Розділи порталу
Січень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  Погода
For The Visually Impaired Version

Землеустрій та оцінки земель

17.01.2023

Згідно із пунктом 4 Положення про Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області, затвердженого наказом Держгеокадастру від 23.12.2021 № 603, Головне управління відповідно до покладених на нього завдань організовує виконання на території Чернігівської області робіт із землеустрою та оцінки земель, надає роз’яснення з питань, що належить до його компетенції.

Проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів передбачено статтями 13, 18 Закону України «Про оцінку земель». Її результати використовуються для визначення розміру земельного податку, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, розробки показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель. При цьому, проведення повторної нормативної грошової оцінки земель населених пунктів повинне здійснюватися щонайменше один раз на 5-7 років.

Вказані роботи відносяться до заходів першочергового значення, що впливають на дохідну частину місцевих бюджетів.

Проведення нормативної грошової оцінки має також значний соціально-економічний аспект, оскільки за рахунок зростання надходжень від плати за землю органи місцевого самоврядування отримують додаткову можливість підвищувати соціально-економічний стан населених пунктів, сприяти виконанню регіональних програм розвитку адміністративно-територіальних одиниць, розробити механізми економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Станом на 01.01.2023 нормативна грошова оцінки земель більшості населених пунктів на території Чернігівської області потребує актуалізації.

Нагадуємо, що 10 листопада 2021 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2021 року №1147 «Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок» (опублікування в газеті «Урядовий кур’єр» від 10.11.2021 – №216).

Зазначеною постановою затверджено Методику нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Відповідно до цієї методики об’єктом нормативної грошової оцінки є земельні ділянки усіх категорій та форм власності в межах території територіальної громади (або її частини).

Що в свою чергу дає можливість виготовляти технічну документацію нормативної грошової оцінки земель як всієї громади, так і її частини, і окремого населеного пункту.

Результати оцінки вносяться до геоінформаційної системи Державного земельного кадастру, що в подальшому дозволяє швидко надавати інформацію щодо нормативної грошової оцінки земель усім зацікавленим особам.

З метою забезпечення вимог чинного законодавства, збільшення надходжень коштів від плати за землю до місцевих бюджетів рекомендуємо при формуванні місцевого бюджету передбачити кошти на проведення нормативної грошової оцінки земель, в тому числі населених пунктів та укласти договори з юридичними особами, які є розробниками документації із землеустрою відповідно до Закону України «Про землеустрій», на проведення зазначених робіт.

Окремо рекомендуємо звернути увагу на обов’язковість передбачення в договорах та технічних завданнях на виконання робіт пункту про виготовлення обмінного файлу та внесення відомостей про нормативну грошову оцінку до Державного земельного кадастру.

Разом з тим просимо, в рамках співпраці, надавати посадовим особам структурних підрозділів Головного управління необхідну для виконання покладених на них завдань інформацію щодо коштів, передбачених у бюджетах на проведення нормативної грошової оцінки земель, рішень про проведення такої оцінки, стану укладання договорів із розробниками відповідної технічної документації.

Мапа громади


Путівник Корюківщиною
Анонси
Корисні посилання

Портал об’єднаних громад України