Інформує Державна міграційна служба


08.12.2023

«Це не ок»  – «Ні!» Жодному  насильству

   «Це не ок» – саме таку назву має цьогорічна  інформаційна кампанія Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», яка проводиться з 25 листопада до 10 грудня.

Сьогодні подолання домашнього насильства, жорстокого поводження, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок і чоловіків – це не справа кожного, а суспільна проблема.

Україна – вільна європейська держава, яка не толерує і не виправдовує домашнє насильство. Безпека в державі починається з безпеки вдома.

Ми маємо пам’ятати, що протидія домашньому насильству – це наш «невидимий фронт». Кожен громадянин та громадянка мають сприяти запобіганню проявам домашнього насильства. Суспільство повинно боротися з будь-якими проявами домашнього насильства.

Замовчування насильства призводить до його повторного вчинення – і досить часто ще в більш жорстокій формі. Толерувати і замовчувати домашнє насильство –  неприйнятно. Якщо особа зазнала насильства або насильство відбувається «тут і зараз» – необхідно звернутися до поліції. Також є служби підтримки постраждалих осіб, де їм нададуть всю необхідну допомогу та підтримку.  Важливо, що повідомити про випадки домашнього насильства можуть і свідки – наприклад, знайомі або сусіди.

Домашнє насильство в умовах війни в Україні нікуди не зникло, а навпаки може лише загострюватися. Пов’язані з цим проблеми залишилися такі ж, які були і в мирний час.

Повномасштабне вторгнення рф в Україну загострило чимало проблем українського суспільства: зменшення рівня доходів, втрата роботи, безробіття та втрата місця проживання. Таке соціальне напруження є каталізатором негараздів у родині, що може переростати (переходити) в насильство.

Не замовчуйте, не відвертайтеся від тих, кому потрібна допомога. Адже домашнє насильство – це не норма, жодному насильству немає виправдання!

Якщо ви стали свідками домашнього насильства – не будьте байдужими! Повідомляйте про це! Не мовчіть, повідомляйте на «102».

Пам’ятайте – нульова толерантність до домашнього насильства – важлива складова безпечного середовища!


08.11.2023

Заміна паспорта: коли ID-картка обов’язкова

Нагадуємо, що ID-картка видається у разі:

  • досягнення 14-річного віку;
  • втрати/викрадення паспорта:
  • закінчення терміну дії паспорта;
  • зміни інформації;
  • виявлення помилки в інформації;
  • непридатності паспорта до подальшого використання;
  • присвоєння РНОКПП або повідомлення про відмову від його прийняття;
  • замість паспорта зразка 1994 року (якщо власник не вклеїв фото в паспорт протягом одного місяця після досягнення 25 або 45 років, з урахуванням особливостей дії воєнного стану в Україні);
  • замість паспорта зразка 1994 року (за бажанням).

Наголошуємо, що законодавство України не визначає кінцевої дати чинності паспортів громадянина України зразка 1994 року. Тобто, якщо Ваш паспорт-книжечка не має ніяких пошкоджень і містить актуальну інформацію – він є дійсним документом й обміняти його на ID-картку Ви можете за власним бажанням.

Разом з тим, зверніть увагу, що ID-картка видається:

– зі строком дії 4 роки особам віком від 14 до 18 років;

– зі строком дії 10 років особам, яким виповнилося 18 років і більше.

Для оформлення ID-картки звертайтеся до будь-якого підрозділу ДМС, «Паспортного сервісу» чи ЦНАП, незалежно від місця реєстрації. Додаткову інформацію про необхідні документи, вартість послуги, адреси та контакти підрозділів ДМС ви можете знайти на нашому офіційному сайті https://dmsu.gov.ua/

Довіряйте лише перевіреним джерелам інформації!


07.07.2023

В Україні з 1 липня 2023 року рішенням Уряду скасували карантин, запроваджений через пандемію COVID-19.

У зв’язку з цим відновлюються строки для вклеювання фотографій у паспорт громадянина України зразка 1994 року (у вигляді паспорта-книжечки) по досягненню особою 25- чи 45-річного віку.

Тож, якщо Вам виповнилося 25-ть чи 45-ть років у період з 13.03.2020 по 24.01.2022 рік,  Вам необхідно вклеїти фото у паспорт до 1 серпня 2023 року. Якщо фотокартку не буде вклеєно, паспорт підлягає обміну на id-картку.

Перевірте уважно свої паспортні документи та за необхідності отримання додаткової інформації зверніться у будь-який підрозділ ДМС чи ЦНАП.


11.01.2022


04.11.2021

Ви запитуєте – ми відповідаємо!

 Продовжуючи нашу рубрику щодо роз’яснення питань, які надходять на телефону «гарячу лінію» Управління під назвою: «Ви запитуєте – ми відповідаємо!», інформуємо, що протягом жовтня 2021 року на телефонну «гарячу лінію» УДМС у Чернігівській області надійшло 310 звернень (у жовтні 2020 року – 389).

Проаналізувавши звернення,  хочемо надати роз’яснення на одне із частих запитань: «Чи можна оформити біометричний документ на підставі е-паспорта із застосунку ДІЯ?». Відповідаємо.

При оформленні паспорту громадянина України ви маєте надати ОРИГІНАЛ паспорту у формі ID-картки або книжечки.

При оформленні паспорту громадянина України для виїзду за кордон ви маєте право надати  е-паспорт.

Отримати вже готовий документ чи то ID-картка чи то закордонний паспорт ви можете скориставшись е-паспортом із застосунку ДІЯ, без пред’явлення оригіналу паспорту громадянина України у формі картки.

У разі виникнення будь-яких питань ви можете звернутись на телефонну «гарячу лінію» УДМС у Чернігівській області за номером телефону:

(0462) 666-185.


26.05.2021


Що ж таке кваліфікований електронний підпис  (КЕП)

Якщо коротко, то КЕП – це один із видів електронного підпису, за допомогою якого можна ідентифікувати підписувача. Віднедавна, всі власники ID-карток вже мають можливість отримати послугу з внесення КЕП на чіп в паспорті громадянина України у формі ID-картки. Для цього потрібно звернутися до будь-якого підрозділу міграційної служби та БЕЗКОШТОВНО отримати дану послугу. Звертаємо увагу, що для запису КЕП вам знадобиться PIN 2 (формується вами особисто при оформленні ID-картки).

КЕП внесено до безконтактного електронного носія (БЕН) ID-картки з метою забезпечення отримання громадянами України адміністративних послуг, що надаються в електронному вигляді, а також для забезпечення прав громадян України при укладанні цивільно-правових угод, здійснення банківських операцій, оформленні доручень іншим особам для представництва перед третьою особою, посвідчення особи власника паспорта та підтвердження громадянства України із застосуванням КЕП.

При цьому БЕН ID-картки є захищеним носієм особистих ключів та використовується з метою здійснення комплексу заходів, пов’язаних з ідентифікацією особи та накладенням кваліфікованого електронного підпису з шифруванням.

Важливо знати, що КЕП не є обов’язковим, і вноситься лише за вашим бажанням, але не раніше від дати виповнення вам 18 років.

Більше інформації за лінком https://dmsu.gov.ua/news/dms/6686.html


ДМС_БОТ – консультант Міграційної служби, що завжди з вами!

Державною міграційною службою України у популярних месенджерах  Viber та Telegram запущено новий електронний сервіс «ДМС – бот». В інтерактивному режимі можна отримати консультацію про оформлення всіх біометричних документів, які видає ДМС – ID-картка, закордонний паспорт, а також посвідки на постійне та тимчасове проживання для іноземців та осіб без громадянства. Чат-бот поставить Вам кілька запитань щодо індивідуальних умов оформлення документа, надасть консультацію які саме документи потрібно мати із собою при оформленні у міграційній службі чи ЦНАПі, запише в чергу, перевірить документи, відслідкує статус оформлення документу та повідомить про результат.
ДМС_БОТ – це вже 12-й електронний сервіс, створений Державною міграційною службою з метою підвищення якості надання адміністративних послуг та зменшення корупційних ризиків у діяльності підрозділів ДМС.

Перейти на електронний сервіс можна за допомогою QR-кодів. Просто скануйте QR-код та користуйтесь швидким доступом до електронних сервісів
Міграційної служби, доступних на офіційному сайті https://dmsu.gov.ua

ukУкраїнська