст (кочегар) котельні – 14 вакансій (ЗП до 6700 грн);
  • водій автотранспортних засобів – 13 вакансій (ЗП до 20000 грн);
  • електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування – 13 вакансій (ЗП до 13000 грн);
  • інженер – 12 вакансій (ЗП до 25000 грн);
  • водій тролейбуса – 10 вакансій (ЗП до 10000 грн);
  • головний бухгалтер – 9 вакансій (ЗП до 25000 грн);

Більше пропозицій роботи на сервісі “Єдиний портал вакансій” https://jobportal.dcz.gov.ua
Телеграм канал актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz .
#роботазброяперемога #працюйпідтримуйЗСУ


17.11.2022                                                                                  


Від навичок до швейної майстерності та гарантованої роботи
Такий шлях пропонує безробітним Чернігівщини служба зайнятості. Професія швачки є актуальною і постійно затребуваною на ринку праці області. Людям, які володіють цією професією, нескладно знайти роботу й за межами регіону, адже професіонали цієї галузі можуть працювати на фабриках, в невеликих приватних фірмах, ательє, ремонтних майстернях, а також займатися власною справою, шиючи на замовлення клієнтів.
Оволодіти швейною майстерністю сьогодні можна у короткий термін, та ще й безкоштовно – за сприяння служби зайнятості. Навчання безробітних організовують прямо на виробничих майданчиках. Наразі 9 жінок вчаться на швейному виробництві у Тупичеві, що на Городнянщині, де їм гарантовані й робочі місця.
Курси цільового призначення на виробництві розпочалися 8 листопада й триватимуть два тижні. Премудрості професії підопічні служби зайнятості опановують під керівництвом досвідченого викладача Чернігівського вищого професійного училища побутового обслуговування.
З питань професійного навчання звертайтеся за телефоном (0462)77-90-31 чи на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
#роботазброяперемога #працюйпідтримуйЗСУ


16.11.2022                                                                                  

Кого шукають роботодавці Чернігівщини, та кому платять найбільше?
ТОП високооплачуваних вакансій від служби зайнятості:
25 тис. грн – тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва (Ніжинський район, с.Коломійцівка);
25 тис. грн – агроном (Ніжинський район, с.Коломійцівка);
25 тис. грн – зоотехнік (Ніжинський район, с.Коломійцівка);
25 тис. грн – лікар ветеринарної медицини (Ніжинський район, с.Коломійцівка);
25 тис. грн – головний бухгалтер (Ніжинський район, с.Талалаївка);
20 тис. грн – медичний директор (Прилуцький район, м. Ічня);
20 тис. грн – лікар-офтальмолог (Прилуцький район, смт Варва);
20 тис. грн – інженер-конструктор (м. Чернігів);
20 тис. грн – лікар-акушер-гінеколог (Новгород-Сіверський район, смт Короп);
20 тис. грн – шліфувальник (м. Чернігів);
19 тис. грн – фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру (Ніжинський район, м. Бобровиця);
18 тис. грн – машиніст шпалерно-друкарської машини (м.Корюківка);
18 тис. грн – машиніст екскаватора (м. Ніжин).
Більше пропозицій роботи на сервісі “Єдиний портал вакансій” https://jobportal.dcz.gov.ua
Телеграм канал актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz.
#роботазброяперемога #працюйпідтримуйЗСУ


10.11.2022                                                                                                                                                    

Під час воєнного стану тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 90 календарних днів
Таку норму передбачає Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці», який набув чинності 29 жовтня поточного року.

Безробітним, у яких строк виплати допомоги по безробіттю на дату набрання чинності цим Законом перевищує 90 днів, виплата допомоги по безробіттю припиняється через 30 календарних днів з дня набрання чинності Законом.
Для осіб передпенсійного віку (за рік до досягнення відповідного віку та за наявності необхідного для призначення пенсії за віком страхового стажу) тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів.
Для отримання консультацій скористайтесь нашим каналом онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

 


08.11.2022                                                                                                                                                    

До “Армії відновлення” країни долучилися безробітні Чернігівщини
Про це повідомила очільниця обласної служби зайнятості Лідія Падалка. Йдеться про організацію органами місцевого самоврядування спільно з військовим командуванням суспільно корисних робіт у період воєнного стану.
У рамках урядової ініціативи «Армія відновлення» запропоновано механізм залучення тимчасово безробітних до виконання робіт оборонного характеру. До переліку суспільно корисних робіт також входять вантажно-розвантажувальні роботи,  розбір завалів, заготівля дров, облаштування споруд цивільного захисту, надання допомоги окремим категоріям громадян (особам з інвалідністю, одиноким людям похилого віку) тощо. Варто зазначити, що залучені до таких робіт громадяни отримують заробітну плату на рівні мінімальної, яка з жовтня складає 6700 гривень. Праця безробітних оплачується з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Так, за словами Лідії Падалки, в  нашій області суспільно корисні роботи стартували в середині жовтня у Прилуцькій територіальній громаді, Там більше 40 безробітних було залучено до зведення фортифікаційних та захисних споруд, вирубки чагарників біля підстанцій електромереж, а також приведення у належний стан укриттів цивільного захисту населення.
На сьогодні рішення про організацію суспільно корисних робіт  прийняті ще у двох територіальних громадах області: Козелецькій та Дмитрівській, що на Бахмаччині. Там до таких робіт наразі залучено понад 30 безробітних громадян. Вони розчищали від чагарників придорожні смуги поблизу блокпостів, прибирали підвали, заготовляли дрова для освітніх закладів.
У листопаді на Чернігівщині до «Армії відновлення» планується залучити ще понад 200 підопічних служби зайнятості. Вже прийнято рішення про організацію суспільно корисних робіт в Остерській територіальній громаді, підготовлено проекти рішень ще по 5-ти територіальних громадах області. Служба зайнятості у подальшому також прагне долучитися до співпраці з громадськими та волонтерськими організаціями з метою допомоги у плетінні захисних сіток, фасуванні гуманітарної допомоги тощо.
Для отримання консультацій скористайтесь нашим каналом онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv


07.11.2022                                                                                  

Роботодавцям – компенсація, переселенцям – робота
Компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування 149 внутрішньо переміщених осіб отримають 64 роботодавці Чернігівщини. Відповідні рішення прийняті обласним центром зайнятості станом на 27 жовтня.
Нагадуємо, компенсація витрат надається у розмірі 6,5 тис. грн за кожну працевлаштовану особу тривалістю не більше двох місяців з дня працевлаштування.
Для отримання компенсації роботодавцям необхідно подати заяву до центру зайнятості, розташованого за їх місцезнаходженням. Це можна зробити особисто під час відвідування центру зайнятості або, надіславши на адресу електронної пошти. Реалізація цієї послуги наразі можлива і через Єдиний державний вебпортал електронних послуг Дія.
До заяви необхідно додати пакет документів:
– копія наказу про працевлаштування особи;
– відомості про працівників, які є застрахованими особами (ПІП, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта);
– копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
З питань отримання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО звертайтеся за телефоном (0462)77-90-25, або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
Чернігівський обласний центр зайнятості


28.10.2022                                                                                  

Що треба знати вагітним жінкам, які зареєстровані в службі зайнятості як безробітні?
Особа, яка отримує послуги в службі зайнятості як безробітна, повинна своєчасно повідомляти свого кар’єрного радника про зміну обставин, які впливають на можливості її працевлаштування, умови виплати матеріального забезпечення та отримання соціальних послуг.
Виплата допомоги по безробіттю припиняється в разі призначення особі допомоги по вагітності та пологах із дня, який обумовлений у медичній довідці.
Зареєстровані безробітні жінки, котрі мають право на призначення допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами на підставі довідки встановленого зразка, не пізніше дня, що настає після закінчення строку, зазначеного у довідці, повідомляють центр зайнятості про бажання здійснювати догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку або продовжити пошук роботи за сприянням державної служби зайнятості. Якщо протягом 14 робочих днів з дня закінчення строку дії медичної довідки по вагітності та пологах безробітна особа не відвідала центр зайнятості без поважної причина – реєстрація в службі зайнятості припиняється.
Якщо жінка подала письмову заяву про бажання здійснювати догляд за дитиною, картка закривається. Після досягнення дитиною трьох років для поновлення статусу безробітного особа може подати заяву до центру зайнятості про перереєстрацію як безробітної. Якщо жінка, зареєстрована як безробітна, виявила бажання продовжити пошук роботи, державна служба зайнятості надає їй соціальні послуги та матеріальне забезпечення на випадок безробіття відповідно до законодавства України.
У разі виникнення додаткових запитань звертайтеся на «гарячу лінію» Чернігівської обласної служби зайнятості за тел. (0462)67-51-39 або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv


25.10.2022                                                                                  

У чому різниця між суспільно корисними та громадськими роботами?
Суспільно корисні роботи в умовах воєнного стану мають оборонний характер або ж слугують для ліквідації надзвичайних ситуацій, які виникли в період воєнного стану, та їх наслідків, забезпечують функціонування національної економіки та життєдіяльність населення.
Громадські роботи організовуються для забезпечення економічної, соціальної та екологічної користі певної громади з метою додаткового стимулювання до праці, матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб.
Хто організовує?
Суспільно корисні роботи організовує військове командування самостійно або із залученням місцевих держадміністрацій та органів місцевого самоврядування або військових адміністрацій (у разі їх утворення).
Організатор громадських робіт – місцева влада із залученням на добровільних засадах роботодавців.
Хто може брати участь у зазначених роботах?
На підставі запровадження трудової повинності до суспільно корисних робіт залучаються працездатні особи, у тому числі особи, що не підлягають призову на військову службу, які за віком і станом здоров’я не мають обмежень до роботи в умовах воєнного стану, а саме:
– зареєстровані безробітні та інші незайняті особи, зокрема внутрішньо переміщені;
– працівники функціонуючих в умовах воєнного стану підприємств (за погодженням з їх керівниками), що не залучені до виконання мобілізаційних завдань (замовлень) та не зараховані до складу об’єктових формувань цивільного захисту, – у порядку переведення;
– особи, зайняті в особистому селянському господарстві;
– студенти вищих, учні та слухачі професійно-технічних навчальних закладів;
– особи, які забезпечують себе роботою самостійно.
Громадські роботи передбачають добровільну участь таких категорій:
– зареєстрованих безробітних, яким не знайдено підходящу роботу;
– осіб, які перебувають на обліку в службі зайнятості як шукачі роботи;
– працівників, які втратили частину заробітної плати внаслідок зупинення (скорочення) виробництва.
Які види робіт виконують?
Суспільно корисні роботи під час воєнного стану мають відновити повноцінне функціонування інфраструктури громади та її безпеки. Це – ремонтно-відновлювальні роботи, розбір завалів, розчищення колій та доріг, будівництво захисних споруд цивільного характеру, вантажні та сільськогосподарські роботи, заготівля дров до опалювального сезону, підтримання громадського порядку тощо.
Громадські роботи – це роботи екологічного спрямування (благоустрій населених пунктів, ліквідація наслідків стихійних явищ, упорядкування меморіалів, пам’ятників, кладовищ) та соціального спрямування (супровід громадян з інвалідністю, надання допомоги родинам учасників АТО). Окремий напрям – інформаційно-консультативна робота в органах соціального захисту.
Виникли питання, звертайтеся за тел. (0462)77-90-25 або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
Чернігівський обласний центр зайнятості


17.10.2022                                                                                  

Відкрили вакансію – повідомте службу зайнятості!

Причому це потрібно зробити не пізніше, ніж через 3 робочі дні з дати відкриття.
Нагадаємо, що з 7 липня цього року застосовується нова форма звітності за формою № 3ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)».
Зауважимо, що подавати цей звіт потрібно незалежно від намірів роботодавця шукати працівника самостійно чи за допомогою служби зайнятості – в інформації має бути чітко зазначено спосіб укомплектування вакансії.
Що стосується вимог щодо професійних компетенцій претендента на вакансію, то така інформація викладається у довільній формі. Може бути проставлена відмітка “Без вимог”.
Роботодавець може подати звіт № 3-ПН  традиційно, у паперовому вигляді, до будь-якого центру зайнятості (філії) незалежно від місцезнаходження підприємства, а також засобами електронного зв’язку.
Консультації за телефоном (0462) 77-90-25, або скористайтесь нашим каналом онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
 
Чернігівський обласний центр зайнятості


17.10.2022                                                                                  

Яка робота вважається підходящою під час воєнного стану?
Відповідно до законодавства України під час дії воєнного стану для шукачів роботи та, зокрема, офіційно зареєстрованих безробітних, підходящою вважається робота, яка:
– відповідає освіті, професії (спеціальності), кваліфікації, а також набутому за період трудової діяльності досвіду роботи – протягом 30 календарних днів з дня надання статусу зареєстрованого безробітного;
– не потребує кваліфікації (спеціальності), професійної підготовки або потребує первинної професійної підготовки, зокрема безпосередньо на робочому місці, – для осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 30 календарних днів, та осіб, які не мають професії (спеціальності) і вперше шукають роботу;
– відповідає рівню заробітної плати за останнім місцем роботи – для осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного протягом 30 календарних днів.
– із розміром заробітної плати не нижче мінімального (наразі це – 6700 грн) для роботи на умовах повного робочого дня – для осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 30 календарних днів або здійснюють пошук роботи вперше.
Підбір підходящої роботи проводиться за місцем звернення особи до структурних підрозділів служби зайнятості та не обмежується межами адміністративно-територіальної одиниці, в якій особа зареєстрована як безробітна чи звернулася для пошуку роботи; При цьому без згоди безробітного йому не може пропонуватися робота, яка потребує зміни місця проживання або місця перебування.
У разі відсутності підходящої роботи зареєстровані безробітні направляються на громадські та інші роботи тимчасового характеру або суспільно корисні роботи.
Ознайомитися із Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану” тут.
У разі виникнення додаткових запитань звертайтеся на «гарячу лінію» Чернігівської обласної служби зайнятості за тел. (0462)67-51-39 або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv


07.10.2022

За працевлаштування переселенців 60 роботодавців отримають компенсацію

Компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування 141 внутрішньо переміщеної особи отримають 60 роботодавців області. Відповідні рішення прийняті обласним центром зайнятості станом на 4 жовтня.
Нагадуємо, компенсація витрат надається у розмірі 6,5 тис. грн за кожну працевлаштовану особу тривалістю не більше двох місяців з дня працевлаштування.
Для отримання компенсації роботодавцям необхідно подати заяву до центру зайнятості, розташованого за їх місцезнаходженням. Це можна зробити особисто під час відвідування центру зайнятості або, надіславши на адресу електронної пошти. Реалізація цієї послуги наразі можлива і через Єдиний державний вебпортал електронних послуг Дія.
До заяви необхідно додати пакет документів:
–        копія наказу про працевлаштування особи;
–        відомості про працівників, які є застрахованими особами (ПІП, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта);
–        копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
З питань отримання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО звертайтеся за телефоном (0462) 77-90-25, або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv


06.10.2022

Нова мінімальна зарплата з 1 жовтня 2022 року: що зміниться для безробітних?

З 1 жовтня 2022 року в Україні підвищилися соціальні стандарти (згідно статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік»). Зокрема, мінімальна заробітна плата зросла у місячному розмірі до 6700 гривень. У зв’язку з цим розмір заробітної плати у вакансіях, а також при залученні до суспільно корисних робіт не може бути нижче ніж 6700 грн (за умови відпрацювання повного робочого часу).
При цьому максимальний розмір допомоги по безробіттю у період воєнного стану не змінюється і становить 9750 грн, тобто 150% мінімальної заробітної плати.
Якщо ви шукаєте роботу, до ваших послуг:
– вакансії служби зайнятості https://chg.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy
– сервіс “Єдиний портал вакансій” https://jobportal.dcz.gov.ua
Телеграм канал актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz
Підписуйтесь також на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості

 


01.10.2022

«Барометр професій» від обласної служби зайнятості

Цікавитеся актуальними професіями Чернігівщини? Фахівці обласної служби зайнятості розробили для вас «Барометр професій». Він допоможе зорієнтуватися у великому та складному світі професій, обрати правильний професійний шлях і стати затребуваним на ринку праці.

Отже, актуальні професії на ринку праці області:

  • водій автотранспортних засобів;
  • оператор котельні;
  • тракторист;
  • соціальний робітник;
  • кухар;
  • бухгалтер;
  • продавець продовольчих та непродовольчих товарів;
  • верстатник деревообробних верстатів;
  • слюсар-ремонтник.

Професії, за якими є можливість працевлаштуватись у регіоні:

  • слюсар з експлуатації та ремонту газового господарства;
  • оператор верстатів з програмним керуванням;
  • слюсар-сантехнік;
  • швачка;
  • лікар загальної практики – сімейний лікар;
  • електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування;
  • охоронник;
  • лікар ветеринарної медицини;
  • підсобний робітник.

Професії, які є на підприємствах області в незначних кількостях:

  • бетоняр;
  • гравер друкарських форм;
  • оператор сушильного устаткування;
  • перукар (перукар-модельєр);
  • водій тролейбуса;
  • штукатур;
  • оператор заправних станцій;
  • дояр;
  • рамник.

Професії, які відсутні на ринку праці регіону:

  • гірник;
  • моторист бетонозмішувальних установок;
  • вибірник-укладальник каменю;
  • гальванік;
  • апаратник сушіння;
  • інспектор з соціальної допомоги;
  • технолог із агрономії;
  • ракліст (виробництво текстилю);
  • технік з планування.

Чернігівський обласний центр зайнятості


21.09.2022

За працевлаштування переселенця – грошова компенсація

Компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування 135 внутрішньо переміщених осіб отримають 57 роботодавців області. Відповідні рішення прийняті обласним центром зайнятості станом на 16 вересня.

Нагадуємо, компенсація витрат надається у розмірі  6,5 тис. грн за кожну працевлаштовану особу тривалістю не більше двох місяців з дня працевлаштування.

Для отримання компенсації роботодавцям необхідно подати заяву до центру зайнятості, розташованого за їх місцезнаходженням. Це можна зробити особисто під час відвідування центру зайнятості або, надіславши на адресу електронної пошти. Реалізація цієї послуги наразі можлива і через Єдиний державний вебпортал електронних послуг Дія.

До заяви необхідно додати пакет документів:

  • копія наказу про працевлаштування особи;
  • відомості про працівників, які є застрахованими особами (ПІП, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта);
  • копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

З питань отримання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО звертайтеся за телефоном (0462) 77-90-25, або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv


Українці можуть отримати від 50 до 250 тисяч гривень на власний бізнес

Будь-який українець, який має бізнес або ж нереалізовані ідеї та тверді наміри започаткувати або продовжувати власну справу, може розраховувати на підтримку держави в межах грантової програми «єРобота».

Обов’язковою умовою є створення робочих місць. Саме від їхньої кількості залежить сума фінансової підтримки: у разі створення одного робочого місця – від 50 до 150 тис. грн., двох і більше робочих місць – до 250 тис. грн.

За грантові кошти можна буде придбати обладнання, закупити ліцензійне програмне забезпечення, тварин, сировину та матеріали, товари та послуги, пов’язані з виробництвом продукції, в тому числі послуги маркетингу та реклами, оплатити оренду тощо. Повернення коштів передбачається шляхом сплати податків і зборів, передусім за працевлаштованих осіб.

Для участі в програмі необхідно подати на порталі Дія https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu такі документи:

  • заяву на отримання мікрогранту;
  • бізнес-план щодо створення нового або розвитку діючого бізнесу.

Процедура прийняття рішення досить проста.  Перш за все експерти  «Ощадбанку» проведуть оцінку ділової репутації заявника. У разі позитивної оцінки, обласний центр зайнятості розглядає його бізнес-план та проводить з ним онлайн-співбесіду. Остаточне рішення щодо надання коштів чи відхилення пропозицій ухвалює Державний центр зайнятості.

На Чернігівщині станом на 15 вересня поточного року через портал «Дія» подано 275 заяв на отримання мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу. Отож, в області можуть з’явитися виробництво пелет, бетону, меблів, екологічних товарів для дітей, дому та домашніх тварин тощо.

Умови надання мікрогранту – за посиланням: https://bit.ly/3ohSjqA

Про найбільш поширені помилки при поданні документів читайте тут: https://is.gd/355RID

Отримати консультацію щодо мікрогрантів можна за тел. (0462)44-90-29 або на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Крім того, щочетверга в онлайн-режимі Чернігівський обласний центр зайнятості проводить вебінари з цієї тематики. Детальніше читайте за посиланням: https://chg.dcz.gov.ua/…/do-uvagy-bazhayuchyh-otrymaty…


31.08.2022

У Чернігові безробітні допомагають розбирати завали

У Чернігові тривають роботи по розбору завалів будинків місцевих мешканців, які постраждали під час бойових дій. Сьогодні до цієї важливої справи долучилося 160 безробітних, які перебувають на обліку у міському центрі зайнятості. Серед них є колишні працівники і працівниці сфери культури, торгівлі та промисловості. Всі вони працюють на громадських роботах у одному з найбільш постраждалих районів міста – на Бобровиці. Завдання в усіх одне: демонтувати те, що вже не можна відновити, відсортувати вцілілі матеріали та прибрати непотріб, аби люди могли відбудуватися. Працюють на завалах за строковим договором на місяць, з двома вихідними, восьмигодинним графіком та обідньою перервою. Замість допомоги по безробіттю отримують заробітну плату.

Громадські роботи організовано громадською організацією «Іскра добра» спільно з Чернігівським міським центром зайнятості. Найближчим часом планується залучити ще щонайменше 600 безробітних. До речі, 11 із 18 учасників першої групи, тобто більше половини, після обов’язкового терміну вирішили продовжити працювати і уклали нові договори.

З питань організації та проведення громадських робіт звертайтесь до обласного центру зайнятості за тел. (0462) 77-90-25 або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

#працюйпідтримуйЗСУ #роботазброяперемога #служба_зайнятості


25.08.2022

Безробітні на громадських роботах займалися благоустроєм, працювали кур’єрами та розбирали завали
В умовах зменшення попиту на робочу силу матеріально підтримати безробітних допомагають громадські та інші роботи тимчасового характеру, які, до того ж, організовуються з користю для громади.
Протягом січня-липня 2022 року участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли 360 безробітних області. Більшість з них прибирали сміття, впорядковували території, кладовища, придорожні
смуги. Також безробітні працювали кур’єрами, зокрема доставляли товари першої необхідності людям похилого віку. На вимогу часу з’явився новий вид громадських робіт – по розбору зруйнованих у ході воєнної агресії будинків. У серпні такі роботи організовано службою зайнятості та громадською організацією «Іскра добра» у Чернігові. До участі в них вже залучено 20 безробітних. Днями укладено угоди щодо участі в таких роботах ще 57 безробітних чернігівців.

За додатковою інформацією щодо організації та участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру звертайтеся за тел. (0462)77-90-25, або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram
https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv


25.08.2022

Українська за 27 уроків від Prometheus

Знання державної мови – обов’язок кожного українця і важлива професійна якість людей багатьох професій. Вільне володіння рідною мовою підвищує вашу конкурентоспроможність на ринку праці, розширює можливості щодо працевлаштування та кар’єрного росту. Тому російськомовним шукачам роботи у службі зайнятості радять вивчати рідну мову. Допоможе в цьому безкоштовний онлайн-курс «Українська за 27 уроків» на платформі Prometheus https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:Prometheus+UKR101+2020/about?fbclid=IwAR0zrCvuE5LZII8qk7TpdXBpKOrk7uvPuQfAQR3-aMnK7hfM0OBtP_dMLFU

Курс дає змогу вивчити українську мову на елементарному рівні А1-А2. Складається він з відеоуроків і конспектів до них, творчих завдань і тестових вправ. Родзинкою є форум, де учасники курсу можуть спілкуватися українською.

Кожен урок передбачає опанування лексичного мінімуму з конкретної теми та однієї з граматичних тем. Після кожного відеоуроку треба пройти проміжний тест на кілька запитань для перевірки розуміння матеріалу та закріплення знань, умінь та навичок, а в кінці курсу – підсумковий контрольний тест. Успішно склавши його, ви отримаєте офіційний сертифікат із зазначенням вашого рівня знань.

Отже, вивчайте, знайте та любіть рідну мову!

Чернігівський обласний центр зайнятості


15.08.2022

У гру грай – рідну мову вивчай

Знання державної мови – обов’язок кожного українця і важлива професійна якість людей багатьох професій. Вільне володіння рідною мовою підвищує вашу конкурентоспроможність на ринку праці, розширює можливості щодо працевлаштування та кар’єрного росту. Тому російськомовним шукачам роботи у службі зайнятості радять вивчати рідну мову. Допоможе в цьому Duolingo https://uk.duolingo.com/

Це – онлайн-платформа для вивчення різних мов. На Duolingo українці можуть вивчати рідну мову безкоштовно. Особливість цієї платформи в тому, що навчання схоже на захоплюючу гру. Кожне заняття – це гонитва за бонусами, змагання з іншими користувачами платформи, перевірка правильних відповідей, практика розмовної мови, аудіювання, читання текстів. За вашими успіхами стежитиме зелена сова – Дуо. Якщо ви пропустите урок – отримаєте листа з совою, що плаче. Якщо будете старанно навчатися, Дуо подарує бонуси у вигляді алмазів та додаткових життів. Чим більше алмазів, тим вища сходинка у рейтинговій таблиці користувачів. Алмази можна заробити, проходячи рівні. За них можна також купувати нові життя (спроби на проходження завдань). Незважаючи на ігрову форму, процес вивчення мови в Duolingo побудовано на перевіреній методології, а навчальна програма відповідає міжнародним стандартам.

Крім вебсайту Duolingo є безкоштовний додаток, який можна завантажити через AppStore і PlayMarket на телефон чи планшет. Це дозволить вивчати мову в будь-який час і в будь-якому місці.

Вивчайте, знайте та любіть рідну мову!

Чернігівський обласний центр зайнятості


Які працівники потрібні роботодавцям Чернігівщини?

Традиційно на Чернігівщині зберігається сталий попит на представників робітничих професій. Більшість вільних робочих місць у переробній промисловості, сільському господарстві, оптовій та роздрібній торгівлі. Насамперед роботодавці області потребують водіїв, трактористів, яким готові платити до 20 000 грн, а також слюсарів, яким обіцяють до 12 000 грн. Затребувані також швачки із заробітною платою до 12 000 грн, електргазозварники – до 12 400 грн, продавці – до 7 000 грн, підсобні робітники – до 8 600 грн. Доволі високі шанси знайти роботу і професіоналам. Є вакансії для лікарів різного профілю, бухгалтерів, інженерів тощо.

Станом на 1 серпня в області налічувалось 12,5 тис. офіційно зареєстрованих безробітних. На одне вільне робоче місце – 25 претендентів. Середня заробітна плата вакансії, яку виставляє нині роботодавець, дорівнює 9 тис. грн.

Найбільша база легальної роботи тут: https://chg.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy .

Телеграм канал актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz .

#працюйпідтримуйЗСУ #роботазброяперемога #служба_зайнятості


04.08.2022

У пошуку роботи допоможуть професіонали

Якомога швидше знайти роботу – про це мріє кожен, хто втратив джерело доходу. Якщо не вдається вирішити проблему самотужки – краще звернутися до професіоналів. У цьому переконалась і жителька села Наумівка, що на Корюківщині, Надія Іллюшко, яка після невдалих спроб самостійного пошуку скористалася допомогою фахівців районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості. І не пошкодувала.

У службі зайнятості кар’єрному раднику Надія повідомила, що незважаючи на чималий досвід роботи в різних сферах, вона хотіла б знайти роботу за професією, а саме: бути перукарем. На початку свого професійного шляху жінка вже працювала в перукарні, а потім була сортувальником матеріалів та виробів з деревини, слюсарем з контрольно-вимірювальних приладів, робітником на лісокультурних (лісогосподарських) роботах. Зважаючи на це, щойно з’явилася вакансія перукаря в Центрі надання соціальних послуг Корюківської міськради, Надія за направленням служби зайнятості успішно пройшла співбесіду в роботодавця, стажування і з кінця березня успішно працює, обслуговуючи людей похилого віку.

Якщо ви шукаєте роботу, найбільша база вакансій тут https://chg.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy

Телеграм канал актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz

Підписуйтесь також на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості


04.08.2022

Вчи українську з Є-мовою!

Знання державної мови – обов’язок кожного українця і важлива професійна якість людей багатьох професій. Вільне володіння рідною мовою підвищує вашу конкурентоспроможність на ринку праці, розширює можливості щодо працевлаштування та кар’єрного росту. Тому російськомовним шукачам роботи у службі зайнятості радять вивчати рідну мову. Допоможе в цьому «Є-мова» (https://emova.language-ua.online/)

Це — онлайн платформа для безкоштовного вивчення громадянами України рідної мови з акцентом на розмовну частину. Там є загальні курси з вивчення мови, а саме: «Українська за 27 уроків» (елементарний рівень – А1-А2) та «22 уроки до мовної впевненості» (рівень В1, що дозволяє бути впевненим мовним користувачем і є логічним продовженням попереднього курсу). А також курси, які створені для вчителів шкіл, щоб полегшити їм перехід на викладання своїх предметів українською. Щоправда, вони підійдуть усім. Йдеться про курси «Українська для фізиків та ліриків», «Мовний менеджмент в освіті та комунікативні стратегії».

Усі матеріали є відкритими та доступними 24/7. Вам потрібно спочатку зареєструватися, пройти тестування, що визначає рівень володіння українською, та обрати курс. Відповідно до встановленого рівня учасник отримує навчальні матеріали: тексти, відео, практичні заняття, тести тощо. Опісля проходження курсу можна отримати офіційний сертифікат із зазначенням вашого рівня знань.

Отже, вивчайте, знайте та любіть рідну мову!

Чернігівський обласний центр зайнятості


27.07.2022

«Право на захист» для безробітних

Юридична консультація – це завжди актуально, а тим паче під час воєнного стану, коли багато людей опинилися у складній життєвій ситуації, і у них накопилося чимало питань. Шанс отримати відповіді на них з’явився у безробітних на семінарах, які організовує служба зайнятості спільно з благодійним фондом «Право на захист».

Юристи благодійного фонду надають правові, інформаційні й соціальні консультації внутрішньо переміщеним особам, громадянам в яких пошкоджене чи зруйноване житло. Зокрема, надають консультації щодо роз’яснення існуючого законодавства та нормативної бази, щодо прав ВПО, допомагають в оформленні документів, надають правову підтримку, юридичну допомогу з питань отримання соціальних виплат, у відносинах з роботодавцями, банками, державними соціальними службами тощо.

Отже, якщо ви потребуєте правової допомоги, то можете звернутись до благодійного фонду «Право на захист» та отримати безкоштовну консультацію. Для цього потрібно зателефонувати на «гарячу лінію» (099)5075090, (068)5075090, (093)5075090 щодня з 7:00 до 22:00.

Консультацію з питань пошуку роботи та реєстрації в службі зайнятості ви можете отримати у будь-якому центрі зайнятості, зручному для вашого відвідування, або на каналі онлайн-підтримки Чернігівського обласного центру зайнятості в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Понад 100 жителів області подали заяви на отримання мікрогранту

На Чернігівщині вже понад 100 громадян подали заяви на отримання мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу через портал «Дія». Виконавцями цієї державної програми є Мінекономіки, Ощадбанк і Державна служба зайнятості.

Підприємці, як майбутні, так і діючі, планують започаткувати або розвивати власну справу в сферах виготовлення корпусних меблів, палетів, бетону, іграшок з дерева і шкіри, напівфабрикатів тощо.

Нагадаємо, подати заяву на отримання мікрогранту разом з бізнес-планом щодо створення нового або розвитку діючого бізнесу можна на порталі Дія (https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu). АТ «Ощадбанк» проводить перевірку ділової репутації заявника. Отримавши позитивну оцінку, обласний центр зайнятості розглядає бізнес-план, після чого проводить із отримувачем онлайн-співбесіду. Рішення щодо надання коштів чи відхилення пропозицій ухвалює Державний центр зайнятості.

Основна умова отримання коштів – створення робочих місць. Саме від їхньої кількості залежить сума фінансової підтримки: у разі створення одного робочого місця – від 50 до 150 тис. грн., двох і більше робочих місць – до 250 тис. грн. Мікрогрант можна використати на придбання обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, орендну плату за нежитлове приміщення або лізинг обладнання (крім автомобілів, мотоциклів та інших транспортних засобів особистого користування).

Повернення коштів відбувається шляхом сплати податків і зборів, передусім за працевлаштованих осіб. У разі невиконання або неналежне виконання умов договору про надання мікрогранту заявник має повернути різницю або всю суму отриманих коштів.

Умови надання мікрогранту – за посиланням: https://bit.ly/3ohSjqA

Про найбільш поширені помилки при поданні документів читайте на сайті Державного центру зайнятості: https://is.gd/355RID

Отримати консультацію щодо мікрогрантів можна за тел. (0462)44-90-29 або на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Крім того, щочетверга в онлайн-режимі Чернігівський обласний центр зайнятості проводить вебінари з цієї тематики. Детальніше читайте за посиланням: https://chg.dcz.gov.ua/novyna/do-uvagy-bazhayuchyh-otrymaty-mikrogrant-na-stvorennya-abo-rozvytok-vlasnogo-biznesu

Чернігівський обласний центр зайнятості       


25.07.2022

Кого шукають роботодавці області, та кому платять найбільше?

 Аби добре заробляти, не обов’язково шукати роботу за межами області, а то й країни. На Чернігівщині є чимало хороших пропозицій від роботодавців, які готові платити пристойну заробітну плату.

Отже, кому роботодавці Чернігівщини готові платити найбільше і скільки саме?

– лікар ветеринарної медицини (25 000 грн), Ніжинський район, с.Коломійцівка;

– головний бухгалтер (25 000 грн), Ніжинський район, с. Талалаївка;

– інженер з механізації та автоматизації виробничих процесів (25 000 грн), Ніжинський район, с. Коломійцівка;

– головний енергетик (20 116 грн), м. Ніжин;

– водій автотранспортних засобів (20 000 грн), Ніжинський район, с.Талалаївка;

– інженер-конструктор (20 000 грн), м. Чернігів;

– тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва (20 000 грн), Ніжинський район, с. Коломійцівка;

– лікар-акушер-гінеколог (20 000 грн), Новгород – Сіверський район, м. Короп;

– тракторист (16200 грн), Прилуцький район, с. Нетяжино.

Найбільша база легальної роботи тут: https://chg.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy .

Телеграм канал актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz .

 


21.07.2022

Топ онлайн-ресурсів для безкоштовного вивчення української мови

Бажаєте вдосконалити свою українську мову або опанувати її з «нуля», навчитися грамотно писати та гарно говорити? Пропонуємо ознайомитися з добіркою безкоштовних мовних онлайн-ресурсів.

Переваги такого навчання:

– зручність. Можна навчатися у вільному режимі, будь-де, в будь-який час, обирати темп та форму викладу матеріалу;

– автономність. Жодних груп та нових колективів. Опанування мови ― лише ваша особиста справа й бажання;

– нові методики та засоби навчання. Відео, аудіо, ігри, тести, вправи, творчі завдання та багато іншого ― обирайте на свій смак, як вам краще засвоювати інформацію;

– повторюваність. Усі матеріали є в постійному доступі 24/7, ви можете знову й знову їх вивчати, щоб запам’ятати складне для вас з будь-якої спроби.

Отже, топ онлайн-ресурсів для безкоштовного вивчення української мови:

– «Є-мова»: https://emova.language-ua.online/;

– «Duolingo»: https://uk.duolingo.com/;

– «Prometheus» навчальний курс «Українська за 27 уроків»: https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:Prometheus+UKR101+2020/about .

Знання державної мови – обов’язок кожного українця і важлива професійна якість людей багатьох професій. Вільне володіння рідною мовою підвищує вашу конкурентоспроможність на ринку праці, розширює можливості щодо працевлаштування та кар’єрного росту.

Вивчайте, знайте та любіть рідну мову!

Чернігівський обласний центр зайнятості

 


20.07.2022

4 905 вакансій подали роботодавці Чернігівщини до служби зайнятості

 Протягом січня – червня 2022 року роботодавці Чернігівщини подали до служби зайнятості близько 4,9 тис. вакансій, що майже удвічі менше, ніж за відповідний період минулого року. Сталося це внаслідок часткового або повного зупинення діяльності низки підприємств та підприємців. Найбільше пропозицій було у сільському господарстві, на підприємствах переробної промисловості та в сфері торгівлі.

Наразі найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом. Йдеться про швачок, електромонтерів, електрогазозварників, слюсарів-ремонтників, слюсарів-сантехніків. Також затребувані робітники з обслуговування устаткування та машин, а це – водії, токарі, оператори заправних станцій, трактористи, машиністи екскаватора. Великим попитом у роботодавців користуються й професіонали та фахівці – провізори, інспектори інженери, лікарі, економісти, сестри медичні, бухгалтери, фармацевти, фельдшери, електрики, механіки, техніки. Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, робітники з комплексного прибирання будинків, двірники, вантажники, сторожі.

Роботодавці та HR можуть самостійно подати вакансію через:

– чат-бот Державної служби зайнятості @DCZWorkNowBbot ;

– заповнення форми: https://u.to/dPMWHA ;

Одразу після модерації вакансія з’явиться на каналі і почнеться підбір кандидатів!

Маєте питання? За консультаціями звертайтесь за телефоном (0462) 77-90-25, або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

 


19.07.2022

52 роботодавці отримають грошову компенсацію за працевлаштування переселенців

Компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування 120 внутрішньо переміщених осіб отримають 52 роботодавців області. Відповідні рішення прийняті обласним центром зайнятості станом на 19 липня.

Нагадуємо, компенсація витрат надається у розмірі  6,5 тис. грн за кожну працевлаштовану особу тривалістю не більше двох місяців з дня працевлаштування.

Для отримання компенсації роботодавцям необхідно подати заяву до центру зайнятості, розташованого за їх місцезнаходженням. Це можна зробити особисто під час відвідування центру зайнятості або, надіславши на адресу електронної пошти. Реалізація цієї послуги наразі можлива і через Єдиний державний вебпортал електронних послуг Дія.

До заяви необхідно додати пакет документів:

  • копія наказу про працевлаштування особи;
  • документ, що підтверджує працевлаштування на умовах, передбачених Порядком;
  • відомості про працівників, які є застрахованими особами (ПІП, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта);
  • копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Нагадуємо, що за цією програмою Урядом виділено 200 млн гривень. Порядок оформлення тут: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zatverdzhennya-poryadku-nadannya-robotodavcyu-kompensaciyi-vitrat-na-oplatu-praci-za-pracevlashtuvannya-vnutrishno-peremishchenih-osib-vnaslidok-provedennya-bojovih-dij-pid-331

З питань отримання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО звертайтеся за телефоном (0462) 77-90-25, або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

 


07.07.2022

ТОП високооплачуваних вакансій від служби зайнятості

У зв’язку з воєнною агресією попит на робочу силу суттєво скоротився, але попри складну ситуацію роботодавці Чернігівщини потребують фахівців і можуть запропонувати гідну роботу. Отже, кому роботодавці Чернігівщини готові платити найбільше і скільки саме?

– лікар-хірург (25 000 грн), Чернігівський район, смт Ріпки;

– агроном (25 000 грн), Ніжинський район, с.Коломійцівка;

– зоотехнік (25 000 грн), Ніжинський район, с.Коломійцівка;

– шліфувальник (20 000 грн), м. Чернігів;

– лікар з медицини невідкладних станів (20 000 грн), м. Ніжин;

– головний енергетик (20 000 грн), м. Ніжин;

– оператор верстатів з програмним керуванням (20 000 грн), м. Чернігів;

– лікар-акушер-гінеколог (20 000 грн), Новгород- Сіверський район, смт Короп;

– машиніст екскаватора (18 000 грн), м. Ніжин;

– тракторист (16 200 грн), Прилуцький район, с.Нетяжино.

Найбільша база легальної роботи тут: https://chg.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy .

Телеграм канал актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz .


07.07.2022

Звіт про вакансії за новою формою

З 7 липня 2022 року роботодавці подаватимуть до служби зайнятості звіт №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» за новою формою та порядком.

Так, звітність №3-ПН подають юридичні особи, фізичні особи-підприємці, які в межах трудових відносин використовують працю фізичних осіб, будь-якому структурному підрозділу обласного центру зайнятості за наявності попиту на робочу силу (вакансії) — з дня виникнення потреби в підборі працівників та/або з дати відкриття вакансії, але не пізніше ніж через три робочі дні.

До речі, звітність можна буде подати як традиційно в паперовій формі (із засвідченням підписом), так і в електронному вигляді (з накладенням чи без накладення електронного підпису або печатки, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів).

Подання роботодавцями електронної форми № 3-ПН можливе:

– через «Електронний кабінет роботодавця» на сайті Державної служби зайнятості (інструкція з його створення тут). Потім протягом 5 робочих днів треба подати паперову версію звіту;

– через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, у т. ч. через інтегровані з ним інформаційні системи держорганів та органів місцевого самоврядування – для власників електронного цифрового підпису.

Нагадуємо, роботодавець має визначити вид форми 3-ПН ― первинна або уточнювальна. Первинну подають, щоб проінформувати про наявність попиту на робочу силу, уточнювальну – коли є необхідність замінити первинну чи з’явилися уточнення характеристик вакансії.

Крім того, віднині роботодавець, повідомляючи про наявність потреби у кадрах, зазначатиме спосіб укомплектування вакансій – за сприяння Державної служби зайнятості або ж самостійно.

Розширено й додаток до форми згаданого звіту, він містить більше інформації про вимоги до кандидата, умови праці, особливості вакансії.

Якщо у Вас є питання щодо заповнення або подачі звіту беріть участь в онлайн семінарах, які проводяться обласною службою зайнятості (графік проведення тут), або телефонуйте за номером (0462)77-90-25.

Чернігівський обласний центр зайнятості


01.07.2022

Медзаклади Чернігівщини потребують працівників

У нинішній нелегкий час кожен з нас може бути корисним суспільству. Є медична освіта? Тоді вас чекають у медзакладах області!

Робота є для лікарів різних профілів, сестер медичних, фельдшерів, молодших медичних сестер. Щодо лікарів, то потрібні лікарі загальної практики-сімейні лікарі, терапевти, педіатри, невропатологи, хірурги, анестезіологи тощо. Медпрацівників шукають у Коропі, Варві, Сновську, Борзні, Срібному, Ріпках, Чернігові, а також на Ічнянщині, Городнянщині, Сосниччині, Ніжинщині. Загалом у базі даних обласної служби зайнятості налічується близько 30 вакансій в сфері охорони здоров’я.

Заробітна плата лікарів до 25 тис. грн., сестер медичних – до 8 тис. грн. Деякі пропозиції роботи – з наданням житла.

Якщо вас зацікавили вакансії в сфері охорони здоров’я, звертайтеся до будь-якого структурного підрозділу обласного центру зайнятості чи за телефоном (0462) 77-90-25, або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Найбільша база легальної роботи тут https://chg.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy

Чернігівський обласний центр зайнятості


01.07.2022

Стати візажистом допоможе служба зайнятості

Мрієте професійно займатися візажем? Хочете працювати в індустрії моди і краси? Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості чекає на вас. Навчання стартує 12 липня 2022 року і триватиме 5 місяців. Графік формування навчальних груп у липня-серпні тут: https://www.cpto.rv.ua/

Нині ця професія набула особливої актуальності, адже кожна людина у найважливіші моменти її життя прагне виглядати стильно та вишукано. Це сучасна, модна, популярна, затребувана та прибуткова професія! Після навчання у вас з’явиться шанс знайти роботу у салонах-перукарнях, фотостудіях, весільних салонах, а то й започаткувати власну справу.

Важливо, що для офіційно зареєстрованих безробітних професійне навчання здійснюється безкоштовно, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Більше інформації про можливості навчання у Центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості читайте на нашому сайті за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/centry-profesiyno-tehnichnoyi-osvity

Консультацію щодо професійного навчання ви можете отримати в будь-якому центрі зайнятості, зручному для вашого відвідування; в обласному центрі зайнятості за телефоном (0462) 77-90-31, або на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv


20.06.2022

За працевлаштування переселенця – грошова компенсація

Компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування 80 внутрішньо переміщених осіб отримають 25 роботодавців області. Відповідні рішення прийняті обласним центром зайнятості станом на 1 червня.

Нагадуємо, компенсація витрат надається у розмірі  6,5 тис. грн за кожну працевлаштовану особу тривалістю не більше двох місяців з дня працевлаштування.

Для отримання компенсації роботодавцям необхідно подати заяву до центру зайнятості, розташованого за їх місцезнаходженням. Це можна зробити особисто під час відвідування центру зайнятості або, надіславши на адресу електронної пошти. Реалізація цієї послуги наразі можлива і через Єдиний державний вебпортал електронних послуг Дія.

До заяви необхідно додати пакет документів:

  • копія наказу про працевлаштування особи;
  • документ, що підтверджує працевлаштування на умовах, передбачених Порядком;
  • відомості про працівників, які є застрахованими особами (ПІП, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта);
  • копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Нагадуємо, що за цією програмою Урядом виділено 200 млн гривень. Порядок оформлення тут: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zatverdzhennya-poryadku-nadannya-robotodavcyu-kompensaciyi-vitrat-na-oplatu-praci-za-pracevlashtuvannya-vnutrishno-peremishchenih-osib-vnaslidok-provedennya-bojovih-dij-pid-331

З питань отримання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО звертайтеся за телефоном (0462) 77-90-25, або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv


02.06.2022

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями

На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій. Найбільшим попитом користуються робітники сільського господарства (28%), переробної промисловості (25%), охорони здоров’я (10%), оптової та роздрібної торгівлі (9%).

Насамперед роботодавці області потребують робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин, кваліфікованих робітників з інструментом, працівників сфери торгівлі та послуг, а саме: водіїв, трактористів, токарів, машиністів екскаватора, електромонтерів, слюсарів, підсобних робітників, вантажників, продавців тощо. Затребувані також швачки, кухарі, охоронники, соціальні працівники. А для професіоналів є вакансії провізора, спеціаліста державної служби, вчителя, вихователя, інспектора, інженера, лікаря, керівника музичного, економіста, практичного психолога.

Найбільша база легальної роботи тут https://chg.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy.

Телеграм канал актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz.


02.06.2022

Чому не варто зловживати статусом безробітного?

Серед офіційно зареєстрованих безробітних є такі, які намагаються «всидіти на двох стільцях», а саме: перебувати у статусі безробітного, отримуючи допомогу по безробіттю, та паралельно мати інший дохід.

Такі дії матимуть несприятливі наслідки, передусім, для самих безробітних. А незаконно отримані кошти рано чи пізно доведеться повертати.

Зареєстрований безробітний повинен повідомляти про:

  • працевлаштування;
  • укладання цивільно-правової угоди про виконання робіт/надання послуг;
  • започаткування власної справи;
  • отримання соціальних виплат.

Зловживання статусом безробітного може призвести до:

  • скорочення тривалості виплат;
  • стягнення неправомірно виплачених коштів;
  • кримінальної відповідальності.

02.06.2022

Яка робота вважається для безробітного підходящою під час дії воєнного стану?

 Під час дії воєнного стану критерії підходящої роботи для безробітних змінилися

Відповідні зміни закріплені Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану», який набув чинності 7 травня поточного року.

Відтак, протягом 30 календарних днів з дня надання статусу безробітного, підходящою для нього вважається робота, яка відповідає його освіті, професії (спеціальності), кваліфікації, а також набутому за період трудової діяльності досвіду. Оплата праці повинна бути не нижче розміру заробітної плати за останнім місцем роботи.

Надалі, для осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 30 календарних днів, або для громадян, які не мають професії і вперше шукають роботу, підходящою є робота, яка не потребує кваліфікації (спеціальності), професійної підготовки, або робота, що потребує первинної професійної підготовки, зокрема безпосередньо на робочому місці, із заробітною платою не нижче розміру мінімальної для роботи на умовах повного робочого часу (дня).

Без згоди безробітного, йому не може пропонуватись робота, яка потребує зміни місця проживання або перебування.


26.05.2022

Ваучер на навчання для громадян 45+

Війна змінює людей, їх долі, професії. Нерідко у зрілому віці знову доводиться сідати за парти, аби бути конкурентоспроможними на ринку праці. Державна служба зайнятості пропонує громадянам старше 45 років отримати ваучер на навчання.

Це документ, що дає право безкоштовно пройти навчання та підвищити свій професійний рівень за однією з 70 професій та спеціальностей із затвердженого Переліку, ознайомитися з яким можна на сайті Державної служби зайнятості https://www.dcz.gov.ua/publikaciya/perelik-profesiy-specialnostey-dlya-navchannya-za-yakymy-mozhe-buty-vydanyy-vaucher

Отже, ваучер на навчання надається громадянам віком 45+, які не зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні, які мають професійно-технічну або вищу освіту, страховий стаж не менше 15 років. За окремих умов ваучер можуть отримати внутрішньо переміщені особи, звільнені з військової служби, учасники АТО. Більше інформації читайте за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery

Консультацію щодо отримання ваучера на навчання ви можете отримати в будь-якому центрі зайнятості, зручному для вашого відвідування; в обласному центрі зайнятості за телефоном (0462) 77-90-31, або на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram  https://t.me/pitrymkaDSZChergiv


25.05.2022

Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону

Причому як для роботодавців, так і для шукачів роботи, ця послуга цілком безкоштовна. Переконатися в цьому вже сьогодні мають змогу три підприємства, а саме: ТП «Прилукитепловодопостачання» АТ «Облтеплокомуненерго» та ТОВ «Ніжин ТеплоМережі».

Робота операторів та кочегарів котелень зазвичай має сезонний характер. Тому роботодавці ще до початку опалювального сезону звертаються за кадрами до обласної служби зайнятості.

Для оперативного укомплектування таких вакансій служба зайнятості, як правило, завчасно організовує професійне навчання безробітних. Таким чином, шукачі роботи здобувають знання та навики, а роботодавці – отримують професійні кадри.

Підготовка операторів котелень цього року стартувала з Ніжина, Прилук та Корюківки. П’ять безробітних, які перебувають на обліку у службі зайнятості, 17 травня розпочали навчання у Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Протягом 4 місяців вони навчатимуться за дистанційною формою з онлайн-підключенням педагогів. Вивчатимуть технічні характеристики опалювальних котлів, їх будову, порядок експлуатації та обслуговування, навчаться відстежувати справність котельних установок, дотримуватись запобіжних заходів. Адже у процесі роботи їм доведеться стежити за показниками приладів, температурою пару та рівнем води, а у разі несправності котла – оцінювати ступінь небезпеки та вживати відповідні заходи.


 29.04.2022

Компенсація витрат роботодавців на оплату праці за працевлаштування вимушених переселенців

Урядом виділено 200 млн грн на виплати роботодавцям, які наймають працівників із числа вимушених переселенців.

Кошти у сумі 6,5 тис. грн будуть виплачуватися за кожного нового працівника для покриття частини заробітної плати. Подавайте документи та отримуйте кошти! Деталі дивіться в інфографіці.


Послуги служби зайнятості онлайн: електронні сервіси

 Служба зайнятості сьогодні – це сервісна установа, у якій можна отримувати послуги онлайн. Це дозволяє максимально скоротити витрати часу клієнтів на виконання формальних процедур. Для них у вільному доступі на порталі державної служби зайнятості  https://chg.dcz.gov.ua/– найбільша база вакансій в межах країни, електронна черга для безробітних, електроні кабінети для роботодавців та шукачів роботи, платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри, освітній портал. Аби скористатися ними, достатньо мати комп’ютер, підключений до Інтернету, або необхідні додатки у своєму гаджеті. А тепер про все це більш детально…

Пошук роботи та працівників онлайн

Отож, шукати роботу та працівників можна за допомогою бази вакансій державної служби зайнятості, яка містить пропозиції легальної роботи від роботодавців в межах країни та оновлюється щодня.

До того ж, бажаючі знайти роботу у м.Чернігові, Ніжині та Прилуках можуть скористатися інтерактивними картами вакансій, створеними  рекрутерами служби зайнятості за допомогою онлайнсервісу Google – «Мої карти». Пошук здійснюється шляхом переміщення курсору вулицями міста або введенням у пошуковому полі ключових слів. Карти регулярно поповнюються новими актуальними вакансіями, зайшовши на які можна отримати інформацію про назву посади, заявлені вимоги до кандидата, розмір обіцяної зарплатні та контакти рекрутерів.

Електронна черга реєстрації безробітних та електроні кабінети для роботодавців та шукачів роботи

Сьогодні людині, яка опинилася без роботи, можна записатися на первинний прийом до фахівця служби зайнятості дистанційно, не виходячи з дому. Варто лише скористатися сервісом із онлайнреєстрації, який доступний на порталі державної служби зайнятості.

Там же роботодавці та безробітні можуть створити електронні кабінети. Цей зручний онлайнсервіс допоможе зберегти безцінний ресурс – час.

Користуючись електронним кабінетом, роботодавці можуть оперативно здійснювати пошук необхідних кадрів, переглядати резюме безробітних, слідкувати за станом укомплектування заявлених вакансій, виконання договорів, подавати звітність тощо.

Безробітні ж за допомогою електронного кабінету можуть самостійно здійснювати пошук роботи, подавати резюме, переглядати дату та час відвідування служби зайнятості, нарахування та виплати, графік проведення заходів.

Платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри

Цей сервіс з онлайнтестування створено з метою надання послуг з профорієнтації у дистанційному режимі. Він дає можливість всім бажаючим пройти комплексне профорієнтаційне тестування та оцінити власний потенціал (здібності, інтереси, можливості), аби усвідомлено обрати майбутню професію та розробити стратегію кар’єрного зростання.

 Освітній портал

Це проект державної служби зайнятості для успішного працевлаштування українців. Для всіх, хто прагне опанувати нові знання та розвивати власні компетенції, у вільному доступі – онлайнкурси, вебінари, дистанційні навчальні програми від Центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та безліч іншої корисної для пошуку роботи та працівників інформації.

Онлайнреєстрація у службі зайнятості

Сьогодні зареєструватися у службі зайнятості можна онлайн – на сайті державних послуг «Дія» (www.diia.gov.ua). Для цього необхідно обрати послугу “Допомога по безробіттю», виконати кілька простих кроків для реєстрації і наші фахівці допоможуть вам із пошуком роботи. А з мобільним застосунком «Дія» ви можете у службі зайнятості користуватися своїми е-документами.


Шукаємо роботу вдома…

Сьогодні шукати роботу можна, не виходячи з дому, адже всі заявлені роботодавцями у службу зайнятості вакансії – у вільному доступі в мережі Інтернет. Переглянути їх можете на нашому офіційному сайті за посиланням: https://chg.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy База вакансій оновлюється щодня.

А бажаючі знайти роботу в Чернігові, Ніжині та Прилуках можуть для пошуку скористатися інтерактивними картами вакансій. Їх для зручності та комфорту шукачів створили рекрутери служби зайнятості, враховуючи, що нерідко люди прагнуть працювати в конкретних районах міста або ж «поближче до дому».

Як це працює? Досить просто: здійснюйте пошук вакансій шляхом переміщення курсору вулицями міста або введенням у пошуковому полі ключових слів (назва посади/професії тощо).

Стараннями рекрутерів служби зайнятості карта регулярно поповнюється новими актуальними вакансіями, зайшовши на які можна отримати інформацію про назву посади, заявлені вимоги до кандидата, розмір обіцяної зарплатні та контакти рекрутерів.

Отож, як бачимо, все досить просто: тисніть курсором на вакансію, яка вас зацікавила, отримайте доступну інформацію та зв’яжіться з нашими рекрутерами щодо подальшого працевлаштування.

Карти вакансій доступні для перегляду всім користувачам мережі Інтернет за посиланням: по м.Чернігову – http://u.to/S1k_FA, по м.Ніжину – http://bit.ly/2Ze7fHl по м.Прилуки – http://bit.ly/2XdgYNj Стабільно зростає кількість їх переглядів. Даним сервісом вже скористалися   понад 150 тис. шукачів роботи.


Як отримати довідки про страховий стаж у Дії ?

ОК-5 та ОК-7 – це довідки про страховий стаж. Їх використовують для оформлення на роботу, призначення пенсії або нарахувань за лікарняним. Нині довідки можна отримати без черг та стресу онлайн на порталі «Дія». Для цього:

  1. Перейдіть на https://diia.gov.ua та авторизуйтеся;
  2. Натисніть «Пенсії, пільги та допомога»‎;
  3. Виберіть потрібну довідку в списку;
  4. Перевірте інформацію про вас і, якщо потрібно внести зміни, зробіть це в профілі;
  5. Натисніть «Готово»‎.

От і все! Результат вам надійде на пошту, а сама довідка відображатиметься в розділі «Послуги»‎ – «Отримані документи»‎.

Довідково:

Довідка ОК-5 формується за період з 2000 року та містить відомості про суми заробітку для нарахування пенсії і страховий стаж;

Довідка ОК-7 формується за період з 2011 року і містить відомості про суми заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок (в межах максимальної величини) та страховий стаж. В основному дана довідка використовується задля визначення страхового стажу для нарахування допомоги по безробіттю та інше.


Підходяща робота для безробітних: 5 законодавчих аспектів

Зареєстровані безробітні мають право, зокрема, на безоплатні послуги від територіальних органів Державної служби зайнятості (ДСЗ) з пошуку підходящої роботи та сприяння в працевлаштуванні. Про це зазначено в статті 44 Закону України «Про зайнятість населення» (далі – Закон про зайнятість населення). Що саме розуміється під поняттям «підходящої роботи»? Розкрити його суть дозволяють положення статті 46 Закону про зайнятість населення.

  1. Визначення підходящої роботи закріплене законом

Підходящою для безробітного вважається робота, що відповідає освіті, професії (спеціальності), кваліфікації особи з урахуванням доступності транспортного обслуговування, встановленої рішенням місцевої державної адміністрації, виконавчого органу відповідної ради. Заробітна плата повинна бути не нижче розміру заробітної плати такої особи за останнім місцем роботи з урахуванням середнього рівня заробітної плати, що склався у регіоні за минулий місяць, де особа зареєстрована як безробітний. Під час пропонування підходящої роботи враховується тривалість роботи за професією (спеціальністю), кваліфікація, досвід, тривалість безробіття, а також потреба ринку праці.

  1. Закон визначає перелік обставин, за яких робота не може визнаватися підходящою

Як зазначено у ч. 8 ст. 46 Закону про зайнятість населення, підходящою для безробітного не може вважатися робота, якщо:

  • місце роботи розташовано за межами доступності транспортного обслуговування, встановленої рішенням місцевої державної адміністрації, виконавчого органу відповідної ради;
  • умови праці не відповідають правилам і нормам, встановленим законодавством про працю та охорону праці (в тому числі якщо на запропонованому місці роботи порушуються встановлені законом строки виплати заробітної плати);
  • умови праці на запропонованому місці роботи не відповідають стану здоров’я громадянина, підтвердженому медичною довідкою.

Окрім того, без згоди громадянина йому не може пропонуватися робота, яка потребує зміни місця проживання.

  1. Існує специфіка визначення підходящої роботи для осіб, які вперше шукають роботу або відновлюють кар’єру

Для осіб, які не мають професії (спеціальності) і вперше шукають роботу, підходящою вважається така, що потребує первинної професійної підготовки, зокрема безпосередньо на робочому місці.

Для безробітних, які не мають професії, або таких, що працювали на роботах, які не потребують спеціальної підготовки, та перебувають на обліку в територіальному органі ДСЗ більше ніж 6 місяців, підходящою роботою також вважається участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, тривалість яких перевищує один місяць.

Для громадян, які бажають відновити трудову діяльність після тривалої (більш як 12 місяців) перерви (крім громадян, яким до досягнення загальновстановленого пенсійного віку залишилося два і менше років), підходящою роботою також вважається участь у громадських роботах, а також інших роботах тимчасового характеру, що відповідають їх освіті, професії (спеціальності), професійному досвіду, зокрема за спорідненими професіями, та тривають понад один місяць.

Для осіб, які бажають відновити трудову діяльність після перерви тривалістю, що перевищує 6 місяців, підходящою вважається робота за професією останнього місця роботи або робота з проходженням попередньої перепідготовки за новою професією (спеціальністю) за направленням територіального ДСЗ.

Коли неможливо надати безробітному роботу за професією протягом 6 місяців з дня перебування на обліку в територіальному органі ДСЗ, йому пропонується підходяща робота з урахуванням здібностей, стану здоров’я і професійного досвіду, доступних для нього видів навчання та потреби ринку праці.

  1. Визначено особливості підбору підходящої роботи для осіб з інвалідністю

Підбір підходящої роботи для осіб з інвалідністю (зокрема, шляхом розумного пристосування до наявного або створення нового робочого місця) здійснюється відповідно до їх професійних навичок, знань, індивідуальної програми реабілітації та з урахуванням побажань щодо умов праці.

  1. Відмова від підходящої роботи тягне несприятливі для безробітних наслідки

Реєстрація безробітного в територіальному органі ДСЗ припиняється в разі дворазової відмови від пропонування підходящої роботи (ст. 45 Закону України про зайнятість населення). Також реєстрація припиняється в разі дворазової відмови від пропонування підходящої роботи за професією (спеціальністю), набутою за направленням центру зайнятості.

При цьому в разі невідвідування без поважних причин роботодавця впродовж семи календарних днів відповідно до виданого направлення на працевлаштування на підходящу роботу тривалість виплати допомоги по безробіттю скорочується на строк до 90 календарних днів (пункт 4 розділу IV Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, що затверджений наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 06.04.2020 № 624).


«Дія» – для клієнтів служби зайнятості

Державні послуги онлайн – це швидко та зручно. Для власників цифрового підпису на порталі Дія доступна реєстрація в службі зайнятості як безробітного.

Читайте в нашій інфографіці, як саме подати документи та отримати статус безробітного через портал державних послуг Дія.