Увага! Шахраї створюють фейкові оголошення з продажу дров у соцмережах

Поліція закликає громадян не надсилати передоплату за неіснуючий товар
З настанням осені активізувалися шахраї, які розміщують у місцевих групах на «Фейсбуці» фейкові оголошення про продаж дров.

Такі оголошення, як правило, супроводжують фото вантажівок з дровами, які пропонують купити за вигідною ціною і одразу ж доставити до двору покупця.

Поліція закликає громадян не перераховувати гроші у якості передоплати за дрова, поки ви не впевнитеся у наявності товару.

Вчора до поліції надійшла заява від мешканки Крутянської ОТГ Ніжинського району, яка повідомила, що ще 27 серпня її батьки побачили в місцевій спільноті на «Фейсбуці» оголошення про продаж дров. Зв’язавшись із продавцем, вони надіслали йому передоплату за дрова – понад 6000 гривень. Однак товару так і не отримали, а «продавець» перестав виходити на зв’язок.
Того ж дня до поліції звернулася мешканка Бобровицької громади, яка також знайшла у групі на «Фейсбуці» подібне оголошення і так само перерахувала передоплату за дрова у сумі 5500 гривень. Після цього зв’язок із «продавцем» обірвався. Зрозумівши, що її ошукали, потерпіла звернулась по допомогу до поліції.
Нині поліцейські шукають причетних до шахрайств у рамках відкритих кримінальних проваджень.
Поліція Чернігівської області закликає громадян: щоб не потрапити на гачок шахраїв, розраховуйтеся за товар лише тоді, як отримаєте і особисто оглянете його. Особливу недовіру має викликати надміру привабливий зміст оголошень.
Користуючись сезонним попитом на дрова, шахраї розміщують фейкові повідомлення у місцевих групах в соцмережах «Підслухано в нашій громаді», «Куплю-продам», «Дошка оголошень» тощо. Зловмисники можуть видавати себе за «співробітників лісгоспу» чи мешканців сусіднього села, аби втертися в довіру до громадян і переконати їх надіслати гроші у якості передоплати за дрова.

Поліцейські наполегливо рекомендують мешканцям Чернігівщини бути обачними під час покупок в соцмережах та на сайтах безкоштовних оголошень.
ukУкраїнська