Розділи порталу
Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031Погода

Інформує районний центр зайнятості

29.09.2021

Упровадження у професійну освіту елементів дуальної форми навчання

Активне впровадження інноваційних технологій у виробництво, спричиняє надзвичайно швидку втрату актуальності набутих знань. Зростають потреби в неперервності освіти, підвищуються вимоги до професійної мобільності кадрів. Балансування ринку праці вимагає постійного оновлення знань працівників, що можливе на основі реформування системи освіти, впровадження нових форм навчання, таких як дистанційної і дуальної, як частин безперервної освіти.

Для підвищення рівня готовності багатьох випускників закладів вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти  до самостійної професійної діяльності на перших робочих місцях, що відповідають здобутій освіті, уряд затвердив Концепцію підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/660-2018-р) та План заходів з реалізації Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/214-2019-р).

З метою підвищення конкурентоспроможності осіб на ринку праці Центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (далі – ЦПТО ДСЗ) упроваджують у професійну підготовку та перепідготовку безробітних  дуальну форму навчання

Дуальна система передбачає поєднання вивчення теоретичних предметів навчального плану в ЦПТО ДСЗ, з проходженням професійно-практичної підготовки (виробничого навчання та виробничої практики) на підприємствах, які замовляють кадри і мають належні умови для організації практичного навчання.

Корюківська районна філія Чернігівського обласного центру зайнятості нагадує, що професійне навчання безробітних організовується на замовлення роботодавця або  для самозайнятості, з урахуванням поточної та перспективної потреби ринку праці  та побажань безробітних. Навчання здійснюється у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, у тому числі навчальних закладах державної служби зайнятості України, на підприємствах, установах та організація незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання або безпосередньо у роботодавців-замовників кадрів за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Більш детальну інформацію про напрями та форми навчання можна отримати в Корюківській РФ Чернігівського ОЦЗ за адресою: м. Корюківка, вул. Слов’янська, 13.


28.05.2021

Усі роботодавці зобов’язані звітувати службі зайнятості про наявні вакансії

Це вимагає Закон України «Про зайнятість населення». Мета форми звітності №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» – оперативне вирішення питання добору персоналу та пришвидшення укомплектування вакансій.

Звіт подається за наявності в роботодавця попиту на робочу силу не пізніше ніж через три робочі дні з дати відкриття вакансій. До речі, датою відкриття вакансії є наступний день після створення робочого місця чи припинення трудових відносин з працівником, робоче місце якого стає вакантним, або дата, починаючи з якої може бути укладений трудовий договір з найманим працівником. Роботодавець може подати звіт № 3-ПН особисто до будь-якого центру зайнятості (філії) незалежно від місцезнаходження підприємства, а також засобами електронного зв’язку, зокрема через «Електронний кабінет роботодавця».

Зауважимо: подавати цей звіт потрібно завжди, навіть тоді, коли роботодавець має намір шукати працівника самостійно без допомоги служби зайнятості. Для уточнення характеристик вакансії (умов праці, розміру заробітної плати, вимог до претендента) подається уточнювальна звітність на заміну первинної. При цьому не можуть бути змінені дані щодо кількості вакансій та назви професії (посади).

Актуальність зазначених у звіті вакансій уточнюється фахівцями служби зайнятості не менше ніж двічі на місяць під час особистої зустрічі з роботодавцем, у телефонному режимі або через засоби електронного зв’язку. У разі відсутності потреби здійснення добору працівників та зайняття вакансії роботодавець може самостійно повідомити про це службу зайнятості в будь-який зручний для себе спосіб: у письмовій чи усній (телефонній) формі, а також через відмітку в корінці направлення на працевлаштування на вакансію, видане безробітній особі. У разі повідомлення роботодавцем про укомплектування вакансії добір претендентів на неї службою зайнятості припиняється.

Бланк звітності форми №3-ПН ви можете знайти на регіональній вебсторінці Чернігівського обласного центру зайнятості у рубриці «Роботодавцям» підрубрика «Форми звітності» або за посиланням:  https://www.dcz.gov.ua/storinka/formy-zvitnosti


23.04.2021

У І кварталі службою зайнятості області працевлаштовано 2,4 тис. безробітних

Вже понад рік Україна живе в умовах пандемії. Коронакриза кардинально змінила ринок праці: відбулося стрімке збільшення чисельності безробітних та суттєве скорочення кількості вакансій. Але допомога служби зайнятості шукачам роботи і роботодавцям не зупинялась навіть в часи жорсткого карантину.

Так, протягом І кварталу 2021 року лави безробітних в області поповнили 7,2 тис. громадян, що на 31% більше, ніж за відповідний період торік. Всього ж на обліку в службі зайнятості перебували та отримували послуги 20,2 тис. безробітних.

До активних програм сприяння зайнятості протягом січня-березня 2021 року залучено 3,7 тис. безробітних. Зокрема, 2,4 тис. осіб працевлаштовано. Крім того, 494 безробітних залучено до тимчасової зайнятості та 733 – охоплено професійним навчанням.

Протягом І кварталу в базі вакансій обласної служби зайнятості були наявними майже 5,6 тис. пропозицій роботи, а це майже на 30% менше, ніж за цей період торік.

Станом на 1 квітня 2021 року в області налічувалось майже 13,5 тис. офіційно зареєстрованих безробітних, що на 23% більше, ніж на цю дату торік. Водночас роботодавці потребували 1,4 тис. працівників. Тож на кожне вільне робоче місце претендувало 9 осіб (рік тому було 18).

Чернігівський обласний центр зайнятості


17.03.2021

Служба зайнятості інформує: за 2 місяці – близько 2 тисяч працевлаштованих

Протягом січня-лютого поточного року в області за сприяння служби зайнятості забезпечено роботою близько двох тисяч громадян, з них 35 % – оперативно, до набуття статусу безробітного. Про це повідомила директорка обласного центру зайнятості Лідія Падалка. За її словами, для задоволення кадрових потреб економіки служба зайнятості сьогодні не обмежується власною базою пропозиції робочої сили, а виходить на повний ринок праці, працюючи на засадах рекрутингу.

Лави безробітних в області поповнили майже 5 тисяч громадян – саме стільки шукачів роботи взято на облік службою зайнятості протягом двох місяців поточного року. Загалом же на обліку перебували та отримували послуги 17,8 тисяч безробітних. З них 1,1 тис. – працевлаштовано, 0,4 тис. – скеровано на професійне навчання, 0,2 тис. – залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Станом на 1 березня 2021 року в області налічувалось 14,2 тис. безробітних. Водночас роботодавці потребували 1,1 тис. працівників. Отож на кожне вільне робоче місце претендувало 13 осіб.


01.03.2021

Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до весняно-польових робіт

Щонайменше 700 безробітних області підвищать свою кваліфікацію, аби бути затребуваними роботодавцями з початком весняно-польових робіт. Про це повідомив начальник відділу організації профнавчання обласного центру зайнятості Сергій Заровний. За його словами, наразі навчанням охоплено 60 шукачів роботи з різних куточків області.

Безробітні безкоштовно підвищують кваліфікацію на курсах цільового призначення, які організовуються Сумським та Рівненським центрами професійно-технічної освіти державної служби зайнятості за напрямами, а саме: «Технології підготовки посівних площ та особливості вирощування зернових культур», «Сучасні технології використання мінеральних добрив, пестицидів та методи боротьби зі шкідниками», «Технологічні особливості вирощування лісових культур та догляд за ними у сучасних умовах», «Безпечне ведення робіт водіями і трактористами-машиністами сільськогосподарського виробництва на підприємствах сільськогосподарської галузі» тощо.


02.02.2021


29.12.2020

Традиційно, у грудні в Корюківській районній філії Чернігівського обласного центру зайнятості серед учнів молодого шкільного віку відбувся конкурс дитячого малюнку «Професія моєї мрії». Захід проводиться з метою розвитку творчих здібностей дітей та розширення уяви підростаючого покоління про світ професій, про актуальність їх на ринку праці.

На розгляд журі представлено 48 робіт учнів початкових класів з різних шкіл району. На папері школярі зобразили своє бачення майбутньої професії. Конкурс відбувся в два тури. В першому турі було визначено 14 найкращих малюнків, серед яких в другому турі визначено п’ятірку переможців за найбільшою кількістю уподобань (онлайн-голосування).

Призові місця розподілились наступним чином:

Перші три почесних місць зайняли:
1. Харченко Маргарита – 4 клас, Наумівська ЗОШ І-ІІІ ст. – «Танцівниця»

2.Кубрак Олександра – 3-Б клас, Холминська ЗОШ І-ІІІ ст. – «Бухгалтер»

3.Чуваков Андрій Олександрович – 2-Г клас, Корюківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 – «Поліцейський».

До п’ятірки кращих також увійшли:

 1. Самойленко Олексій – 3-Б клас, Холминська ЗОШ І-ІІІ ст. – «Автослюсар»
 2. Шамара Данило Максимович – 3 клас, Сядринська ЗОШ І-ІІІ ст. – «Фермер»

Переможці І туру:

 1. Борисенко Кирило Сергійович – 4 клас, Білошицькослобідська ЗОШ І-ІІ ст. – «Астроном»
 2. Кошовий Юрій Андрійович – 1 клас, Савинківська ЗОШ І-ІІІ ст. – «»Рятувальник»
 3. Максименко Роман Васильович – 2-А клас, Корюківська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 – «Пілот»
 4. Федченко Христина Вікторівна – 4-Б клас, Корюківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 – «Перукар»
 5. Деменкова Анастасія Максимівна – 2 клас, Сядринська ЗОШ І-ІІІ ст. – «Продавець»
 6. Іллюшко Катя Ігорівна – 3 клас, Наумівська ЗОШ І-ІІІ ст. – «Співачка»
 7. Антоненко Вероніка – 3 клас, Охрамієвицька ЗОШ І-ІІ ст. – «Лікар»
 8. Пилипець Сніжана – 3 клас, Охрамієвицька ЗОШ І-ІІ ст. – «Художних»
 9. Сіра Аня Володимирівна – 2 клас, Прибинська ЗОШ – «Вчитель»

Також відзначено ще 34 роботи учнів:

 1. Черноморченко Давід Віталійович – 2-Г клас, Корюківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 – «Механік»
 2. Антоненко Марія Антонівна – 2-Г клас, Корюківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 – «Модель»
 3. Беренда Анастасія Ігорівна – 4-Б клас, Корюківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 – «Модельєр»
 4. Розстальний Костянтин Миколайович – 2-А клас, Корюківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 –

«Футболіст»

 1. Заєць Мілана Вікторівна – 2 клас. Корюківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 – «Художник»
 2. Толстова Анастасія Дмитрівна – 4-Б клас, Корюківська ЗОШ І-ІІІ ст. №4 – «Тренер»
 3. Діденко Владислава Сергіївна – 2 клас, Корюківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 – «Вчителька»
 4. Зубрій Анастасія Володимирівна – 4 клас, Наумівська ЗОШ І-ІІІ ст. – «Балерина»
 5. Бублик Вікторія Дмитрівна – 2-Г клас, Корюківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 – «Ветеринар»
 6. Мара Юлія Юріївна – 3 клас, Прибинська ЗОШ – «Я майбутня поліціянтка»
 7. Іваненко Владислава Артемівна – 2-Г клас, Корюківська ЗОШ І-ІІІ № 1 – «Лікар-педіатр»
 8. Скляр Катерина Олексіївна – 2 клас, Корюківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 – «Лікар»
 9. Андрейко Володимир – 3-Б клас, Холминська ЗОШ І-ІІІ ст. – «Поліцейський»
 10. Демченко Христина – 3-Б клас, Холминська ЗОШ І-ІІІ ст. – «Дизайнер»
 11. Остапенко Ерік Олександрович – 4 клас, Наумівська ЗОШ І-ІІІ ст. – «Будівельник»
 12. Халімон Дар’я – 4 клас, Охрамієвицька ЗОШ І-ІІ ст. – «Ветеринарний лікар»
 13. Гончаренко Ангеліна Сергіївна – 4 клас, Наумівська ЗОШ І-ІІІ ст. – «Кондитер»
 14. Мартиненко Варвара Сергіївна – 2 клас, Наумівська ЗОШ І-ІІІ ст. – «Перукар тварин»
 15. Федченко Ксенія – 3 клас, Білошицькослобідська ЗОШ І-ІІ ст. – «Вчителька»
 16. Пташник Артур Анатолійович – 3 клас, Сядринська ЗОШ І-ІІІ ст. – «Продавець техніки»
 17. Каймова Олександра Михайлівна – 3 клас, Сядринська ЗОШ І-ІІІ ст. – «Лікарка»
 18. Васюк Максим Вікторович – 4 клас, Савинківська ЗОШ І-ІІІ ст. – «Таксист»
 19. Розстальний Максим Юрійович – 1 клас, Савинківська ЗОШ І-ІІІ ст. – «Поліціянт»
 20. Рябець Євгеній Валерійович – 4 клас, Савинківська ЗОШ І-ІІІ ст. – «Далекобійник»
 21. Кравченко Анна – 4 клас, Сядринська ЗОШ І-ІІІ ст. – «Перукар»
 22. Юрченко Вікторія Олексіївна – 4 клас, Білошицькослобідська ЗОШ І-ІІ ст. – «Лікар»
 23. Кожем’яко Каріна Андріївна – 2 клас, Білошицькослобідська ЗОШ І-ІІ ст. – «Менеджер»
 24. Бабич Глєб Романович – 3 клас, Сядринська ЗОШ І-ІІІ ст. – «Програміст»
 25. Кожем’яко Крістіна Андріївна – 4 клас, Білошицькослобідська ЗОШ І-ІІ ст. – «Лікар»
 26. Литвиненко Єгор Сергійович – 2 клас, Білошицькослобідська ЗОШ І-ІІ ст. – «Будівельник»
 27. Шевченко Аліна – 3 клас, Білошицькослобідська ЗОШ І-ІІ ст. – «Кухар»
 28. Сорокопуд Сніжана Олександрівна – 2 клас, Білошицькослобідська ЗОШ І-ІІ ст. – «Лікар»
 29. Кравченко Анна Петрівна – 1 клас, Сядринська ЗОШ І-ІІІ ст. – «Сімейний лікар»
 30. Глузд Руслан Владиславоич – 1 клас, Савинківська ЗОШ І-ІІІ ст. – «Поліціянт»

Всі учасники конкурсу малюнка «Професія моєї мрії» нагороджені грамотами та призами.

В конкурсі прийняли участь учні Корюківських ЗОШ № 1 та № 4, Сядринської, Савинківської, Охрамієвицької, Прибинської,  Білошицькослобідської, Наумівської, Холминської ЗОШ.


08.12.2020

Державна служба зайнятості

30 років на службі людям

Нинішній 2020 рік для державної служби зайнятості – ювілейний. 21 грудня виповнюється 30 років від дня її створення. Сьогодні – це  сучасна сервісна установа, яка демонструє нові можливості для клієнтів та є ефективним посередником між роботодавцями та шукачами роботи.

Про становлення та здобутки державної служби зайнятості, зокрема на Чернігівщині, розповідає директорка обласного центру зайнятості Лідія Падалка.

Позаду – непростий шлях становлення… 

Практично нульовий рівень безробіття в Україні (0,3%) на початку 90-х років минулого століття створював ілюзію суспільного благополуччя, що давало підстави сумніватися у доцільності існування служби зайнятості. Однак ці ілюзії дуже швидко розвіялись. Глибока економічна криза, яка охопила країну в середині 90-х, спричинила вихід на ринок праці великої кількості безробітних. Люди почали шукати захисту у службі зайнятості.

На Чернігівщині зареєстрований рівень безробіття досяг свого піку на початку 2000 року – 7,7% працездатного населення, й був найвищим у країні. В області налічувалося 87,4 тис. безробітних. Центри зайнятості не справлялися з реєстрацією, виникали величезні черги.

Крім того, у 1996 році, коли фонд сприяння зайнятості населення було включено до Держбюджету, розпочалися проблеми з фінансуванням. У першу чергу це відчули на собі безробітні, яким допомога не виплачувалась по декілька місяців, великою була заборгованість по виплатах. Матеріально-технічні умови, в яких доводилося працювати персоналу центрів зайнятості і забезпечувати прийом громадян, були дуже далекими від тих, які ми маємо сьогодні. Центри зайнятості, як правило, розміщувалися у старих тісних приміщеннях, комп’ютеризація тільки-но починалась, не вистачало оргтехніки.

Розвиток системи соціальних послуг нового покоління

На якісно вищий щабель розвитку служба зайнятості піднялась із запровадженням на початку 2001 року загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Це принципово змінило систему допомоги людям, які опинилися без роботи. Було створено потужну матеріально-технічну базу, системи професійної орієнтації та професійного навчання безробітних, соціального партнерства та кадрового забезпечення. Стало можливим впровадження новітніх технологій.

Справжнім «ноу-хау» у службі стала Єдина технологія обслуговування незайнятого населення (ЄТОНН), на роботу за якою до кінця 2002 року перейшли всі центри зайнятості України. За допомогою чіткої, до дрібниць продуманої технології вдалося збільшити їх пропускну спроможність та уникнути величезних черг, а також підвищти якість надання  послуг.

Довелося кардинально змінювати як стиль роботи, так і психологію. Відтоді клієнтами №1 та соціальними партнерами для служби стали роботодавці. Безробітних же спонукали до активізації власних зусиль у пошуках роботи, іншими словами прагнули їм «дати вудку та навчити ловити рибу».

Засобами Єдиної інформаційно-аналітичної системи (ЄІАС), що базується на сучасних Інтернет-технологіях, було створено єдиний в межах країни, в режимі реального часу, інформаційний простір попиту та пропозиції робочої сили; автоматизований підбір роботи за відсутності клієнта; розпочалося широке використання інтернет-технологій для пошуку роботи та працівників. Таким чином, було дано старт розвитку системи соціальних послуг нового покоління.

Служба зайнятості сьогодні – сервісна установа нових можливостей

 Для шукачів роботи та роботодавців впроваджено цілу низку електронних сервісів, якими можна скористатися, не виходячи з дому. На порталі державної служби зайнятості, у вільному доступі, база вакансій у межах країни, електронна черга для безробітних, електронні кабінети для роботодавців та шукачів роботи, платформи з профорієнтації та освітній портал.

Шукати роботу та будувати кар’єру допомагають кар’єрні радники, які забезпечують індивідуальний супровід клієнта на шляху до працевлаштування. Діє інститут консультанта роботодавця, мета якого полягає у розширенні підходів до надання послуг роботодавцям з урахуванням специфіки ринку праці регіону.

Служба зайнятості демонструє сучасний підхід у підборі кадрів, працюючи на засадах рекрутингу, тобто на повному ринку праці. Задля оперативності створено інтерактивні карти вакансій, доступні всім користувачам мережі Інтернет; розвиваються інші онлайнсервіси, корисні для шукачів роботи та роботодавців.  Крім того, діють програми фінансової підтримки створення та збереження робочих місць.

Профорієнтаційні послуги служби зайнятості стали більш доступними, оскільки надаються також в дистанційному режимі. На спеціальних онлайнплатформах можна пройти комплексну профдіагностику, зробити оцінку власного кар’єрного потенціалу, опанувати техніку пошуку роботи.

Для підвищення конкурентоспроможності громадян на ринку праці служба зайнятості пропонує низку освітніх можливостей для дорослого населення – безкоштовно і в стислі терміни можна здобути затребувану на ринку праці професію чи підвищити кваліфікацію. Зокрема, 11 центрів професійно-технічної освіти, які діють у системі  державної служби зайнятості, здійснюють професійну підготовку за 95 ліцензованими робітничими професіями.

Освітні послуги служби зайнятості – не лише для безробітного населення. Громадяни, старше 45 років, для підвищення своєї конкурентоспроможності можуть отримати ваучер на навчання. Водночас, як безробітні, так і громадяни, які не перебувають на обліку в службі зайнятості, можуть підтвердити результати неформального професійного навчання.

Наша щоденна робота – це адресні інвестиції в людину з метою повернення її до праці

За час існування державної служби зайнятості лише в нашій області налічується 1,9 млн звернень громадян за її послугами. Зокрема, 597 тис. наших земляків працевлаштовано, 111,5 тис. охоплено професійним навчанням, 207 тис. залучено до тимчасової зайнятості. Тисячі мешканців області отримали роботу завдяки програмам фінансової підтримки роботодавців, зокрема понад 14 тис. – шляхом надання дотацій, 2,8 тис. – шляхом компенсації єдиного соціального внеску. Серед успішних підприємців чимало й колишніх безробітних – майже 13 тис. шукачів роботи скористалися виплатою допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи.

Все це – результат копіткої роботи не одного покоління фахівців, які упродовж років віддавали свої знання, енергію, тепло сердець задля благородної мети – допомоги людям, яких спіткало безробіття. І, користуючись нагодою, я хочу подякувати всім, як нинішнім працівникам, так і ветеранам служби, які стояли у витоків створення та розвитку системи соціального захисту від безробіття, а також соціальним партнерам, за багаторічну сумлінну працю, за досвід і професіоналізм, за людяність і небайдужість, щоденну копітку роботу на благо людей.


26.11.2020

Легальна зайнятість: можливість чи обмеження?

Чому нелегальна зайнятість залишається популярною? А легальна зайнятість, що передбачає оформлення трудових відносин, сплату податків, дотримання соціальних гарантій, багатьма роботодавцями сприймається не як прямий обов’язок, а як бонус чи конкурентна перевага? Відповідь на ці запитання криється в самому понятті «легальна зайнятість». Спробуємо розібратись.

Легальна – означає визнана і дозволена законом. Законом, який чітко окреслює обов’язки і права учасників трудових відносин, а також гарантує, що держава буде дбати про їх виконання кожною стороною: і роботодавцем, і працівником. Про які ж гарантії йдеться? Для працівників держава гарантує, що в разі офіційного працевлаштування, окрім запису в трудовій, людина, яка працює,  матиме:

 • чітко визначені і закріплені трудовим договором умови праці (місце роботи, режим роботи, посадові обов’язки, заробітна плата);
 • виплату заробітної плати двічі на місяць, у розмірі не менше ніж мінімально встановлений законодавством;
 • можливість навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації за рахунок роботодавця;
 • страховий стаж для отримання допомоги на випадок безробіття, пенсії;
 • право на оплачувані відпустки: щорічну (не менше 24 календарних днів), соціальні та додаткові відпустки, передбачені КЗпП України;
 • право на оплату листка непрацездатності в разі хвороби;
 • соціальні послуги і виплати в разі нещасного випадку на роботі та професійного захворювання;
 • захист від незаконного звільнення, переведення на іншу посаду, зміну умов праці (без попередження та згоди працівника);
 • вихідну допомогу в разі звільнення за ініціативою роботодавця;
 • цілої низки інших прав і соціальних гарантій, передбачених чинним законодавством.

Багато це чи мало – стає зрозуміло, коли є можливість порівняти.

Реальність така, що чимало роботодавців будують свій бізнес на максимальному використанні нелегальної праці. Пояснення дуже просте – надто дорого платити податки і виконувати трудові зобов’язання. Настільки дорого, що з працівниками забувають розрахуватися або виплачують лише частину обіцяної зарплати, або пропонують забути про оплачувані відпустки і «лікарняні» та інші соціальні гарантії.

На перший погляд ухилення роботодавця від офіційного працевлаштування і сплати ЄСВ за своїх працівників не виглядає катастрофою. «Головне, щоб гроші платив за роботу,» – міркують більшість нелегалів, забуваючи про те, що сплата ЄСВ забезпечує їх страховими виплатами на випадок безробіття, тимчасової втрати працездатності, нещасних випадків на виробництві, врешті, під час виходу на пенсію.

Запровадження карантинних заходів в зв’язку з поширенням в Україні коронавірусу змусило замислитися всіх, хто зневажав соціальним благополуччям і громадянською відповідальністю в інтересах короткострокового економічного ефекту. І роботодавці, і працівники, які підтримували нелегальну зайнятість, ухилялись від офіційного оформлення трудових відносин і сплати податків, опинились один на один перед загрозою зубожіння. І переваги офіційного працевлаштування вже не видавалися пережитком минулого.

Для остаточного подолання стереотипів, варто зазначити, що кожен хто підтримує цивілізовані трудові відносини, має можливість звернутися до служби зайнятості по безоплатну допомогу: роботодавець  –  в розв’язанні кадрових питань (підбору персоналу, компенсації ЄСВ), а працівник – по допомогу в  пошуку нової роботи і отриманні матеріальних виплат на період безробіття.


27.10.2020

Служба зайнятості сьогодні – це сучасна сервісна установа, яка демонструє нові можливості для шукачів роботи та роботодавців

 У першу неділю листопада в Україні своє професійне свято відзначають працівники соціальної сфери, чия професія передусім визначається категоріями доброти і гуманізму. До когорти соціальних працівників належать і фахівці служби зайнятості, які надають допомогу та підтримку громадянам у разі безробіття.

«Державна служба зайнятості є активним посередником на ринку праці між роботодавцями і шукачами роботи, здатна прогнозувати та оперативно реагувати на виклики ринку праці. Вона, єдина в українському суспільстві, на безоплатній основі надає послуги із пошуку роботи та підбору персоналу. Сьогодні це сучасна сервісна установа, яка демонструє нові можливості для клієнтів», – говорить директорка Корюківської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості Олена Тихоновська.

Тож які це можливості?

Для шукачів роботи та роботодавців впроваджено цілу низку електронних сервісів, якими можна скористатися, не виходячи з дому. На порталі державної служби зайнятості, у вільному доступі, база вакансій у межах країни, електронна черга для безробітних, електронні кабінети для роботодавців та шукачів роботи. За допомогою онлайнплатформи з профорієнтації та розвитку кар’єри можна пройти комплексне профорієнтаційне тестування та оцінити власний потенціал, а освітній портал допоможе отримати нові знання та компетенції.

Шукати роботу та будувати кар’єру сьогодні допомагають кар’єрні радники, які забезпечують індивідуальний супровід клієнта на шляху до працевлаштування. А з початку нинішнього року у службі зайнятості стартував новий проєкт – інститут консультанта роботодавця, мета якого полягає у розширенні підходів до надання послуг роботодавцям з урахуванням специфіки ринку праці регіону.

Служба зайнятості демонструє сучасний підхід у підборі кадрів, працюючи на засадах рекрутингу, тобто на повному ринку праці. З метою оперативного підбору кадрів створено інтерактивні карти вакансій, доступні всім користувачам мережі Інтернет; розвиваються інші онлайнсервіси, які корисні для шукачів роботи та роботодавців.

Для підвищення конкурентоспроможності громадян на ринку праці служба зайнятості пропонує низку освітніх можливостей для дорослого населення – безкоштовно і в стислі терміни можна здобути затребувану на ринку праці професію чи підвищити кваліфікацію. Зокрема, 11 центрів професійно-технічної освіти, які діють у системі  державної служби зайнятості, здійснюють професійну підготовку за 95 ліцензованими робітничими професіями.

Громадяни, старше 45 років, для підвищення своєї конкурентоспроможності можуть отримати ваучер на навчання. Врешті, як безробітні, так і громадяни, які не перебувають на обліку в службі зайнятості, можуть підтвердити результати неформального професійного навчання.

Головними завданнями служби на сучасному етапі Олена Тихоновська називає розвиток активних програм сприяння зайнятості населення, адресну допомогу у працевлаштуванні безробітних громадян, зміцнення партнерських відносин з роботодавцями, стимулювання їх до збереження та створення нових робочих місць.

Привітання

Професійне свято – зазвичай знаменна подія для людей окремо взятої професії. Проте, День працівника соціальної сфери не має чіткої галузевої межі, бо об’єднує людей, які опікуються немічними, безробітними, пенсіонерами, інвалідами.

Користуючись нагодою, вітаю працівників державної служби зайнятості та соціальних партнерів. Щира подяка за людяність, небайдужість, професіоналізм та подвижницьку працю всім, причетним до цієї благородної місії, хто за службовим обов’язком і велінням душі опікуються проблемами людей, які потребують допомоги та підтримки. Всім зичу міцного здоров’я, миру, добробуту, наснаги та оптимізму.

Директор Корюківської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості
Олена Тихоновська


13.10.2020

Освітні можливості для дорослого населення від служби зайнятості

 Професійне навчання дорослого населення – процес нелегкий та відповідальний, спрямований на подальше працевлаштування людини вже за новим фахом. І тут треба зважати, насамперед, на професійний досвід «дорослого студента», його кваліфікаційні уміння й навички та реальні потреби ринку праці. Які ж освітні можливості для дорослого населення має у своєму арсеналі служба зайнятості?

За направленням служби зайнятості можна безкоштовно і в стислі терміни здобути затребувану на ринку праці професію чи підвищити кваліфікацію. Безробітні навчаються виключно на замовлення роботодавців, а отже з гарантією працевлаштування.

Вчаться безробітні на базі професійно-технічних навчальних закладів області, у роботодавців та в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Зокрема,11 центрів професійно-технічної освіти, які діють в системі державної служби зайнятості, здійснюють професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації дорослого населення за 95 ліцензованими робітничими професіями, а саме: слюсар, електрогазозварник, токар, тракторист, монтажник гіпсокартонних конструкцій, кондитер та багато інших популярних сьогодні на ринку праці професій.

Але якщо професійне навчання – послуга виключно для безробітних, то для громадян, які не перебувають на обліку в службі зайнятості, є інші пропозиції. Сьогодні існує унікальна можливість стати більш конкурентоспроможними на ринку праці громадянам 45+, пройшовши навчання за ваучером за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Водночас, як зареєстровані безробітні, так і громадяни, які не перебувають на обліку в службі зайнятості, можуть підтвердити результати неформального професійного навчання. Ця послуга цікава для осіб, які мають великий досвід роботи за професією, але не проходили відповідне навчання та не мають документа про професійну освіту; громадян, які бажають відновити втрачені документи або підвищити розряд.

 


22.09.2020

Наш орієнтир –
легальна робота в Україні

 У службі зайнятості називають 5 кроків по легалізації праці

Сьогодні тіньова зайнятість – це проблема загальнодержавного масштабу, до вирішення якої долучилася і служба зайнятості. Її фахівці називають 5 кроків по легалізації праці, а саме:

 1. Сприяння легальному працевлаштуванню. У службі зайнятості – найбільша база легальної роботи в межах країни. Крім того, пошук роботи та працівників здійснюється й на повному ринку праці на засадах рекрутингу.
 2. Матеріальне заохочення роботодавців до створення нових робочих місць та укладення трудових договорів. На компенсацію витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування можуть розраховувати роботодавці за умови працевлаштування на нові робочі місця громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, та суб’єкти малого підприємництва, котрі працевлаштовують зареєстрованих безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності.
 3. Проведення спільно з державними інспекторами праці роз’яснювальної роботи, метою якої є довести, що робота в легальному полі – це зручно та вигідно. Належно оформлені трудові відносини є гарантією соціального захисту для найманих працівників та стабільної роботи підприємств.
 4. Вжиття заходів щодо осіб, які зловживають статусом безробітного. У разі встановлення факту виконання зареєстрованими безробітними оплачуваної роботи (надання послуг), їм припиняється реєстрація у службі зайнятості. Крім того, незаконно отримані від держави кошти доведеться повернути, інакше стягнення здійснюватиметься у судовому порядку.
 5. Електронізація сервісів має зробити послуги державної служби зайнятості ще більш доступними та врешті-решт змінити ставлення працівників і роботодавців до явища незадекларованої праці.

26.08.2020

Обирай можливості –
працюй легально!

 Робота в легальному полі – надійно та вигідно…

 На це орієнтує своїх клієнтів державна служба зайнятості та пропонує скористатися найбільшою базою легальної роботи в межах країни, яка знаходиться у вільному доступі на порталі державної служби зайнятості https://chg.dcz.gov.ua/.

Варто пам’ятати, що легальна робота – це належно оформлені трудові відносини, які являються гарантією соціального захисту найманих працівників. Ті ж, хто обирає інший шлях, багато втрачають.

По-перше, у них не буде запису в трудовій книжці за цей період роботи.

По-друге, оскільки роботодавець не сплачує за них внески до пенсійного фонду, в подальшому це негативно позначиться на розмірі пенсії.

По-третє, у разі вимушеного безробіття цей період роботи не буде зараховано до страхового стажу, що суттєво вплине на розмір допомоги по безробіттю.

Перелік можемо продовжити: їм не варто розраховувати на відпустку, оплату лікарняного листка у разі хвороби, будь-які гарантії для отримання страхових виплат при нещасному випадку на виробництві або професійному захворюванні. Та й, зрештою, відсутність трудового договору може взагалі позбавити працівника зароблених у роботодавця коштів.

Не у виграші опиняються і роботодавці, які працюють «в тіні». Адже це може суттєво зашкодити іміджу та репутації надійного партнера. Крім того, за кожного неоформленого працівника законодавством передбачено чималі штрафні санкції, що може негативно вплинути на фінансову спроможність бізнесу.

Врешті-решт, тіньова зайнятість шкодить суспільству в цілому. Адже держава втрачає значну частину податкових надходжень, що підриває систему соціальних фондів. А це, в свою чергу, відображається на якості життя й вирішенні соціальних проблем громадян. Про це варто пам’ятати!


14.08.2020

Якщо ви працюєте, ви – не безробітний!

Працювати і одночасно перебувати на обліку в службі зайнятості – заборонено законодавством. На те він і статус безробітного. Але інколи люди ігнорують цю заборону. Чим загрожує зловживання статусом безробітного, як служба зайнятості виявляє порушників? Про це розповідає директор Корюківської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості Олена Тихоновська.

– Олено Миколаївно, розкажіть, будь ласка, що таке зловживання статусом безробітного? Як це трапляється і чи попереджаються безробітні про наслідки?

– Відповідно до Закону України “Про зайнятість населення” статус безробітного може набути особа працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи.

Статус безробітного надається громадянам за їх особистою заявою. Там людина зазначає, що не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, у тому числі не забезпечує себе роботою самостійно.

У день реєстрації в службі зайнятості громадянина як безробітного особистий консультант ознайомлює його з правами та обов’язками зареєстрованого безробітного. При цьому наголошується на відповідальності за подання до служби зайнятості недостовірних даних та документів.

Слід зауважити, що факт незаконного отримання допомоги по безробіттю і зловживання офіційним статусом безробітного може бути виявлений як при реєстрації, так і протягом усього періоду безробіття.

Ці питання також постійно обговорюються на інформаційно-роз’яснювальних семінарах та при індивідуальних зустрічах з клієнтами.

Безробітний повинен повідомити свого кар’єрного радника про працевлаштування: укладання трудового договору чи цивільно-правового, підписання контракту, започаткування власної справи, отримання соціальних виплат. У разі виїзду безробітного за межі України з метою працевлаштування чи здійснення іншої діяльності, спрямованої на отримання прибутку, така особа також зобов’язана повідомити про це державну службу зайнятості.

Відповідальність за достовірність поданих до центру зайнятості даних і документів покладається на безробітного.

– Як можна дізнатися, що людина працює, перебуваючи на обліку?

– Передусім ми користуємося даними про особу з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та Єдиним державним реєстром страхувальників, звіряється термін перебування в трудових відносинах чи виконання робіт за цивільно-правовими договорами в того чи іншого роботодавця (як на підприємстві, так і в приватного підприємця), причина звільнення особи з останнього місця роботи, отримані особою доходи (під час роботи та під час перебування на обліку в службі зайнятості), сплата страхових внесків та інше.

Інформація про такі факти, зокрема, може надійти від органів Держпраці, які проводять контрольні заходи щодо легалізації трудових відносин.

За даними верифікації з Міністерства фінансів України отримуємо інформацію про соціальні виплати, зокрема, на догляд за дитиною – інвалідом, особою похилого віку, яка за медвисновком потребує стороннього догляду, пенсії та інше.

У разі виявлення розбіжностей починається процедура розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення безробітним. Кожний випадок розглядається на засіданні відповідної комісії, яка приймає рішення щодо необхідності здійснення перевірок безпосередньо в роботодавців.

У будь-якому випадку інформація щодо отриманого доходу під час перебування на обліку рано чи пізно обов’язково надійде до служби зайнятості і неправомірно отримана допомога по безробіттю та вартість соціальних послуг буде стягнута відповідно до норм чинного законодавства.

– Як покарають такого «безробітного»?

– У разі встановлення службою зайнятості належності безробітного до категорії зайнятих, такій особі припиняється реєстрація безробітного згідно з Законом України “Про зайнятість населення”, а сума незаконно виплаченої допомоги по безробіттю та вартість наданих соціальних послуг (професійне навчання та участь у громадських роботах) підлягає поверненню до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення.

Якщо відомості про доходи особи, на підставі яких призначено матеріальне забезпечення, є недостовірними з вини роботодавця, то центр зайнятості проводить перерахунок допомоги з дня її призначення, а суми незаконно виплачених коштів повертаються роботодавцем.

А якщо людина відмовляється добровільно повертати кошти?

– У разі відмови особи повернути кошти добровільно, стягнення їх відбувається в судовому порядку відповідно до законодавства. Але тоді борг може значно зрости. Це пов’язано зі сплатою безробітним судового збору, а це 1,5% ціни позову, але не менше одного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року. На 01.01. 2020 – це 2102 грн.

У випадку стягнення заборгованості органами державної виконавчої служби після винесення рішення суду, додатково стягується виконавчий збір у розмірі 10% від суми стягнення та авансовий внесок у розмірі 2% від суми боргу.

На жаль, не всі ще усвідомлює всю ступінь відповідальності за обман державної служби зайнятості. Варто також зазначити, що такі особи можуть бути притягнуті також до кримінальної відповідальності. Такі обманні дії громадян кваліфікуються за статтею 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України і стають підставою для призначення сплати значного штрафу, громадських робіт або реального обмеження волі.

– Чи зможе така людина знову зареєструватися в службі зайнятості?

– Так, але наступна реєстрація можлива не раніше, ніж через 90 календарних днів від дня припинення реєстрації. Однак за умови, що незаконно отримані кошти на той час будуть відшкодовані в повному обсязі.

– Отже, працювати і при цьому отримувати допомогу по безробіттю не можна. Чи все ж таки є виключення, тобто є робота, яку може виконувати безробітний?

– Є. Це, насамперед, громадські роботи, на які безробітних направляє служба зайнятості. З особами, які беруть участь у них, укладаються строкові трудові договори. Тривалість цих робіт сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних днів.

А ще – участь у виборах. Згідно з Виборчим кодексом України виконання робіт, пов’язаних з підготовкою і проведенням місцевих виборів, виборів депутатів та Президента України, не є підставою для припинення реєстрації безробітних або припинення виплати їм допомоги по безробіттю.

– Скільки цього року безробітних на Чернігівщині незаконно отримували допомогу по безробіттю?

– Випадки, коли людина реєструється в службі зайнятості як безробітна, та паралельно отримує дохід не поодинокі. Протягом І півріччя 2020 року в області виявлено 42 особи, які неправомірно отримали кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у сумі 164,9 тис. грн. Добровільно відшкодовано 109,3 тис. грн. До суду подано 1 позов на суму 27,7 тис. грн.

– Що ви порадите безробітним, щоб випадково вони не опинилися в такій ситуації?

– Головне завдання державної служби зайнятості – допомогти безробітному знайти легальну роботу, роботодавцям – кваліфікованих працівників, а не виплачувати фінансову допомогу. То ж радимо шукачам роботи: якщо звертаєтеся до служби зайнятості – досконало розберіться зі своїми доходами та відомостями, які подаються для призначення матеріального забезпечення та отримання соціальних послуг, задля уникнення негативних наслідків.

Нам усім випало щастя жити у час Інтернету та розвитку комп’ютерних технологій, тому слід усвідомити, що за таких умов приховати будь-які відомості від державних органів неможливо.

Марина Малишева


21.07.2020

Потурбуйся про майбутнє сьогодні –
працюй легально!

Інформація для роздумів тим, хто звик «жити одним днем»…

 

Йдеться про громадян, які, не задумуючись про своє майбутнє, погоджуються працювати без оформлення трудового договору, тобто неофіційно. Вони позбавляють себе належного соціального захисту.

В умовах карантину це відчули на собі ті з них, кому довелося звернутися за допомогою до служби зайнятості. Фахівці пояснюють: період роботи без оформлення трудових відносин з роботодавцем їм не буде зараховано до страхового стажу, що суттєво вплине на розмір допомоги по безробіттю, адже він залежить саме від страхового стажу та розміру заробітної плати за останнім місцем роботи.

Безробітним, страховий стаж яких протягом року, що передував реєстрації особи як безробітної, становить менше 6 місяців, допомога по безробіттю призначається в мінімальному розмірі – на період карантину і протягом 30 днів після його закінчення – 1 тис. грн, надалі – 650 грн.

Молоді люди до 35 років, які не мають страхового стажу, оскільки, можливо, працювали «в тіні», можуть розраховувати на мінімальну допомогу по безробіттю протягом 180 календарних днів. Громадянам же, старше 35 років, без страхового стажу, згідно з чинним законодавством, взагалі не може бути надано статусу безробітного, а отже, й відповідних виплат.

Натомість громадянам, які офіційно працювали та сплачували страхові внески більше 6 місяців протягом року, що передував місяцю реєстрації в службі зайнятості, допомога по безробіттю призначається у розмірі від 1800 грн. до 8788 грн.


23.06.2020

Державна служба зайнятості

Найбільша база можливостей до ваших послуг

Служба зайнятості гарантує легальне працевлаштування та  пропонує скористатися найбільшою базою легальної роботи в Україні www.chg.dcz.gov.ua

У службі зайнятості БЕЗКОШТОВНО вам допоможуть:

 • пройти профдіагностику з метою вибору або зміни професії на затребувану на ринку праці;
 • здобути професію або підвищити кваліфікацію під гарантоване працевлаштування, зокрема у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості;
 • започаткувати власну справу, скориставшись виплатою допомоги по безробіттю одноразово.

НАШ ОРІЄНТИР – ЛЕГАЛЬНА РОБОТА В УКРАЇНІ!

 • Це – державний захист від незаконного звільнення;
 • Це – безпечні умови праці;
 • Це – своєчасно виплачена заробітна плата;
 • Це – соціальний пакет: відпустка, оплата лікарняного, страхові виплати при нещасному випадку на виробництві або професійному захворюванні;
 • Це – належна матеріальна підтримка у період вимушеного безробіття;
 • Це – достойна пенсія.

обирай можливості – працюй легально!


10.06.2020

ФОПи, які не мають найманих працівників, можуть скористатися фінансовою підтримкою на час карантину

Відтепер допомога по частковому безробіттю на період карантину може виплачуватися  фізичним особам-підприємцям, які не мають найманих працівників, але є застрахованими особами, тобто сплачували єдиний соціальний внесок.

Такі зміни стали можливими завдяки урядовим ініціативам, а саме – ухваленню Постанови КМУ від 03.06.2020 р. № 453 «Про внесення змін до Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Днями, а саме: 6 червня відповідні законодавчі зміни набрали чинності.

Як отримати допомогу ФОПам?

Звернутися до центру зайнятості/філії за місцем сплати ЄВ та подати необхідний пакет документів.

Упродовж якого часу можна оформити допомогу?

Протягом 90 днів з моменту призупинення чи скорочення діяльності.

Якою є сума допомоги по частковому безробіттю для ФОПів? 

Допомога встановлюється за кожну годину скорочення діяльності та із розрахунку двох третин від бази нарахування ЄВ, але не більше мінімальної заробітної плати (4723 грн) на місяць.

На який період можна отримати допомогу по частковому безробіттю?

Допомога надається на період  призупинення/скорочення діяльності та впродовж 30 календарних днів після завершення карантину.

Чи оподатковується допомога по частковому безробіттю?

З допомоги не сплачується податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

За більш детальними консультаціями щодо оформлення допомоги по частковому безробіттю звертайтеся до центру зайнятості/філій Чернігівського обласного центру зайнятості за телефонами, які можна знайти на нашому сайті за посиланням: https://chg.dcz.gov.ua/storinka/kontaktni-telefony


17.04.2020

Легалізація праці

Головною метою служби зайнятості є максимальне поєднання інтересів роботодавців та населення, сприяння легалізації найманої праці та працевлаштування шукачів роботи. Згідно відповідним дорученням уряду активно піднімається питання щодо легалізації трудових відносин. Наразі служба зайнятості проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу, проте органи Держпраці вже мають всі правові підстави накладати штрафи на порушників.

Фахівці служби зайнятості самостійно та разом з представниками Держпраці відвідують роботодавців для проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин. Постійно проводиться обмін інформацією про осіб, які за результатами заходів державного нагляду (контролю) виявлені, як такі, що працюють без укладання трудового договору. На підставі отриманої інформації від Держпраці перевіряються дані на предмет перебування виявлених осіб на обліку в державній службі зайнятості в статусі зареєстрованого безробітного та залучення до активних програм зайнятості населення.

Навесні фахівцями Корюківської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості спільно з інспектором Держпраці, інформаційно-роз’яснювальні роботи проводилися  з роботодавцями зі сфери будівництва. Роз’яснювальна робота з питань неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин, зокрема шляхом безпосередніх візитів, проводитиметься  протягом усього 2020 року. Заплановано охопити підприємства у таких сферах: сільське господарство (червень – серпень), транспорт та кур’єрська діяльність (жовтень – листопад).

Увага! З 02.02.2020 року діють нові штрафи у сфері праці.


07.04.2020

Покрокова інструкція щодо реєстрації осіб як безробітних в державній службі зайнятості

(на електронну адресу центру зайнятості)

Кожен центр зайнятості має електронну пошту, на яку можна подати документи для реєстрації як безробітного у державній службі зайнятості. Як це зробити?

Крок 1. Вибір центру зайнятості:

– з наведеного переліку оберіть той центр зайнятості, який зручний для вашої реєстрації та подальшого обслуговування;

– тут же ви знайдете електронну адресу цього центру зайнятості.

Крок 2. Підготовка заяв:

– завантажте форми Заяви про надання/поновлення статусу безробітного та Заяви про призначення/поновлення виплати допомоги по безробіттю;

– роздрукуйте заяви;

– заповніть заяви та підпишіть їх (зазначте у заяві ваші актуальні контакти);

– зробіть скан- чи фото-копію підписаних заяв (безкоштовні інтернетдодатки для сканування документів шукайте у Google Play).

Крок 3. Підготовка документів:

– уважно ознайомтеся з переліком документів, необхідних для реєстрації; складіть перелік документів, які необхідні саме вам з урахуванням вашої приналежності до певної категорії осіб;

– зробіть скан- або фото-копії своїх документів.

Крок 4. Формування пакету документів:

– оформлені заяви та підготовлені документи сформуйте в єдиний архівний файл.

Крок 5. Подання документів:

– надішліть сформований архівний файл на електронну адресу обраного вами центру зайнятості. Нагальне прохання: Подавайте документи, у тому числі електронною поштою, у робочі години робочих днів! Крок 6. Надання статусу безробітного:

– чекайте відповіді центру зайнятості щодо прийнятих рішень (електронною поштою або телефоном).

Крок 7. Тримайте зв’язок з вашим кар’єрним радником. Також, шукайте додаткову та актуальну інформацію на офіційних сайтах державної служби зайнятості “Єдине соціальне середовище”, “Освітній портал”, “Профорієнтація та розвиток кар’єри” та на верифікованій Фейсбук-сторінці державної служби зайнятості. Звертаємо вашу увагу! Заявник несе відповідальність за достовірність та повноту поданих відомостей та документів. Відповідно до вимог Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою КМУ від 19.09.2018 № 792 після завершення карантину або надзвичайної ситуації, впродовж 10 робочих днів ви маєте подати до центру зайнятості оригінали документів, необхідні для надання статусу безробітного (пункти 17-19 Порядку). Цей період може бути продовжений з урахуванням поважної причини, передбаченої пунктом 28 Порядку. При цьому, доводимо до вашого відома, що центр зайнятості виконує свої повноваження щодо здійснення верифікації поданих вами документів та розслідування страхового випадку.


28.02.2020

УВАГА!!!

ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА ДОРОСЛОГО НАСЕЛЕННЯ!!!

Вам за 45 і Ви маєте потребу підвищити власну конкурентоспроможність на ринку праці???

Чернігівська обласна служба зайнятості

пропонує Вам отримати ваучер для навчання

за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття,

КУХАР, КОНДИТЕР, МОНТАЖНИК ГІПСОКАРТОННИХ КОНСТРУКЦІЙ, ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРНИК, ЕЛЕКТРОМОНТЕР, МОНТАЖНИК СИСТЕМ УТЕПЛЕННЯ БУДІВЕЛЬ, ШВАЧКА, СТОЛЯР ТА БАГАТО ІНШИХ ПРОФЕСІЙ ТА СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ В ПРІОРИТЕТНИХ ВИДАХ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

Ви може отримати як нову професію, так і підвищити існуючу кваліфікацію!!!

Гнучкі форми навчання дозволять Вам впевнено пройти відповідну підготовку !!!

Основні вимоги до кандидатів на отримання ваучера та подальше навчання:

 • вік: старше 45 років (до досягнення встановленого законодавством пенсійного віку);
 • страховий стаж: понад 15 років;
 • наявність професійно-технічної або вищої освіти;
 • не перебувати на обліку в службі зайнятості як зареєстрований безробітний.

Крім того, за окремих умов, ваучер на навчання можуть отримати:

 • особи, звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції або державної кримінально-виконавчої служби у зв’язку зі скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я;
 • особи, звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції;
 • внутрішньо переміщені особи.

За детальними консультаціями звертатися до Корюківського центру зайнятості

СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ ДОПОМОЖЕ У ВАШОМУ ПРОФЕСІЙНОМУ РОЗВИТКУ!!!


24.12.2019

В Корюківській районній філії Чернігівського обласного центру зайнятості традиційно в грудні серед учнів молодого шкільного віку відбувся конкурс дитячого малюнку «Професія моєї мрії». Захід проводився з метою розвитку творчих здібностей дітей та розширення уяви підростаючого покоління про світ професій, їх актуальність на ринку праці.

На розгляд журі представлено 76 найкращих малюнки учнів початкових класів з різних шкіл району. На папері школярі зобразили своє бачення майбутньої професії. В приміщенні центру зайнятості була організована і діє виставка маленьких митців.

Дивлячись на розмаїття професій, представлених на конкурсі, серед яких і лікарі, і кухарі, і ветеринар, і стюардеса, будівельники, програмісти, водії, пожежники,  та інші, можна з упевненістю сказати, що діти Корюківщини чудово орієнтуються у світі професій. Більше того, вони творчо мріють про певну професію.

Конкурсне журі, до якого ввійшли представники центру зайнятості, відділу освіти Корюківської МР, райдержадміністрації та центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді довго обирали переможців конкурсу, адже всі роботи були «найкращі». Проте місця розподілились так:

Гран-прі конкурсу

1.  Харченко Маргарита Федорівна – 3 клас, Наумівська ЗОШ І–ІІІ ст. – «Гімнастка»

Перші три почесні місця зайняли:

 1. Федченко Тимофій – 2 клас, Білошицькослобідська ЗОШ І-ІІ ст. – «Пожежник»

 2. Нагорний Костянтин – 2 клас, Прибинська ЗОШ І-ІІ ст. – «Прикордонник»

 3. Онопченко Яна Едуардівна – 2 клас, Савинська ЗОШ І-ІІІ ст. – «Хімік».

Глядацькі симпатії отримала:

 1. Отрошевська Єва Олегівна – 4-Б клас, Корюківська ЗОШ І-ІІІ ст. – «Модель»

Також журі конкурсу відзначило ще 71 роботу учнів:

1 Кожем’яко Крістіна 3 кл. Білошицькослобідська ЗОШ І-ІІ ст “Лікар”
2 Пархоменко Максим Геннадійович 3 кл. Перелюбська ЗОШ І-ІІІ ст. “Програміст”
3 БабичАнастасія Олександрівна 2 кл. Корюківська ЗОШ І-ІІІ ст. №4 “Кондитер”
4. Шматок Софія 4 кл. Охрамієвицька ЗОШ І-ІІ ст. “Медсестра
5. Максименко Ангеліна 4 кл. Корюківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 “Художник”
6. Клименко Денис Михайлович 2 кл. Сядринська ЗОШ І-ІІІ ст. “Військовий”
7. Бойко Катерина 2 кл. Охрамієвицька ЗОШ І-ІІ ст. “Балерина”
8. Пружина Віталій 2 кл. Корюківська ЗОШ І-ІІІ ст.№2 “Програміст”
9. Сорока Максим Ігорович 2 кл. Сядринська ЗОШ І-ІІІ ст. “Продавець”
10. Царик Маргарита Олександрівна 4 кл. Сядринська ЗОШ І-ІІІ ст. “Перукар”
11. Радченко Ярослав Денисович 4-Б кл. Холминська ЗОШ І-ІІІ ст. “Повар”
12. Литвиненко Єгор 1 кл. Білошицькослобідська ЗОШ І-ІІ ст “Продавець”
13. Пилипець Валерія 4 кл. Охрамієвицька ЗОШ І-ІІ ст. “Художник”
14. Васюк Максим Вікторович 3 кл. Савинська ЗОШ І-ІІІ ст. “Тракторист
15. Деменкова Анастасія Максимівна 1 кл. Сядринська ЗОШ І-ІІІ ст. “Учитель”
16. Сірий Сергій 3 кл. Білошицькослобідська ЗОШ І-ІІ ст “Дід Мороз”
17. Кузьмичов Микита Сергійович 4-Б кл. Корюківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 “Космонавт”
18. Рябов Артем Андрійович 4 кл. Забарівська І-ІІ ст. “Поліцейський”
19. Євменова Софія Сергіївна 2 кл. Перелюбська ЗОШ І-ІІІ ст. “Лікар”
20. Рябець Марія 4 кл. Корюківська ЗОШ І-ІІ ст. № 2 “Співачка”
21. Буряк Артем Леонідович 3 кл. Холминська ЗОШ І-ІІІ ст. “Програміст”
22. Андрушко Олександр Романович 2 кл. Перелюбська ЗОШ І-ІІІ ст.
23. Борисенко Кирил 3 кл. Білошицькослобідська ЗОШ І-ІІ ст “Будівельник”
24. Каймова Олександра Михайлівна 2 кл. Сядринська ЗОШ І-ІІІ ст. “Лікар”
25. Федченко Тимофій 2 кл. Білошицькослобідська ЗОШ І-ІІ ст “Пожежник”
26. Макаренко Руслан Васильович 2 кл. Перелюбська ЗОШ І-ІІІ ст. “Пожежник”
27. Кравченко Анна Юріївна 3 кл. Сядринська ЗОШ І-ІІІ ст. “Учитель”
28. Бабич Гліб Романович 2 кл. Сядринська ЗОШ І-ІІІ ст. “Програміст”
29. Ворона Дмитро Юрійович 3 кл. Сядринська ЗОШ І-ІІІ ст. “Будівельник”
30. Забаровська Євгенія 4 кл. Корюківська ЗОШ І-ІІ ст. № 2 “Дизайнер одягу”
31. Тихоновська Єлизавета 2 кл 2 кл. Корюківська ЗОШ І-ІІ ст. № 2 “Кондитер”
32. Волохіна Кароліна Сергіївна 4 кл. Сядринська ЗОШ І-ІІІ ст. “Швея”
33. Остапенко Ерік Олександрович 3 кл. Наумівська ЗОШ І-ІІІ ст. “Будівельник”
34. Рябець Дмитро 2 кл. Білошицькослобідська ЗОШ І-ІІ ст “Таксист”
35. Мартинович Валерія 4 кл. Охрамієвицька ЗОШ І-ІІ ст. “Вчитель”
36. Сірий Сергій 3 кл. Білошицькослобідська ЗОШ І-ІІ ст “Рятувальник”
37 Киянець Андрій 4 кл. Білошицькослобідська ЗОШ І-ІІ ст “Будівельник”
38 Артьомова Ярослава 3 кл. Перелюбська ЗОШ І-ІІІ ст. “Пожежник”
39 Терещенко Дарія Дмитрівна 4 кл. Забарівська І-ІІ ст. “Продавець”
40 Сотник Юлія Олегівна 4-Б кл. Холминська ЗОШ І-ІІІ ст. “Модельєр”
41 Варзарь Юлія Іванівна 3 кл. Савинківська ЗОШ І-ІІІ ст. “Кухар”
42 Кабрель Кирило Володимирович 1 кл. Сядринська ЗОШ І-ІІІ ст. “Поліцейський”
43 Рудя Богдан 4 кл. Корюківська ЗОШ І-ІІ ст. № 2 “Боксер”
44 Іллюшко Катерина Ігорівна 2 кл. Наумівська ЗОШ І-ІІІ ст. “Стоматолог”
45 Пулеко Олена 4 кл. Наумівська ЗОШ І-ІІІ ст. “Співачка”
46 Жара Ірина Дмитрівна 2 кл. Забарівська І-ІІ ст. “Швачка”
47 Юрченко Вікторія 3 кл. Білошицькослобідська ЗОШ І-ІІ ст “Лікар”
48 Рябець Анастасія 4 кл. Перелюбська ЗОШ І-ІІІ ст. “Провізор”
49 Мартинович Валерія 4 кл. Охрамієвицька ЗОШ І-ІІ ст. “Дизайнер одягу”
50 Макуха Вероніка 2 кл. Корюківська ЗОШ І-ІІ ст. № 2 “Дизайнер одягу”
51 Помаз Софія Павлівна 3 кл. Перелюбська ЗОШ І-ІІІ ст. “Співачка”
52 Кузьменко Поліна Валеріївна 3 кл Сядринська ЗОШ І-ІІІ ст. “Учитель”
53 Тимченко Марія Ігорівна 4 кл. Савинківська ЗОШ І-ІІІ ст. “Лікар”
54 Макаренко Віталій 3 кл. Перелюбська ЗОШ І-ІІІ ст. “Будівельник”
55 Середа Єва 4 кл. Наумівська ЗОШ І-ІІІ ст. “Стюардеса”
56 Максименко Ангеліна 4 кл. Корюківська ЗОШ І-ІІ ст. № 2 “Ветеринар”
57 Батюк Андрій 1 кл. Прибинська ЗОШ І-ІІ ст. “Водій”
58 Тищенко Єлизавета 4 кл. Олександрівська ЗОШ І-ІІІ ст. “Модель”
59 Окунь Валерія Андріївна 1 кл. Сядринська ЗОШ І-ІІІ ст. “Модель”
60 Бровенко Уляна Володимирівна 4 кл. Наумівська ЗОШ І-ІІІ ст. “Художник”
61 Рудий Данило 2 кл. Корюківська ЗОШ І-ІІ ст. № 2 “Футболіст”
62 Мельник Валерія Євгеніївна 2 кл. Наумівська ЗОШ І-ІІІ ст. “Манікюрник”
63 Бобровник Анна 2 кл. Білошицькослобідська ЗОШ І-ІІ ст “Швея”
64 Милейко Ангеліна Григорівна 2 кл. Савинківська ЗОШ І-ІІІ ст. “Балерина”
65 Кулага Костянтин Сергійович 2 кл. Савинківська ЗОШ І-ІІІ ст. “Вчитель фізичної культури”
66 Білий Іван 4 кл. Олександрівська ЗОШ І-ІІІ ст. “Будівельник”
67 Дзюба Катерина 4 кл. Олександрівська ЗОШ І-ІІІ ст. “Артистка”
68 Осипенко Артем Олександрович 4 кл. Сядринська ЗОШ І-ІІІ ст. “Футболіст”
69 Халімон Дар’я 3 кл. Охрамієвицька ЗОШ І-ІІ ст. “Ветеринар”
70 Бороліс Іван Олександрович 4 кл. Охрамієвицька ЗОШ І-ІІ ст. “Вчитель”
71 Шевченко Аліна 2 кл. Білошицькослобідська ЗОШ І-ІІ ст “Продавець”

Всі учасники конкурсу малюнка «Професія моєї мрії» нагороджені грамотами та призами.
В конкурсі прийняли участь учні Корюківських ЗОШ № 2 та № 4, Сядринської, Савинківської, Охрамієвицької, Прибинської, Перелюбської, Білошицькослобідської, Забарівської, Наумівської, Олександрівської та Холминської ЗОШ.

Мапа міста


Путівник Корюківщиною
Анонси

Корисні посилання
Портал об’єднаних громад України