У Корюківській територіальній громаді на базі КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги «Корюківський центр сімейної медицини» Корюківської міської ради працює мультидисциплінарна команда фахівців, яка надає медичні, соціальні та психологічні послуги найуразливішим групам населення для вирішення складних ситуацій.
Мультидисциплінарний підхід передбачає взаємодію фахівців з різних галузей з метою забезпечення якісних комплексних послуг конкретній людині або групі людей відповідно до виявлених потреб. У Корюківській громаді йдеться про координацію зусиль сімейного лікаря, медичної сестри, психолога та соціального працівника. Вони працюватимуть спільно, таким чином у жителів громади є можливість отримати кілька послуг на базі одного закладу.
Роботу мультидисциплінарної команди у Корюківській територіальній громаді координує генеральна директорка ЦПМСД Світлана Лещенко. До складу команди входять: всі лікарі та медичні сестри лікувального закладу, соціальна працівниця Оксана Єрмоленко та психолог Центру надання соціальних послуг Корюківської міської ради Світлана Федченко. Перед стартом роботи вони пройшли відповідне навчання.
Команда, насамперед, спрямовує свої зусилля на допомогу внутрішньо переміщеним особам, тим, хто зазнав психологічної травми (зокрема, через війну), людям з інвалідністю та людям похилого віку. Але звернутися за допомогою фахівців може будь-хто із мешканців громади, хто нагально потребує медичної, соціальної чи психологічної підтримки.
«Через безпосередню близькість до кордону з країною-агресором населенню нашої громади довелося чимало перетерпіти і побачити – і ворожу техніку на вулицях, і життя в окупації. Ми були фактично відрізані від решти області, а виїзд з громади був можливий лише через зону активних бойових дій. У таких умовах надавати медичну допомогу було складно, але люди разом із тим потребували і психологічної та соціальної підтримки. І тоді і зараз сімейний лікар може почути від свого пацієнта запит, який стосується не лише медичних послуг, але й такої допомоги, яку кваліфіковано може дати саме соціальний працівник чи психолог. Тому для нашої громади мультидисциплінарний підхід і такий новий формат роботи, особливо у сучасних реаліях, – дуже актуальні», – розповідає Світлана Лещенко.
Якщо Ви потребуєте допомоги фахівців мультидисциплінарної команди, будь ласка, звертайтеся до свого сімейного лікаря. За необхідності медичні фахівці переадресовують Ваш запит своїм колегам – психологу чи соціальному працівнику.
Впровадженням мультидисциплінарного підходу на Чернігівщині займається БО «Фонд боротьби з раком» в рамках Програми «Відновлення доступу населення до медичної допомоги» за підтримки Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».
Довідково:
Проєкт USAID «Підтримка реформи охорони здоровʼя» – це проєкт міжнародної технічної допомоги, спрямований на підтримку реформування та відновлення системи охорони здоровʼя України за фінансового сприяння уряду США. Мета Проєкту — розбудова прозорої, підзвітної та ефективної системи охорони здоровʼя, здатної задовольняти актуальні потреби населення України. Шляхом підтримки медичної реформи та цифрової трансформації охорони здоров’я Проєкт сприяє боротьбі з корупцією в медичному секторі та покращує доступ українців до високоякісних медичних послуг. Зараз діяльність сфокусована на відновленні системи охорони здоров’я для забезпечення безперервності надання медпослуг, зменшенні рівня захворюваності та зміцненні стійкості системи у протистоянні викликам війни.