Інформує Управління Держпраці у Чернігівській області

Одним з пріоритетних напрямів діяльності Держпраці є запобігання використанню не задекларованої праці.
Це соціальне явище справляє значний негативний вплив на розвиток економіки країни, життєвий рівень людей. Не задекларована праця не тільки не обмежує можливості держави проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, розвитку професійних навичок, зайнятості, соціального захисту та пенсійного забезпечення, вона створює недобросовісну конкуренцію щодо тих суб’єктів господарювання, які повністю забезпечують виконання зобов’язань щодо сплати податків, охорони праці і соціального забезпечення працівників. Окрім того, незадекларована праця дає роботодавцям необмежені можливості тиску на працівників.
Нові підходи в реалізації повноважень Держпраці, передбачені Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постійно доводять свою ефективність у вирішенні проблеми нелегальної праці.
Так, у січні поточного року інспекторами праці Управління Держпраці у Чернігівській області було проведено інспекційне відвідування одного товариства з обмеженою відповідальністю, що спеціалізується на виробництві сільськогосподарської продукції. В результаті у суб’єкта господарювання було виявлено чотирьох працівників, які у певний період часу виконували роботи без укладання трудового договору, ведення табелю обліку робочого часу, без оформлення відповідного наказу та без повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу.
У тому ж січні під час інспекційного відвідування одного з підприємств легкої промисловості було виявлено 4 працівника без належного оформлення трудових відносин – робота виконувалася на підставі цивільно-правових договорів, які мали ознаки трудових, що суперечить вимогам частини 3 статті 24 КЗпП України.
У березні цього року у ході проведення інспекційного відвідування одного з суб’єктів господарювання області інспектори праці виявили 11 працівників, оформлених з ознаками такого ж самого порушення.
За результатами проведених контрольних заходів керівникам підприємств видано приписи на усунення виявлених порушень, матеріали направлено до правоохоронних органів для відповідного реагування, накладені фінансові санкції згідно з абзацом 2 частини 2 статті 265 КЗпП України.
Тож, за виявлених працівників, оформлених із порушенням трудового законодавства, три підприємства мають сплатити штрафні санкції загальною сумою 2 млн 122 тис. 110 гривень.
З метою підвищення ефективності захисту прав працюючої людини, протидії неналежного оформлення трудових відносин, виплат неофіційної заробітної плати, а також оперативного реагування на подібні явища, Державною службою України з питань праці був розроблений механізм відповідних електронних повідомлень від громадян.

Якщо вам стали відомі такі факти, ви можете заповнити форму повідомлення на офіційному веб-сайті Державної служби України з питань праці (http://dsp.gov.ua):

Або на сайті Управління Держпраці у Чернігівській області (http://cn.dsp.gov.ua/cp2cms/w/cntu/index) у відповідному розділі:

Управління Держпраці у Чернігівській області вкотре наголошує: лише офіційно працевлаштований громадянин має право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати не нижче мінімальної, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві, офіційні відпустки.

Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернігівській області Тетяна Черняк.

GISMETEO: Погода по г.Корюковка

Опитування/голосування