Розділи порталуПогода

Візитна картка

Корюківська об’єднана територіальна громада 

Адміністративний центр: місто Корюківка

Населення громади: 17626 чол.

Склад громади: Корюківка, Лебіддя, Трудовик, Бреч, Гуринівка, Лубенець, Нова Гуринівка, Озереди, Ховдіївка, Буда, Маховики, Петрова, Слобода, Соснівка, Шишка, Забарівка, Воловики, Кирилівка, Нова Буда, Наумівка, Андроники, Високе, Переділ, Спичувате, Турівка, Рейментарівка, Богдалівка, Гутище, Заляддя, Олійники, Довга Гребля, Будище, Сядрине, Самотуги, Тельне, Тютюнниця, Костючки, Кугуки, Самсонівка, Сахутівка, Хотіївка

Адреса: Чернігівська обл., м. Корюківка, вул. Бульварна, 6

Час роботи: пн-пт 8:00-17:00 (сб-нд – вихідні)

Поштовий індекс: 15300

E-mail адреса: koryukivka.rada@gmail.com

Офіційна сторінка на facebook: https://www.facebook.com/koryukivka.misto/

Контактний телефон: (04657) 2-14-76

Голова: Ахмедов Ратан Ратанович

 Мапа Корюківської об’єднаної територіальної громади 

Місто Корюківка – центр Корюківського району Чернігівської області (з грудня 2016 року – центр об’єднаної територіальної громади), розташоване за 100 км від обласного центру – м. Чернігова – у північній частині області.

Місто знаходиться на березі річки Бреч (притока річки Снов).

Корюківський район на мапі Чернігівської області

 

Історична довідка: Корюківка була заснована 360 років тому. Під час правління гетьмана Богдана Хмельницького в 1657 році, шукаючи вільної від панства землі, переселенці з Правобережної України на чолі з козаком Омеляном Карукою облюбували для себе надійно захищене лісами місце та заснували невеличке поселення – Корюківку.

Місто зазнало тяжких втрат в роки Другої світової війни. Корюківка була практично повністю спалена, населення, яке там проживало – винищено.

У результаті гітлерівського злочину вбито близько 7 тис. мешканців (за актом від 1944 р. – 6700 чол.) і спалено 1290 будинків. Знищення фашистськими карателями Корюківки разом з його мешканцями є одним із найбільших подібних злочинів нацистських окупантів у Другій світовій війні в Європі. Для порівняння:

1. Українська Корюківка – 1-2 березня 1943 р. вбито і спалено близько 7 тис. осіб.
2. Білоруська Хатинь – 22 березня 1943 р у селі знищено 149 осіб.
3. Чеська Лідице – 11 червня 1943 р. вбито у селищі і замордовані у концтаборі 320 чол. .
4. Французька Орудар – 10 червня 1944 р. знищено у селищі 642 чол.

З 1966 року Корюківка – районний центр Корюківського району Чернігівської області, а з 2016 року – центр Корюківської об’єднаної територіальної громади, до якої входить 9 територіальних громад: Корюківська, Брецька, Будянська, Забарівська, Наумівська, Рейментарівська, Сядринська, Тютюнницька, Хотіївська з приналежними до цих громад адміністративно-територіальними одиницями (селами).

Корюківка знаходиться на перетині автошляхів обласного і місцевого значення, по яких здійснюється автобусний зв’язок з обласним центром та сусідніми райцентрами: Сновськом, Меною, Семенівкою і населеними пунктами району. Територією Корюківського району проходять п’ять доріг загального користування місцевого значення, всі з яких мають тверде покриття (Т – 25 – 12, Т – 25 – 19, Т – 25 – 32, Т – 25 – 34, Т – 25 – 36).

Планувальна структура міста має ускладнений, багатопроменевий вигляд (див. Мал. 3). Територія забудована досить нерівномірно, найбільш щільно в центральній частині міста. Тут, крім кварталів мало- і багатоповерхової забудови, сконцентровані всі заклади обслуговування загальноміського і районного значення, адміністративні, культурно-освітні, медичні об’єкти. В багатоквартирній житловій забудові центру склався комплекс закладів повсякденного обслуговування (дошкільні, шкільні, торгівельні тощо).

image003

 

За рівнем інженерного облаштування частини Корюківки значно відрізняються. Так, центральна частина міста і двоповерхова забудова на північ від центру забезпечена всіма видами інженерного благоустрою. Західна і східна частини міста не повністю охоплені системою водопостачання.

Місто має значні промислові традиції. У середині ХІХ століття іноземний підприємець Карл Раух заснував тут винокурний та цукровий заводи. У 1871 році на Корюківському цукровому заводі було зайнято 600 чоловік. На цьому підприємстві за сезон вироблялося цукру-піску більш ніж на 5,5 млн. крб. А в 1901 фабрикант Л.І. Бродський розширює цукрово-рафінадний завод, задіявши близько 1000 працюючих. У 1882 році продукція корюківських цукроварів була відзначена золотою медаллю Всеросійської виставки у Москві, а через 18 років вони привезли найвищу нагороду із Всесвітньої виставки у Парижі.

Сучасна Корюківка – одне з перспективних міст Чернігівської області. Тут працює низка підприємств, найбільшими з яких є публічне акціонерне товариство “Слов’янські шпалери – Корюківська фабрика технічних паперів” (побудоване на місці спаленого в роки Великої Вітчизняної війни цукрово-рафінадного заводу), державне підприємство “Корюківське лісове господарство”, виробничий сільськогосподарський кооператив ім. Горького та інші.

 

Успішно розвивається малий бізнес. Діючих підприємств малого бізнесу в місті 73. Підприємницькою діяльністю займаються 639 фізичних осіб. В місті працює 100 торгівельних підприємств, з них 26 – споживчої кооперації.

Місто Корюківка є інвестиційно-привабливим, завдяки наявності лісових масивів, кварцевого піску, глини, торфу.

У громаді діє дві ЗОШ І ст., одна ЗОШ І-ІІ ст., чотири ЗОШ І-ІІІ ст. та гімназія, школа мистецтв, Центр дитячої та юнацької творчості, дитячо-юнацька спортивна школа, чотири дитячі садки, центральна районна лікарня на 220 ліжко-місць, аптеки, будинок культури на 400 місць, історичний музей, стадіон “Паперовик”. Видається районна газета “Маяк”, діють відділення комерційних і ощадних банків.

Символіка міста

Герб м.Корюківка

 

Положення про герб м.Корюківка

 

 

 

 

 

 

Прапор м.Корюківка

 

Положення про прапор м.Корюківка

Мапа міста
Мапа міста
Корисні посилання


Портал об’єднаних громад України

Анонси

14 грудня об 11.00 год. в Корюківському історичному музеї відбудеться урочиста зустріч з учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.


20 грудня о 10.00 год. в залі засідань міської ради відбудеться засідання 20 сесії міської ради сьомого скликання.

Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31