Лущик Микола Григорович

Лущик
Микола Григорович

(солдат)

Народився 22 травня 1976 року  у селі Тютюнниці, Корюківського району, Чернігівської області. У цьому селі закінчив школу, сюди ж повернувся після навчання і пішов працювати у місцеве сільгосппідприємство.

Після служби в армії працював трактористом Брецького лісництва ДП «Корюківське лісове господарство».

У березні 2014 року пішов служити до війська. Був рядовим, навідником 3-го танкового взводу 1-ої танкової роти 1-го танкового батальйону.

Загинув 22 серпня 2014 року під час мінометного обстрілу у Луганській області.

Похований у Тютюнниці. Залишилась мати і два брати

Портрет на меморіалі “Стіна пам’яті полеглих за Україну” у Києві: секція 3, ряд 6, місце 3.

В рідному селі тютюнниця та  на стіні адмінбудівлі Брецького лісництва Корюківського держлісгоспу встановлена меморіальна дошка па’яті Героя. Пам’ять про Миколу також закарбована на меморіальному знаку, встановленому в смт Гончарівське на честь загиблих воїнів 1-ї танкової Сіверської бригади в 2017 році.

На території Корюківського лісництва висаджена алея пам’яті полеглих Героїв, названа на честь Миколи Лущика. Детальніше про алею тут.

Указом Президента України № 270 від 15 травня 2015 року «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеню (посмертно).

За проявлену особисту мужність, стійкість та рішучість, виявлені при виконанні військового обов’язку в умовах, пов’язаних з ризиком для життя під час захисту незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України у ході проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей нагороджений нагрудним знаком (посмертно).

Вічна пам’ять Герою!

 

ukУкраїнська