Розділи порталу

oblrada

_mista_ukrein

Герб

gerbПОЛОЖЕННЯ про герб м. Корюківки

1. Герб м. Корюківки являє собою геральдичний щит, у золотому полі якого коренистий дуб із червоним стовбуром і зеленою кроною, на якому три перехрещені срібні булави у формі зірки руків’ями вниз.
Щит подано в декоративному картуші у вигляді паперової грамоти з загорнутими краями, прикрашеної дубовим листям, і з зазначенням дати «1657» і назви «Корюківка». Срібна міська корона над щитом вказує на статус міста.

2. Дозволяється використання герба м. Корюківки в декоративному картуші у стилі українського бароко, розробленому і рекомендованому Українським геральдичним товариством з метою уніфікації оформлення муніципальних гербів і придання їм загальноукраїнського національного колориту.

3. Герб м. Корюківки може розташовуватися на архітектурних спорудах і використовуватися в святкових оформленнях, при виготовленні друкованої та рекламно-сувенірної продукції, зображатися на бланках ділових паперів органів міської влади, підприємств, закладів, організацій.

4. Використання герба м. Корюківки здійснюється з дозволу Корюківської міської ради.

Пояснення символіки герба м. Корюківки:

Символ дуба в гербі Корюківки перегукується з самою назвою громади. Корюка – прізвище першого поселенця-засновника. А саме слово «корюка»  асоціюється з корою, корінням. Тому образ корчистого дуба з розгалуженим корінням символізує козака Корюку, який заснував поселення, оселившись і «пустивши коріння» на цьому місці. Цей символ також пов’язаний з Корюківським лісом – заповідними дібровами з дубами віком понад 100 років, і нарешті з Корюківським дубом – ботанічною пам’яткою природи віком понад 200 років. Крім того, символ дерева відображає такі особливості економіки міста, як традиційне паперове та меблеве виробництва. Червоний колір стовбура нагадує про Корюківську трагедію і символізує мучеництво й героїзм корюківчан у роки війни.

Зображення трьох булав на гербі Корюківки пов‘язує громаду з козацькою епохою в історії України, оскільки саме на ці часи припадає час заснування Корюківки. Крім того, підкреслюється унікальний факт, що Корюківка в різний час була ранговим поселенням трьох українських гетьманів, кожен з яких – Самойлович, Мазепа і Полуботок – визначні діячі української історії.

Золотий колір щита – символ слави і багатства, що уособлює славні сторінки історії Корюківки і надії на велич і процвітання в майбутньому.

Картуш (обрамлення) щита виконано у вигляді паперової грамоти з загорнутими краями, що уособлює основну галузь економіки міста – паперове виробництво. 1657 рік – дата першої згадки про поселення Корюківка.
Срібна корона – символізує міський статус Корюківки.

Довідкова інформація
Символіка дуба і гетьманських булав у гербі Корюківки

Дуб – у багатьох європейських народів і, зокрема, у слов‘ян, — символ міцності, сили, могутності, мужності, стійкості, довголіття і доблесті. Дуб із прадавніх часів був священним деревом східних слов‘ян — царем лісів і символом бога грози і блискавки Перуна.

Дуб виступав у ролі світового дерева: він символізував вісь, що поєднувала світ живих істот і померлих предків, знаменуючи  центр Всесвіту.

Дуб символічно пов‘язують із вогнем і блискавкою. Древні вважали, що великий бог неба, чий голос вони чули у відлунні грому, спускався з грозової хмари на землю саме по дубу у вигляді блискавки, залишаючи в пам‘ять про свою появу розщеплений, обвуглений стовбур і спалене листя. Місце, куди влучала блискавка, вважалося священним. Тим більшу повагу викликав дуб своєю міцністю і життєздатністю, коли знову починав після цього зеленіти.

Дубові гаї були місцем здійснення обрядів, найважливіших ритуалів (жертвоприношень, суду, клятви), в них влаштовували обрядові святкування. Дубова палиця як зброя громовержця символізувала твердість влади, суворість і справедливість. Вінок із дубового листя виражав ідею сили, могутності, гідності. В легендах і казках давніх слов‘ян дуб часто є священним місцем, із яким пов‘язана людська доля і біля якого відбуваються вирішальні для героїв події. Дуб шанували і як символ родючості; зберігся звичай садити дубок при народженні дитини.

У християнській традиції дуб – символ гордості і зверхності; під дубом сидів Саул, під дубом Яків закопував чужих богів, на дубі знайшов свою смерть Авессалом. У християн дуб – також емблема Христа як сили, що проявляється у біді, твердості в вірі й доброчинності. За деякими свідченнями християнського передання хрест розп‘яття був зроблений з дуба.

Мапа міста
Мапа міста
Погода
GISMETEO: Погода по г.Корюковка
Корисні посилання

egovinfua_71x180