03.02.2023
Служба пробації інформує
05.02.2015 року було засновано Державну установу «Центр пробації», яка отримала естафету від кримінально-виконавчої інспекції, але набула ширших повноважень. За цей досить не великий час ми змогли швидко трансформуватися з органу виконання покарань не пов’язаних з позбавленням волі до служби, яка має великий спектр роботи з людьми, які перебувають в конфлікті з законом. Опанували нові методики та практики проведення соціально-виховної роботи з клієнтами та використання в роботі цифрових технологій.
Щороку по обліку Корюківського районного сектору №3 з питань пробації проходить велика кількість осіб і незважаючи на не легкі часи війни, швидкісні реформи, які відчуває на собі наша система, ми продовжуємо працювати.
Одним з видів покарання, виконання якого покладено на орган пробації, є суспільно корисні роботи. Суспільно корисні роботи призначаються за рішенням суду особам, які ухиляються від сплати аліментів на строк від 120 до 240 годин. Повторне протягом року вчинення правопорушення тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від 240 до 360 годин. За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за виконану ним роботу, яка перераховується на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів.
Протягом 2022 року по обліку Корюківського РС №3 пройшло 41 особа притягнута до адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт.
- З них 20 осіб відбули стягнення і кошти були перераховані для погашення заборгованості по аліментах, загалом на суму 95 760 гривень 76 копійок. Загалом по області перераховано 336 362 гривень 64 копійок.
- Також двох осіб було притягнуто до адміністративної відповідальності за ухилення від відбування стягнення, за рішенням суду їм призначено адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту.
- За злісне ухилення від суспільно корисних робіт одну особу було засуджено до позбавлення волі з випробуванням на іспитовий строк.
У підсумку зазначимо, що попри поширену думку про те, що «війна все спише», це твердження аж ніяк не може застосовуватись до обов’язків зі сплати аліментів. Незважаючи на непрості часи, які ми переживаємо, українське законодавство продовжує захищати тих, хто цього потребує.
06.02.2020
П’ять років пробації України
У нашому суспільстві головним чинником повноцінного і комфортного існування є безпека в усіх проявах цього поняття. Кожен намагається дотримуватися загально прийнятих норм та правил для убезпечення себе та своєї родини. На жаль у багатьох випадках не все залежить від людини, досить вагому частку становить суспільна безпека, до якої відноситься діяльність всіх без винятку правоохоронних органів та громадських організацій. Не винятком є і діяльність пробації. Так, це нове поняття для нашого суспільства, але воно має досить таки глибоке коріння ще з часів існування кримінально-виконавчих інспекцій, які мали на меті контроль осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. Діяльність інспекцій була мало відома широкому загалу, але вони виконували свою основну функцію чітко та злагоджено, що дозволяло пересічному громадянину спокійно співіснувати у соціумі поруч з особами, які мали проблеми із законом.
Вже п’ять років в Україні плідно працює Державна установа «Центр пробації», яка ніби отримала естафету від кримінально-виконавчих інспекцій, але набула ширших повноважень. На плечах молодої служби тепер не тільки контроль засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, але і участь у досудовій пробації, коли на етапі обвинувачення ти знайомишся з правопорушником, вивчаєш його особистісні характеристики, з’ясовуєш можливі причини протиправної поведінки, чинники, ризики та захисні фактори, доходячи до висновку, чи може така людина виправитися без ізоляції від суспільства. Далі починається етап складний як для порушника, так і для інспектора, що взяв його на поруки, – наглядова пробація. Дійсно, етап досить складний, адже він полягає не лише у контролі за дотриманням вимог суду та закону, а і у мотивації особи змінити себе, своє оточення, звички, свій стиль життя, залучаючи до цього процесу не лише власні ресурси, а і ресурси громади, яка не завжди готова не те, що допомогти правопорушнику, а просто прийняти його з усіма негараздами. Шлях важкий, але вартий того, щоб його пройти, якщо не хочеш опинитися за ґратами. Якщо вже сталося, що позбавлення волі або обмеження волі ніяк не оминути, то доходить черга до пенітенціарної пробації, яка має за мету підготовку засуджених осіб до звільнення, їх ресоціалізацію та адаптацію, адже основна мета пробації – безпека суспільства.
У нашому районі функціонує Корюківський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області. Протягом п’яти років працівниками сектору написано сотні досудових доповідей відносно обвинувачених, долі яких пройшли через серця колективу, ведеться безкінечна профілактично-виховна робота із особами, які перебувають у конфлікті із законом, із забезпеченням надання їм кваліфікованої соціальної допомоги у співпраці із відповідними службами, центрами та організаціями. Дякуємо всім за розуміння, підтримку та плідну співпрацю і маємо надію на подальшу спільну роботу, спрямовану на створення безпечного суспільства!
КОРЮКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СЕКТОР №3 філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області
Начальник сектору: Лашко Сергій Анатолійович
Контактні дані:
поштова адреса: вул.Шевченка, 72а, м. Корюківка, 15300
Електронна скринька: chn12@probation.gov.ua
Графік роботи:
понеділок – четвер: 08:00 – 17:00
п’ятниця: 08:00 – 15:45
обідня перерва: 12:00 – 12:45
вихідний: субота, неділя
Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.
ПРОБАЦІЯ – ЦЕ …
- забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;
- надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);
- організація виконання покарань, не пов’язаних з позбавленням волі;
- пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);
- допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.
ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?
- особа, щодо якої складається досудова доповідь;
- особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;
- особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;
- особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у видіпозбавлення (обмеження) волі;
- звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;
- особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.
ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:
ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:
- можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;
- збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;
- збереження роботи та житла;
- позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.
ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):
- убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;
- справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.
ДЛЯ ДЕРЖАВИ:
- зниження злочинності;
- зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;
- позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;
- дотримання міжнародних стандартів.
ВИДИ ПРОБАЦІЇ:
- Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).
- Наглядова пробація – здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.
- Пенітенціарна пробація – це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров”я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.
Додатково: Запрошуємо до співпраці небайдужих громадян в якості волонтерів пробації