Летута Петро Володимирович

ЛЕТУТА
Петро Володимирович
(старший солдат)

народився 4 січня 1986 року в селі Забарівка, Корюківського району, Чернігівської області.

Неповну середню освіту отримав у Забарівській загальноосвітній школі. Після школи вступив до Чернігівського ліцею залізничного транспорту, який успішно закінчив у 2004 році.

Призваний до лав Збройних Сил України у 2004 році. Проходив строкову військову службу в прикордонних військах.

У 2005 році, після служби освоїв ще одну професію – промисловий альпініст, яка припала йому до душі більше, ніж перша. У подальшому працював і вдосконалював свої професійні здібності й в Україні, і за кордоном.

Був дуже активним, займався футболом, грав в командах, як за район, так і на обласних турнірах.

Протягом 2015 – 2016 років у складі окремої механізованої бригади брав безпосередню участь в АТО на території Донецької та Луганської областей.

Після початку повномасштабного ворожого вторгнення, взяв до рук зброю і став на захист рідної Батьківщини. У складі окремої механізованої бригади на посаді старшого розвідника одного з підрозділів, він мужньо виконував свій військовий та громадянський обов’язок, борючись за вільне та щасливе життя українського народу.

Петро казав, що після війни йому, як промисловому альпіністу, у Чернігові буде багато роботи. Хотів брати участь у відбудові обласного центру після закінчення великої війни.

На жаль, 16 жовтня 2022 року, під час виконання чергового бойового завдання, поблизу населеного пункту Спірне, Бахмутського району на Донеччині, Летута Петро загинув. Похоронили його у селі Піски на Корюківщині, звідки родом мама.

Вдома залишились батьки, старший брат та молодша сестра, а також безліч друзів у різних куточках України та за кордоном.

На честь Героя в селі Забарівка у 2023 році відкрито меморіальну дошку.

Нагороджений орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно). 

Читати спогади рідних та друзів про Героя.

Вічна пам’ять Герою!

ukУкраїнська