73 роки тому Корюківка стала символом небувалої жорстокості: тут відбулася найбільша злочинна акція нацистів проти мирного населення часів Другої світової війни. Тоді, на початку березня 1943 року каральний загін загарбників повністю знищив містечко, спаливши будинки та стративши майже 7 тисяч місцевих жителів.
В понеділок, 1 березня, як і щороку, у пам’ять невинно убієнних в центрі Корюківки відбувся скорботний мітинг.
В мітингу взяли участь голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч, народний депутат України Анатолій Євлахов, голова обласної ради Ігор Вдовенко, перший заступник міського голови Леонід Малиш, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко, голова районної організації ветеранів України Валентина Погребна, ветерани-свідки Корюківської трагедії, почесні гості та жителі міста…
Під супровід духового оркестру Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм учасники мітингу-реквієму поклали квіти до Меморіалу. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у березні 1943 року корюківчан.
Виступаючі на мітингу нагадали присутнім про ті жорстокі березневі дні 1943 року, протягом яких нацисти спалили живцем і розстріляли сім тисяч мирних, ні в чому не винних жителів маленького поліського містечка.
1,2,9 березня 1943 року – дати, що запам’яталися корюківчанам не першим весняним сонцем, а кривавим вогнищем і смертю. Наймасштабніша трагедія серед населених пунктів України, СРСР та Європи. Корюківська трагедія за кількістю жертв майже в 45 разів перебільшує білоруську Хатинь, в 41 раз — чехословацьку Лідіцу, в 12 раз – французький Орадур.
Другого березня до кінця дня Корюківка майже повністю згоріла. А 9 березня нацисти знову повернулися до міста і спалили заживо всіх, хто раніше зміг сховатися, або втекти в ліс, здебільшого людей похилого віку…
Про таку страшну і неприховану правду сімдесяти трьохрічної давності говорили сьогодні учасники мітингу-реквієму в Корюківці.
Після мітингу керівництво області, району та міста оглянули експозиції Корюківського історичного музею, а потім переїхали до урочища Гай на місце будівництва Меморіального комплексу пам’яті жителів населених пунктів України, знищених нацистськими окупантами, де настоятель Свято-Вознесенської церкви УПЦ КП отець Тарасій Баїк провів поминальну літію за загиблими та відбулося покладання квітів до пам’ятних знаків.