Для ВПО

24.01.2025

З 29 січня внутрішньо переміщені особи зможуть подавати документи на призначення субсидії на оренду житла

Призначатиметься субсидія за аналогією з житловою субсидією тим сім’ям, які найбільше потребують фінансової допомоги.

Субсидію зможуть отримати ВПО, які:

  • виїхали з окупованих російською федерацією регіонів або із зон бойових дій і не мають власного житла в умовно безпечних регіонах України, а їхнє житло знищене або непридатне для проживання;
  • хочуть орендувати індивідуальне житло, але не мають достатньо коштів для цього;
  • орендують житло і витрачають на нього суттєву частину своїх доходів

Важливо: субсидія на оренду житла надаватиметься за умови, що:

  • орендар і орендодавець не повʼязані родинними відносинами;
  • орендар не отримує від держави  допомогу на проживання ВПО;
  • орендодавець приміщення вже не отримує на нього компенсацію за програмою «Прихисток».

При цьому, родина ВПО може одночасно отримувати і субсидію на оренду, і субсидію на житлово-комунальні послуги.

Субсидію на оренду можна оформити офлайн у сервісному центрі Пенсійного фонду України або центрі надання адміністративних послуг, а також онлайн через портал електронних послуг ПФУ (https://portal.pfu.gov.ua/) або мобільний додаток.

Детальніше:  http://bit.ly/4hpn9qP


23.01.2025

До уваги внутрішньо переміщених осіб!

З метою вдосконалення механізмів надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам Урядом внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 332 «Деякі питання виплати на проживання внутрішньо переміщеним особам», якими встановлено:

  • продовжити виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам на три шестимісячні періоди замість двох шестимісячних періодів;
  • розширити коло отримувачів допомоги шляхом включення до доходу 1/12 одноразової допомоги, вихідної допомоги наданої заявнику за місцем роботи для подальшого розрахунку середньомісячного сукупного доходу сім’ї отримувачів, за умови документального підтвердження від роботодавця із зазначення розміру та інформації, що така допомога надана один раз за календарний рік;
  • не враховувати до середньомісячного сукупного доходу сім’ї доходи, отримані від:

– єдиного транспортного засобу (механізму), який був зареєстрований на одну особу зі складу членів сім’ї;

– єдиного житлового приміщення/частини житлового приміщення, що розташоване на територіях, на яких ведуться бойові дії або території можливих бойових дій, для яких не визначена дата завершення бойових дій, території активних бойових дій, що включені до переліку територій;

  • не включати до складу сім’ї уповноваженої особи осіб з числа працівників правоохоронних органів, військовослужбовців і працівників Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, МВС, Національної поліції, осіб рядового і начальницького складу ДСНС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, інших військових формувань, утворених відповідно до закону, які беруть (брали) безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, окрім осіб та членів їхніх сімей, які відповідно до законодавства отримують компенсацію за піднайом (найм, оренда) житлових приміщень як внутрішньо переміщені особи.

Разом з цим встановлено, що заява на отримання допомоги також може подаватися за місцем обліку внутрішньо переміщеної особи одного з членів сім’ї уповноваженої особи за її вибором.


10.01.2025

Дорожня карта для ВПО Чернігівської області

Якщо ви вимушено залишили свій дім, але не перетнули державний кордон України, станьте на облік внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Навіть якщо ви перемістилися в межах одного населеного пункту, району, області, ви можете отримати довідку ВПО та відповідну соціальну допомогу.

У дорожній карті розміщено контакти основних закладів та установ Чернігівської області, де Ви зможете стати на облік, оформити допомоги, отримати медичні, соціальні послуги, правову допомогу.

Дорожня карта: 


05.12.2024

Держава підтримує громадян у складних життєвих обставинах. Один зі способів підтримки – надання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг за фактичним місцем проживання.

Розмір субсидії розраховується індивідуально для кожного домогосподарства. Він напряму залежить від доходів родини: чим менші доходи, тим більшу частину витрат оплатить держава.

ВАЖЛИВО! При призначенні житлової субсидії до сукупного доходу не враховується допомога на проживання, що надається ВПО.

Куди звернутись?

– Сервісний центр Пенсійного фонду України;

– Центр надання адміністративних послуг;

–  уповноваженої посадової особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради територіальної громади.

– онлайн через портал «Дія» або вебпортал електронних послуг ПФУ.

Документи, які потрібні, щоб подати заяву:

  • Паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • Свідоцтво про народження дитини (для дітей);
  • Особові рахунки по комунальних послугах, якими користується заявник;
  • IBAN з банку на заявника.
  • Довідка про статус ВПО.

04.12.2024
Хто може отримати виплати для ВПО та як подати заявку

Для того щоб отримувати грошову допомогу від держави, необхідно отримати довідку, що підтверджує статус ВПО.

Заява на отримання такого статусу має подаватися повнолітніми людьми та підлітками (14–18 років) особисто. А діти, що не досягли 14-річного віку, недієздатні особи або люди, що мають обмежену дієздатність, можуть зробити це через законного представника.

Як подати заяву?

  • онлайн за допомогою електронних послуг в мобільному застосунку “Дія” або на вебпортал “Портал Дія”;
  • особисте звернення до Центру надання адміністративних послуг або управління соціального захисту населення.

Документи необхідні для подачі заяви:

  • паспорт та ідентифікаційний код для заявника;
  • свідоцтво про народження та ідентифікаційний код для дітей;
  • довідка ВПО;
  • довідка МСЕК для осіб з інвалідністю;
  • особистий рахунок, відкритий в банку на заявника.

Щомісячна сума грошової допомоги від держави для українців нині становить 2000 гривень на дорослу людину та 3000 гривень на дитину або людину з інвалідністю.

В Україні до кінця 2024 року продовжили урядову програму «Прихисток».


03.12.2024
Компенсація за прихисток переселенців: як отримати

Для отримання компенсації необхідно подати заяву до ЦНАПУ:

  • при поселенні переселенців заява подається не пізніше наступного дня з дня їх розміщення (у заяві вказується ПІБ переміщених осіб, їх паспортні дані, свідоцтва про народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків);
  • у разі зміни кількості переселенців або припинення їх проживання, власник житла зобов’язаний протягом одного робочого дня подати до ЦНАПу заяву встановленого зразка;
  • власник житла має до 5-го числа кожного місяця подавати до ЦНАП заяву про кількість днів та переселенців, які проживали.

Розрахунок розміру компенсації

Сума компенсації розраховується виходячи з кількості днів, протягом яких житлове приміщення надавалося для розміщення внутрішньо переміщеної особи (далі – людино-день), з дня її розміщення, але не раніше дати взяття на облік ВПО відповідним органом або через Єдиний державний вебпортал електронних послуг (далі – Портал Дія).

Кількість людино-днів визначається шляхом додавання кількості ВПО, які проживали у житловому приміщенні власника, в кожний день місяця.

Сума компенсації за кожен людино-день визначається на рівні 14,77 гривні.

Загальна сума компенсації визначається шляхом визначення добутку загальної кількості людино-днів на суму компенсації за кожен людино-день.

Які документи подає власник житла?

  • Паспорт та ідентифікаційний код як власника  житлового  приміщення, так і внутрішньо переміщеної особи, яку прихистили;
  • Довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
  • Документи про підтвердження права власності або права на користування житловим приміщенням (договорів оренди (найму) житла державної або комунальної власності або свідоцтва про право на спадщини за заповітом/законом (за потреби). Якщо житлове приміщення має декілька співвласників, то інші надають письмові згоди в довільній формі;
  • Рахунок відкритий в банку на власника приміщення.
ukУкраїнська