Корюківська окружна прокуратура


12.06.2024

До суду скеровано обвинувальний акт за вчинення домашнього насильства

Корюківською окружною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно 44 – річного, раніше судимого за крадіжку, жителя Корюківської об’єднаної територіальної громади за обвинуваченням у вчиненні домашнього насильства, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 126-1 КК України.

Як встановлено слідством, обвинувачений будучи десять разів притягнутий до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства психологічного характеру (ст. 173-2 КУпАП), у період часу з 13.10.2023 по 11.02.2024, в порушення вимог ст. 28 Конституції України, Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» систематично, не маючи підґрунтя, вчиняв психологічне насильство по відношенню до своєї 64-річної матері, яка є особою похилого віку.

Так, продовжуючи свою злочинну діяльність, 11.02.2024 чоловік перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння умисно вчинив відносно своєї матері домашнє насильство, що полягало у висловлюванні в її адресу словами нецензурної, брутальної лайки, погроз, чим викликав у неї побоювання за свою безпеку та життя, завдавши шкоду психічному здоров’ю.

У разі визнання зловмисника винним за ст. 126-1 КК України, йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 2 років.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


26.03.2024

За підозрою у незаконному збуті наркотичних засобів затримано місцевого мешканця

За процесуального керівництва прокурорів Корюківської окружної прокуратури повідомлено про підозру 20-річному місцевому жителю с. Тельне, Корюківського району за фактом незаконного придбання, зберігання з метою збуту наркотичних засобів (ч. 2 ст. 307 КК України).

На початку 2024 року до Корюківського районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області надійшла інформація про те, що житель с. Тельне, Корюківського району займається незаконним збутом наркотичних засобів – канабісу.

За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження.

У ході досудового розслідування здобуто докази зайняття чоловіком незаконним збутом наркотичних засобів.

Як наслідок, чоловіка 18.03.2024 року затримано одразу після збуту наркотичних засобів і в подальшому йому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України.

Корюківським районним судом 20.03.2024 клопотання сторони обвинувачення задоволено та підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування триває.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


26.03.2024

За вбивство співмешканки чоловіку обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою

Слідчим відділенням Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області 19.03.2024 розпочато кримінальне провадження за фактом вбивства 41-річної жінки, тіло якої виявлено у будинку, де вона проживала, в селі Наумівка, Корюківського району.

У ході досудового розслідування встановлено, що у вечірній час, 18 березня 2024 року, 39-річний чоловік, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння та знаходячись у будинку, де проживав з потерпілою на ґрунті неприязних відносин у ході сварки ножем завдав один удар у спину жінки, від чого остання померла.

За результатами проведеної роботи працівниками поліції  20.03.2024 чоловіка затримано у порядку ст. 208 КПК України.

Затриманому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України (вбивство).

Корюківським районним судом 22.03.2024 за принципової позиції прокурора Корюківської окружної прокуратури підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

На даний час досудове розслідування триває.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


04.03.2024

Під головуванням керівника Корюківської окружної прокуратури проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів району щодо протидії злочинності

Минулого тижня, під головуванням керівника Корюківської окружної прокуратури Сергія Розинки, відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів району.

Захід відбувся за участі керівництва Корюківського районного відділу поліції ГУНП в області, Сновського міжрайонного відділу УСБУ в області, прикордонних комендатур 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого ДПС України, Державної установи «Менська виправна колонія № 91», Корюківських районних секторів Державної установи «Центр пробації» в області.

На нараді обговорили ефективність взаємодії правоохоронних органів району у сфері протидії злочинності, стан захисту громадян, суспільства та держави від злочинних посягань в умовах відсічі збройної агресії.

Акцентовано увагу присутніх, що першочерговими завданнями правоохоронців на сьогодні, враховуючи реалії війни, є виявлення та ефективне розслідування фактів вчинення на території району представниками держави-агресора воєнних злочинів, колабораційної діяльності, пособництва ворогу, переміщення осіб через державний кордон України. 

Крім того, потребують посилення заходи з протидії злочинним проявам у бюджетній та земельній сферах, щодо викриття фактів корупції, хабарництва, шахрайств, а також незаконного обігу наркотичних засобів та зброї.

У ході обговорення наявних проблемних питань учасники наради, з метою визначення узгоджених спільних скоординованих заходів, висловили пропозиції, спрямовані на поліпшення результативності в роботі, підвищення ефективності з протидії злочинності.

Підсумовуючи роботу координаційної наради, керівник окружної прокуратури наголосив на необхідності подальшого посилення взаємодії між усіма органами правопорядку та невідкладному вирішенні обговорених проблем.


21.09.2023

Громадяни отримали додаткову можливість інформувати про порушення, допущені працівниками прокуратури

З метою підвищення довіри суспільства до органів прокуратури Офісом Генерального прокурора запроваджено захищені (у тому числі анонімні) способи отримання інформації про порушення прокурорами правил прокурорської етики, недостовірність тверджень у деклараціях доброчесності прокурорів, вчинення дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури, а також про факти недотримання працівниками органів прокуратури законодавства у сфері запобігання корупції на спеціальну телефонну лінію та спеціальну електронну пошту.

Таку інформацію можна надати через спеціальну телефонну лінію (044)200-77-93 (у робочий час) та спеціальну електронну пошту dovira@gp.gov.ua (цілодобово).  

На сайті Офісу Генерального прокурора у розділі «Громадянам – Повідомити – Про порушення, допущені працівниками прокуратури» зазначено порядок звернення на спеціальну телефонну лінію та спеціальну електронну пошту (https://www.gp.gov.ua/ua/posts/pro-porushennya-dopusheni-pracivnikami-prokuraturi-2).

Вказану інформацію також розміщено на сайті Чернігівської обласної прокуратури у розділі «Спеціальні телефонна лінія та електронна пошта для повідомлення про порушення, допущені працівниками прокуратури» (https://chrg.gp.gov.ua/ua/glkorcher.html).


26.06.2023

Прокуратурою захищено права дитини від домашнього насильства

За підтримання публічного обвинувачення прокурором Корюківської окружної прокуратури вироком Корюківського районного суду визнано винним 34-річного мешканця м. Корюківки, Корюківського району у нанесенні тілесних ушкоджень та вчиненні домашнього насильства відносно 14-літнього малолітнього сина.

Судовим розглядом встановлено, що батько у кінці березня  перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння та знаходячись у спальній кімнаті житлового будинку за місцем свого проживання, наніс дитині один удар кулаком правої руки в обличчя в область носа та один удар кулаком правої руки в область потиличної ділянки голови.

За результатами розгляду справи судом підтримано позицію прокурора окружної прокуратури та особу засуджено до покарання у вигляді 180 годин громадських робіт.

Примітка. Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


08.06.2023

Прокуратура продовжує позбавляти громадян країни-агресора права на українську землю

Корюківською окружною прокуратурою пред’явлено позовну заяву до Щорського районного суду Чернігівської області про конфіскацію та передачу у державну власність чотирьох земельних ділянок загальною площею близько 6 га, що належать громадянину російської федерації.
Встановлено, що в порушення вимог Земельного кодексу України, громадянин країни-агресора не відчужив успадковані земельні ділянки сільськогосподарського призначення у с. Смяч, Сновської ОТГ, Корюківського району.
Зважаючи на факт знаходження у власності громадянина російської федерації земель та невжиття ним заходів до їх відчуження у відповідності до вимог законодавства України, прокурор звернувся з позовом до суду про припинення права власності на земельні ділянки шляхом їх конфіскації.


08.06.2023

За придбання без мети збуту особливо небезпечних наркотичних засобів та зберігання психотропних речовин – 5 років позбавлення волі
  

За підтримання публічного обвинувачення прокурора Корюківської
окружної прокуратури вироком Менського районного суду визнано винним 35-річного мешканця м. Мени, Корюківського району в придбанні і зберіганні без мети збуту наркотичних засобів та психотропних речовин у великих та особливо великих розмірах.
Дії зловмисника стороною обвинувачення та у подальшому судом
кваліфіковано за ч. 2, 3 ст. 309 Кримінального кодексу України (незаконному придбанні та зберіганні без мети збуту психотропної речовини – амфетаміну у особливо великих розмірах та придбанні і зберіганні наркотичних засобів та психотропної речовини- амфетаміну у великих розмірах).
Вироком суду його засуджено до 5 років позбавлення волі.
Прокурором доведено, що чоловік купував та зберігав при собі
психотропну речовину –амфетамін у особливо великих розмірах масою 28,6427 г., а також за місцем свого проживання у великих розмірах особливо небезпечний наркотичний засіб – каннабіс масою 565,724 г. та психотропну речовину.

Примітка. Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


18.05.2023

За принципової позиції прокурора 17.05.2023 в Корюківському районному суді доведено наявність ризиків, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України, в діях трьох мешканців Корюківщини, які підозрюються в умисному протиправному заподіянні смерті двом і більше особам, у тому числі малолітній дитині вчиненому з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб (п. 1, 2, 6, 12 ч. 2 ст. 115 КК України). Як результат, рішеннями районного суду останнім обрано запобіжний захід – тримання під вартою без права внесення застави.

За даними слідства підозрювані 14.05.2023 розстріляли автівку сім’ї з міста Києва, яка вирушила в Чернігівську область для покупки автомобіля та заволоділи майном потерпілих. Для приховання слідів злочину зловмисники підпалили транспортний засіб та закопали тіла загиблого подружжя та їхнього 4-річного сина неподалік від місця вчинення злочину.

Наразі триває досудове розслідування.


26.04.2023

За вчинення шахрайства відносно мешканки міста Корюківки жителя міста Харкова притягнуто до кримінальної відповідальності

 Корюківським районним судом 22.03.2023 розглянуто кримінальне провадження стосовно жителя м. Харкова за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України.

У ході судового розгляду встановлено, що на початку грудня 2022 року жительці м. Корюківка на стаціонарний телефон зателефонував незнайомець, який представившись лікарем, повідомив, що її донька та онук потрапили у ДТП та потребують негайного проведення операції. У зв’язку з тим, що на лікування потрібні значні грошові кошти, до потерпілої під’їде помічник лікаря, якому їх треба передати.

Через деякий час до потерпілої дійсно приїхав молодик, котрий, представившись помічником лікаря,  забрав всі заощадження потерпілої та залишив її будинок.

Під час судового розгляду обвинувачений вину у пред’явленому обвинуваченні визнав повністю.

Вироком суду особу засуджено до покарання у вигляді штрафу у розмірі 51000 гривень та задоволено цивільний позов потерпілої.


26.04.2023

Корюківською окружною прокуратурою розшукуються очевидці злочинних дій російських окупантів на території району

Корюківською окружною прокуратурою спільно із правоохоронними органами району та області з початку повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України здійснюється фіксація та документування наслідків їх злочинних дій у ході проведення досудового розслідування у відповідних кримінальних провадженнях.

У випадку, якщо Ви стали свідком протиправних дій, що вчиняли військові російської федерації на території Корюківського району в період активних бойових дій, володієте будь-якою іншою важливою інформацією з даного приводу, стали потерпілим від таких дій, чи постраждали іншим чином внаслідок збройної агресії рф, просимо повідомляти про вказані факти, в тому числі, на лінії телефонного зв’язку Корюківської окружної прокуратури:

(0257)2-16-51 (м. Корюківка); 

(0244) 2-15-36( м. Мена);

(0255) 2-13-43  (смт. Сосниця);

(0254) 2-17-56 (м. Сновськ).   


27.03.2023

     Психічне захворювання не звільняє від кримінальної відповідальності

За підтримання публічного обвинувачення прокурора Корюківської окружної прокуратури ухвалою Сосницького районного суду застосовано примусові заходи медичного характеру стосовно мешканця Сосницької ОТГ, Корюківського району, Чернігівської області.

Прокурором у суді доведено, що останній восени 2021 року, будучи у стані алкогольного сп’яніння, через відчинену дерев’яну хвіртку проник на територію господарства, розташованого в одному із сіл Сосницької ОТГ, Корюківського району,  Чернігівської області, та з метою вчинення крадіжки в будинку, почав демонтувати віконну раму веранди. У цей час, він був помічений сусідкою, та не зважаючи на її вимоги припинити протиправні дії виставивши віконну раму, проник через утворений проєм до приміщення веранди будинку, звідки  викрав 500 гривень.

Дії зловмисника прокурором та у подальшому судом кваліфіковано за ч. 3 ст. 186 Кримінального кодексу України (грабіж, поєднаний з проникненням до житла), за яке передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк до 8 років.  

Враховуючи, що обвинувачений на момент ухвалення вироку у справі захворів на психічну хворобу, яка перешкоджала йому усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, Сосницький районний суд підтримав клопотання прокурора про примусову госпіталізацію обвинуваченого до психіатричного закладу.    

При цьому, слід зауважити, що відповідно до норм Кримінального процесуального кодексу України, психічне захворювання, яке виникло у обвинуваченого після скоєння злочину, не є перешкодою до продовження розгляду кримінальної справи у суді після його видужання.


24.03.2023

За позовами Корюківської окружної прокуратури до бюджету відділу освіти Менської міської ради стягнуто 144 тисячі гривень

         Рішеннями Господарського суду Чернігівської області визнано недійсними додаткові угоди, укладені до договорів про закупівлю послуг з постачання природного газу до закладів освіти Менської об’єднаної територіальної громади, Корюківського району, та стягнуто з ТОВ «Сервіс Групп ЛТД» та ТОВ «АС» до бюджету 144 тисячі гривень надмірно сплачених на їх виконання.

Прокуратурою встановлено, що за  результатами проведених у 2020-2021 роках аукціонів, з ТОВ «Сервіс Групп ЛТД» та ТОВ «АС» укладено договори на постачання до закладів освіти Менської об’єднаної територіальної громади природного газу, до яких у подальшому внесено ряд змін, шляхом підписання додаткових угод, про збільшення вартості газу, визначеної у договорах. У результаті запланований обсяг газу істотно зменшився.  

Прокурором у суді доведено незаконність додаткових угод, які укладено без належного обґрунтування та документального підтвердження  значного коливання ціни на вказаний товар.

Враховуючи наявні порушення вимог законодавства про публічні закупівлі, Господарський суд Чернігівської області задовольнив позови окружної прокуратури та стягнув з ТОВ «Сервіс Групп ЛТД» та ТОВ «АС» до бюджету відділу освіти Менської міської ради 144 тисячі гривень.


23.03.2023

Прокуратура через суд вимагає стягнення до бюджету Менської міської ради  понад  500 тисяч гривень

Корюківською окружною прокуратурою в інтересах Менської міської ради заявлено позов з вимогою стягнення з підприємця понад 500 тисяч гривень за  використання землі без правовстановлюючих документів.

За даними прокуратури підприємець, незважаючи на наявність у власності об’єкту нерухомості, протягом тривалого періоду постійно користується земельною ділянкою площею 1,5245 га, що знаходиться на території міста Мена без належним чином оформлених правовстановлюючих документів. Останній умисно зволікає з укладенням договору оренди, не маючи наміру сплачувати кошти до бюджету у визначеному міською радою розмірі. 

Наразі прокуратура просить в суді стягнути з боржника кошти за використання вказаної земельної ділянки. Позов перебуває на розгляді у Господарському суді Чернігівської області.


23.03.2023

Розпочато кримінальне провадження за фактом обстрілу села Хрінівка, Сновської об’єднаної територіальної громади, Корюківського району

29 січня 2023 року з території країни – агресора військами російської федерації обстріляне село Хрінівка на території Сновської ОТГ, Корюківського району, Чернігівської області. Внаслідок влучання снаряду пошкоджено приміщення ангару, в якому зберігалося близько 5 тон насіння гречки. На щастя, ніхто з мешканців села не постраждав.   

 За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 438 КК України, (порушення законів та звичаїв війни), яке передбачає покарання на строк від 8 до 12 років позбавлення волі.

За процесуального керівництва прокурорів Корюківської окружної прокуратури проведеними першочерговими слідчим діями здобуто докази, які засвідчили факт ведення обстрілів з мінометів калібру 120 мм, які були розміщені на території російської федерації.

З урахуванням отриманих доказів, відповідно до вимог кримінального процесуального кодексу України, у подальшому кримінальне провадження скеровано за підслідністю до Управління СБУ в Чернігівській області.


22.02.2023 

За завідомо неправдиве повідомлення про мінування будинків в  селі отримав вирок місцевий мешканець Сновської громади, Корюківського району, Чернігівської області

За підтримання публічного обвинувачення прокурора Корюківської окружної прокуратури вироком Щорського районного суду від 07.03.2023 до 3 років позбавлення волі засуджено мешканця Сновської ОТГ, Корюківського району, Чернігівської області.

Прокурором у суді доведено, що 39–річний житель Сновської об’єднаної  територіальної громади, Корюківського району, Чернігівської області, восени 2022 року, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, знаходячись у себе вдома, належного йому мобільного телефону, здійснив декілька дзвінків на спецлінію «102» Національної поліції України та повідомив завідомо неправдиву інформацію про замінування житлових будинків у одному із сіл Сновської ОТГ, Корюківського району, Чернігівської області,  достовірно знаючи про те, що відомості щодо підготовки вибухів не відповідають дійсності. Таким діями засуджений поставив під загрозу громадську безпеку та здійснив відволікання від виконання своїх службових обов’язків органи Національної поліції України та інші спеціальні служби.

У  подальшому, під час проведення компетентними органами обстежень житлових будинків на території селища, де мешкає засуджений, вибухових пристроїв, речовин або схожих на них предметів виявлено не було, тобто повідомлення про підготовку вибуху не підтвердилось.

Дії зловмисника прокурором та у подальшому судом кваліфіковано за ч. 1 ст. 259 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності), за яке передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк до 6 років.  

Щорський районний суд підтримав позицію прокурора щодо засудження обвинуваченого до покарання у вигляді позбавлення волі на строк 3 роки, без відбування покарання  в місцях позбавлення волі з випробуванням з іспитовим строком.  

На даний час вирок суду не набрав законної сили.


21.03.2023

За вчинення крадіжки в період воєнного стану жителя смт. Холми, Корюківського району притягнуто до кримінальної відповідальності

Корюківським районним судом 13.02.2023 розглянуто кримінальне провадження стосовно 18-річного мешканця смт. Холми, Корюківського району за обвинуваченням  у вчиненні  ч. 4 ст. 185 Кримінального кодексу України.

За результатами розгляду справи судом підтримано позицію прокурора окружної прокуратури та особу засуджено до покарання у вигляді 5 років позбавлення волі, зі звільненням від відбування призначеного покарання з випробуванням – іспитовим строком 2 роки.

Судовим розглядом підтверджено, що засуджений в нічний час в кінці липня 2022 року, з метою вчинення крадіжки чужого майна, прибув до домоволодіння потерпілої в смт. Холми, Корюківського району, Чернігівської області, де, перелізши через паркан, проник на територію подвір’я та з приміщення сараю викрав дві бензопили,  дві шини до бензопил та сім цепів до бензопил. Вказаними протиправними діями засуджений заподіяв  матеріальну шкоду потерпілій  на суму близько 8 тисяч гривень.

Корюківська окружна прокуратура додатково повідомляє, що у зв’язку із введенням на території держави воєнного стану, значно посилено кримінальну відповідальність за вчинення крадіжок. На сьогоднішній день чинним Кримінальним кодексом України за вчинення крадіжок передбачено безальтернативне покарання у виді позбавлення волі на термін від 5 до 8 років.


20.03.2023

До суду скеровано обвинувальний акт за незаконну порубку 164 дерев породи вільха чорна на території Корюківського району

Корюківською окружною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно 28 річного жителя Сосницької об’єднаної територіальної громади, Корюківського району, за обвинуваченням у  незаконній порубці дерев у лісах, перевезення незаконно зрубаних дерев, що спричинило тяжкі наслідки, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 246 КК України.
Як встановлено слідством, обвинувачений у період часу з 01.10.2020 по 02.11.2020, перебуваючи на території лісового масиву одного з лісових господарств, за допомогою ланцюгової пили здійснив незаконну порубку 164 дерев породи вільха чорна, які в подальшому незаконно перевозив, чим заподіяв шкоду навколишньому природному середовищу в сумі близько 230 тисяч гривень.
У разі визнання зловмисника винним, йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 7 років.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


16.03.2023

Під головуванням керівника Корюківської окружної прокуратури 09.03.2023 у місті Корюківка відбулась координаційна нарада керівників правоохоронних органів району

Участь в нараді взяли голова Корюківської районної військової адміністрації, очільники Корюківського райвідділу поліції, Сновського міжрайонного відділу УСБУ в області, третьої прикордонної комендатури 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого, Держустанови «Менська ВК № 91», Корюківських районних секторів Держустанови «Центр пробації» в області.

Обговорено ефективність протидії злочинності на території Корюківського району у 2022 році в умовах агресії російської федерації відносно України.

За результатами наради розроблено ряд спільних узгоджених заходів щодо протидії злочинності.

Також звертаємо увагу жителів прикордоння. Значну частину території поблизу кордону з російською федерацією та республікою білорусь заміновано.


08.03.2023

Завершено досудове розслідування за фактами умисного вбивства, погроз вбивством та знищення майна шляхом підпалу, що заподіяло майнову шкоду в особливо великих розмірах

За процесуального керівництва Корюківської окружної прокуратури до Щорського районного суду Чернігівської області скеровано обвинувальний акт стосовно мешканця Сновської громади, Корюківського району, Чернігівської області,  за  фактами умисного вбивства, погроз вбивством та знищення майна шляхом підпалу, що заподіяло майнову шкоду в особливо великих розмірах (ч. 1 ст. 115, ч. 1 ст. 129, ч. 2 ст. 194  КК України).

Встановлено, що 46-річний мешканець Сновської ОТГ, Корюківського району, Чернігівської області, у жовтні 2022 року, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, у домогосподарстві одного із місцевих мешканців, з мотивів особистих неприязних стосунків із потерпілим, використовуючи гладкоствольну мисливську рушницю, здійснив два постріли в ногу та голову потерпілому, від яких останній помер на місці. Після чого, з метою приховання слідів вчиненого ним злочину, здійснив підпал речей, що знаходились у прибудові будинку, внаслідок чого сталась пожежа, в результаті якої заподіяно матеріальної шкоди вартістю 992 319,00 грн, що є особливо великими розмірами.

При цьому, того ж дня, обвинувачений, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, розгулював по селу із зарядженою мисливською рушницею в руках, погрожував вбивством ще двом іншим місцевим мешканцям.

В результаті проведення невідкладних слідчих та процесуальних дій спільними зусиллями працівників Корюківського районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області та Корюківської окружної прокуратури злочин розкрито, особу підозрюваного встановлено та затримано. У подальшому, відносно останнього судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

За вказані дії обвинуваченому загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до п’ятнадцяти років.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено  в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


07.03.2023

За незаконне виготовлення та зберігання наркотичних засобі без мети збуту засуджено мешканця Корюківської ОТГ, Корюківського району, Чернігівської області

За підтримання публічного обвинувачення прокурора Корюківської окружної прокуратури вироком Корюківського районного суду від 14.02.2023 до 1 року позбавлення волі з іспитовим строком, терміном на 1 рік засуджено мешканця Корюківської ОТГ, Корюківського району, Чернігівської області.

Прокурором у суді доведено, що 41–річний мешканець Корюківської територіальної громади, восени 2022 року, незаконно виготовив та зберігав за місцем свого мешкання особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено, – канабіс, масою 632,607 г.

Дії зловмисника стороною обвинувачення та у подальшому судом кваліфіковано за ч. 1 ст. 309 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення та зберігання наркотичних засобів без мети збуту).  

Корюківський районний суд підтримав позицію прокурора, щодо засудження обвинуваченого до покарання у вигляді позбавлення волі на строк 1 рік, без відбування покарання в кримінально-виконавчих установах, з випробуванням терміном на 1 рік.

На даний час вирок суду не набрав законної сили.


22.02.2023

До реальної міри покарання засуджено водія транспортного засобу, який внаслідок дорожньо-транспортної пригоди позбавив життя однієї людини, а іншій спричинив тілесні ушкодження   

За підтримання публічного обвинувачення групою прокурорів з числа прокурорів прокурорами Чернігівської обласної прокуратури та Корюківської окружної прокуратури вироком Щорського районного суду Чернігівської області від 07 лютого 2023 року до 3 років позбавлення волі з позбавленням права керування транспортними засобами на 2 роки, засуджено 37-річного мешканця смт. Березна, Чернігівського району, Чернігівської області за порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель людини.

За результатами судового розгляду доведено, що у вересні 2021 року, водій автомобіля «SKODA OKTAVIA», рухаючись автодорогою Т-2518 «Березна-Сновськ» Корюківського району, Чернігівської області, проявив неуважність, неправильно оцінив дорожню обстановку, яка склалась, не обрав безпечної швидкості руху, внаслідок чого не впорався з керуванням та виїхав на узбіччя дороги, де здійснив наїзд на протилежний берег меліораційного каналу.

У результаті дорожньо-транспортної пригоди один пасажир автомобіля загинув, а інший – отримав тілесні ушкодження.

Під час судових дебатів, прокурор довів обґрунтованість та достатність досліджених доказів вини обвинуваченого та звернув увагу суду на наслідки, спричинені ДТП.

Місцевий суд заслухавши доводи обох сторін, виніс обвинувальний вирок, яким визнав водія винуватим за ч. 2 ст. 286 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом) та призначив йому покарання у вигляді 3 років позбавлення волі з позбавленням права керування транспортними засобами на 2 роки.  

На даний час вирок суду не набрав законної сили.


21.02.2023

За незаконне виготовлення та зберігання наркотичних засобі без мети збуту засуджено мешканця Сновської ОТГ, Корюківського району, Чернігівської області

За підтримання публічного обвинувачення прокурора Корюківської окружної прокуратури вироком Щорського районного суду від 01.02.2023 до           1 року обмеження волі засуджено мешканця Сновської ОТГ, Корюківського району, Чернігівської області.

Прокурором у суді доведено, що 56–річний мешканець Сновської територіальної громади, восени 2022 року, незаконно виготовив та зберігав за місцем свого мешкання особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено, – канабіс, масою 73 г.

У  ході санкціонованого обшуку домогосподарства обвинуваченого місцевими правоохоронцями виявлено та вилучено вказаний наркотичний засіб разом із спеціально пристосованими пристроями для його вживання.

Дії зловмисника стороною обвинувачення та у подальшому судом кваліфіковано за ч. 1 ст. 309 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення та зберігання наркотичних засобів без мети збуту).  

Щорський районний суд підтримав позицію прокурора щодо засудження обвинуваченого до покарання у вигляді обмеження волі на строк 1 рік, без відбування покарання  в кримінально-виконавчих установах, з випробуванням з іспитовим строком.  

На даний час вирок суду не набрав законної сили.


20.02.2023

За вчинення крадіжки документів та особистих речей потерпілого  жителя Чернігівського районного притягнуто до кримінальної відповідальності

Менським районним судом 05.01.2023 розглянуто кримінальне провадження стосовно 35-річного, безробітного, мешканця Чернігівського району та визнано його винним у вчиненні таємного викрадення чужого майна поєднаного з проникненням у житло (ч. 3 ст. 185 КК України) та за незаконне заволодіння паспортом та іншими важливими особистими документами (ч. 3 ст. 357 КК України)

Вироком суду останньому призначено покарання  у виді 4 років позбавлення волі, з випробуванням з іспитовим терміном на  3 роки.

Судовим розглядом встановлено, що 14.09.2020 у нічний час  засуджений з метою вчинення крадіжки чужого майна, прибув до господарства, яке розташоване в с. Гориця колишнього Менського району Чернігівської області, де шляхом зривання навісного замка на вхідних дверях до будинку, проник до його середини, звідки здійснив крадіжку грошей в сумі 1000 грн. та інших особистих речей на суму 488,50 грн.

Крім того, засуджений із сумки, що перебувала на ліжку в одній із кімнат будинку викрав паспорт громадянина України, водійське посвідчення та трудову книжку видані на ім’я потерпілого.


20.02.2023

За вчинення крадіжки пального та грошових коштів в період воєнного стану місцевого жителя Корюківського району притягнуто до кримінальної відповідальності

Менським районним судом 01.02.2023 розглянуто кримінальне провадження стосовно 31-річного, безробітного, місцевого мешканця Корюківського району.

За результатами розгляду справи судом підтримано позицію прокурора Корюківської окружної прокуратури та особу засуджено за таємні викрадення чужого майна, вчинені в умовах воєнного стану, до покарання у вигляді 5 років позбавлення волі, з випробуванням з іспитовим строком 2 роки.

Судовим розглядом встановлено, що у період дії воєнного стану в Україні, 08.10.2022, у вечірній час, засуджений з метою вчинення крадіжки пального, взявши з собою металеву каністру, прибув до господарства 65-річної потерпілої в с Ліски, Корюківського району, Чернігівської області, де, проник до приміщення сараю в якому шляхом переливання з каністри, таємно здійснив крадіжку 10 літрів дизельного палива.

Крім того, у подальшому, через 2 місяці, у обідній час засуджений знаходячись в будинку 68-річного знайомого в с. Ліски, Корюківського району, Чернігівської області, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, викрав грошові кошти в сумі 600 грн.


10.02.2023

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!

ШАНОВНІ ЗАЯВНИКИ ТА ЗАПИТУВАЧІ ІНФОРМАЦІЇ!

Відповідно до Закону України від 17.03.2020 № 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13.03.2020 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», уведеного в дію Указом Президента України від 13.03.2020 № 87, постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», ст. 11 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», ст. 7 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», наказів виконувача обов’язків Генерального прокурора від 12.03.2020 № 141 та від 13.03.2020 № 147, тимчасово обмежено доступ до адміністративних будівель органів прокуратури.

Водночас, з метою реалізації свого права на звернення, заявники можуть звернутися до Корюківської окружної прокуратури наступними засобами зв’язку:

  • на електронну поштову скриньку: korykivka.prok.zvern@chrg.gp.gov.ua;
  • на телефон «гарячої лінії» (04657) 2-16-51;
  • на поштову адресу Корюківської окружної прокуратури: вул. Шевченка, 98, м. Корюківка, Чернігівської області.

З метою реалізації свого права на доступ до публічної інформації, з запитами запитувачі можуть звернутися до Корюківської окружної прокуратури наступним засобами зв’язку:

  • на електронну поштову скриньку korykivka.prok.public@chrg.gp.gov.ua;
  • на телефон «гарячої лінії» (04657) 2-16-51;
  • на поштову адресу Корюківської окружної прокуратури: вул. Шевченка, 98, м. Корюківка, Чернігівської області.

09.02.2023

Керівник Корюківської окружної прокуратури провів прийом засуджених у державній установі «Менська виправна колонія (№ 91)»

Керівництвом Корюківської окружної прокуратури приділяється постійна увага стану виконання вимог законодавства щодо забезпечення конституційних прав громадян у виправній колонії на піднаглядній території.

Зокрема, керівник Корюківської окружної прокуратури Сергій Розинка 27.01.2023 провів особистий прийом громадян в ДУ «Менська виправна колонія (№ 91)», а також перевірив умови відбування покарання засудженими та дотримання адміністрацією установи норм чинного законодавства.                                                                                                  Під час особистого прийому Сергій Розинка прийняв 6 громадян, які просили роз’яснити порядок застосування до засуджених умовно-дострокового звільнення, законності вилучення заборонених предметів, порядку надання медичної допомоги засудженим, інше. По кожному питанню прокурор надав засудженим вичерпні відповіді з роз’ясненням чинного законодавства та рекомендаціями щодо вирішення їх проблем.

Окрім цього, керівник прокуратури здійснив обхід територій житлової та виробничої зон, перевірив організацію комунально-побутового та медичного забезпечення. Особливу увагу приділив питанням дотримання прав засуджених.

Корюківська окружна прокуратура


03.02.2023

Чоловіка засуджено до 5 років 1 місяця позбавлення волі за вчинення крадіжки грошей із банківської картки

За принципової позиції прокурора Корюківкської окружної прокуратури Менським районним судом до 5 років 1 місяця позбавлення волі  засуджено 26- річного мешканця Корюківського району Чернігівської області, за крадіжку грошей із банківської картки.
Прокурором доведено, що 22.05.2022, чоловік використовуючи раніше добровільно отриману від потерпілого банківську картку та пароль захисту до неї, за допомогою банківського автомату обслуговування АТ КБ «ПриватБанк», без дозволу та відома власника, вивів у готівку та таємно викрав кошти в сумі 4000 грн.
Під час судового розгляду обвинувачений свою вину визнав та повідомив, що потерпілий надав йому свою банківську картку з метою покупки речей та продуктів харчування та повідомив йому пароль захисту до неї. Користуючись нагодою обвинувачений окрім вказаної суми за допомогою банківського автомату обслуговування вивів у готівку ще             4000 грн., які привласнив.
За результатами розгляду справи судом, обвинуваченому призначено покарання у вигляді позбавлення волі.

Корюківська окружна прокуратура


03.02.2023

Чоловіка засуджено до 7 років 6 місяців позбавлення волі за вчинення грабежу

За принципової позиції прокурора Корюківкської окружної прокуратури Менським районним судом до 7 років 6 місяців позбавлення волі, засуджено 22 річного мешканця Корюківського району, Чернігівської області, за грабіж телефону.
Прокурором доведено, що 12.07.2022, у вечірній час мешканець Корюківського району, перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння та знаходячись поблизу залізничного вокзалу в м. Мена відкрито заволодів мобільним телефоном потерпілого.
Зловмисника відразу після злочину затримано та взято під варту.
Під час судового розгляду обвинувачений свою вину не визнав та повідомив, що телефон знайшов на землі і хотів передати правоохоронним органам. Зазначену захисну версію обвинуваченого спростовано прокурором, отриманими в ході досудового розслідування доказами.
За результатами розгляду справи судом, обвинуваченому призначено покарання у вигляді позбавлення волі.

Корюківська окружна прокуратура

ukУкраїнська