Інформує Фонд соціального страхування


21.07.2023

Автошколи для людей з інвалідністю: що відомо?

Якщо ви хочете отримати нові навички і брати від життя максимум –
приходьте навчатися в Автошколи для осіб з інвалідністю. Тут потурбувались
про доступність навчання для всіх.
В Автошколах для осіб з інвалідністю ви можете отримати послуги з
вивчення теорії та здобути практичні навички водіння автомобіля; скласти
теоретичний та практичний іспити – після чого отримати посвідчення водія. А  за потреби, перенавчитися / отримати навички керування автомобілем з ручним керуванням.
Це унікальні школи, які реалізовані МВС України в рамках ініціативи
Першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів». Вони покликані створити рівні можливості для кожного, хто бажає навчитися керувати автомобілем – надаючи цілісну та якісну державну послугу.
Переваги:

  • сертифіковані та спеціально розроблені навчальні програми, адаптовані до
    потреб осіб з інвалідністю;
  • сертифіковані та сучасні учбові автомобілі з ручним керуванням;
    навчання і складання іспитів в інклюзивних приміщеннях;
  • досвідчені викладачі, які зрозуміють та допоможуть;
  • можливість індивідуального навчання за зручним графіком.

В Автошколах знайдуть підхід до кожного, щоб ви могли отримати якісні та
доступні послуги. Якщо ви не можете приїжджати на очні заняття – є можливість вчитися онлайн. А на практичні заняття вам таки доведеться приїхати, але за вашим бажанням графік може бути гнучким.
Ми надаємо можливість навчатися як індивідуально, так і у складі змішаних
інклюзивних груп, які об’єднують як осіб з інвалідністю, так і без інвалідності.
Усього на навчання майбутніх водіїв з інвалідністю виділяють 11 тижнів з яких
4 тижні йде теорія та 7 – практика. В одній групі буде не більше ніж 30 осіб.
До речі, за вашим бажанням ви можете призупинити ваше навчання і продовжити його пізніше з того місця, де ви закінчили. Щоб стати слухачем

Автошколи для осіб з інвалідністю – не потрібно нічого особливого. Як і в будь-
яку автошколу ви просто подаєте заявку та медичні документи.

4 етапи для вступу в Автошколу:

  • пройдіть медико-соціальну комісію та отримайте довідку про причину та групу
    інвалідності;
  • пройдіть медичний огляд та отримайте довідку про можливість керувати Т/С;
    виберіть Автошколу для теоретичної та практичної підготовки;
  • подайте до навчального закладу необхідний пакет документів: заяву на ім’я
    директора автошколи; копію паспорта громадянина України або документа, що
    посвідчує особу та підтверджує її громадянство чи спеціальний статус; копію
    одного з передбачених Податковим кодексом України документів з даними про
    реєстраційний номер облікової картки платника податків або повідомлення про  відмову від його прийняття; медичну довідку, кольорову фотографію
    3,5 х 4,5 см.

Автошколи для осіб з інвалідністю працюють і приймають охочих у
п’яти регіонах України (Київська область, Львівська область, Хмельницька
область, Кіровоградська область, Дніпропетровська область).
Записуйтесь на навчання й отримуйте послуги з водіння зручно та
доступно за адресами:
Національна академія внутрішніх справ. Київська область, с. Віта-Поштова
(Навчально-науковий інститут No1). Тел: (067) 503-56-18; (096) 508-15-68
Харківський національний університет внутрішніх справ. Хмельницька область,
м. Кам’янець-Подільський, вул. Лесі Українки, 14- а. Тел.: (067)968-08-28;
(063) 969-04-33
Донецький державний університет внутрішніх справ. Кіровоградська область,
м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 1. Тел.: 096 082 49 21;
(097) 517-88-82; (066) 857-00-47
Львівський державний університет внутрішніх справ. Львівська область,
м. Львів, вул. М. Кривоноса, 1. Тел.: (032)261-57-01; (067) 407-42-88;
(067) 924-04-24
Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ. Дніпропетровська
область, м. Дніпро, проспект Гагаріна, 26. тел.: (067) 636-97-40.


20.03.2023

ФССУ профінансував понад 15 мільйонів гривень для забезпечення потерпілих медико-соціальними послугами

Потерпілі на виробництві отримали від Фонду соціального страхування України виплати на забезпечення їх медико-соціальними послугами, які були нараховані в грудні 2022 року, однак не профінансовані через припинення ФССУ. Фондом було направлено більше 15,1 мільйона гривень на забезпечення 3,1 тисячі осіб з інвалідністю внаслідок виробничих травм чи професійних захворювань витратами на лікування, лікарські засоби та вироби медичного призначення, технічні та інші засоби реабілітації, очне протезування, слухові апарати, спеціальний медичний та постійний сторонній догляди, побутове обслуговування, додаткове харчування та інше.

«Ми забезпечили фінансування медико-соціальних послуг потерпілим на виробництві, які були нараховані в грудні 2022 року. Профінансувати ці виплати в умовах процедури реорганізації Фонду для нас було вкрай важливим, хоча і непростим завданням. У такий складний для нашої країни та її громадян час люди з інвалідністю, які мають особливі потреби, повинні залишатися захищеними та отримувати належну їм фінансову допомогу», – зазначає голова комісії з реорганізації ФССУ Олександр Бахматський.


10.03.2023

Перевірки обґрунтованості видачі лікарняних здійснюватиме Пенсійний фонд України

Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2023 №185 затверджено Порядок проведення особами, уповноваженими правлінням Пенсійного фонду України, перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності, який набув чинності з 07 березня.

Згідно із Порядком метою перевірки листків непрацездатності є здійснення контролю за обґрунтованістю формування (видачі) листків непрацездатності, медичних висновків про тимчасову непрацездатність. Перевірка листків непрацездатності проводиться уповноваженими посадовими особами територіального органу ПФУ та/або уповноваженими лікарями, перелік яких затверджується правлінням ПФУ.

Ознайомитись з відповідною постановою КМУ від 03.03.2023 №185 можна за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zatverdzhennia-poriadku-provedennia-osobamy-u-a185.

Аби упередити нецільове використання коштів, фахівці Фонду соціального страхування України упродовж 2022 року перевірили 380 904 листки непрацездатності – було проведено 158 планових і 1 832 позапланові перевірки закладів охорони здоров’я, а також перевірено 1 936 страхувальників. Проведена робота дозволила упередити виплати за необґрунтовано виданими чи продовженими лікарняними на суму понад 3,6 млн гривень.

Нагадаємо, з 01 січня 2023 року Фонд соціального страхування України передав свої завдання та функції до Пенсійного фонду – відтепер саме ПФУ є уповноваженим органом управління в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. ФССУ перебуває в процесі припинення.


08.03.2023

ФССУ працює над забезпеченням потерпілих медико-соціальними послугами після свого припинення

Фонд соціального страхування України продовжує напрацювання, аби забезпечити ефективне надання медико-соціальних послуг для потерпілих на виробництві після свого припинення. Нагадаємо, з 01 січня 2023 року триває реорганізація системи соціального страхування.

Для забезпечення осіб з інвалідністю із значними функціональними порушеннями в організмі, зумовленими професійним захворюванням або виробничою травмою, та які потребують спеціальних медичних та санітарних процедур, постійного медичного догляду, щоденних, багаторазових медичних маніпуляцій тощо ФССУ узагальнив та передав Міністерству соціальної політики України статистичні дані в розрізі регіонів щодо потерпілих, які отримували компенсацію на спеціальний медичний догляд, гігієнічні вироби, лікарські засоби, вироби медичного призначення та ін.

«Ці дані потрібні для подальшого їх внесення в державні програми, такі як, наприклад, «Доступні ліки». Щоб наші потерпілі і в майбутньому безкоштовно та в повному обсязі отримували необхідні їм лікарські засоби, медвироби, протезування тощо. Сьогодні, завдяки рішенню Уряду, ми проводимо виплати на забезпечення потерпілих медико-соціальними послугами, які були нараховані раніше, однак не профінансовані через припинення ФССУ», – зазначає голова комісії з реорганізації Фонду соціального страхування України Олександр Бахматський.


21.02.2023

ФССУ виплатить потерпілим 17 млн грн для забезпечення їх доглядами, ліками і засобами реабілітації

Потерпілі на виробництві отримають від Фонду соціального страхування України виплати на забезпечення їх медико-соціальними послугами, які були нараховані раніше, однак не профінансовані через припинення ФССУ.

Можливість здійснення виплат в умовах припинення Фонду реалізована завдяки змінам до пропорцій розподілу ЄСВ – проєкт таких змін було підготовлено Міністерством соціальної політики України та прийнято Урядом 17 лютого.

Ознайомитись з відповідною постановою КМУ від 17.02.2023 №145 можна за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennia-zminy-do-punktu-6-dodatka-do-postanovy-kabinetu-ministriv-ukrainy-vid-26-lystopada-2014-r-675-145-170223.

«Найближчим часом потерпілі, які мають інвалідність через виробничі нещасні випадки, отримають близько 17 мільйонів гривень – це гроші для оплати послуг осіб, які проводять для них медичні процедури на дому та здійснюють догляд, оплата лікарських засобів і медвиробів, забезпечення медичною реабілітацією, придбання протезів та інші послуги. Профінансувати ці кошти попри перешкоди, спричинені станом припинення Фонду, було для нас пріоритетним завданням, і завдяки спільній роботі з Міністерством соцполітики та виконавчою дирекцією ФССУ ми це ефективно реалізували», – зазначає голова комісії з реорганізації Фонду соціального страхування України Олександр Бахматський.

ФССУ направить потерпілим кошти для забезпечення їх такими медичними та соціальними послугами:

  • спеціальним медичним доглядом, постійним стороннім доглядом, побутовим обслуговуванням;
  • додатковим харчуванням;
  • лікуванням потерпілих та їх медичною реабілітацією;
  • санаторно-курортним лікуванням;
  • технічними та іншими засобами реабілітації;
  • очним протезуванням, придбанням окулярів і контактних лінз, слуховими апаратами;
  • лікарськими засобами та виробами медичного призначення;
  • бензином, ремонтом і техобслуговуванням автомобілів та транспортним обслуговуванням.

Нагадаємо, з 01 січня 2023 року Фонд соціального страхування України перебуває у процесі припинення.


17.02.2023

Кількість профзахворювань у 2022 році зменшилася на 15,6%

У минулому році Фондом соціального страхування України зареєстровано 2 465 випадків хронічного професійного захворювання (отруєння) українських працівників. Порівняно з 2021 роком кількість встановлених профзахворювань зменшилась на 15,6%, або 456 випадків.

Основними обставинами, внаслідок яких виникли професійні захворювання, є: недосконалість технологічного процесу, невикористання засобів індивідуального захисту та недосконалість механізмів і робочого інструменту.

Основними причинами набуття статусу потерпілого на виробництві через професійне захворювання у минулому році залишились хвороби органів дихання, захворювання опорно-рухового апарату та хвороби слуху.

Найбільша кількість професійних захворювань зареєстрована у Дніпропетровській області (39,2%), Львівській області (21,5%) та Донецькій області (18,5%). Кількість потерпілих осіб, які отримали профзахворювання, у цих областях складає 79,2% від загальної кількості потерпілих по Україні, які мають профзахворювання.

Найбільше професійних захворювань сталося в галузі добувної промисловості і розробленні кар’єрів – 86,7% від загальної кількості професійних захворювань по Україні (2 136 осіб), що на 19% (502 особи) менше порівняно з 2021 роком.

ukУкраїнська