07.10.2024
«Власна справа»: побільшало категорій грантоотримувачів та додалося шансів стати підприємцями для молоді
Віднедавна гранти розміром до 150 тисяч гривень під зобов’язання зареєструватись ФОП можуть отримати молоді люди віком 18-25 років у межах програми «Власна справа» урядового проєкту єРобота. Водночас вимога створити робочі місця для них не обов’язкова.
І це ще не все. Через три роки такий підприємець зможе ще раз отримати грант за програмою «Власна справа» на загальних умовах – у розмірі 250 тисяч гривень за умови створення 2-х робочих місць.
Є й інші нововведення у програму «Власна справа». Зокрема, додалися нові категорії отримувачів грантів, а саме: дружини та чоловіки загиблих воїнів, зниклих безвісти, а також померлих внаслідок контузії або каліцтва. Вони можуть отримати грант до 500 тисяч гривень.
Крім того, до переліку отримувачів грантів додалися виробники вин та підприємці, які працюють на території активних бойових дій. Ще одна новація полягає в тому, що підприємцям дозволили за грантові кошти брати в оренду водойми та купувати аквакультури для їх розведення.
Загалом за два роки дії програми «Власна справа», зокрема на Чернігівщині, видано 379 грантів на загальну суму 90 млн гривень. Завдяки цьому в області створено 839 нових робочих місць у різних сферах діяльності, а це і швейні цехи, СТО, салони краси, заклади торгівлі та харчування, спеціалізовані освітні, медичні та розважальні студії, фермерські господарства, послуги у сфері зеленого туризму, ландшафтного дизайну, клінінгові, будівельні, ремонтні послуги тощо.
Грантова підтримка бізнесу є частиною урядової політики «Зроблено в Україні». Щоб дізнатися більше про можливості для започаткування та розвитку власної справи, звертайтеся до офісів «Зроблено в Україні», які діють на базі Чернігівського обласного центру зайнятості (м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 40) та Прилуцької філії Чернігівського обласного центру зайнятості (м. Прилуки, вул. Вокзальна, 46).
27.09.2024
«Сісти за парту» у 55 Ніну Самофал змусили життєві обставини, коли повернулася на роботу після тривалої перерви.
Жінка за освітою провізор з багаторічним стажем та досвідом, працювала в одній зі столичних аптек. Так сталося у її житті, що майже на 7 років довелося покинути улюблену роботу задля рідної людини, яка потребувала її догляду.
Повернутися до праці допомогла служба зайнятості, за допомогою якої Ніна отримала ваучер на навчання та підвищила свою кваліфікацію, бо це було головною вимогою роботодавця.
Серед навчальних закладів жінка обрала Харківський Національний фармацевтичний університет, де протягом двох місяців дистанційно підвищувала кваліфікацію за спеціальністю «фармація». Наразі вона успішно працює в одній з аптек мережі КП «Фармація» м. Києва.
Загалом у поточному році службою зайнятості на Чернігівщині видано 350 ваучерів на навчання.
Нагадаємо, за ваучером можна пройти навчання за однією із 124 професій та спеціальностей із затвердженого Переліку і для цього не потрібно реєструватися у службі зайнятості. Максимальний розмір ваучера на сьогодні становить 30 280 гривень.
Детальніше про послугу https://is.gd/dKeSYx
10.09.2024
У поточному році професійне навчання за сертифікатом від служби зайнятості проходили понад 600 безробітних з Чернігівської області
Вчилися на кухарів, швачок, манікюрників, водіїв тролейбуса, трактористів-машиністів, електромонтерів, операторів котелень.
Сертифікат на навчання гарантує оплату вартості навчання в розмірі, що не перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (на сьогодні це понад 30 тис. грн). І це лише одна з вагомих переваг професійного навчання за направленням служби зайнятості. Серед інших – це:
- широкий вибір професій та навчальних програм (Центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості пропонують на вибір 95 робітничих професій та 400 освітніх програм – з графіком формування навчальних груп можна ознайомитись на сайті Державного центру зайнятості за посиланням: https://is.gd/QuBYnT );
- гнучкі форми навчання (за очною (денною, вечірньою), дистанційною, індивідуальною, дуальною формами здобуття освіти або шляхом їх поєднання; онлайн або офлайн);
- стислі терміни навчання (до 10 місяців);
- гарантія працевлаштування (навчання організовується за затребуваними на ринку праці професіями, під гарантоване працевлаштування або під самозайнятість).
- оплата місця проживання та відшкодування витрат за проїзд до місця навчання та у зворотному напрямку (у разі потреби).
Крім того, за безробітним на час професійного навчання зберігається виплата допомоги по безробіттю у розмірах і в строки, встановлені відповідно до законодавства.
Більше інформації за посиланням https://is.gd/vR1ULR
20.08.2024
В «Єдиному вікні послуг» служби зайнятості доступні програми підтримки переселенців, ветеранів та людей з інвалідністю
Сервіс «Єдине вікно послуг» від Державної служби зайнятості об’єднав регіональні програми підтримки для ВПО, людей з інвалідністю та ветеранів. Тепер вся інформація про послуги служби та інших недержавних і громадських організацій зібрана в одному місці.
Це дозволяє людям оперативно отримати інформацію про соціальні послуги та підтримку з боку недержавних організацій, а також консультації і допомогу, що безпосередньо впливають на подальше професійне життя, навчання, працевлаштування, відкриття власної справи тощо.
Отож, людина самостійно може отримати інформацію про допомогу у своїй області та громаді, скориставшись сайтом Державної служби зайнятості за посиланням «Єдине вікно послуг» https://www.dcz.gov.ua/other/onewindow
Варто обрати із запропонованого списку регіон, район, громаду та вказати, хто потребує допомоги: ВПО, учасник чи учасниця бойових дій або особа з інвалідністю. Далі потрібно натиснути опцію «шукати». Система видасть перелік організацій, види послуг та контактні телефони.
Щоб дізнатися більше про можливості державних та громадських програм допомоги, які об’єднав сервіс «Єдине вікно послуг», слід звернутися до найближчого центру зайнятості, де можна отримати не тільки супровід у працевлаштуванні та кар’єрне консультування, а й інформацію щодо:
- гуманітарної, психологічної, правової допомоги,
- соціального захисту,
- отримання житла,
- відновлення документів;
- медичного обслуговування,
- грантів для розвитку й відкриття власної справи,
- безоплатного навчання й перекваліфікації.
Фахівці поспілкуються з відвідувачем, врахують його ситуацію та потреби й розроблять персональний план дій. У центрі зайнятості оцінять, які послуги вони зможуть надати самі, а для яких долучать партнерські організації.
Крім того, громадські організації також можуть самостійно подати свої дані на портал в «Єдине вікно послуг» та після перевірки стати партнерами служби зайнятості. Запрошуємо до співпраці!
15.08.2024
ЗАПИТУЄТЕ – ВІДПОВІДАЄМО: Чи поширюється пільга на житлово-комунальні послуги, яка надається учаснику бойових дій, на його дружину та її дітей від попереднього шлюбу, якщо вони проживають спільно з пільговиком?
Відповідно до Закону України від 22.10.1993 № 3551-XII “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” учасникам бойових дій надається, зокрема, пільга у розмірі 75-процентної знижки плати за користування житлом, комунальними послугами, на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу.
З урахуванням частини п’ятої статті 51 Бюджетного кодексу України така пільга надається членам сім’ї пільговика, до яких належать, зокрема, дружина (чоловік), неповнолітні діти віком до 18 років.
Тобто пільги з оплати житлово-комунальних послуг надаються членам сім’ї, у тому числі неповнолітнім дітям, які проживають однією сім’єю з учасником бойових дій.
12.08.2024
Маломобільні пенсіонери можуть отримати послуги Пенсійного фонду України за місцем проживання
Обслуговування громадян органами Пенсійного фонду України здійснюється стаціонарно – у сервісних центрах Фонду, на віддалених робочих місцях в територіальних громадах, центрах надання адміністративних, соціальних послуг, інших приміщеннях та дистанційно – шляхом надання електронних послуг через вебпортал електронних послуг https://portal.pfu.gov.ua/ або за допомогою мобільного застосунку “Пенсійний фонд”.
Окрім того, спеціалісти Фонду можуть здійснювати виїзні прийоми за місцем проживання / перебування маломобільних громадян.
Зокрема, за місцем проживання чи перебування людини (житло, заклади охорони здоров’я, соціального захисту та ін.) проводяться виїзні прийоми осіб з інвалідністю, громадян літнього віку або тих, хто потребує стороннього догляду.
Виїзні прийоми відбуваються за зверненнями до органу Фонду таких осіб, їхніх представників або родичів, а також представників органів влади, закладів охорони здоров’я, соціального захисту тощо, де проживають / перебувають маломобільні громадяни.
Про дату та час проведення виїзного прийому та перелік документів, необхідних для отримання послуги, фахівець органу Фонду повідомляє особу, яка подала відповідне звернення, в обраний нею спосіб, у тому числі телефоном.
01.08.2024
У поточному році 89 мешканців Чернігівщини стали переможцями за грантовою програмою «Власна справа» урядового проєкту єРобота.
Це додатково 192 робочих місця, на створення яких державою виділено 21,4 млн грн. Серед цікавих бізнес-проєктів – масштабування бізнесу із барберінгу, розвитку дитячого простору, надання послуг із внесення засобів захисту рослин за допомогою агродронів, адвокатське бюро, рекламна агенція, ветеринарна лікарня тощо.
Нагадаємо:
За програмою «Власна справа», яка діє з липня 2022 року, можна отримати мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тис. грн.
Стати учасником програми дуже просто: подати заяву та бізнес-план через портал Дія https://is.gd/KT7RoW, отримати позитивну оцінку ділової репутації «Ощадбанком», пройти онлайн-співбесіду з фахівцями обласного центру зайнятості та дочекатися остаточного рішення Державного центру зайнятості.
30.07.2024
Урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів для ветеранів та членів їхніх сімей, а також на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду, теплиці. Подача заявки на всі напрямки проєкту єРобота здійснюється через портал Дія.
Отримати грант може здатися складним завданням, але ми переконані, що це досяжна мета для кожного, хто знаходиться в пошуках можливостей.
Історії наших грантерів — різноманітні, але всі вони мають єдине спільне: віру у себе, наполегливість та бажання творити свою власну історію.
Завдяки програмі «Власна справа» тисячі українців вже здійснили свої мрії про власний бізнес. Ми радіємо кожній новій підприємницькій ініціативі і пишаємося кожним грантером. Віра в майбутнє та у власні можливості — це те, що надихає нас щодня.
Ми допоможемо вам зробити перший крок у напрямку до мрії. Звертайтеся до регіонального офісу “Зроблено в Україні”, який діє на базі Чернігівського обласного центру зайнятості (м.Чернігів, вул.Коцюбинського,40)
05.07.2024
Ті, хто планують відкриття власного бізнесу або масштабування вже діючого, можуть заручитися фаховою підтримкою
До регіонального офісу «Зроблено в Україні», який з квітня поточного року діє на базі обласного центру зайнятості, за консультаціями вже звернулися 90 громадян області. Майже половина з них – фізичні особи-підприємці, третина – мають намір поповнити лави підприємців, решта – юридичні особи. Серед відвідувачів офісу – 13 учасників бойових дій та членів їх сімей, 2 переселенців.
Переважно цікавились урядовими грантовими програмами «Власна справа» та «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», іншими програмами сприяння зайнятості. Також надавались консультації щодо грантів для виробництв переробної промисловості, для створення або розвитку тепличного господарства. Сільськогосподарські підприємства отримали інформацію про часткову компенсацію вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.
Були й такі, хто потребував допомоги у складанні бізнес-плану. А ще ті, кому відмовили в отриманні грантових коштів. Фахівці допомогли їм виправити помилки, які були допущені при подачі заяви, та повторно подати документи. Загалом надано 120 консультацій.
Щоб дізнатися більше про можливості для розвитку бізнесу, звертайтеся до регіонального офісу «Зроблено в Україні», який діє на базі Чернігівського обласного центру зайнятості (м.Чернігів, вул.Коцюбинського,40).
03.07.2024
Для кого є робота на Чернігівщині та за скільки за неї платять?
Наразі (станом на 3 липня) в базі Чернігівського обласного центру зайнятості зареєстровано понад 700 вакансій. До переліку найзатребуваніших увійшли:
– продавець – 41 вакансія (ЗП до 12 000 грн);
– водій – 30 вакансій (ЗП до 20 000 грн);
– швачка – 27 вакансій (ЗП до 20 000 грн);
– слюсар – 25 вакансій (ЗП до18 000 грн);
– кухар – 22 вакансії (ЗП до 14 000 грн)
– тракторист – 19 вакансій (ЗП до 20 000 грн);
– електромонтер – 19 вакансій (ЗП до 18 000 грн);
– бухгалтер – 18 вакансій (ЗП до 15 000 грн);
– обліковець – 16 вакансій (ЗП до 15 000 грн).
Є робота для інженерів різної спеціалізації – 25 вакансій, спеціалістів державної служби (місцевого самоврядування) – 10 вакансій, лікарів (13 вакансій) і за неї готові платити до 20 000 гривень.
Сталим попитом користуються люди найпростіших професій. Так, для підсобних робітників у базі близько 40 вакансій із зарплатнею до 15 000 гривень; для прибиральників –12 вакансій із заробітною платою до 8 000 гривень.
Шукайте роботу на Єдиному порталі вакансій https://is.gd/JNwWmK
Також можна оформити підписку на вакансії через чат-боти:
- у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot,
- у Viber https://chats.viber.com/dczworknowbot.
27.06.2024
єРобота на Чернігівщині: грантові програми для бізнесу від служби зайнятості
Вже 337 мешканців області для започаткування або розвитку бізнесу скористалися програмою «Власна справа» та 11 – програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», які реалізуються в межах урядового проєкту єРобота.
Загальна сума грантових коштів на започаткування або розвиток бізнесу склала понад 80 млн гривень. Схвалені бізнес-проекти передбачають створення в області 760 нових робочих місць у різних сферах діяльності, а це і швейні цехи, СТО, салони краси, заклади торгівлі та харчування, спеціалізовані освітні, медичні та розважальні студії, фермерські господарства, послуги у сфері зеленого туризму, ландшафтного дизайну, клінінгові, будівельні, ремонтні послуги тощо.
Зокрема, у поточному році за програмою «Власна справа» переможцями стали 77 мешканців Чернігівщини. Це додатково 163 робочих місця, на створення яких державою виділено 18,5 млн грн. Серед цікавих бізнес-проєктів – надання послуг із внесення засобів захисту рослин за допомогою агродронів, центр дитячого розвитку, адвокатське бюро, рекламна агенція, ветеринарна лікарня, танцювальний центр тощо.
Також цьогоріч схвалено 5 бізнес-ідей за програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», які передбачають створення 10 робочих місць. Для їх реалізації державою виділено 2,2 млн гривень, зокрема на розширення виробництва з очистки води, відкриття кав’ярні, автомайстерні по діагностиці та ремонту електронних систем легкових автомобілів, студії лазерної епіляції.
За видами діяльності найбільша кількість бізнес-ідей реалізується у переробній промисловості, торгівлі, ремонті автотранспортних засобів, організації харчування. Грантову підтримку використовують переважно для придбання обладнання та меблів, закупівлю сировини та матеріалів, оплату оренди, реклами.
Серед переможців більшість (до 70%) – діючі підприємці, 10% – юридичні особи а майже чверть – новачки у бізнесі. За статтю переважають жінки – їх понад 53%, частка людей з вищою освітою перевищує 70%.
Нагадаємо:
Служба зайнятості супроводжує 2 грантові програми урядового проєкту єРобота.
За програмою «Власна справа», яка діє з липня 2022 року, можна отримати мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тисяч гривень. Ще одна програма «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» стартувала у квітні 2023 р. та за якою учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни можуть отримати грант на бізнес до 1 млн гривень, а члени їх сімей – до 500 тисяч гривень.
Обов’язковою умовою для грантоотримувачів є створення нових робочих місць (від 1-го до 4-х) в залежності від суми фінансової підтримки. Повернення коштів відбувається за рахунок фактичної сплати встановлених чинним законодавством податків та зборів за працевлаштованих осіб.
Віднедавна за програмою «Власна справа» громадяни, які зобов’язуються зареєструватися як ФОП, можуть отримати мікрогрант у розмірі 75 тисяч гривень і їм не обов’язково створювати робочі місця. Відповідні зміни, які набули чинності 4 травня поточного року, спрямовані на розширення доступу до фінансування та спрощення процедури отримання коштів.
Аби стати учасником програми, необхідно подати заяву та бізнес-план через портал Дія https://is.gd/KT7RoW, отримати позитивну оцінку ділової репутації «Ощадбанком», пройти онлайн-співбесіду з фахівцями обласного центру зайнятості та дочекатися остаточного рішення Державного центру зайнятості.
20.06.2024
Служба зайнятості допоможе реалізувати бізнес-ідею
Із гордістю представляємо ще одного члена нашої великої сім’ї «Зроблено в Україні» — підприємець з с. Новий Биків, що на Бобровиччині, Андрій Могильний забезпечує земляків свіжоспеченим хлібом.
Коли під час окупації хліб перестали завозити до села, то його дружина (а вона пекар за освітою з чималим досвідом роботи) почала пекти його вдома для рідних, друзів, сусідів та просто односельців. Продовжити цю справу після окупації родині допомогла грантова програма «Власна справа» урядового проєкту єРобота. І тепер вони впевнено розвивають свій бізнес та доводять, що своє українське найкраще!
Якщо маєте бізнес-ідею, ми допоможемо і вам зробити перший крок у напрямку до її реалізації. Звертайтеся до регіонального офісу “Зроблено в Україні”, який діє на базі Чернігівського обласного центру зайнятості (м.Чернігів, вул.Коцюбинського,40)
Пресслужба обласного центру зайнятості
17.06.2024
Верстатник, слюсар-ремонтник, кранівник, охоронник … Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії
Таку тенденцію останнім часом спостерігають у службі зайнятості. На Чернігівщині наразі налічується близько 5 тисяч офіційних безробітних. Серед них 77,5 % жінок. На початок червня у базі даних служби зайнятості налічувалось 799 вакансій, на кожну з яких було 6 претендентів.
Фахівці кажуть, що нині через брак чоловіків на обліку чимало жінок обирають для себе роботу, яка раніше традиційно вважалась чоловічою. Вони успішно працюють операторами верстатів, електромонтерами з ремонту та обслуговування сигналізації, з експлуатації електролічильників, охоронниками. Як показує досвід, у сучасних реаліях жінка може бути й кранівником, лісорубом, пічником, монтером колії, токарем, трактористом і навіть слюсарем-ремонтником з експлуатації газопроводів.
Відсутність необхідних професійних навиків не є перешкодою на шляху до працевлаштування. Служба зайнятості допомагає безробітним жінкам безкоштовно, у короткі терміни здобути затребувану на ринку праці професію, зокрема й шляхом стажування на робочому місці. А громадяни, які не зареєстровані у службі зайнятості, можуть отримати ваучер на навчання.
Ще одна можливість реалізуватись на сьогодні як для чоловіків, так і для жінок – започаткувати або розвивати власний бізнес. Служба зайнятості пропонує скористатися грантовими програмами в рамках урядового проєкту єРобота. У поточному році переможцями за програмою «Власна справа» та програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» стали 70 мешканців області і переважна більшість (60 %) серед них – жінки. Вони нарівні з чоловіками відкривають виробництва, заклади харчування, СТО, фермерські господарства тощо.
30.05.2024
Гроші на бізнес: діє оновлений порядок отримання грантів за програмами “Власна справа” та “Гранти для ветеранів”
Зміни, які набрали чинності з 4 травня поточного року, спрямовані на розширення доступу до фінансування та спрощення процедури отримання коштів. Про це повідомляють у обласному центрі зайнятості.
Отож, ключові нововведення:
- мікрогрант 75 000 гривень – його можуть отримати фізичні особи, які зобов’язуються зареєструватися як ФОП;
- програма “Гранти для ветеранів” – до кола учасників додано ветеранів з добровольчих формувань;
- нові вимоги щодо створення робочих місць – не можна працевлаштовувати осіб, які протягом 180 днів до працевлаштування перебували у трудових відносинах з отримувачем гранту;
- підтвердження сплати податків: сплату податків та ЄСВ можна підтвердити, надавши відповідні відомості до Державного центру зайнятості;
- чітке визначення цільового використання коштів – визначено випадки, які не вважаються нецільовим використанням коштів.
Як подати заявку?
- Грант на власну справу; https://dcz.gov.ua/people/micro
- Грант для ветеранів та членів їхніх сімей: https://dcz.gov.ua/people/ubd
З текстом постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до порядків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 р. № 738» від 26 квітня 2024 р. № 491 можна ознайомитись за посиланням: https://t1p.de/zy5a8
Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
Не втрачайте шанс отримати грантову підтримку для розвитку вашого бізнесу!
16.05.2024
Служба зайнятості інформує: робота без бар’єрів!
Роботодавцю гарантована компенсація за облаштування робочого місця працевлаштованої людини з інвалідністю. На сьогодні в області послугою скористалися 6 роботодавців, які працевлаштували 6 людей з інвалідністю. Службою зайнятості прийняті рішення про надання їм компенсації на загальну суму 402 тисячі гривень.
Який розмір компенсації?
– до 106,5 тисяч гривень – за облаштування робочого місця особи з інвалідністю I групи;
– до 71 тисяч гривень – за облаштування робочого місця особи з інвалідністю II групи.
Які витрати компенсуються?
Це фактичні витрати за придбані меблі, транспортери, комп’ютери та програмне забезпечення, брайлівські клавіатури та портативні пристрої тощо.
Як отримати компенсацію?
Це можна зробтити онлайн:
- Зареєструйтеся/авторизуйтеся в кабінеті користувача на Порталі Дія.
- Заповніть заяву: вкажіть дані про працевлаштовану особу з інвалідністю та облаштоване робоче місце.
- Додайте копії документів, що підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю, її групу та купівлю обладнання для облаштування робочого місця.
- Перевірте сформовану заяву та підпишіть електронним підписом.
- Очікуйте на повідомлення про надання компенсації в особистому кабінеті та на пошту.
Це можна зробтити офлайн:
- Зверніться до центру зайнятості за місцем провадження діяльності.
- Напишіть заяву щодо надання компенсації
- Додайте до заяви документи, що підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю та придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю (договір, рахунок-фактура (рахунок, квитанція, накладна тощо).
- Очікуйте на зворотній зв’язок про прийняття рішення.
Зверніть увагу! На подання заяви у вас є 90 календарних днів з дня працевлаштування людини з інвалідністю.
Спосіб отримання результату?
- Центр зайнятості упродовж 10 робочих днів приймає рішення про надання або відмову в наданні компенсації.
- Повідомлення про прийняте рішення надсилається роботодавцю протягом 3 календарних днів у спосіб, зазначений роботодавцем в заяві.
- Виплата компенсації здійснюється на рахунок роботодавця протягом 5 робочих днів з дня прийняття рішення.
Детальніше про послугу https://is.gd/JODgcr
За консультаціями звертайтесь на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
13.05.2024
Кількість вакансій зростає
Про це повідомляють у обласній службі зайнятості. За словами її очільниці Людмили Ключник, у січні-квітні поточного року служба зайнятості мала 3,6 тис. пропозицій від роботодавців області (з них 2,8 тис. подані цьогоріч) – це вже на 59% більше минулорічного показника.
Наразі на ринку праці найбільший попит на робітників фізичної праці (понад 70 % вакансій), затребуваними є продавці продовольчих товарів, швачки, водії автотранспортних засобів, підсобні робітники, кухарі, електромонтери, трактористи-машиністи тощо.
Станом на 1 травня 2024 р. в області налічувалось 798 вільних робочих місць, на кожне з яких претендувало 6 осіб.
Більше пропозицій роботи дивіться на сервісі “Єдиний портал вакансій” https://jobportal.dcz.gov.ua/ Також скористайтесь телеграм-каналом актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz
16.04.2024
Переселенці і ветерани війни: що пропонує служба зайнятості
Продовжуємо інформувати роботодавців, переселенців та ветеранів про можливості та ресурси служби зайнятості. Черговий «круглий стіл» за участю громадян цих категорій, а також представників місцевої влади, служби зайнятості та соціальних партнерів відбувся в Менській міській раді під головуванням директорки Чернігівського обласного центру зайнятості Людмили Ключник.
«З початком повномасштабного російського вторгнення життя українців розділилося на до та після. Дехто вимушений був покинути рідні домівки і шукати прихистку в інших регіонах України, хтось став на захист Батьківщини, згодом був демобілізований і нині адаптується до мирного життя. Всі ці люди потребують особливої підтримки держави», – сказала Людмила Ключник. Отже, що їм пропонує служба зайнятості:
– підбір підходящої роботи;
– здобуття нової професії, яка користується попитом на ринку праці, чи підвищення кваліфікації для зареєстрованих безробітних. Для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни діє програма безкоштовної професійно-технічної освіти в ЦПТО ДСЗ;
– ваучер на навчання для громадян, не зареєстрованих у службі зайнятості як безробітні;
– гранти на створення або розвиток власної справи. За програмою «Власна справа» можна отримати мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тис. грн; за програмою «Грант для ветеранів», яка розрахована на учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та членів їх сімей, надаються гранти до 1 млн. грн. Розмір грантової допомоги залежить від кількості створених робочих місць.
Водночас для роботодавців діють компенсаційні програми за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, учасників бойових дій та за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю.
Як започаткувати і розвивати бізнес під час війни розповів місцевий підприємець Василь Кондаков, який торік у Мені відкрив швейну фабрику “MAGOLD”. Саме це підприємство під час робочої поїздки на Менщину відвідала директорка обласного центру зайнятості. Спеціалізується “MAGOLD” на пошитті трикотажних виробів (футболок, спортивних костюмів, піжам, халатів), постільної білизни, спецодягу. За словами власника фабрики, задля втілення своєї мрії в реальність він використовує всі можливі ресурси. Відкрити цей бізнес стало можливим, зокрема і завдяки отриманому гранту від міжнародної організації. Активно співпрацює місцевий підприємець і зі службою зайнятості. За її сприяння на підприємстві було укомплектовано 5 вакансій. Крім того, Василь Кондаков скористався ще однією послугою служби зайнятості, яка дозволяє йому економити кошти. За створення нових робочих місць і працевлаштування на них трьох працівників з числа зареєстрованих безробітних підприємець отримує компенсацію єдиного внеску.
Чернігівський обласний центр зайнятості
05.04.2024
єРобота на Чернігівщині: грантові програми для бізнесу від служби зайнятості
Сьогодні держава, аби підтримати бізнес, пропонує скористатися програмами фінансової підтримки. Служба зайнятості супроводжує дві з них у рамках урядового проєкту єРобота.
Так, з липня 2022 року діє програма «Власна справа», за якою можна отримати мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тисяч гривень. Ще одна програма «Грант для ветеранів» стартувала у квітні 2023 року та за якою учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни можуть отримати гранти на бізнес до 1 млн гривень, а члени їх сімей – до 500 тисяч гривень.
Обов’язковою умовою для грантоотримувачів є створення нових робочих місць (від 1-го до 4-х) в залежності від суми фінансової підтримки. Повернення коштів відбувається за рахунок фактичної сплати встановлених чинним законодавством податків та зборів за працевлаштованих осіб.
За час дії програми «Власна справа» позитивні рішення щодо надання мікрогрантів отримали 295 мешканців області. Загальна сума фінансової підтримки від держави склала 70 млн гривень. Схвалені бізнес-проєкти передбачають створення в області близько 700 нових робочих місць у різних сферах діяльності, а це і швейні цехи, СТО, салони краси, заклади торгівлі та харчування, спеціалізовані освітні, медичні та розважальні студії, фермерські господарства, послуги у сфері зеленого туризму, ландшафтного дизайну, клінінгові, будівельні, ремонтні послуги тощо.
У поточному році за цією програмою вже прийнято 35 позитивних рішень. Серед цікавих бізнес-проєктів – надання послуг із внесення засобів захисту рослин за допомогою агродронів, центр дитячого розвитку, адвокатське бюро, рекламна агенція, ветеринарна лікарня, танцювальний центр тощо. Це додатково 77 нових робочих місць, на створення яких державою виділено 8,5 млн гривень.
З початку дії програми «Грант для ветеранів» було прийнято 9 позитивних рішень. Зокрема, у поточному році вже маємо 4. Для їх реалізації державою виділено 1,5 млн гривень. Так, в області цьогоріч планується розширення виробництва з очистки води, відкриття кав’ярні, автомайстерні по діагностиці та ремонту електронних систем легкових автомобілів, студії лазерної епіляції. На старті створення 6 нових робочих місць – саме стільки передбачено за програмою. Та це не межа. Сподіваємось, що бізнес розвиватиметься та потребуватиме нових працівників.
Нагадаємо, що заяву та бізнес-план учасники програм подають через портал Дія https://is.gd/KT7RoW У разі позитивної оцінки експертами «Ощадбанку» ділової репутації заявника потрібно пройти онлайн співбесіду з фахівцями обласного центру зайнятості та дочекатися остаточного рішення Державного центру зайнятості.
Більше читайте на нашому сайті: про програму «Власна справа» https://is.gd/xBaklo та про програму «Грант для ветеранів» – https://is.gd/jxqZ7j
06.03.2024
Служба зайнятості пропонує: грантові програми підтримки бізнесу
За час дії програми «Власна справа» позитивні рішення щодо надання мікрогрантів отримали 289 мешканців області. Також маємо 8 позитивних рішень за програмою «Гран для ветеранів та членів їхніх сімей».
Схвалені бізнес-проекти передбачають створення в області майже 700 нових робочих місць у різних сферах діяльності, а це і швейні цехи, СТО, салони краси, заклади торгівлі та харчування, спеціалізовані освітні, медичні та розважальні студії, фермерські господарства, послуги у сфері зеленого туризму, ландшафтного дизайну, клінінгові, будівельні, ремонтні послуги тощо. Загальна сума фінансової підтримки від держави склала понад 70 мільйонів гривень.
Подати заяву та бізнес план можна через портал Дія прямо зараз:
– за програмою «Власна справа» https://is.gd/Zezi5a
– за програмою «Грант для ветеранів» https://is.gd/3F48xH
21.02.2024
Такий шанс з’явився у мешканців Новоселівки, чиї будинки постраждали від воєнної агресії. Цей населений пункт, що знаходиться під Черніговом, стояв на шляху російського війська, отож після звільнення його було не впізнати – пошкоджені або вщент зруйновані будинки, спалені автівки, місиво з цегли, металу та особистих речей, вирви та згарища.
Розбір зруйнованих будівель у Новоселівці триває й досі. Наразі цим опікується ТОВ «Енергетично-дорожнє будівництво» («ЕДБ») в рамках реалізації програми розвитку ООН в Україні (ПРООН), спрямованої на відновлення постраждалих від воєнної агресії громад. З середини січня поточного року працівниками ТОВ «ЕДБ» вже демонтовано бібліотеку та два десятка будинків місцевих мешканців. Вони «під нуль» розбирають завали, сортують вцілілу цеглу, при цьому збирають небезпечні матеріали (азбест), аби люди могли почати будувати нове житло.
Долучилися до цієї справи і вчорашні безробітні. Наразі 20 людей за направленням служби зайнятості працюють у Новоселівці. Серед них є й дві жінки – Ніна Леоненко та Людмила Полевіченко. Кажуть, що готові працювати нарівні з чоловіками, проте вони цього їм не дозволяють, намагаються поставити на більш легкі ділянки роботи.
Розбір завалів – робота не з легких. Працівники ТОВ «ЕДБ» працюють за строковими трудовими договорами та отримують достойну заробітну плату. Роботодавець забезпечує їх спецодягом та кормить смачним обідом.
Хочете долучитися до відновлення країни? Зверніться до міського центру зайнятості. Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
Пресслужба Чернігівського обласного центру зайнятості
15.02.2024
Служба зайнятості компенсує витрати за працевлаштування переселенців
На Чернігівщині 272 переселенці отримали роботу за програмою надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці ВПО під час дії воєнного стану.
Компенсаційні виплати отримали 148 роботодавців області на загальну суму 3,4 мільйонів гривень.
Зокрема у поточному році фінансову допомогу за цією компенсаційною програмою вже отримали 7 роботодавців, працевлаштувавши 7 внутрішніх переселенців. Їм профінансовано з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття 87,8 тисяч гривень.
Нагадаємо: на сьогодні щомісячний розмір компенсації витрат на заробітну плату ВПО під час дії воєнного стану становить 7100 гривень, а з 1 квітня – 8 000 гривень. Термін надання такої компенсації становить: до 3 місяців — за працевлаштування ВПО; до 6 місяців — за працевлаштування ВПО з інвалідністю.
05.02.2024
Який розмір плати за видачу дозволу на застосування праці іноземців у 2024 році?
Розмір плати за видачу дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства регламентується статтею 42-4 Закону України “Про зайнятість населення”. Цей розмір залежить від строку дії дозволу та розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому роботодавцем подано документи.
З 1 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3028 гривень. Відтак, розмір плати за видачу дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства становить:
- для дозволів, що видаються на строк до 6 місяців включно, – 3 прожиткові мінімуми для працездатних осіб, тобто 9084 гривень;
- для дозволів, що видаються на строк від 6 місяців до 1 року включно, – 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, тобто 15140 гривень;
- для дозволів, що видаються на строк від 1 року до 2 років включно, – 8 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, тобто 24224 гривень;
- для дозволів, що видаються на строк від 2 років до 3 років включно, – 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, тобто 30280 гривень.
Розмір плати за продовження дії дозволу зменшується на один прожитковий мінімум від розміру плати за видачу дозволу на відповідний строк.
31.01.2024
єРобота на Чернігівщині: грантові програми для бізнесу діють
Програма “Власна справа” урядового проєкту єРобота діє з липня 2022 р. За цей час вже 270 мешканців області отримали грантові кошти на започаткування або розвиток бізнесу, а це від 50 до 250 тисяч гривень в залежності від кількості створених робочих місць (одного-двох), що є ключовою вимогою програми. Загальна сума фінансової підтримки від держави склала 64,3 мільйони гривень. Схвалені бізнес-проєкти передбачають створення в області більше 600 нових робочих місць. Про це повідомила директорка Чернігівського обласного центру зайнятості Людмила Ключник.
Зокрема, у минулому році переможцями за цією програмою стали 189 наших земляків. У поточному – вже подано більше 30 заяв на отримання мікрогранту. Нагадаємо, що заяву та бізнес-план учасники програми подають через портал Дія https://is.gd/KT7RoW Далі потрібно отримати позитивну оцінку ділової репутації «Ощадбанком» та пройти онлайн-співбесіду з фахівцями обласного центру зайнятості. Остаточне рішення приймає Державний центр зайнятості.
Серед переможців більшість (понад 67%) – діючі підприємці, 10% – юридичні особи, а майже чверть – новачки у бізнесі. За статтю переважають жінки – їх понад 53%, частка людей з вищою освітою перевищує 70%.
За видами діяльності найбільша кількість бізнес-ідей реалізується у переробній промисловості, торгівлі, ремонті автотранспортних засобів, організації харчування. Грантову підтримку використовують, переважно, для придбання обладнання та меблів, закупівлю сировини та матеріалів, оплату оренди, реклами.
Відтак в області з’являються швейні цехи, кав’ярні, пекарні, салони краси, автомайстерні, заклади харчування, спеціалізовані фермерські господарства, дитячі освітні, фізкультурно-оздоровчі та розважальні студії. Реалізуються бізнес-ідеї щодо виробництва паливних пелет, бетону, твердопаливних котлів, рослинної олії та напівфабрикатів. Розширюється і сфера послуг, зокрема із деревообробки, зеленого туризму, ландшафтного дизайну, клінінгові, кейтерингові, будівельні та ремонтні.
Зауважимо, що завдяки урядовому проєкту єРобота мають можливість реалізуватися в бізнесі учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та члени їхніх сімей. За програмою «Грант для ветеранів», яка стартувала у квітні минулого року, учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни можуть отримати гранти на бізнес до 1 мільйона гривень, а члени їх сімей – до 500 тисяч гривень. На сьогодні за цією програмою маємо 3-х переможців, які планують відкриття мийки самообслуговування, студії краси та пекарні.
30.01.2024
Здобути цивільну професію під час військової служби – цілком реально!
Павло Самойленко з Корюківки паралельно зі службою в ЗСУ безкоштовно здобуває нову професію – оператора з обробки інформації та програмного забезпечення. Це стало можливим завдяки реалізації службою зайнятості експериментального проєкту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості. Навчання здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Павло став першим учасником цієї програми на Чернігівщині. Адже він – не просто військовий, а учасник бойових дій. У лавах ЗСУ служить з 2015 року.
«Після закінчення школи навчався на офіціанта-бармена. Деякий час навіть працював за здобутою професію, – розповідає він. – Робота цікава, але відчував, що це не моє. Оскільки я виріс у родині військових, мене завжди приваблювала служба. І врешті-решт я зважився та підписав контракт».
Про програму професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни чоловік дізнався відразу після її ухвалення восени минулого року, бо постійно слідкує за всіма законодавчими новаціями. Подати заявку та підготувати потрібні документи йому допомогли фахівців Корюківської філії Чернігівського обласного центру зайнятості, куди він звернувся за додатковими роз’ясненнями.
Із затверджених 365 освітніх програм і 95 ліцензованих професій обрав фах оператора з обробки інформації та програмного забезпечення, бо з дитинства цікавився комп’ютерними технологіями. Впевнений, що ця професія знадобиться йому як на військовій службі, так буде корисною і в цивільному житті. Адже будь-яка освіта – це і особистісний розвиток, і професійні знання та навички.
Навчання може проводитись за очною (денною, вечірньою), дистанційною, дуальною формами або шляхом їх поєднання в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Термін – до 6 місяців і залежить від обраного напряму. Павло навчається дистанційно в Рівненському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Каже, що навчальний заклад пішов йому назустріч і повністю під нього підлаштував графік занять. Він навчається в будні дні, коли є вільний час – вдень або після роботи. Це доволі зручно, бо освітній процес не заважає основній роботі. «Предмети цікаві та різноманітні, – розповідає військовий. – І хоча багато чого я вже знаю, бо вивчав самостійно, але завжди дізнаюся щось нове. Найбільше подобається англійська мова та векторна графіка. Зараз, наприклад, вчуся редагувати фото, монтувати відео, розробляти брошури. Раджу своїм побратимам та друзям не втрачати такої можливості й отримати додаткову освіту. Перелік професій різноманітний, можна знайти те, що тобі до душі, навчання – цікаве, графік – комфортний, потрібне лише бажання».
Детально про послугу читайте тут https://dcz.gov.ua/storinka/navchannya-uchasnykiv-boyovyh-diy-ta-osib-z-invalidnistyu-vnaslidok-viyny
25.01.2024
Допомога по частковому безробіттю: у вас є 90 днів на її отримання
Для збереження робочих місць та підтримки працівників у разі вимушеного скорочення робочого часу, служба зайнятості надає роботодавцям допомогу по частковому безробіттю. Порядок її отримання врегульований постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 № 702 https://t1p.de/zawha.
Максимальний розмір вказаної допомоги у розрахунку на одного працівника не може перевищувати 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати. Станом на сьогодні – це 3550 гривень на місяць.
Тривалість компенсації — не більше 180 календарних днів сумарно протягом 36 місяців з дня зупинення (скорочення) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг).
Звернутися з відповідною заявою за отриманням допомоги роботодавець може протягом 90 календарних днів з дня зупинення (скорочення) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг) до центру зайнятості за місцем провадження його господарської діяльності:
- в електронній формі з накладенням електронного підпису;
- у паперовій формі – особисто до центру зайнятості.
Увага! Виплата допомоги по частковому безробіттю не здійснюється за період отримання працівником оплати простою, перебування у відпустці без збереження заробітної плати, призупинення трудових відносин.
Докладніше про порядок надання допомоги по частковому безробіттю на сайті Державного центру зайнятості: https://t1p.de/ryw8o
Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
15.01.2024
Служба зайнятості – переселенцям
Впродовж 2023 року послугами обласної служби зайнятості скористалися 860 внутрішніх переселенців.
Зокрема, роботу на Чернігівщині знайшли 213 безробітних з цієї категорії громадян. Переселенці працюють в аграрному секторі, на підприємствах легкої та харчової промисловості, торгівлі, комунального господарства, у галузях освіти, охорони здоров’я, державного управління, культури і мистецтва тощо. Серед працевлаштованих – водії, менеджери, адміністратори, продавці, касири, швачки, бухгалтери, економісти, кухарі, пекарі, слюсарі, маляри, столяри, лікарі, медсестри, вихователі, інженери тощо.
Також 21 переселенця з числа безробітних службою зайнятості скеровано на професійне навчання, ще 29 не зареєстрованих у службі зайнятості внутрішньо переміщених осіб для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці отримали ваучер на навчання. Також переселенцям було видано 34 направлення на громадські та інші роботи тимчасового характеру, 224 направлення на суспільно корисні роботи в рамках урядового проєкту «Армія відновлення».
Крім того, маємо 3-х переселенців серед переможців на отримання мікрогранту за програмою «Власна справа» урядового проєкту єРобота.
Станом на 1 січня 2024 року області налічувалось 186 переселенців зі статусом безробітного.
12.01.2024
Про діяльність служби зайнятості мовою статистики
Протягом 2023 року на обліку в службі зайнятості перебували та отримували послуги 17,2 тис. безробітних громадян. З них переважну більшість охоплено активними програмами сприяння зайнятості:
– 5,4 тис. працевлаштовано,
– 671 особу скеровано на професійне навчання,
– 422 направлення видано для участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру,
– 8354 направлення видано для участі у суспільно корисних роботах;
– 370 ваучерів на навчання видано громадянам, не зареєстрованим у службі зайнятості, для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці.
Крім того, державна служба зайнятості є виконавцем 2-х грантових програм у рамках урядового проєкту «єРобота», за якими можна отримати фінансову підтримку на започаткування або розвиток бізнесу. Так, у минулому році 179 мешканців області стали переможцями за програмою «Власна справа» та 3 за програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей».
Станом на 1 січня 2024 року в області налічувалось близько 4-х тисяч (3966 ) офіційних безробітних. Для них у базі даних служби зайнятості було 782 вакансії від роботодавців. Додатково рекрутери служби могли запропонувати 472 вакансії з інших джерел.
Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
10.01.2024
ТОП 10 актуальних вакансій на початок року
Шукаєте роботу? Серед наявних у базі вакансій служби зайнятості обов’язково знайдеться та, яка відповідає вашим професійним нахилам.
- До переліку актуальних пропозицій на початок року увійшли:
- підсобний робітник – 40 вакансій (ЗП до 15000 грн);
- водій автотранспортних засобів – 35 вакансій (ЗП до 35000 грн);
- продавець продовольчих товарів – 29 вакансій (ЗП до 10000 грн);
- інженер – 29 вакансій (ЗП до 30000 грн);
- швачка – 28 вакансій (ЗП до 20000 грн);
- бухгалтер – 28 вакансій (ЗП до 15000 грн);
- кухар – 27 вакансій (ЗП до 14000 грн);
- слюсар – 24 вакансії (ЗП до 19000 грн);
- електромонтер – 22 вакансії (ЗП до 17000 грн);
- охоронник – 17 вакансій (ЗП до 12000 грн).
Служба зайнятості пропонує своїм клієнтам тільки легальну роботу, а це належно оформлені трудові відносини, що є гарантією соціального захисту найманих працівників. База вакансій служби зайнятості містить пропозиції роботи від роботодавців в межах країни та оновлюється щодня https://chg.dcz.gov.ua.
08.01.2024
З 1 січня 2024 року вступили в силу нові норми компенсації за облаштування робочого місця для людей з інвалідністю І та ІІ груп:
- до 106,5 тисяч гривень – для особи з інвалідністю I групи (15 мінімальних зарплат);
- до 71 тисяч гривень – для особи з інвалідністю ІІ групи (10 мінімальних зарплат).
Компенсуються фактичні витрати за придбання меблів, поручнів та брусів, допоміжних засобів для позиціонування курсора та тактильних комп’ютерних дисплеїв,брайлівських клавіатур та портативних пристроїв, підйомних платформ для робочих місць тощо.
Для отримання коштів працедавцю необхідно впродовж 90 календарних днів з дня працевлаштування людини подати до центру зайнятості за місцем своєї господарської діяльності у паперовій або електронній формі заяву про надання компенсації та копії документів, які підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю та придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця.
Рішення про надання або відмову в наданні компенсації приймає обласний центр зайнятості упродовж 10-ти робочих днів з дня отримання документів, що оформляється відповідним наказом. Кошти на рахунок заявника перечислюються упродовж 5-ти робочих днів з дня прийняття рішення про надання компенсації.
Більше про програму можна дізнатися тут
- За консультацією звертайтеся до найближчого структурного підрозділу обласного центру зайнятості або на наш канал онлайн підтримки Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
04.01.2024
Збільшено компенсації роботодавцям за працевлаштування ВПО
Внесено зміни до Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні (постанова КМУ від 27 грудня 2023 року № 1390 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо врегулювання окремих питань зайнятості населення”).
Зокрема, збільшено строки надання та розміри компенсації роботодавцям витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю.
Отож, загальну тривалість надання компенсації збільшено:
- до 3 місяців – за працевлаштування ВПО;
- до 6 місяців – за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю.
Розмір компенсації залежить від розміру мінімальної заробітної плати, яка з 1 січня 2024 року зросла до 7100 гривень, а з 1 квітня 2024 року становитиме 8 000 гривень.
Таким чином, з 2024 року роботодавець отримав право на компенсацію:
- до 24 тисяч гривень – за кожну працевлаштовану внутрішньо переміщену особу;
- до 48 тисяч гривень – за кожну працевлаштовану внутрішньо переміщену особу з інвалідністю.
Як повідомили на сайті Мінекономіки, орієнтовно на реалізацію програми у поточному році передбачено 350 мільйонів гривень.
03.01.2024
Діє програма безкоштовної профтехосвіти для УБД – на вибір 95 робітничих професій та 365 програм підвищення кваліфікації
Державна служба зайнятості реалізує експериментальний проєкт із організації професійного навчання учасників бойових дій та людей з інвалідністю внаслідок війни. Таке навчання здійснюється для здобуття професії чи підвищення кваліфікації в Центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.
Для участі у програмі потрібно:
- обрати професію чи освітню програму із запропонованих переліків, розміщених на сайті Державного центру зайнятості;
- визначити заклад професійної освіти державної служби зайнятості;
- подати заяву – це можна зробити онлайн https://edveteran.dcz.gov.ua/
- підписати договір та приступити до навчання.
Навчання може здійснюватися як за очною, так і дистанційною, дуальною формами. Термін навчання до 6 місяців.
До речі, новими освітніми можливостями для ветеранів вже скористався і наш земляк – мешканець Корюківки Павло Самойленко, який наразі дистанційно проходить перепідготовку за професією оператор з обробки інформації та програмного забезпечення у Рівненському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
Більше про послугу читайте за посиланням: https://is.gd/3OXW6g
Консультації на нашому каналі онлайн підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
02.01.2024
єРобота на Чернігівщині: грантові програми для бізнесу діють
Програма “Власна справа” урядового проєкту єРобота діє вже більше року (з липня 2022 р.). За цей час вже 260 мешканців області отримали грантові кошти на започаткування або розвиток бізнесу, а це від 50 до 250 тисяч гривень в залежності від кількості створених робочих місць (одного-двох), що є ключовою вимогою програми. Загальна сума фінансової підтримки від держави склала 61,8 млн гривень. Схвалені бізнес-проєкти передбачають створення в області майже 600 нових робочих місць.
Зокрема, у поточному році переможцями за цією програмою стали 179 наших земляків, які мають створити 420 робочих місць. Загальна сума грантових коштів становить 42,7 млн гривень.
Серед переможців більшість (понад 67%) – діючі підприємці, 10% – юридичні особи, а майже чверть – новачки у бізнесі. За статтю переважають жінки – їх понад 53%, частка людей з вищою освітою перевищує 70%.
За видами діяльності найбільша кількість бізнес-ідей реалізується у переробній промисловості, торгівлі, ремонті автотранспортних засобів, організації харчування. Грантову підтримку використовують, переважно, для придбання обладнання та меблів, закупівлю сировини та матеріалів, оплату оренди, реклами.
Відтак в області з’являються швейні цехи, кав’ярні, пекарні, салони краси, автомайстерні, заклади харчування, спеціалізовані фермерські господарства, дитячі освітні, фізкультурно-оздоровчі та розважальні студії. Реалізуються бізнес-ідеї щодо виробництва паливних пелет, бетону, твердопаливних котлів, рослинної олії та напівфабрикатів. Розширюється і сфера послуг, зокрема із деревообробки, зеленого туризму, ландшафтного дизайну, клінінгові, кейтерингові, будівельні та ремонтні.
Зауважимо, що цього року в рамках урядового проєкту єРобота стартувала ще одна програма – «Грант для ветеранів», за якою учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни можуть отримати гранти на бізнес до 1 мільйона гривень, а члени їх сімей – до 500 тисяч гривень. На сьогодні за цією програмою маємо вже 5-х переможців. Так, в області планується відкриття мийки самообслуговування, студії краси, пекарні тощо.
Нагадаємо: процедура надання мікрогрантів максимально проста. Для цього потрібно подати заяву та бізнес-план через портал Дія https://is.gd/KT7RoW, отримати позитивну оцінку ділової репутації «Ощадбанком», пройти онлайн-співбесіду з фахівцями обласного центру зайнятості та дочекатися остаточного рішення Державного центру зайнятості.
Майте на увазі, що повернення коштів відбувається шляхом сплати податків і зборів, зокрема за працевлаштованих осіб.
20.12.2023
«Армія відновлення»: Чернігівщина в ТОП областей з найбільшою кількістю залучених безробітних
За інформацією Державного центру зайнятості, станом на 18 грудня 2023 року до участі в “Армії відновлення” долучилися українці та українки з 19 регіонів. На виплату заробітної плати за участь у суспільно корисних роботах з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття профінансовано більше 0,5 мільярда гривень.
Чернігівщина в п’ятірці областей з найбільшою кількістю залучених безробітних до суспільно корисних робіт – з жовтня минулого року 8683 направлення. Видатки з Фонду на заробітну плату безробітних склали 43,6 мільйони гривень.
Законодавчі зміни, які відбулися наприкінці жовтня поточного року, дають можливість масштабувати поширення програми організації суспільно корисних робіт на людей з числа ВПО, які потребують працевлаштування.
Так, постановою КМУ від 27.10.2023 № 1119 «Про внесення змін до Порядку залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в період воєнного стану», надано можливість залучати до таких робіт незайнятих внутрішньо переміщених осіб працездатного віку з числа застрахованих осіб, які не мають статусу зареєстрованого безробітного, з оплатою їх праці з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття
Детальніше про даний вид тимчасової зайнятості читайте тут https://is.gd/XcucBi
14.12.2023
ТОВ «Добродія Фудз» запрошує на роботу
Підприємству потрібні укладальники-пакувальники, оператор механічного подавання суміші, апаратник оброблення зерна, вантажник. Роботодавець гарантує офіційне працевлаштування та дотримання соціальних гарантій. Режим роботи – позмінний. Підприємство, що розташоване поблизу Чернігова в селищі Михайло-Коцюбинське, забезпечує розвозку працівників власним транспортом до міста та навколишніх сіл.
ТОВ «Добродія Фудз» входить до складу національної агропромислової групи Agricom Group і є одним із лідерів серед вітчизняних виробників вівсяних пластівців та продукції на зерновій основі (корисні крупи, готові порційні страви, мультизлакові пластівці тощо). Продукція продається як на внутрішньому ринку, так і за кордон, під власними торговими марками. Завод ТОВ «Добродія Фудз» оснащений інноваційним технічним обладнанням.
До речі, цього року за сприяння служби зайнятості на підприємстві укомплектовано 5 вакансій із 17 заявлених.
За додатковою інформацією звертайтеся до Чернігівського обласного центру зайнятості (м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 40) або за тел.: (050)8837835.
Пропозиції роботи дивіться на сервісі “Єдиний портал вакансій” https://jobportal.dcz.gov.ua , на телеграм каналі актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz та нашому сайті https://chg.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy
Чернігівський обласний центр зайнятості
12.12.2023
Протягом січня-листопада поточного року на обліку в службі зайнятості перебували та отримували послуги 16,5 тис. безробітних громадян, переважну більшість з яких охоплено активними програмами сприяння зайнятості.
Зокрема, 5,1 тис. безробітних працевлаштовано, 649 – скеровано на професійне навчання, 410 – залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру, 7,8 тис. направлень видано для участі у суспільно корисних роботах в умовах воєнного стану.
Крім того, службою зайнятості видано 363 ваучери на навчання громадянам, не зареєстрованим у службі зайнятості, для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці.
Державна служба зайнятості є виконавцем 2-х грантових програм у рамках урядового проєкту «єРобота», за якими можна отримати фінансову підтримку на започаткування або розвиток бізнесу. Так, у поточному році в області маємо 146 переможців за програмою «Власна справа» та 3-х за програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей».
Станом на 1 грудня в області налічувалось 3,9 тис. офіційних безробітних, яким служба зайнятості могла запропонувати 786 вакансій. Тобто, на кожне вільне робоче місце в області претендує 5 осіб.
Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
06.12.2023
Це, зокрема, і про професійне навчання за сприяння служби зайнятості. У тих, хто не має затребуваної на ринку праці професії, є можливість отримати її безкоштовно. Так, діють програми з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, зокрема, як шляхом видачі сертифікатів безробітним, так і з наданням ваучерів для певних категорій населення.
- Сертифікат на навчання можуть отримати зареєстровані безробітні та у стислі терміни (від 1 до 6 місяців) здобути нові професійні компетенції та підвищити рівень конкурентоспроможності на ринку праці. Навчання можливе як у навчальних закладах, так і у роботодавця безпосередньо на робочому місці за індивідуальною формою або шляхом стажування, а ще – у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, які сьогодні пропонують на вибір 95 ліцензованих професій та понад 250 напрямів підвищення кваліфікації https://is.gd/0pdj6c
Навчаються безробітні на замовлення роботодавців з гарантією працевлаштування. У період навчання вони отримують допомогу по безробіттю, забезпечуються гуртожитком, їм компенсуються витрати на проїзд.
Так, у поточному році професійне навчання за направленням служби зайнятості проходили 649 безробітних області. Вчилися на швачок, токарів, водіїв тролейбуса, операторів котельні, кухарів, перукарів та манікюрників.
Ваучер на навчання – друга програма, яка дає право окремим категоріям громадян, які не перебувають на обліку в службі зайнятості, підвищити свій фаховий рівень або здобути нову професію чи спеціальність. Ваучер можна отримати за однією з 124 професій та спеціальностей із затвердженого Переліку. Максимальна вартість ваучера – 26840 грн (якщо вартість навчання більша, то різницю доведеться оплатити самостійно чи за рахунок роботодавця). Детальніше читайте за посиланням: https://is.gd/6czbRh
На Чернігівщині цьогоріч службою зайнятості видано 363 ваучери на навчання. Наші земляки обрали такі професії: електрогазозварник, кухар, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, машиніст крану автомобільного, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, монтажник гіпсокартонних конструкцій тощо.
Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
28.11.2023
Діє програма безкоштовної професійно-технічної освіти для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни
Навчання здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, які на сьогодні діють у 8 областях України. Там можна пройти як первинну професійну підготовку, так і перепідготовку чи підвищення кваліфікації.
На вибір – 95 ліцензованих професій та 365 освітніх програмам. Бажаючі навчатися самостійно обирають їх з Переліку, який розміщено на сайті Державного центру зайнятості за посиланням: https://is.gd/ZHvm7u
Серед професій, які пропонуються – токар, фрезерувальник, електрозварник, слюсар-ремонтник, водій, муляр, штукатур, лицювальник-плиточник, монтажник гіпсокартонних конструкцій, верстатник, оператор верстатів з програмним керуванням, налагоджувальник верстатів тощо. Є й рідкісні – коваль, бляхар, бондар, бджоляр, рибовод, виноградар, вишивальник тощо.
Важливо й те, що громадянам, які навчатимуться не за місцем проживання, а також, які супроводжуватимуть особу з інвалідністю внаслідок війни І групи, передбачено компенсацію витрат на проїзд до місця навчання та у зворотньому напрямку, а також надання місця проживання на період навчання.
Новими освітніми можливостями для ветеранів скористався і наш земляк – Павло Самойленко, який мешкає у Корюківці. Він за освітою бармен, після повернення з війни працює у військкоматі. Одночасно дистанційно проходить перепідготовку за професією оператор з обробки інформації та програмного забезпечення у Рівненському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Практичні навики здобуватиме також за місцем проживання. Таким чином, за півроку чоловік отримає нову професію і підвищить свою конкурентоспроможність на ринку праці.
Більше про послугу читайте за посиланням: https://is.gd/3OXW6g
21.11.2023
За працевлаштування безробітних, яким важко конкурувати на ринку праці, заплатить служба зайнятості
Йдеться про компенсаційні програми для роботодавців, які працевлаштовують за направленням служби зайнятості безробітних певних категорій. Наразі можна розраховувати на 3 види компенсацій.
Так, компенсацію ЄВ, але не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску (2948 гривень), роботодавці отримають за працевлаштування строком не менше ніж на 2 роки одиноких батьків, зокрема й батьків дітей з інвалідністю; громадян, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років; звільнених після відбуття покарання або примусового лікування; людей, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення тощо.
Загальна тривалість виплати такої компенсації становить 12 місяців впродовж наступних 2-х років (надається за кожний непарний місяць роботи з дня працевлаштування безробітного).
Компенсацію 50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати (6700 гривень), гарантовано за працевлаштування строком не менше ніж на 1 рік громадян з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку; учасників бойових дій; людей, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років.
Загальна тривалість виплати такої компенсації становить 6 місяців впродовж року з дня працевлаштування.
Ще один вид компенсації – 50% мінімальної заробітної плати (3350 гривень) за працевлаштування громадян віком до 25 років, які сумарно мають страховий стаж не більше 12 місяців; віком до 35 років – на перше робоче місце; громадян, звільнених зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби – на перше робоче місце після такого звільнення.
Загальна тривалість виплати такої компенсації становить не більше 6 місяців за умови збереження гарантій зайнятості працевлаштованої людини протягом періоду, що перевищує виплати у два рази.
Загалом такими компенсаційними програмами скористалися 168 роботодавців області за працевлаштування 217 безробітних. З Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття їм виплачено 417,2 тисяч гривень.
20.11.2023
Інформує служба зайнятості: за працевлаштування безробітних на нові робочі місця можна отримати компенсацію
Плануєте створення нового робочого місця? Тоді у нас для вас є вигідна фінансова пропозиція: працевлаштуйте на новостворене робоче місце зареєстрованого безробітного та отримайте за це компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
У поточному році за цією програмою вже прийняті рішення про надання компенсації 43 суб’єктам малого підприємництва за працевлаштування 59 безробітних на новостворені робочі місця. З Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття виплачено близько 84,1 тисяч гривень.
Загальна тривалість компенсації – 12 місяців упродовж 2-х років. Отож, безробітного потрібно буде працевлаштувати на нове робоче місце строком не менше ніж на 2 роки.
У вас є 2 місяці з дня працевлаштування безробітного для подання заяви щодо отримання компенсації. Це можна зробити при особистому відвідуванні центру зайнятості або ж через персональний електронний кабінет роботодавця з накладенням кваліфікованого електронного підпису.
Не можуть розраховувати на таку компенсацію роботодавці, які мають заборгованість зі сплати єдиного внеску, страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, заробітної плати, перед державним (місцевим) бюджетом понад 6 місяців. Також не отримають виплати суб’єкти господарювання, які перебувають на стадії процедури з банкрутства або ліквідації.
Детальніше читайте на нашому сайті за посиланням: https://is.gd/qQkDvi
15.11.2023
Взяти на роботу переселенця економічно вигідно
Держава гарантує компенсаційні виплати за працевлаштування внутрішніх переселенців і таким чином стимулює роботодаців брати на роботу громадян, які через війну вимушені були шукати прихисток в більш безпечних регіонах.
Так, служба зайнятості компенсує роботодавцю фактичні витрати на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів зареєстрованих безробітних з числа ВПО.
Така компенсація надається за кожен непарний місяць роботи працівника протягом року, але не більше ніж за 6 календарних місяців, та сума компенсації за місяць не може перевищувати двох мінімальних заробітних плат, тобто на сьогодні – це 13 400 гривень.
У поточному році цією програмою фінансової підтримки скористалися 9 роботодавців області, а 9 безробітних з числа ВПО отримали роботу. На оплату їх праці з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття відшкодовано понад 160 тисяч гривень. Детальніше читайте на нашому сайті за посиланням: https://is.gd/jHzNwo
Та це ще не все.
На період дії воєнного стану та протягом 30 календарних днів після його скасування роботодавці можуть розраховувати ще на одну компенсацію за працевлаштування переселенців (у яких довідки про взяття на облік ВПО видані після 24.02.2022 р.). Сума компенсації – 6 700 гривень щомісяця, тривалість – 2 місяці. Детальніше читайте на нашому сайті за посиланням: https://is.gd/1bbBH9
У поточному році таку компенсацію отримали 62 роботодавці області, працевлаштувавши 77 переселенців. На оплату їх праці з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття відшкодовано понад 970,4 тисян гривень.
За консультаціями звертайтесь на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
14.11.2023
Шановні роботодавці! Запрошуємо вас до співпраці. Чекаємо у будь-якому структурному підрозділі обласної служби зайнятості.
Що пропонуємо?
Перш за все – якісний та оперативний підбір персоналу. Маємо найбільшу базу шукачів роботи. Усі резюме – за посиланням: https://is.gd/lu5heP Підписку на вакансії за галуззю або регіоном можна здійснити через бот @DCZworknowbbot
У співпраці з фахівцями-рекрутерами ви безкоштовно і максимально швидко знайдете собі кваліфікованого працівника. Вони, у зручний для вас час, організують співбесіду з претендентом на вільне робоче місце.
На ваше замовлення – професійна підготовка, перепідготовка чи підвищення кваліфікації безробітних. Зокрема, у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, які діють у 8 областях України та пропонують навчання за 95 ліцензованими професіями та 365 освітніми програмами. У переліку професій – токар, фрезерувальник, електрозварник, слюсар-ремонтник, водій, муляр, штукатур, лицювальник-плиточник, монтажник гіпсокартонних конструкцій, верстатник, оператор верстатів з програмним керуванням, налагоджувальник верстатів тощо.
Додаткова перевага – стажування безпосередньо у вас на підприємстві, на конкретному робочому місці. Так у вас буде нагода оцінити претендента під час виробничого процесу.
І це ще не все! Ви можете розраховувати на фінансову підтримку від служби зайнятості. Компенсаційні виплати гарантовано за працевлаштування окремих категорій безробітних, яким важко конкурувати на ринку праці; зареєстрованих безробітних на нові робочі місця; переселенців. Також віднедавна уряд запровадив програму, за якою роботодавцям відшкодовуються витрати на облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю.
За консультаціями звертайтесь на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
01.11.2023
Новий професійний старт для переселенця
Через війну в Україні чимало людей покинули рідні домівки та перебралися у порівняно безпечні населені пункти, подалі від постійних обстрілів. Один з них – Вадим Єлізаров – переселенець зі сходу країни, наразі працює на КП «Городнянський ЖЕД», куди його оперативно працевлаштували після проходження стажування фахівці служби зайнятості. Попередньо вони допомогли чоловікові розірвати трудові відносини з роботодавцем – згідно з чинним законодавством це сьогодні можна зробити в односторонньому порядку, подавши до центру зайнятості відповідну заяву.
Вадим за освітою монтажник радіоелектронної апаратури та приладів – за професією пропрацював більше 10 років. Наразі для підвищення своєї конкурентоспроможності вирішив скористатися ваучером на навчання. Із запропонованого службою зайнятості переліку, який налічує 124 професії та спеціальності, обрав професію електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування.
Навчальний заклад, а це Полтавський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, чоловік також обирав самостійно. Навчатися вирішив дистанційно, а проходити практику – за основним місцем роботи.
Навчання новій професії Вадим Єлізаров розпочав у середині вересня, завершить – наприкінці грудня. Отож, у короткий термін, всього за 3 місяці, за кошти Фонду загальнообов’язкового державного страхування на випадок безробіття, чоловік отримає новий фах. До речі, цього року вже 350 мешканців області скористалися ваучером на навчання, серед них 26 внутрішньо переміщених осіб
31.10.2023
Зросла в 1,5 раза оплата праці за виконання суспільно корисних робіт
Кабмін підвищив оплату праці за виконання суспільно корисних робіт в рамках проекту “Армія відновлення” в півтора раза – до 10 050 грн. Зміни передбачені постановою Кабміну від 27 жовтня 2023 р. N 1119 “Про внесення змін до Порядку залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану”, яка набрала чинності 31 жовтня 2023 року.
Відтак, оплата за виконання суспільно корисних робіт за відпрацьований повний місяць збільшується з 6700 грн до 10 050 грн. З 1 січня 2024 року вона зросте до 10 650 грн, з 1 квітня 2024 року – до 12 000 грн.
На Чернігівщині силами безробітних, залучених до суспільно корисних робіт, облаштовуються укриття цивільного захисту, зводяться фортифікаційні споруди, розбираються завали, здійснюються ремонтно-відновлювальні роботи тощо. Також безробітні плетуть маскувальні сітки, виготовляють окопні свічки, готують сухпайки для військових. Загалом службою зайнятості видано близько 7 тис. направлень на такі роботи. Відтак у нашій області діє одна з найбільших у країні «Армій відновлення».
Бажаєте й ви вступити до її лав? Звертайтеся до структурного підрозділу обласної служби зайнятості, зручного для вашого відвідування, або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
Пресслужба обласного центру зайнятості
31.10.2023
До плетіння маскувальних сіток для ЗСУ долучаються безробітні
Це один з видів суспільно корисних робіт, які організовуються в області службою зайнятості спільно з громадськими та благодійними організаціями. На роботи з плетіння маскувальних сіток у цьому році видано більше 500 направлень безробітним громадянам у 17 ОТГ області, найбільше – у Чернігівській, Борзнянській та Куликівській.
А нещодавно цей добрий почин підхопили й на Городнянщині.Там сітки для ЗСУ виготовляють члени створеної на початку вересня благодійної організації «Розквітай». За їхніми підрахунками, вже сплетено понад 1,5 тис. квадратних метрів сітки. До цієї доброї справи причетні й 37 безробітних, серед яких 5 внутрішньо переміщених осіб. На період участі у суспільно корисних роботах з ними укладається строковий трудовий договір, оплата праці – не нижче розміру мінімальної заробітної плати (на сьогодні – 6700 грн).
Безробітні також долучаються й до інших видів суспільно корисних робіт, зокрема до зведення фортифікаційних споруд, розбору завалів, приведення у належний стан об’єктів цивільного захисту, заготівлі дров тощо. Загалом на службою зайнятості видано близько 7 тис. направлень. Відтак на Чернігівщині діє одна з найбільших у країні «Армій відновлення».
Бажаєте й ви вступити до її лав? Звертайтеся до структурного підрозділу обласної служби зайнятості, зручного для вашого відвідування, або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
Світлана Шеремет, обласний центр зайнятості
27.10.2023
«Армія відновлення» на Чернігівщині: безробітні працюють на Перемогу
Службою зайнятості вже видано 6976 направлень безробітним на суспільно корисні роботи. На оплату їхньої праці з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття витрачено близько 36 мільйонів гривень.
Чим займається «Армія відновлення»?
- допомога постраждалим внаслідок бойових дій;
- будівництво захисних споруд;
- приведення у належний стан об’єктів цивільного захисту;
- заготівля дров;
- плетіння маскувальних сіток тощо.
На період участі у суспільно корисних роботах з безробітними укладається строковий трудовий договір, оплата праці не може бути нижчою розміру мінімальної заробітної плати (на сьогодні – 6700 гривень).
Докладніше https://is.gd/XcucBi
Бажаєте й ви вступити до «Армії відновлення» країни? Звертайтеся до структурного підрозділу обласної служби зайнятості, зручного для вашого відвідування, або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
26.10.2023
Шлях до роботи переселенки з Соледару: від суспільно корисних робіт до офіційного працевлаштування
Анастасія Зелена переїхала на Чернігівщину в село Гнідинці Варвинської ОТГ з міста Соледар Донецької області. Працевлаштуватись на новому місці їй допомогла служба зайнятості, хоча шлях до постійної роботи був непростим.
До початку повномасштабного вторгнення вона працювала продавцем продовольчих товарів. Після переїзду була згодна на будь-яку роботу, яка приносить стабільний заробіток. Адже молода жінка одна виховує 4-річну доньку. Оскільки підходящих пропозицій постійної роботи не було, їй запропонували долучитися до «Армії відновлення». Так, весну і літо цього року Анастасія пропрацювала на суспільно корисних роботах, де плела маскувальні сітки для наших захисників.
Але на початку осені з’явилася вакансія робітника з благоустрою на КП «Озеряни», куди безробітна й була працевлаштована. Нині, маючи постійну роботу та купу щоденних домашніх клопотів, працьовита та енергійна Анастасія продовжує допомагати нашій армії. Вона активно працює у волонтерському пункті, де виготовляє окопні свічки.
«Де б ти не жив та в яких умовах не опинився, не можна опускати руки. Моя праця – це мій внесок в Перемогу», – каже переселенка.
25.10.2023
Завдяки реалізації програми «Власна справа» на Чернігівщині буде створено понад 400 робочих місць
Це є ключовою вимогою програми «Власна справа» урядового проєкту єРобота, за якою на започаткування або розвиток бізнесу можна отримати мікрогрант від 50 до 250 тисяч гривень залежно від кількості створених робочих місць (одного-двох).
За час дії програми вже майже 200 мешканців області отримали позитивні рішення щодо грантових коштів. Загальна сума фінансової підтримки від держави склала 45,6 мільйонів гривень. Їхні бізнес-плани передбачають створення 419 робочих місць.
Таким чином роботу за сприяння служби зайнятості знайшла Анна Галаган. Наразі жінка працює у піцерії на дровах «Lisopylka», яка нещодавно відкрилася у Чернігові. Співвласник закладу Ігор Дячук каже, що це стало можливим саме завляки участі у програмі. Для реалізації своєї бізнес-ідеї підприємець отримав 250 тисяч гривень за умови створення 2-х робочих місць. На сьогодні він перевиконав взяті на себе зобов’язання, оскільки ще одна працівниця проходить стажування – вчиться випікати піцу у печі на дровах при температурі 500 градусів за 90 секунд.
Подати заяву на отримання грантів можна прямо зараз через Дія https://is.gd/KT7RoW Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
12.10.2023
До 100,5 тисяч гривень можуть отримати роботодавці за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю
Наприкінці серпня Уряд запровадив програму, за якою роботодавцям відшкодовуватимуться витрати на облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю:
- І групи – у розмірі до 100,5 тисяч гривень (15 мінімальних зарплат);
- ІІ групи – до 67 тисяч гривень (10 мінімальних зарплат).
Отож, програма поширюється на роботодавців, які з 29 серпня поточного року (з дня набрання чинності відповідної постанови) працевлаштували застраховану людину з інвалідністю І або ІІ групи.
Компенсуватися будуть витрати на придбання допоміжних засобів для облаштування робочого місця для осіб з інвалідністю: меблів (крісел з регульованими або фіксованими сидіннями, поручнів та брусів, розсувних дверей, засобів для їх відчинення/зачинення, протиковзних та тактильних матеріалів для підлог і сходів); транспортерів для піднімання сходами з електроприводом; допоміжних засобів для позиціонування курсора та тактильних комп’ютерних дисплеїв; брайлівських клавіатур і портативних пристроїв; підйомних платформ для робочих місць; допоміжних засобів для відтворення звуку та для забезпечення здатності чути і бачити.
Для отримання коштів працедавцю необхідно впродовж 90 календарних днів з дня працевлаштування людини подати до центру зайнятості за місцем своєї господарської діяльності у паперовій або електронній формі заяву про надання компенсації та копії документів, які підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю та придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця.
Рішення про надання або відмову в наданні компенсації приймає обласний центр зайнятості упродовж 10-ти робочих днів з дня отримання документів, що оформляється відповідним наказом. Кошти на рахунок заявника перечислюються упродовж 5-ти робочих днів з дня прийняття рішення про надання компенсації.
Детальніше про послугу https://is.gd/afx4ts
Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
10.10.2023
У поточному році за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» 113 мешканців області стали переможцями на отримання мікрогрантів на старт або розвиток бізнесу, а це від 50 до 250 тисяч гривень.
Також маємо 4-х переможців за програмою «Грант для ветеранів», за якою учасники бойових дій та їх подружжя, а також особи з інвалідністю внаслідок війни можуть отримати гранти на бізнес від 250 тис.яч гривень до 1 млн гривень.
Завдяки грантовим коштам підприємці відкривають чи розширюють власні виробництва, СТО, салони краси, швейні цехи, кав’ярні, заклади торгівлі та харчування, спеціалізовані освітні, медичні, фізкультурно-оздоровчі та розважальні студії, фермерські господарства, надають послуги у сфері зеленого туризму, ландшафтного дизайну, клінінгові, будівельні, ремонтні, послуги. Серед цікавих бізнес-ідей – виробництво фруктово-ягідної пастили та екоснеків, твердопаливних котлів, поліпропіленових мішків тощо. У результаті такої підприємницької діяльності в області має з’явитися 259 нових робочих місць – це є ключовою вимогою програм.
Подати заяву на отримання грантів за урядовим проєктом єРобота можна прямо зараз через Дія https://is.gd/KT7RoW Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
05.10.2023
Як зареєструватися в службі зайнятості?
Зареєструватися у центрі зайнятості можна особисто, під час відвідування, та онлайн через Дію.
У разі особистого відвідування необхідно підготувати такий пакет документів:
- паспорт (е-паспорт) або інший документ (е-документ на період воєнного стану), що підтверджує громадянство України;
- довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або її електронне представлення;
- документ про освіту (за наявності);
- документ (або відомості електронної трудової книжки), що підтверджує припинення останнього виду зайнятості;
- військово-обліковий документ для військовозобов’язаних громадян.
Реєстрація через портал Дія тут https://is.gd/haLpAM
Докладніше тут https://is.gd/1FyNyb
03.10.2023
Послуги служби зайнятості учасникам бойових дій
Державна служба зайнятості має в арсеналі широкий спектр послуг, у тому числі для воїнів, які повернулися з фронту. Про це наша розмова з заступником директора Чернігівського обласного центру зайнятості Сергієм Роговцем.
- Сергію Вікторовичу, чи легко сьогодні знайти роботу на Чернігівщині?
- Що стосується Чернігівської області, то вона, як прикордонна з країною-агресором, входить до рейтингу найбільш постраждалих регіонів України. На жаль, через втрату значної кількості підприємств, вакансій суттєво поменшало. Так, за оперативними даними, у січні-вересні цього року служба зайнятості мала 6,2 тис. вакансій – на 18% менше аналогічного показника минулого року. А у порівнянні з довоєнним 2021 роком пропозицій роботи поменшало майже вдвічі. На початок жовтня від роботодавців області налічувалось 939 вакансій, а безробітних було у 4 рази більше (4,1 тис. осіб) – тобто на кожне вільне робоче місце претендували 4 особи.
Однак, служба зайнятості працює на засадах рекрутингу, тобто на відкритому ринку праці. Рекрутери, окрім власної інформаційно-аналітичної бази, також використовують вакансії з інших джерел: сайтів пошуку роботи, ЗМІ, соціальних мереж. Отож, пропозицій для шукачів роботи значно більше.
Роботодавці області на сьогодні гостро відчувають брак «чоловічих рук» і постійно потребують водіїв, трактористів, слюсарів, електромонтерів, електрозварників, фрезерувальників, верстатників деревообробних верстатів, операторів верстатів з програмним керуванням, яким, до речі, готові платити немалі зарплати.
- А якщо людина не має затребуваної у роботодавців професії, то що пропонуєте, зокрема і вчорашнім воїнам?
- Існує можливість отримати новий фах цілком безкоштовно, за сприяння служби зайнятості, й таким чином підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці. Так, діють програми з професійного навчання та перекваліфікації, зокрема, як шляхом видачі сертифікатів безробітним, так і з наданням ваучерів для окремих категорій громадян, в тому числі учасників бойових дій.
Ваучер – це документ, за допомогою якого повністю або частково оплачується вартість навчання у закладах освіти. За ваучером можна здобути як робітничу професію, так і вищу освіту або підвищити кваліфікацію за затвердженим Мінекономіки Переліком із 123 професій та спеціальностей. Його вартість не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, на сьогодні – це 26 840 грн. Заявку на отримання ваучера віднедавна можна подати й онлайн на окремо створеній платформі.
Жителі нашої області за виданими ваучерами навчались за такими професіями: кухар, електрогазозварник, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, електромонтер, тракторист-машиніст, машиніст автокрану, а також за спеціальностями: медсестринство, психологія, дизайн, харчові технології, агрономія, будівництво та цивільна інженерія, електроенергетика, електротехніка та електромеханіка тощо.
З початку року вже 339 громадян області отримали ваучери від служби зайнятості.
- А що Ви можете сказати про нещодавно запроваджений урядом експериментальний проект щодо професійного навчання ветеранів та осіб з інвалідністю внаслідок війни?
- Кабінет Міністрів України затвердив Порядок реалізації експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості. Відповідне рішення було прийняте на засіданні Уряду 15 вересня 2023 року (Постанова КМУ № 984).
Пілот спрямований на підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, а також сприятиме подальшому працевлаштуванню ветеранів та осіб з інвалідністю внаслідок війни. Координаторами проекту є Міністерство економіки та Державний центр зайнятості. Джерелом фінансування є кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Згідно із затвердженим порядком, вищеназвані категорії громадян зможуть проходити як первинну професійну підготовку, так і перепідготовку або підвищення кваліфікації. Вони зможуть самостійно обирати професії або програми підвищення кваліфікації з переліку, який розміщено на сайті Державного центру зайнятості https://is.gd/3OXW6g
Крім того, громадянам, які навчатимуться не за місцем проживання, а також, які супроводжуватимуть особу з інвалідністю внаслідок війни І групи, передбачено компенсацію витрат на проїзд до місця навчання та у зворотньому напрямку, а також надання місця проживання на період навчання.
- А які це заклади профтехосвіти Державної служби зайнятості, де зможуть проходити професійне навчання ветерани та особи з інвалідністю внаслідок війни?
На сьогодні діє 8 Центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості (Одеський, Полтавський, Сумський, Рівненський, Львівський, Івано-Франківський, Дніпропетровський, Харківський), які здійснюють навчання за 95 ліцензованими професіями та 365 освітніми програмами. Серед професій, які ними пропонуються – токар, фрезерувальник, електрозварник, слюсар-ремонтник, водій, муляр, штукатур, лицювальник-плиточник, монтажник гіпсокартонних конструкцій, верстатник, оператор верстатів з програмним керуванням, налагоджувальник верстатів тощо. Є й рідкісні – коваль,бляхар, бондар, бджоляр, рибовод, вишивальник, виноградар тощо.
- А чи реально сьогодні тим, хто повернувся з війни, започаткувати свій бізнес?
- Цілком реально, адже для старту та розвитку власної справи можна отримати фінансову підтримку від держави. У рамках реалізації урядового проєкту єРобота служба зайнятості супроводжує дві грантові програми, якими можуть скористатися у тому числі учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та їх подружжя.
Так, за програмо «Власна справа» можна отримати мікрогрант від 50 до 250 тис. грн. Ще одна програма ˗ «Грант для ветеранів», яка стартувала цього року, передбачає надання грантів від 250 тис. грн до 1 млн грн.
Ключовою вимогою обох програм є створення нових робочих місць. Повернення грантових коштів державі передбачається у вигляді сплачених податків і зборів у процесі діяльності впродовж 3 років.
Процедура отримання грантів не складна: потрібно подати заяву та бізнес-план через портал «Дія», пройти онлайн-співбесіду з фахівцями обласного центру зайнятості та дочекатися остаточного рішення Державного центру зайнятості.
- Чи багато мешканців області скористалися грантовими програмами для розвитку бізнесу і чи є серед них ветерани або їх дружини?
У поточному році за програмою «Власна справа» позитивні рішення щодо надання мікрогрантів на старт або розвиток бізнесу отримали 109 мешканців області, бізнес-плани яких передбачають створення 240-ка робочих місць. Сума фінансової підтримки від держави склала близько 26 млн грн. Також вже маємо 4-х переможців за програмою «Грант для ветеранів».
Так, в області будуть розширені 5 швейних виробництв (у Чернігові та Прилуках), запрацюють спеціалізований центр для дітей з особливостями розвитку, куряча екоферма, фермерське господарство, комплекс з розведення свиней, автомийка, відкриється виробництво фруктово-ягідної пастили та екоснеків, твердопаливних котлів, поліпропіленових мішків, нові заклади торгівлі, громадського харчування, надання фізкультурно-оздоровчих послуг, дозвілля, сфери побутових та медичних послуг, автосервісу тощо.
Як приклад, можу назвати чернігівську родину Чуєнків. Чоловік до повномасштабного вторгнення вже відкрив у місті 2 кав’ярні. Коли прийшов ворог, став на захист країни, вступив до лав ЗСУ. Однак улюблену справу покидати не збирався – разом зі своєю дружиною вони отримали мікрогранти за програмою «Власна справа» та дали роботу ще 4-м людям.
Ще один чернігівець, учасник бойових дій Євген Смага став переможцем за програмою «Грант для ветеранів». Він планує відкрити мийку самообслуговування. А дружина ветерана – чернігівка Марина Поліщук також завдяки участі у цій програмі планує відкрити косметичний салон.
- Ще одне болюче на сьогодні питання: люди внаслідок війни та й не тільки нерідко втрачають своє здоров’я, отримують інвалідність і їм, напевно, найважче отримати роботу?
- Аби вирішити цю проблему, держава фінансово стимулює роботодавців брати на роботу громадян цієї категорії. Їм гарантована компенсація фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, а саме:
- за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю І групи — до 100,5 тис. грн (15 мінімальних зарплат);
- за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю ІІ групи – до 67 тис. грн (10 мінімальних зарплат).
Компенсуються фактичні витрати за облаштування робочого місця, зокрема за придбання: меблів, транспортерів, брайлівських клавіатур та портативних пристроїв тощо.
- Як роботодавцю отримати таку компенсацію?
- Необхідно протягом 90 календарних днів після працевлаштування особи з інвалідністю подати до центру зайнятості, розташованого за місцем провадження його господарської діяльності, в паперовій або електронній формі заяву щодо надання компенсації та копії документів, які підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю та придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця тощо.
Розмову вела Світлана Шеремет
27.09.2023
Роботодавцям гарантована компенсація за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю
Яка сума компенсації роботодавцям передбачається?
облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю І групи — до 100,5 тис грн (15 мінімальних зарплат);
облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю ІІ групи – до 67 тис грн (10 мінімальних зарплат).
Компенсуватися будуть витрати за придбані допоміжні засоби для облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю: меблі, транспортери, брайлівські клавіатури та портативні пристрої тощо.
Як отримати компенсацію?
Роботодавцю необхідно протягом 90 календарних днів після працевлаштування особи з інвалідністю подати до регіонального центру зайнятості в паперовій або електронній формі заяву щодо надання компенсації та копії документів, які підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю та придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця тощо.
Детальніше про послугу https://is.gd/afx4ts
- За консультаціями звертайтесь на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
26.09.2023
Служба зайнятості підтримує переселенців
Вчора відбулася робоча поїздка директора та заступника директора Чернігівського обласного центру зайнятості Людмили Ключник та Сергія Роговця відповідно на Корюківщину. Там, в Корюківській філії Чернігівського обласного центру зайнятості, у рамках всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен» за «круглим столом» з представниками місцевої влади, громадських організацій, соціальними партнерами та роботодавцями обговорили проблеми інтеграції внутрішньо переміщених осіб у нові громади.
За словами Людмили Ключник, щоб допомогти переселенцям працевлаштуватись на новому місці служба зайнятості пропонує їм низку безкоштовних сервісів і послуг та фінансово підтримує роботодавців, котрі беруть їх на роботу. Щоб скористатися деякими послугами, шукачам роботи не обов’язково реєструватися в службі зайнятості. Так можна ознайомитися з пропозиціями роботи, отримати профорієнтаційні послуги, ваучер на навчання, грант на створення або розвиток власної справи за урядовою програмою «єРобота». Зареєстрованим безробітним служба зайнятості пропонує безкоштовно здобути затребувану на ринку праці професією або підвищити кваліфікацію під гарантоване працевлаштування. Крім того, вони можуть долучитися до «Армії відновлення» – виконання суспільно корисних робіт у період воєнного стану та отримувати заробітну плату не менше мінімальної (на сьогодні 6700 грн). Детально про послуги служби зайнятості внутрішньо переміщеним особам читайте тут https://is.gd/kmOAsc
Тим, хто шукає роботу самостійно, директор обласного центру зайнятості радить Єдиний портал вакансій https://jobportal.dcz.gov.ua/ , що містить актуальні пропозиції роботи, як від державної служби зайнятості, так і з найбільших сайтів з працевлаштування. Роботи вистачить усім! Вакансій вже більше, ніж було до початку повномасштабного вторгнення. Також можна скористатися офіційним сайтом обласного центру зайнятості https://chg.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy або оформити підписку на вакансії через чат-боти у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot та Viber https://chats.viber.com/dczworknowbot .
Водночас для роботодавців діють компенсаційні програми за працевлаштування переселенців. Зокрема, вони можуть отримати:
– компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів зареєстрованих безробітних із числа внутрішньо переміщених осіб. Тривалість виплати – 6 місяців впродовж року за умови збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у 2 рази. Детально читайте тут.
– компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб на період дії воєнного стану в Україні та протягом 30 календарних днів після його скасування. Сума компенсація – 6700 грн щомісяця, тривалість – 2 місяці. Детально читайте тут.
З метою підвищення якості та ефективності послуг, що надаються службою зайнятості, визначення нагальних та пріоритетних завдань відбулася нарада з керівниками структурних підрозділів.
Крім того, фахівці служби зайнятості відвідали місцевого підприємця Максима Станіславського, який скористався програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», виграв мікрогрант на розвиток свого СТО і нині успішно працює.
20.09.2023
«єРобота»: на Чернігівщині 109 переможці по «Власній справі» й 3 – по програмі «Грант для ветеранів»
У поточному за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» позитивні рішення щодо надання мікрогрантів на старт або розвиток бізнесу, а це від 50 до 250 тисяч гривень, отримали 109 мешканців області. Сума фінансової підтримки від держави складає близько 26 млн гривень.
Завдяки грантовим коштам підприємці відкривають чи розширюють власні виробництва, СТО, салони краси, швейні цехи, кав’ярні, заклади торгівлі та харчування, спеціалізовані освітні, медичні, фізкультурно-оздоровчі та розважальні студії, фермерські господарства, надають послуги у сфері зеленого туризму, ландшафтного дизайну, клінінгові, будівельні, ремонтні, послуги. Серед цікавих бізнес-ідей – виробництво фруктово-ягідної пастили та екоснеків, твердопаливних котлів, поліпропіленових мішків тощо. У результаті такої підприємницької діяльності в області має з’явитися 240 нових робочих місць – це є ключовою вимогою програми.
Також маємо трьох переможців за програмою «Грант для ветеранів», за якою учасники бойових дій та їх подружжя, особи з інвалідністю внаслідок війни можуть отримати гранти на бізнес до 250 тисяч гривень, до 500 тисяч гривень, та до 1 млн гривень. Серед переможців один учасник бойових дій, який планує відкрити у Чернігові мийку самообслуговування. Ще 2 переможиці – дружини захисників, в результаті реалізації їх бізнес-ідей мають з’явитися виробництво комбікормів та салон краси.
Подати заяву на отримання грантів за урядовим проєктом єРобота можна прямо зараз через Дія https://is.gd/KT7RoW Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
20.09.2023
«Ми всі маємо допомагати переселенцям, бо на їхньому місці міг опинитися кожен з нас»
Так на «круглому столі», що відбувся сьогодні в Чернігівській філії Чернігівського обласного центру зайнятості, сказала директор Чернігівського обласного центру зайнятості Людмила Ключник. Участь у заході, який пройшов у рамках всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен», взяли представники місцевої влади, служби зайнятості, громадських організацій, соціальні партнери, роботодавці.
За словами Людмили Ключник, працевлаштування переселенців у нових громадах – один із пріоритетів роботи служби зайнятості. Всі шукачі роботи, які змінили місце проживання внаслідок російської воєнної агресії, можуть скористатися її послугами. Адаптуватися на сучасному ринку праці та працевлаштуватись допоможе низка безкоштовних сервісів та послуг, серед них: підбір роботи, профорієнтаційні послуги, залучення до суспільно корисних, громадських та інших робіт тимчасового характеру, підвищення кваліфікації, навчання новим спеціальностям та професіям, зокрема шляхом надання ваучера, гранти на створення або розвиток власної справи тощо. До речі, для того, щоб скористатися деякими послугами, не обов’язково реєструватися в службі зайнятості безробітним. Детально про послуги служби зайнятості внутрішньо переміщеним особам читайте тут https://is.gd/kmOAsc
Тим, хто шукає роботу самостійно, директор обласного центру зайнятості радить Єдиний портал вакансій https://jobportal.dcz.gov.ua/ , що містить актуальні пропозиції роботи, як від державної служби зайнятості, так і з найбільших сайтів з працевлаштування. Роботи вистачить усім! Вакансій вже більше, ніж було до початку повномасштабного вторгнення. Також можна скористатися офіційним сайтом обласного центру зайнятості https://chg.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy або оформити підписку на вакансії через чат-боти у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot та Viber https://chats.viber.com/dczworknowbot .
Чому роботодавцям вигідно брати на роботу переселенців розповіла заступник начальника управління–начальник відділу активних програм Чернігівського обласного центру зайнятості Людмила Лисобикова. За її словами, вони можуть отримати:
– компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів зареєстрованих безробітних із числа внутрішньо переміщених осіб. Тривалість виплати – 6 місяців впродовж року за умови збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у 2 рази. Детально читайте тут.
– компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб на період дії воєнного стану в Україні та протягом 30 календарних днів після його скасування. Сума компенсація – 6700 гривень щомісяця, тривалість – 2 місяці. Детально читайте тут.
«Кожен роботодавець, який працевлаштовує ВПО, робить відчутний внесок до економічної стабільності та державної безпеки», – зазначила Людмила Ключник.
13.09.2023
06.09.2023
Чернігвщина – у п’ятірці лідерів по організації суспільно корисних робіт
У рамках урядового проєкту «Армія відновлення» служба зайнятості залучає безробітних до виконання суспільно корисних робіт. Цього року в області участь у таких роботах взяли понад 5,2 тис. безробітних. Суспільно корисні роботи проводяться в 52 з 57 територіальних громад Чернігівщини. За кількістю безробітних, які залучаються до проведення робіт, наша область перебуває у п’ятірці лідерів серед регіонів України.
Безробітні зводять фортифікаційні та захисні споруди, приводять у належний стан об’єкти цивільного захисту населення (бомбосховища, укриття), розбирають завали, ремонтують приміщення, постраждалі внаслідок бойових дій, заготовляють дрова для бюджетних установ та населення, розфасовують гуманітарну допомогу, допомагають готувати їжу для військових, зокрема сухпайки, плетуть маскувальні сітки та виготовляють окопні свічки для потреб ЗСУ.
Організація суспільно корисних робіт проводиться службою зайнятості спільно з місцевими радами, комунальними підприємствами, громадськими організаціями. Актуальними наразі є ремонтно-відновлювальні роботи об’єктів, зокрема житлових та комунальних приміщень, постраждалих внаслідок бойових дій, облаштування укриттів, заготівля дров.
Уже понад рік у Чернігові та прилеглих селах тривають роботи по розбору завалів та відновлення будинків місцевих жителів. Працюють безробітні в найбільш постраждалих районах обласного центру (Бобровиця, Ялівщина, територія тубдиспансеру), а також Киянці та Новоселівці.
Варто зазначити, що безробітні залучені до суспільно-корисних робіт отримують заробітну плату не менше мінімальної (на сьогодні 6700 гривень). Їх праця оплачується з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. У поточному році в області на заробітну плату безробітних, які беруть участь у суспільно-корисних роботах, витрачено 25 млн 306 тис. гривень.
06.09.2023
Гранти для ветеранів від «єРобота»: на Чернігівщині 3 позитивні рішення
Такі підсумки маємо за програмою «Грант для ветеранів», яка стартувала цього року в рамках урядового проєкту «єРобота». В результаті реалізації бізнес-ідей переможців у Чернігівському районі налагодять виробництво комбікормів, у місті Чернігові відкриється студія лазерної епіляції та мийка самообслуговування.
Кожен з початкуючих підприємців планують створити по 2 нових робочих місця. Саме створення нових робочих місць є ключовою вимогою програми «Грант для ветеранів», за якою учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни або їх подружжя можуть отримати до 1 млн грн на створення або розвиток власної справи. Детальніше за посиланням: https://is.gd/jxqZ7j
Подати заяву на отримання грантів за урядовим проєктом єРобота можна прямо зараз через Дія https://is.gd/KT7RoW
Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
28.08.2023
«єРобота»: «Дім хаскі» пропонує нові послуги
Комфортно, цікаво, екзотично можна відпочити не лише за кордоном або у відомих туристичних місцях України, а й поблизу Чернігова. Саме такий відпочинок пропонує Анатолій Прокопець у своєму гостинному комплексі “Дім хаскі”, що у селі Кладьківка на Куликівщині. Цього року підприємець розширив свій бізнес, скориставшись програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».
А почалося все з хобі – любові до тварин. Спочатку були коні, і можливість для бажаючих покататися на них. Потім дружина подарувала Анатолію двох хаскі. «Оскільки це їздові собаки, я вирішив поставити їх в упряжку. Хаскі можуть тягнути нарту, лижника, велосипедиста, самокатчика. Катання з собаками це – неймовірні відчуття: незвично, драйвово, емоційно, – розповідає Анатолій. – Ця порода дуже соціальна, не агресивна».
Наразі у «Домі хаскі» – 17 хаскі, а ще коні, поні, барани, косулі, єноти, павичі. Гостинний комплекс є унікальним тим, що тут можна не лише відволіктися від новин війни, відпочити на природі подалі від міської метушні, подихати свіжим повітрям, помилуватися мальовничими краєвидами, а й отримати купу позитивних емоцій від спілкування з тваринами та різноманітних розваг з ними. А оскільки садиба розташована на берегах річки Десна, то відвідувачам пропонується ще й риболовля, прогулянки на байдарці, пляжний відпочинок тощо. Гостинний комплекс складається з двох будинків, виконаних в скандинавському стилі, з усіма зручностями. Є парковка, сауна-бочка, альтанка.
Цього літа в «Домі Хаскі» завдяки активності, винахідливості та ініціативності господаря, розваг побільшало. Скористашись програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», Анатолій Прокопець виграв мікрогрант. Гроші витратив на придбання гриля UNO, апібудиночка, альпаки та електропастуха для неї. Тепер для гостей нова послуга – трекінг з альпакою. За словами господаря, альпаки (наразі їх уже дві) швидко пристосувалися до нових умов та доволі контактні з людьми.
Крім знайомства з тваринами та птахами, у «Домі хаскі» пропонують оздоровлення в апібудиночку. За словами господаря, цей екзотичний, цілющий сон на вуликах позитивно впливає на самопочуття та психо-емоційний стан людини.
Радує тепер гостей і новий гриль-мангал, пристосований для приготування на дровах м’яса, риби, овочів. Його родзинка в унікальній конструкції: сидячи навколо мангала компанією, люди готують, їдять, спілкуються, відпочивають, і дивляться на вогнище.
Доглядати все це немале господарство Анатолію допомагають дружина та один працівник. Незабаром робочих рук побільшає – будуть працевлаштовані ще один інструктор та інструктор-охоронець. До речі, створення нових робочих місць – є однією з головних вимог для отримання мікрогранту.
Подати заяву за урядовим проєктом єРобота можна прямо зараз через Дія https://is.gd/KT7RoW
Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
08.08.2023
Це, зокрема, і про професійне навчання за сприяння служби зайнятості. У тих, хто не має затребуваної на ринку праці професії, є можливість отримати її безкоштовно. Так, діють програми з профнавчання, перенавчання та підвищення кваліфікації, зокрема, як шляхом видачі сертифікатів безробітним, так і з наданням ваучерів для певних категорій населення.
- Сертифікат на навчання можуть отримати зареєстровані безробітні та у стислі терміни (від 1 до 4 місяців) здобути нові професійні компетенції та підвищити рівень конкурентоспроможності на ринку праці. Навчання можливе як у навчальних закладах, так і у роботодавця безпосередньо на робочому місці за індивідуальною формою або шляхом стажування, а ще – у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості https://is.gd/0pdj6c
Навчаються безробітні на замовлення роботодавців з гарантією працевлаштування. У період навчання вони отримують допомогу по безробіттю, забезпечуються гуртожитком, їм компенсуються витрати на проїзд.
Так, у поточному році професійне навчання за направленням служби зайнятості проходили 183 безробітних області. Вчилися на швачок, токарів, водіїв тролейбуса, операторів котельні, кухарів, перукарів та манікюрників.
Ваучер на навчання – друга програма, яка дає право окремим категоріям громадян, які не перебувають на обліку в службі зайнятості, підвищити свій фаховий рівень або здобути нову професію чи спеціальність. Ваучер можна отримати за однією з 123 професій та спеціальностей із затвердженого Переліку. Максимальна вартість ваучера – 26840 грн (якщо вартість навчання більша, то різницю доведеться оплатити самостійно чи за рахунок роботодавця). Детальніше читайте за посиланням: https://is.gd/6czbRh
На Чернігівщині цьогоріч службою зайнятості видано 232 ваучери на навчання. Наші земляки обрали такі професії: електрогазозварник, кухар, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, машиніст крану автомобільного, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, монтажник гіпсокартонних конструкцій тощо.
Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
04.08.2023
Актуальні пропозиції роботи від служби зайнятості
Шукаєте роботу? У базі даних обласної служби зайнятості – понад тисячу пропозицій, серед яких обов’язково знайдеться та, яка відповідає вашим професійним нахилам. До переліку актуальних на сьогодні вакансій увійшли такі:
- продавець продовольчих товарів (ЗП до 12000 грн);
- швачка (ЗП до 13000 грн);
- кухар (ЗП до 12000 грн);
- бухгалтер(ЗП до 14 000 грн);
- лікар (ЗП до 30000 грн).
Роботодавці області наразі гостро відчувають брак «чоловічих робочих рук» і готові платити високі (до 30000 грн) зарплати:
- водіям автотранспортних засобів;
- слюсарам;
- інженерам;
- електромонтерам;
- електрозварникам;
- фрезерувальникам;
- операторам верстатів з програмним керуванням;
- верстатникам деревообробних верстатів;
- трактористам.
Для тих, хто не має затребуваної професії, існує можливість отримати її безкоштовно. Діють програми з навчання та перекваліфікації, зокрема, як шляхом видачі сертифікатів безробітним, так і з наданням ваучерів для населення. До речі, ваучер на навчання можна отримати за однією 123 професій та спеціальностей із затвердженого Переліку https://is.gd/qjIfuw
Більше пропозицій роботи на сервісі “Єдиний портал вакансій” https://jobportal.dcz.gov.ua
Телеграм канал актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz .
28.07.2023
єРобота: грантова програма для ветеранів та членів їхніх сімей
До 1 мільйона гривень на створення або розвиток власної справи можуть отримати учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни або їх подружжя за програмою «Грант для ветеранів» урядового проєкту єРобота, яка стартувала 10 квітня поточного року.
Ключова вимога – створення нових робочих місць. Таким чином держава не лише підтримує бізнес, але й вирішує питання зайнятості громадян.
Програмою передбачено надання грантів:
- до 250 тисяч гривень — для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення 1 робочого місця;
- до 500 тисяч гривень — для дружини/чоловіка учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення 2 робочих місць;
- до 1 мільйона гривень — для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, які зареєстровані як ФОП не менше ніж 3 роки, за умови створення 4 робочих місць, мінімум 2 з яких займуть ветерани або особи з інвалідністю внаслідок війни.
Зверніть увагу! Гранти у розмірі до 500 тисяч та 1 мільйона гривень надаються за умови співфінансування: 70% вартості проєкту – за рахунок гранту, не менше 30% – за рахунок коштів отримувача.
Грантові кошти можна витрачати на придбання меблів, обладнання, транспортних засобів, сировини, матеріалів, товарів та послуг, пов’язаних з реалізацією бізнес-плану. А також – на сплату оренди, послуги з маркетингу та реклами, лізингу та комерційної концесії.
Повернення грантових коштів державі передбачається у вигляді сплачених податків і зборів у процесі діяльності підприємця впродовж 3 років.
Рішення про надання гранту приймається Державним центром зайнятості після перевірки банком ділової репутації заявника, а також враховуючи результати співбесіди з отримувачем, проведеної регіональним центром зайнятості.
Подати заяву на участь у програмі та бізнес-план можна через портал Дія https://is.gd/3F48xH
Деталі на нашому сайті за посиланням https://is.gd/jxqZ7j
Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
26.07.2023
«Армія відновлення» на Чернігівщині
4148 безробітних Чернігівщини долучилися до суспільно корисних робіт і таким чином поповнив лави «Армії відновлення» країни. На їх заробітну плату з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття витрачено понад 20 мільйонів гривень.
Види робіт, які виконувалися в нашому регіоні:
- облаштування укриттів цивільного захисту;
- розбір завалів;
- ремонтно-відновлювальні роботи;
- вантажно-розвантажувальні роботи;
- заготівля дров;
- зведення фортифікаційних споруд;
- плетіння маскувальних сіток;
- виготовлення окопних свічок;
- приготування їжі та сухпайків для військових;
- чергування в пунктах незламності тощо.
Важливо знати, що на період участі у суспільно корисних роботах з безробітними укладається строковий трудовий договір, оплата праці не може бути нижчою розміру мінімальної заробітної плати (на сьогодні – 6700 грн).
Детальніше тут https://is.gd/XcucBi
Бажаєте й ви вступити до «Армії відновлення» країни? Звертайтеся до структурного підрозділу обласної служби зайнятості, зручного для вашого відвідування, або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
24.07.2023
Сімейний бізнес: у родині Чуєнків завдяки проєкту «єРобота» бізнесменів побільшало
Оксана та Володимир Чуєнки – подружжя. До повномасштабного вторгнення чоловік відкрив дві кав’ярні в Чернігові. Коли прийшов ворог, став на захист країни, вступив до лав ЗСУ. Однак, улюблену справу покидати не збирався – підтримувала й допомагала дружина.
Коли дізнався про можливість отримати мікрогрант за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», вирішив розвивати свій уже існуючий бізнес. Згодом до відкриття кав’ярні спонукав і дружину. Обоє отримали по 250 тисяч гривень та дали роботу ще 4 людям.
До речі, створення нових робочих місць є обов’язковою умовою і від їх кількості залежить сума фінансової підтримки (одне робоче місце – від 50 до 150 тисяч гривень, два і більше – 250 тисяч гривень).
Денису Чуєнку, молодшому брату Володимира, – двадцять чотири. У минулому електромонтер та торговий представник, віднедавна — власник торговельної точки з продажу фастфуду. Розповідає: ідея створити власний бізнес з’явилася ще чотири роки тому, проте на той момент можливості реалізувати її не було. А тепер, завдяки участі у програмі, з’явився шанс. На грантові кошти придбав обладнання, меблі та сплачує оренду за приміщення.
Загалом, за час функціонування програми «Власна справа» (з липня 2022 року) фінансову допомогу одержали 172 жителі Чернігівщини. Підтримка їх бізнесу від держави склала понад 40 мільйонів гривень. Схвалені бізнес-проєкти передбачають створення близько 400 нових робочих місць.
Подати заяву на отримання грантів за урядовим проєктом «єРобота» можна прямо зараз через Дію https://is.gd/KT7RoW
Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
14.07.2023
«єРобота»: підсумки десяти хвиль 2023 року
За результатами десяти хвиль подання заяв на мікрогрант за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» кошти від держави отримають 91 житель Чернігівщини на загальну суму понад 21 млн грн. Схвалені бізнес-проєкти передбачають створення 196 нових робочих місць.
Напрями підприємництва, які обрали заявники, різноманітні. Це, переважно, відкриття закладів харчування, торгівлі, швейного виробництва, салонів краси. Є ще й такі бізнес-плани, як відкриття спеціалізованих освітніх, медичних та розважальних студій, фермерських господарств, СТО, фітнес-клубу, грумінг-салону, пасіки, курячої екоферми, виробництво біопалива, меблів, приготування різної харчової продукції (суші, піца, халва, фруктово-ягідна пастила, хлібобулочні вироби), надання послуг у сфері зеленого туризму, ландшафтного дизайну, клінінгових, будівельних, ремонтних послуг, виготовлення панелей балістичного захисту тощо.
Загалом, за час дії програми (з липня 2022 року) позитивні рішення отримали 172 наших земляки.
Нагадаємо, за програмою «Власна справа» можна отримати від 50 до 250 тисяч гривень в залежності від кількості створених робочих місць: одне робоче місце – до 150 тисяч гривень, два і більше – 250 тисяч гривень. Надається мікрогрант як діючим підприємцям, так і людям, які не мають досвіду підприємницької діяльності.
Крім того, в рамках урядового проєкту «єРобота» діє програма “Грант для ветеранів” для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та їх дружин/чоловіків. Вони мають можливість отримати кошти в розмірі до 1 мільйона гривень на створення або розвиток власного бізнесу. Обов’язковою умовою обох програм є створення нових робочих місць.
Подати заяву на отримання грантів за урядовим проєктом «єРобота» можна прямо зараз через Дію https://is.gd/KT7RoW
Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
05.07.2023
Грант для ветеранів на старт або розвиток власного бізнесу за програмою єРобота
Для кого?
- учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та члени їх сімей.
Розмір гранту:
- до 250 000 грн – для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення 1 робочого місця;
- до 500 000 грн – для члена сім’ї (чоловіка/дружини) учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення 2 робочих місць;
- до 1 000 000 грн – для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, зареєстрованих як ФОП не менше 3 років, за умови створення 4 робочих місць, не менше 2-х з яких мають зайняти учасники бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни.
Увага! Гранти на 500 000 грн та 1 000 000 гривень надаються за умови співфінансування (70% вартості проєкту – за рахунок грантових коштів, не менше 30% – за рахунок коштів отримувача).
Подати заяву на участь у програмі можна на порталі Дія https://is.gd/3F48xH Для цього необхідно заповнити заяву і завантажити бізнес-план. Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
04.07.2023
Зареєструватися в службі зайнятості можна онлайн
Для цього існує декілька способів подачі заяви про надання статусу зареєстрованого безробітного, а саме: через портал «Дія» https://is.gd/haLpAM або мобільний застосунок «Дія».
Щодо останнього, то така можливість реалізована виключно під час воєнного стану і стосується осіб, які перебувають на територіях, де ведуться бойові дії або тимчасово окупованих. Для цього потрібно установити мобільний додаток порталу «Дія» на електронному пристрої, критерії якого підтримують його використання, скористатися необхідним меню системи й слідувати відповідним інформаційним підказкам.
Крім того, записатися на прийом до служби зайнятості можна на нашому сайті https://chg.dcz.gov.ua/ за допомогою «електронної черги» засобами «Електронного кабінету шукача роботи», для створення якого знадобиться КЕП (кваліфікований електронний підпис).
З діючим Порядком реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, можна ознайомитися за посиланням: https://is.gd/MQv9AC
Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
15.06.2023
«Армія відновлення»: Чернігівщина у п’ятірці лідерів серед регіонів України
Про це повідомила очільниця обласної служби зайнятості Лідія Падалка на брифінгу в Чернігівській обласній військовій адміністрації.
«Урядова ініціатива «Армія відновлення» передбачає залучення тих, хто тимчасово не працює, до суспільно корисних робіт, які в умовах воєнного стану мають оборонний характер або ж слугують для ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків, забезпечують функціонування національної економіки та життєдіяльність населення. Це роботи, що не потребують, як правило, спеціальної професійної підготовки. Рішення про їх організацію приймає військове командування спільно з органами місцевої влади. У 2023 році суспільно корисні роботи проводяться в 50 з 57 територіальних громад області», – сказала Лідія Падалка.
Програма орієнтована на працездатних осіб, які за віком і станом здоров’я не мають обмежень до роботи, зокрема безробітних та інших незайнятих осіб. За час реалізації цієї програми в області, тобто з жовтня минулого року, 3,2 тис. безробітних взяли участь у суспільно корисних роботах. З них 2,8 тис. осіб було залучено цьогоріч. З кожним учасником укладається строковий трудовий договір. У разі, якщо у цих роботах беруть участь безробітні, то їх фінансування здійснюється Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Оплата праці не може бути нижчою ніж мінімальна заробітна плата, яка нині становить 6700 грн. Водночас середній розмір допомоги по безробіттю, зокрема в травні на Чернігівщині – 4578 грн. Відтак, для багатьох безробітних участь у суспільно корисних роботах – це можливість поліпшити своє матеріальне становище. Кошторисом обласної служби зайнятості на організацію цих робіт у 2023 році передбачено 45 млн 40 тис. грн. Наразі вже фактично витрачено 14 млн. 570 тис. грн.
Отже, на Чернігівщині безробітні зводять фортифікаційні та захисні споруди, приводять у належний стан об’єкти цивільного захисту населення (бомбосховища, укриття), розбирають завали, ремонтують приміщення, постраждалі внаслідок бойових дій, заготовляють дрова для бюджетних установ та населення, розфасовують гуманітарну допомогу, допомагають готувати їжу, зокрема сухпаїки, для військових, плетуть маскувальні сітки та виготовляють окопні свічки для потреб ЗСУ.
Бажаєте й ви вступити до «Армії відновлення» країни? Звертайтеся до структурного підрозділу обласної служби зайнятості, зручного для вашого відвідування, або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
02.05.2023
Програма підтримки економічної стійкості України
Мешканці та ВПО, які проживають у Полтавській, Сумській та Чернігівській областях, можуть подати заявку на отримання грантів до 1 500 доларів США на розвиток своїх господарств.
Міжнародна гуманітарна організація Mercy Corps розпочинає Програму підтримки економічної стійкості України, яка допоможе дрібним фермерам відновити, розширити або започаткувати нову присадибну чи фермерську діяльність.
Отримати відповідну фінансову допомогу можуть дрібні фермери та домогосподарства, які мають статус внутрішньо переміщених осіб, а також місцеві дрібні фермери, чия діяльність значно постраждала внаслідок війни, в Полтавській, Сумській та Чернігівській областях на основі конкурсного відбору.
Більше інформації про критерії програми для заявників можна знайти на сайті uerp.mercycorps.org . Подання заявки за посиланням є обов’язковим для учасників програми.
Олександр Власенко, спеціаліст з комунікацій міжнародної гуманітарної організації Mercy Corps, тел. +380502361066.
28.04.2023
єРобота: нові бізнес-можливості для українських захисників
До 1 мільйона гривень на створення або розвиток власної справи можуть отримати учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни або їх подружжя в рамках нової грантової програми урядового проєкту єРобота, яка стартувала 10 квітня поточного року.
Ключова вимога – створення нових робочих місць. Таким чином держава не лише підтримує бізнес, але й вирішує питання зайнятості громадян.
Програмою передбачено надання грантів:
- до 250 тисяч гривень — для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення 1 робочого місця;
- до 500 тисяч гривень — для дружини/чоловіка учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення 2 робочих місць;
- до 1 мільйона гривень — для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, які зареєстровані як ФОП не менше ніж 3 роки, за умови створення 4 робочих місць, мінімум 2 з яких займуть ветерани або особи з інвалідністю внаслідок війни.
Зверніть увагу! Гранти у розмірі до 500 тисяч та 1 мільйона гривень надаються за умови співфінансування: 70% вартості проекту – за рахунок гранту, не менше 30% – за рахунок коштів отримувача.
Повернення грантових коштів державі передбачається у вигляді сплачених податків і зборів у процесі діяльності підприємця впродовж 3 років.
Рішення про надання гранту приймається Державним центром зайнятості після перевірки банком ділової репутації заявника, а також враховуючи результати співбесіди з отримувачем, проведеної регіональним центром зайнятості.
Подати заяву на участь у програмі та бізнес-план можна на порталі Дія.
Більше про грантову програму тут https://is.gd/g9c8MP
Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
21.04.2023
Служба зайнятості пропонує підтримку підприємствам машинобудівної галузі
Наприкінці січня 2023 року набрали чинності зміни до Закону України «Про зайнятість населення», які, зокрема, гарантують роботодавцям компенсаційні виплати за працевлаштування окремих категорій зареєстрованих безробітних. Про це йшлося на зустрічі директора Чернігівського обласного центру зайнятості Лідії Падалки з керівниками ринкоутворюючих підприємств міста, які працюють у галузі машинобудування: ТОВ «Чернігівський ковальський завод», ТОВ «Український кардан», ТОВ «Чернігівський автозавод».
За словами Лідії Падалки, роботодавці наразі можуть розраховувати на три види компенсації: єдиного внеску, 50% фактичних витрат на оплату праці та 50% мінімальної заробітної плати. Крім того, продовжують діяти програми надання допомоги по частковому безробіттю та виплати компенсації за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Ще служба зайнятості пропонує перепідготовку або підвищення кваліфікації працівників, котрі належать до певних категорій, зокрема віком старше 45 років, шляхом отримання ваучера.
«Ці програми фінансової підтримки роботодавців дозволяють підприємствам в умовах воєнного стану зберегти існуючі та створити нові робочі місця, а заощаджені власні кошти спрямувати на становлення або розвиток підприємства», – сказала Лідія Падалка.
До речі, торік Чернігівський ковальський завод, Український кардан та Чернігівський автозавод внаслідок проведення активних бойових дій на околицях обласного центру зазнали значних збитків та руйнувань. Незважаючи на колосальний обсяг робіт з відновлення, наразі підприємства працюють, хоча і частково. І вже зараз їм бракує робочих рук. Бажаючим працювати роботодавці гарантують офіційне працевлаштування, а це – вчасна виплата заробітної плати та повний соціальний пакет.
До повномасштабного російського вторгнення ТОВ «Чернігівський автозавод» славився як виробник автобусів та тролейбусів. Попри все пережите, підприємство вже планує виготовлення нових перспективних моделей автобусів. ТОВ «Український кардан» виробляє карданні вали для легкових та вантажних автомобілів, сільськогосподарської техніки, залізничного та електричного транспорту, спецтехніки, промислові карданні вали, запчастини для машин різних типів. ТОВ «Чернігівський ковальський завод» займається розробкою, освоєнням виробництва та продажем ковальських штамповок для машинобудування, нафтохімічної, газової та інших галузей народного господарства, комплектуючих виробів, вузлів, агрегатів, машин, устаткування, запасних частин.
Працюючі підприємства – важлива складова економіки країни під час воєнного стану. Отже, тримаємо разом економічний фронт!
Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
11.04.2023
У січні-березні поточного року послугами державної служби зайнятості в області скористалися 9,7 тисяч безробітних громадян. З них кожного 5-го залучено до активних програм сприяння зайнятості. Зокрема, 1,1 тисяч осіб знайшли роботу, близько 700 – залучено до громадських та суспільно корисних робіт. На професійне навчання скеровано 91 безробітного. Крім того, 55 громадян області для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці скористалися ваучером на навчання.
Станом на 1 квітня в області налічувалось 5,3 тисяч офіційних безробітних – майже вдвічі менше, ніж рік тому. Серед них зросла питома вага жінок (з 45,5% до 77%), побільшало осіб, що потребують додаткових гарантій зайнятості, поменшало молоді та сільських мешканців.
Суттєвим залишається дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили.
За 3 місяці до служби зайнятості від роботодавців надійшло 1,7 тисяч вакансій – майже вдвічі менше аналогічного показника минулого року. На початок березня в базі даних налічувалось 493 вакансії, на кожну з яких претендувало 11 безробітних.
Найбільше потребували кадрів переробна промисловість, сільське господарство, сфери торгівлі, охорони здоров’я, освіти, а також державного управління та оборони. За професійними групами переважає потреба у кваліфікованих робітниках з інструментом, працівниках сфери торгівлі та послуг, робітниках з обслуговування устаткування та машин. Також ринок праці наразі потребує професіоналів.
Тримати економічний фронт, зберегти існуючі та створити нові робочі місця мають на меті програми фінансової підтримки, які пропонує служба зайнятості для роботодавців. Зокрема, вони можуть скористатися допомогою по частковому безробіттю. За працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, а також окремих категорій безробітних роботодавцям гарантовано компенсаційні виплати. Також на започаткування або розвиток бізнесу можна отримати мікрогрант розміром від 50 до 250 тисяч гривень в залежності від кількості створених робочих місць.
Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
29.03.2023
Компенсації для роботодавців: за працевлаштування яких безробітних заплатить служба зайнятості
Сьогодні, в умовах воєнного стану, служба зайнятості пропонує бізнесу та роботодавцям фінансову підтримку у вигляді активних програм. Серед новацій – три нові компенсаційні виплати, спрямовані на працевлаштування безробітних, яким важко конкурувати на ринку праці.
Так, компенсацію ЄВ роботодавці отримають за працевлаштування одиноких батьків, в тому числі батьків дітей з інвалідністю; осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років; довготривалих безробітних; осіб, стосовно яких згідно із Законом встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення тощо.
Компенсація 50% фактичних витрат на оплату праці надаватиметься за працевлаштування осіб з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку; учасників бойових дій; осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років.
50% мінімальної заробітної плати компенсуватиметься за працевлаштування:
- осіб, віком до 25 років, які сумарно мають страховий стаж не більше 12 місяців;
- осіб, віком до 35 років – на перше робоче місце;
- осіб, звільнених із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби – на перше робоче місце після такого звільнення.
Крім того, продовжують діяти такі послуги, як надання компенсацій на оплату праці працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб, а ще – допомога по частковому безробіттю.
Також роботодавці мають змогу отримати мікрогрант на розвиток свого бізнесу за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота». Ще служба зайнятості пропонує їм перепідготовку або підвищення кваліфікації працівників, котрі належать до певних категорій, зокрема віком старше 45 років, шляхом отримання ваучера. Гнучкі форми підготовки дозволяють навчатися без відриву від роботи.
Всі ці програми фінансової підтримки роботодавців мають на меті відродити економіку країни, зберегти існуючі та створити нові робочі місця. Тримати економічний фронт допомагає й програма з організації суспільно корисних робіт. До речі, Чернігівщина входить до п’ятірки областей з найбільшою кількістю безробітних, залучених до «Армії відновлення».
Про все це йшлося вчора на «круглому столі» для роботодавців Корюківщини за участю заступника директора Чернігівського обласного центру зайнятості Сергія Роговця. Подібні заходи цього тижня також відбудуться і в інших територіальних громадах.
За детальною інформацією щодо послуг служби зайнятості роботодавцям звертайтеся за телефоном (0462)77-90-25 або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
21.03.2023
Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі
Вчитись не пізно і після 45 років, – стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Нещодавно цією можливість скористалися 10 чернігівців віком старше 45 років. Їм було видано ваучери для проходження перепідготовки за професією «кухар». До речі, ця професія користується сталим попитом на ринку праці міста. Розпочалося навчання в березні і триватиме 3,5 місяці. Вчаться громадяни в Чернігівському центрі професійно-технічної освіти. По закінченню навчання слухачі отримають кваліфікацію кухаря 3 розряду.
За словами заступника начальника відділу активних програм зайнятості Чернігівського обласного центру зайнятості Світлани Михайлич, право на отримання ваучера надається громадянам окремих категорій, які мають професійно-технічну або вищу освіту та не зареєстровані в службі зайнятості як безробітні. Це:
– особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років;
– звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України або Державної кримінально-виконавчої служби України;
– звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією РФ проти України;
– внутрішньо переміщені особи працездатного віку та люди з інвалідністю за відсутності підходящої роботи;
– особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;
– особи, які у період дії воєнного стану в Україні або окремих її територіях під час служби, трудової та іншої діяльності, проживання на відповідній території отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення воєнних (бойових) дій та у період здійснення воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам.
До речі, з початку поточного року служба зайнятості області видала 39 ваучерів за професіями «кухар», «електромонтер», «тракторист», «машиніст крану», «слюсар з ремонту транспортних засобів».
Докладніше про ваучери читайте на нашому сайті за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery
З питань отримання ваучера звертайтеся за телефоном (0462)64-04-90 або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
10.02.2023
Мікрогрант для бізнесу: чи може отримувач доопрацьовувати бізнес-план?
Плануєте створити власний бізнес чи розвивати вже діючий? В рамках програми «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» Ви можете отримати мікрогрант.
Обов’язковою умовою є створення робочих місць. Саме від їхньої кількості залежить сума фінансової підтримки: у разі створення одного робочого місця – від 50 до 150 тис. грн., двох і більше робочих місць – до 250 тис. грн.
З чого почати?
Перш за все потрібно подати через портал Дія https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu заяву та бізнес-план.
Чи може отримувач мікрогранту доопрацьовувати бізнес-план?
Так. Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 р. №738 з наступними змінами, передбачає, що коли за результатом розгляду бізнес-плану є потреба його доопрацювання отримувачем, обласний центр зайнятості одноразово повертає такий бізнес-план отримувачу та переносить його розгляд на наступний період за результатами доопрацювання. Водночас, не є підставою для повернення бізнес-плану наявність орфографічних, синтаксичних або граматичних помилок, що не спотворюють змісту бізнес-плану.
Доопрацьований бізнес-план подається отримувачем протягом 15 календарних днів з дня отримання повідомлення від обласного центру зайнятості, надісланого в кабінет отримувача на порталі Дія.
Доопрацювання отримувачем бізнес-плану може здійснюватись одноразово.
Отримати консультацію можна за тел.: (0462)67-78-02 або на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
Крім того, фахівці Чернігівського обласного центру зайнятості щочетверга, о 10.00, в онлайн-режимі проводять вебінари. Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/YAvFNQz4ZoPFgarK7
09.02.2023
Про виїзд за кордон потрібно повідомляти
Законом України «Про зайнятість населення» (п.4 ч.2 ст.44) передбачено обов’язок зареєстрованого безробітного протягом 3-х робочих днів інформувати кар’єрного радника про виїзд за межі України. Неповідомлення державної служби зайнятості про виїзд є підставою для припинення реєстрації безробітного (ст.45 п.16¹).
У разі виїзду безробітного під час воєнного стану за кордон та перебування його за межами України понад 30 календарних днів, він зобов’язаний подати до центру зайнятості заяву про припинення реєстрації як безробітного відповідно до п. 28 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2018 № 792.
Це можна зробити онлайн через Єдиний портал державних послуг Дія або через чат-бот https://chatbot.page/WIrtQ4
Після повернення в Україну людина зможе звернутись до служби зайнятості для отримання послуг відповідно до норм чинного законодавства.
У разі виникнення додаткових запитань звертайтеся до найближчого структурного підрозділу обласного центру зайнятості або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
08.02.2023
Для роботодавців скасували норми, які встановлювали 5% квоту для працевлаштування окремих категорій громадян та передбачали надання щорічного звіту до служби зайнятості.
Так, згідно з наказом Міністерства економіки від 29.12.2022 № 5574 втрачає чинність наказ Мінсоцполітики від 16.05.2013 № 271, яким було затверджено:
– Порядок надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню;
– звіт “Інформація про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню за 20__ рік”.
Маєте питання? Звертайтеся на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
22.12.2022
За працевлаштування переселенця – грошова компенсація
Компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування 177 внутрішньо переміщених осіб отримає 71 роботодавець Чернігівщини. Відповідні рішення прийняті обласним центром зайнятості станом на 14 грудня.
Нагадуємо, компенсація витрат надається у розмірі 6,5 тис. грн за кожну працевлаштовану особу тривалістю не більше двох місяців з дня працевлаштування.
Для отримання компенсації роботодавцям необхідно подати заяву до центру зайнятості, розташованого за їх місцезнаходженням. Це можна зробити особисто під час відвідування центру зайнятості або, надіславши на адресу електронної пошти. Реалізація цієї послуги наразі можлива і через Єдиний державний вебпортал електронних послуг Дія.
До заяви необхідно додати пакет документів:
– копія наказу про працевлаштування особи;
– відомості про працівників, які є застрахованими особами (ПІП, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта);
– копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
З питань отримання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО звертайтеся за телефоном (0462)77-90-25, або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
06.12.2022
Коли отримувач мікрогранту на власну справу має зареєструватися як підприємець?
Нагадаємо, що відповідно до чинного законодавства мікрогрант на створення або розвиток власного бізнесу можуть отримати вже зареєстровані суб’єкти господарювання та громадяни, які тільки мають намір розпочати підприємницьку діяльність. Завчасно реєструватися фізичною особою-підприємцем або створювати юридичну особу не потрібно. Зробити це треба протягом п’ятнадцяти робочих днів з дня отримання позитивного рішення про надання мікрогранту. У разі не реєстрації у вказаний строк рішення про надання мікрогранту скасовується.
Ознайомитися з Порядком надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 №738 (зі змінами) можна за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/738-2022-%D0%BF#n19
Всі охочі стати підприємцями та підприємці з досвідом можуть скористатися програмою, подавши заяву та бізнес-план до 12 грудня 2022 року через портал «Дія» https://is.gd/KT7RoW
Консультації за тел. (0462)77-90-29 або на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
28.10.2022
Що треба знати вагітним жінкам, які зареєстровані в службі зайнятості як безробітні?
Особа, яка отримує послуги в службі зайнятості як безробітна, повинна своєчасно повідомляти свого кар’єрного радника про зміну обставин, які впливають на можливості її працевлаштування, умови виплати матеріального забезпечення та отримання соціальних послуг.
Виплата допомоги по безробіттю припиняється в разі призначення особі допомоги по вагітності та пологах із дня, який обумовлений у медичній довідці.
Зареєстровані безробітні жінки, котрі мають право на призначення допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами на підставі довідки встановленого зразка, не пізніше дня, що настає після закінчення строку, зазначеного у довідці, повідомляють центр зайнятості про бажання здійснювати догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку або продовжити пошук роботи за сприянням державної служби зайнятості. Якщо протягом 14 робочих днів з дня закінчення строку дії медичної довідки по вагітності та пологах безробітна особа не відвідала центр зайнятості без поважної причина – реєстрація в службі зайнятості припиняється.
Якщо жінка подала письмову заяву про бажання здійснювати догляд за дитиною, картка закривається. Після досягнення дитиною трьох років для поновлення статусу безробітного особа може подати заяву до центру зайнятості про перереєстрацію як безробітної. Якщо жінка, зареєстрована як безробітна, виявила бажання продовжити пошук роботи, державна служба зайнятості надає їй соціальні послуги та матеріальне забезпечення на випадок безробіття відповідно до законодавства України.
У разі виникнення додаткових запитань звертайтеся на «гарячу лінію» Чернігівської обласної служби зайнятості за тел. (0462)67-51-39 або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
17.10.2022
Відкрили вакансію – повідомте службу зайнятості!
Причому це потрібно зробити не пізніше, ніж через 3 робочі дні з дати відкриття.
Нагадаємо, що з 7 липня цього року застосовується нова форма звітності за формою № 3ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)».
Зауважимо, що подавати цей звіт потрібно незалежно від намірів роботодавця шукати працівника самостійно чи за допомогою служби зайнятості – в інформації має бути чітко зазначено спосіб укомплектування вакансії.
Що стосується вимог щодо професійних компетенцій претендента на вакансію, то така інформація викладається у довільній формі. Може бути проставлена відмітка “Без вимог”.
Роботодавець може подати звіт № 3-ПН традиційно, у паперовому вигляді, до будь-якого центру зайнятості (філії) незалежно від місцезнаходження підприємства, а також засобами електронного зв’язку.
Консультації за телефоном (0462) 77-90-25, або скористайтесь нашим каналом онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
Чернігівський обласний центр зайнятості
Послуги служби зайнятості онлайн: електронні сервіси
Служба зайнятості сьогодні – це сервісна установа, у якій можна отримувати послуги онлайн. Це дозволяє максимально скоротити витрати часу клієнтів на виконання формальних процедур. Для них у вільному доступі на порталі державної служби зайнятості https://chg.dcz.gov.ua/– найбільша база вакансій в межах країни, електронна черга для безробітних, електроні кабінети для роботодавців та шукачів роботи, платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри, освітній портал. Аби скористатися ними, достатньо мати комп’ютер, підключений до Інтернету, або необхідні додатки у своєму гаджеті. А тепер про все це більш детально…
Пошук роботи та працівників онлайн
Отож, шукати роботу та працівників можна за допомогою бази вакансій державної служби зайнятості, яка містить пропозиції легальної роботи від роботодавців в межах країни та оновлюється щодня.
До того ж, бажаючі знайти роботу у м.Чернігові, Ніжині та Прилуках можуть скористатися інтерактивними картами вакансій, створеними рекрутерами служби зайнятості за допомогою онлайнсервісу Google – «Мої карти». Пошук здійснюється шляхом переміщення курсору вулицями міста або введенням у пошуковому полі ключових слів. Карти регулярно поповнюються новими актуальними вакансіями, зайшовши на які можна отримати інформацію про назву посади, заявлені вимоги до кандидата, розмір обіцяної зарплатні та контакти рекрутерів.
Електронна черга реєстрації безробітних та електроні кабінети для роботодавців та шукачів роботи
Сьогодні людині, яка опинилася без роботи, можна записатися на первинний прийом до фахівця служби зайнятості дистанційно, не виходячи з дому. Варто лише скористатися сервісом із онлайнреєстрації, який доступний на порталі державної служби зайнятості.
|
Користуючись електронним кабінетом, роботодавці можуть оперативно здійснювати пошук необхідних кадрів, переглядати резюме безробітних, слідкувати за станом укомплектування заявлених вакансій, виконання договорів, подавати звітність тощо.
Безробітні ж за допомогою електронного кабінету можуть самостійно здійснювати пошук роботи, подавати резюме, переглядати дату та час відвідування служби зайнятості, нарахування та виплати, графік проведення заходів.
Платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри
Цей сервіс з онлайнтестування створено з метою надання послуг з профорієнтації у дистанційному режимі. Він дає можливість всім бажаючим пройти комплексне профорієнтаційне тестування та оцінити власний потенціал (здібності, інтереси, можливості), аби усвідомлено обрати майбутню професію та розробити стратегію кар’єрного зростання.
Освітній портал
Це проект державної служби зайнятості для успішного працевлаштування українців. Для всіх, хто прагне опанувати нові знання та розвивати власні компетенції, у вільному доступі – онлайнкурси, вебінари, дистанційні навчальні програми від Центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та безліч іншої корисної для пошуку роботи та працівників інформації.
Онлайнреєстрація у службі зайнятості
Сьогодні зареєструватися у службі зайнятості можна онлайн – на сайті державних послуг «Дія» (www.diia.gov.ua). Для цього необхідно обрати послугу “Допомога по безробіттю», виконати кілька простих кроків для реєстрації і наші фахівці допоможуть вам із пошуком роботи. А з мобільним застосунком «Дія» ви можете у службі зайнятості користуватися своїми е-документами.