Серпень 2019

Про досвід і перспективи Нової української школи – на міській серпневій конференції педагогічних працівників

28.08.2019

У минулому році стартувала масштабна реформа освіти, що полягає у створенні відкритої та цікавої сучасної школи. В ході впровадження реформи відбулося чимало змін в організації роботи навчальних закладів, зміни в їхніх програмах і напрямах. Про результати минулого року та пріоритетні напрямки розвитку освіти громади у прийдешньому навчальному році говорили на міській конференції 27 серпня.

Розпочалася зустріч з вітання міського голови Ратана Ахмедова педпрацівникам, представлення педагогічній громаді молодих спеціалістів та відзначення заслуг педагогів. За багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм

Подяку Міністерства освіти і науки України оголошено:
– Підгорній Світлані Михайлівні – вчителю історії та правознавства Корюківської ЗОШ І-ІІІ ст. №4;
– Зимі Наталії Анатоліївні – вчителю історії та правознавства Корюківської гімназії.

Почесною грамотою Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації нагороджені:
– Шматок Євгенія Василівна – вчитель української мови та літератури Корюківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1;
– Аполон Олена Олександрівна – вчитель математики та інформатики Корюківської ЗОШ І-ІІІ ст.№4;
– Лях Юлія Петрівна – вчитель трудового навчання та образотворчого мистецтва Корюківської гімназії;
– Ніценко Олена Володимирівна – вчитель української мови та літератури Корюківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

Почесною грамотою Корюківської міської ради нагороджені:
– Васюк Ганна Федорівна – вчитель української мови та літератури Корюківської гімназії;
– Кокоша Алла Анатоліївна – керівник гуртків Корюківського ЦДЮТ;

Почесною грамотою Відділу освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міської ради нагороджені:
– Левченко Олена Миколаївна – вчитель біології, хімії та екології Корюківської гімназії;
– Мехеденко Людмила Володимирівна – вихователь-методист Корюківського ДНЗ №1 «Дельфін»;
– Мисник Любов Феодосіївна – вихователь-методист Корюківського ДНЗ №4 «Веселка»;
– Нагорна Ніна Валентинівна – вчитель української мови та літератури Наумівської ЗОШ І-ІІІ ст.;
– Попружко Тамара Іванівна – вчитель української мови та літератури Корюківської ЗОШ І-ІІІ ст.№1;
– Шелестовська Антоніна Михайлівна – керівник гуртків Корюківського ЦДЮТ.

Подяка Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім.К.Д.Ушинського оголошена:
– Радченко Катерині Володимирівні – практичному психологу Корюківської гімназії.

Два заклади, які стали переможцями рейтингової оцінки діяльності закладів загальної середньої освіти міської ради, відзначили грамотами Відділу освіти, культури, молоді та спорту:
– Корюківська ЗОШ І-ІІІ ст.№1
– Наумівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Грамотою первинної профспілкової організації нагороджені:
– Остапенко Лариса Григорівна – директор Корюківської гімназії;
– Кулик Галина Євгеніївна – директор Сядринської ЗОШ І-ІІІ ст.;
– Тищенко Тетяна Іванівна – директор Корюківської ДЮСШ.

Далі про стан освіти у громаді доповіла начальник Відділу освіти, культури, молоді та спорту міської ради Ірина Наумчик. Вона, зокрема, проінформувала про розвиток дошкільної освіти, особливості реалізації концепції НУШ. У рамках останньої для дев’яти класів придбано сучасні меблі, комп’ютерне і дидактичне обладнання, підвищено кваліфікації педпрацівників, а Корюківській гімназії та ЗОШ №1 надано статуси експериментальних навчальних закладів Всеукраїнського рівня за окремими напрямками.

Зупинилася Ірина Наумчик на питанні функціонування опорних шкіл. У громаді цю роль виконує міська школа №1, в якій наразі триває реконструкція приміщення в рамках створення нового освітнього простору, та до якої буде здійснюватися підвіз учнів. Підвіз здійснюватимуть 10 шкільних автобусів, 4 з яких придбано вже за час існування об’єднаної громади.

Одним із пріоритетних напрямків визначається розбудова інклюзивної освіти. Такий напрямок у громаді впроваджено у 3-х освітніх закладах для 9 дітей з особливими освітніми потребами. На базі освітніх закладів створюються ігрові корекційно-розвивальні модульні та сенсорні кімнати, медіатеки.

Проаналізували на конференції успішність учнів на олімпіадах та конкурсах різних рівнів, під час державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання. Йшла мова на заході і про національно-патріотичне виховання молоді. У цьому напрямку активно працюють всі освітні заклади громади. Відзначили ефективну роботу позашкільних навчальних закладів, які мають вагомі здобутки у спорті та мистецтві.

Підсумовуючи, начальник Відділу освіти зауважила, що громада приділяє значну увагу питанням створення комфортних умов для навчання та виховання підростаючого покоління. З цією метою проведено ремонти фізкультурної зали ДНЗ №1 «Дельфін» та реконструкцію ДНЗ №4 «Веселка», за кошти міського бюджету придбані підручники (у зв’язку зі збільшенням контингенту учнів 4 і 7 класів), збудовано 2 міні-футбольні поля, і наразі будується ще одне, постійно оновлюється матеріально-технічна база закладів освіти.

В обговоренні теми конференції взяли участь представники дошкільної освіти, початкової ланки загальноосвітніх навчальних закладів, напрямку навчально-виховної  роботи та позашкільної освіти.

У фойє Корюківської гімназії, де пройшла конференція, можна було ознайомитися з виставкою робіт і матеріалів навчальних закладів.

Загальний відділ виконавчого апарату
Корюківської міської ради