Вакцинація проти дифтерії та правця у громаді

24 жовтня спеціалісти Корюківського міськрайонного відділу ДУ “Чернігівський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” та Корюківський центр сімейної медицини

провели планову вакцинацію дорослого населення села Домашлин проти дифтерії та правця. Всього вдалось вакцинувати 42-х мешканців села.

Вакцинація проводилась безкоштовно в рамках Національної програми імунізації. Згідно з Календарем щеплень, дорослим поновлювати щеплення від правця та дифтерії необхідно кожні 10 років.

Нагадуємо, що єдиний спосіб захистися від правця — вакцинація. Імунітет після захворювання не формується, і є ймовірність повторного зараження, тому вакцинація необхідна.

Довідка

Правець – гостре інфекційне захворювання, яке спричиняється бактеріями, які живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин, які проникають в організм через пошкоджену шкіру або слизові покриви людини.

Можна інфікуватися правцем при потраплянні бруду у рану або поріз, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини. Від людини до людини це захворювання не передається. Симптоми правця можуть проявлятися з 1- го дня після травми до 4 тижнів. Без лікування гинуть майже 100% хворих похилого та молодшого віку. Однак, навіть при оптимальному лікуванні смертність від правця може сягати до 20-25%.

Відмовившись від вакцинації, ви ставите під загрозу свої життя і здоров’я.

За повідомленням Корюківського міськрайонного відділу ДУ “Чернігівський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України”

ukУкраїнська