Бюджет для громадян

Звіт про врахування бюджетних пропозицій від громадян

У рамках участі Корюківської громади в програмі DOBRE, у вересні-жовтні цього року міська рада розпочала реалізацію механізму, який дає можливість жителям громади впливати на формування бюджету.

Протягом вересня-жовтня від громадян було зібрано 731 пропозицію до міського бюджету на 2022 рік щодо ремонту доріг, продовження вуличного освітлення, щодо розвитку освіти, культури, молодіжної політики та спорту, благоустрою населених пунктів.

Після збору пропозицій робоча група з підготовки проекту бюджету вирішила вже у цьому році реалізувати пропозиції, що стосуються освітніх закладів: ремонт гімназії, покращення матеріально-технічної бази Олександрівської ЗОШ, термомодернізація будівлі міського дошкільного навчального закладу «Дельфін» (виготовлення проектно-кошторисної документації), а також проведення ремонту дорожнього покриття по вул. Червонохутірська в Корюківці (протокол засідання робочої групи). Всього ж цього року реалізовано 56 пропозицій на загальну суму 150 тис.грн.

Враховуючи зростання у 2022 році видатків на енергоносії та інші захищені статті видатків, у проект бюджету на наступний рік не було можливості врахувати всі пропозиції громадськості. У той же час, враховано пропозицію щодо продовження будівництва вуличного освітлення у Наумівці, яку надали 110 жителів громади (100 тис.грн.).

*Детальну інформацію про міський бюджет на 2022 рік можна переглянути за посиланням http://koryukivka-rada.gov.ua/byudzhet-mista/byudzhet-2022/


Жителі Корюківської громади вносять пропозиції до бюджету на наступний рік

Сьогодні, 8 жовтня на «вишиваному майданчику» працівники та депутати міської ради разом з представниками Партнерства «За прозорі місцеві бюджети» за підтримки Програми DOBRE  провели інформаційно-просвітницьку кампанію «Впливай на бюджет своєї громади-2022!»організовувавши збір пропозицій до бюджету на 2022 рік. 

Місцеві жителі, перехожі, працівники місцевих установ та організацій мали можливість ознайомитися з бюджетом Корюківської громади поточного року та подати свої пропозиції до місцевого бюджету на 2022 рік.

В рамках проведення акції відбулась зустріч з молоддю в Корюківському молодіжному центрі «КУБ», де представник проекту Микола Орлов провів бесіду на тему: «Молодь і бюджет громади».

Збір пропозицій тривав місяць, і за цей період  зібрали 365 думок, як покращити нашу громаду, з них під час  вуличної акції  8 жовтня – 70. Це переважно пропозиції ремонту доріг, тротуарів, благоустрою прибудинкових територій, покращення мобільного та інтернет-зв’язку в селах громади тощо.


Корюківка презентує Бюджет для громадян

Кожен, хто цікавиться життям громади, хоча б раз замислювався над тим, як формується та за яким принципом розподіляється місцевий бюджет. В цілому цей процес досить тривалий, потребує тісної взаємодії представників усіх сфер життєдіяльності громади та визначення пріоритетів.

Зрозуміти всі тонкощі бюджетного процесу зі складною, технічною, специфічною інформацією досить складно. Тому міська рада запровадила механізм «бюджету для громадян», який доступно пояснює всі основні моменти про місцевий бюджет.

З липня цього року робоча група у складі фахівців міської ради, депутатського корпусу та громадськості спільно з представниками Партнерства «За прозорі місцеві бюджети» за підтримки Програми DOBRE працювала над розробкою Бюджету для громадян: провела попередню оцінку (самооцінку) бюджетної прозорості, проходила навчання щодо прозорості бюджетного процесу, переймала досвід від представників громад інших областей України.

На одному з засідань робоча група з підготовки проекту бюджету на 2022 рік затвердила концепцію візуалізації бюджету, механізм прийому й опрацювання пропозицій громадськості.

Пропонуємо ознайомитися з місцевим бюджетом, викладеним простою мовою.

Бюджет для громадян – механізм, який дозволить вам взяти участь у процесі складання бюджету громади.

ukУкраїнська