14.01.2020

27 грудня Президент подав до Верховної Ради вже оновлений текст проекту Закону «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» №2598 на заміну розкритикованого тексту цього документу від 13 грудня. Однак і нова редакція не виправила ключових зауважень. При підготовці документу законотворці не запитали думку експертів асоціацій, науковців, представників місцевого самоврядування, які переконують, що пропоновані зміни до Конституції не відповідають Європейській хартії місцевого самоврядування.

«Запропоновані зміни до Конституції по суті створюють авторитарну державу. Префект отримає надзвичайні повноваження тиску на місцеве самоврядування і при цьому він не нестиме за це відповідальність. По суті центральна влада зможе всі «незручні» місцеві ради змінювати на своїх призначенців. Продовжити читання “«Це знекровлення місцевих бюджетів і згортання децентралізації!» – Ратан Ахмедов про законопроект №2598”