Розділи порталу
Березень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  



Інформує СБУ


26.11.2021

За матеріалами СБУ організатора наркоугруповання засуджено до 9 років позбавлення волі

На Чернігівщині до позбавлення волі засуджено організатора міжрегіонального наркоугруповання, яке спеціалізувалося на виготовленні та збуті наркотичних засобів та психотропних речовин.

Співробітники Служби безпеки України викрили зловмисника у лютому 2019 року при спробі збуту 300 грамів амфетаміну за ціною 75 тисяч гривень.

У ході досудового розслідування встановлено, що в одному з приватних домоволодінь фігурант облаштував нарколабораторію, де виготовляв марихуану та амфетамін. Готова до продажу «продукція» великими партіями реалізовувалась через розгалужену мережу дилерів в різних регіонах нашої країни.

Щомісячний «прибуток» від продажу наркотиків складав близько мільйона гривень.

Козелецький районний суд визнав зловмисника винним за  ч. 3 ст. 307 (незаконне придбання, зберігання та перевезення з метою збуту наркотичних засобів в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України та призначив покарання у вигляді 9 років позбавлення волі. Апеляційний суд Чернігівської області залишив вирок без змін.

Заходи з викриття зловмисника проводились під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури.

Пресслужба СБ України в Чернігівській області


08.07.2021

Під час проведення спільних заходів щодо протидії незаконному обігу зброї та боєприпасів співробітники УСБУ та Національної поліції викрили мешканця Корюківського району, який намагався налагодити збут вогнепальної зброї представникам кримінальних кіл регіону.
Здійснюючи контроль за вчиненням злочину правоохоронці задокументували продаж зловмисником гвинтівки Мосіна та понад півсотні набоїв до неї. Товар був оцінений «реалізатором» у 14 тис грн.
Наразі вилучена зброя та боєприпаси направлені на експертизу.
За матеріалами Управління СБ України в Чернігівській області слідчими поліції відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України. На зловмисника чекає повідомлення про підозру та  обрання йому міри запобіжного заходу.

11.06.2021

На Чернігівщині СБУ блокувала канал контрабанди вибухівки та нелегальної міграції іноземців через кордон

На Чернігівщині співробітники Служби безпеки України викрили і блокували канал контрабанди вибухових речовин та нелегального переправлення осіб через державний кордон України до Російської Федерації. За попередніми даними досудового розслідування до організації каналу причетні четверо мешканців прикордоння. «Замовлення» вони отримували через зв’язки у кримінальних колах. Незаконне переправлення іноземців та переміщення вибухових речовини через державний кордон зловмисники здійснювали особисто в обхід встановлених пунктів пропуску. Під час проведення низки обшуків у місцях проживання фігурантів вилучено 8 одиниць незареєстрованої вогнепальної зброї та набої до неї. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині поліція затримала торгівця боєприпасами та зброєю (Фото) Вилучена зброя направлена для проведення експертизи. В межах кримінального провадження, розпочатого за ч.2 ст. 201 (контрабанда) та ч.2 ст.332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України, вирішується питання щодо оголошення фігурантам про підозру у скоєнні злочинів. Тривають подальші слідчі дії для встановлення інших осіб, причетних до протиправної діяльності. Заходи з викриття злочинної діяльності проводились під процесуальним керівництвом прокуратури Чернігівської області.


16.04.2021

На Чернігівщині СБУ провела антитерористичні навчання на об’єкті критичної інфраструктури

 Координаційна група Антитерористичного центру при Управлінні Служби безпеки України в Чернігівській області провела спеціальні антитерористичні навчання на об’єкті критичної інфраструктури регіону.

За легендою тренувань, група умовних «терористів» здійснила проникнення на територію підприємства, захопила у заручники його працівників та висунула вимоги.

До заходів були залучені підрозділи СБУ, Національної поліції, Держслужби з надзвичайних ситуацій, Збройних Сил України, Держприкордонслужби, Національної гвардії, Держспецзв’язку, а також представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Учасники навчань відпрацювали алгоритм спільних дій із нейтралізації умовних «терористів» та виконали комплекс заходів із запобігання терористичним загрозам.

Після завершення тренувань, Координаційна група детально проаналізувала рівень виконання поставлених завдань. Також було надано рекомендації щодо вдосконалення порядку міжвідомчої взаємодії при виконанні завдань за призначенням.

Пресслужба СБ України

в Чернігівській області


16.04.2021

У Чернігові СБУ викрила підпільне масштабне виробництво контрафактного алкоголю

 Служба безпеки України блокувала у Чернігові незаконні виробництво і збут оптових партій контрафактної підакцизної продукції сумнівної якості.

За попередніми данними слідства, підпільні цехи з виробництва сурогату були облаштовані у приміщеннях місцевих гаражних кооперативів. Фальсифікований алкоголь виготовляли із сировини невідомого походження в антисанітарних умовах. Готова продукція реалізовувалась великими партіями під виглядом відомих вітчизняних та іноземних брендів через оптові бази та точки роздрібної торгівлі регіону.

Під час проведеня слідчих дій у місцях виробництва фальсифікату правоохоронці виявили майже тонну спирту невідомого походження, коньячний концентрат, пакувальну тару та інші докази протиправної діяльності.

У межах кримінального провадження за ст. 204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин правопорушення та притягнення до відповідальності винних осіб.

 

Заходи із викриття протиправної діяльності проводились Головним управлінням внутрішньої безпеки СБУ у взаємодії із співробітниками Головного управління Державної фіскальної служби в Чернігівській області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

 

Пресслужба СБ України

в Чернігівській області


16.04.2021

Збитки державі становлять 80 млн грн: СБУ викрила оборудку із землями сільгосппризначення

Служба безпеки України викрила протиправний механізм привласнення 5 тис. гектарів державних земель сільськогосподарського призначення. Процедуру відчуження «супроводжували» посадовці Держгеокадастру, які діяли на замовлення менеджменту великого агрохолдингу.

Оперативники спецслужби встановили, що топменеджмент агрохолдингу залучив до оборудки низку комерційних структур. Ділки незаконно отримували паспортні дані соціально незахищених та малозабезпечених громадян, які не використали своє право на безоплатну приватизацію земельних ділянок. Потім зловмисники, використовуючи зв’язки серед службових осіб органів Держгеокадастру, оформлювали документи для передачі земель у приватну власність.

Після оформлення права власності, організатори через підконтрольних нотаріусів проводили операції з купівлі-продажу без участі реальних власників землі. У такий спосіб земельні ділянки переходили у власність комерційних фірм, які афілійовані з одним із найбільших агроходингів регіону.

Досудовим слідством задокументовано, що через дії зловмисників з держвласності виведено майже 5 тис. гектарів сільгоспземель у Чернігівській, Сумській та Черкаській областях. За попередніми висновками фахівців сума збитків завданих державі становить майже 80 мільйонів гривень.

Правоохоронці провели понад 10 обшуків у офісах агрохолдингу та комерційних структур, задіяних у оборудці. Під час слідчих дій вилучено:

документацію;

чорнові записи;

комп’ютерну техніку із доками протиправної діяльності.

Розслідування здійснюється за ст. 190 та ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин справи та притягнення до відповідальності осіб, причетних до оборудки.

Заходи із викриття протиправної діяльності проводилися УСБУ в Чернігівській області у взаємодії з Управлінням стратегічних розслідувань та слідчими ГУ НП в Чернігівській області під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури.

Пресслужба СБ України
в Чернігівській області


16.04.2021

На Чернігівщині СБУ проводить комплекс перевірочних антитерористичних заходів

Управлінням Служби безпеки України в Чернігівській області проводиться комплекс перевірочних антитерористичних заходів на об’єктах можливих терористичних посягань, у тому числі у прикордонних районах області. До заходів залучені підрозділи СБУ, Національної поліції, Національної гвардії України, Держслужби з надзвичайних ситуацій, Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Військової служби правопорядку, а також органи виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Відпрацювання необхідних завдань здійснюється на територіях важливих державних об’єктів, об’єктів підвищеної небезпеки, єдиної транспортної системи, стратегічно важливих об’єктів критичної інфраструктури, військових об’єктів, особливо важливих об’єктів електроенергетики.
Також проводиться ряд упереджувальних заходів, спрямованих на недопущення диверсійно-терористичних проявів у прикордонних районах Чернігівщини.
Управління СБ України в Чернігівській області нагадує громадянам про необхідність бути пильними. Інформацію про перебування в регіоні підозрілих осіб, факти та наміри здійснення сепаратистської  терористичної, диверсійної, розвідувально-підривної діяльності, а також у разі виявлення вибухонебезпечних предметів, польотів
безпілотних літальних апаратів, отримання інформації про осіб, які причетні до незаконного обігу зброї, боєприпасів і вибухових речовин,
слід повідомляти за номером «гарячої лінії»: (0462) 676-208.
Інформація, що надійде до Служби безпеки України, обов’язково буде перевірена.


05.04.2021

Співробітники СБУ у взаємодії з оперативниками Чернігівського
прикордонного загону блокували на Чернігівщині партію прекурсорів

 

Оперативники спецслужби затримали у міжнародному пункті пропуску «Сеньківка» кур’єра, який намагався переправити за межі України понад 2,6 кілограми речовини, яка використовується при виготовленні
наркотичних засобів. Заборонений препарат зловмисник приховав серед особистих речей.
Наразі вилучена речовина направлена для проведення експертизи.
У межах кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 305 Кримінального кодексу України, встановлюються інші особи, причетні до контрабандного каналу. Вирішується питання щодо повідомлення
зловмиснику про підозру у скоєнні зазначеного злочину.


17.03.2021

СБУ на Чернігівщині заблокувала незаконний видобуток корисних копалин на понад 19 млн грн

Служба безпеки України блокувала незаконний видобуток корисних копалин у Чернігівській області на понад 19 мільйонів гривень.

Оперативники спецслужби встановили, що керівник одного з державних торфодобувних підприємств видав незаконні накази для видобування торфу. Для такої діяльності на родовищі був відсутній спеціальний дозвіл на розробку надр. До того ж сама земельна ділянка не перебувала на балансі підприємства.

За висновками профільних експертів, через дії посадовця було незаконно видобуто понад 70 тисяч тонн торфу. Наразі йому повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 240 (порушення правил охорони або використання надр) Кримінального кодексу України.

Документування протиправної діяльності проводилося спільно зі слідчими Національної поліції України під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури.


01.03.2021

На Чернігівщині СБУ попередила контрабанду вибухових речовин до РФ

Служба безпеки України заблокувала у Чернігівській області спробу створення каналу контрабандного переправлення вибухових речовин на територію РФ.

За попередніми даними досудового розслідування, протиправну діяльність організував мешканець міста Прилуки. Ділок скуповував вибухівку через зв’язки у кримінальних колах для перепродажу за кордоном.

Своїх іноземних клієнтів він підшукував в інтернеті, у тому числі на спеціалізованих сайтах. «Товар» для замовників ділок планував переправляти особисто рейсовими автобусами.

Правоохоронці затримали зловмисника у пункті пропуску «Нові Яриловичі» при спробі незаконно переправити понад кілограм вибухової речовини, яку він приховав серед особистих речей.

Вилучену речовину направлено на експертизу.

У межах кримінального провадження, розпочатого слідчими органів безпеки за ч. 1 ст. 201 (контрабанда) Кримінального кодексу України, вирішується питання щодо повідомлення контрабандисту про підозру. Тривають слідчі дії для встановлення і притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до протиправної діяльності.

Заходи із блокування контрабанди проводились під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури.


11.02.2021

Винесено вирок за контрабанду частини нарізної вогнепальної зброї

Городнянський районний суд виніс вирок жителю Сновська, який намагався перемістити через державний кордон частини  до нарізної вогнепальної зброї.

Досудовим розслідуванням, яке проводилось слідчим відділом УСБУ в Чернігівській області, встановлено, що чоловік у серпні минулого року прибув до пункту пропуску «Сеньківка» та намагався перетнути державний кордон за спрощеною процедурою митного контролю «зелений коридор».

Під час проведення митного контролю у громадянина було виявлено пакунок, в якому знаходились частини до нарізної вогнепальної зброї, а саме спускові механізми та частини до пістолетів «ПМ», «ТТ», «Вальтер» та гвинтівки Мосіна часів Другої світової війни. Зазначені предмети зловмисник планував продати на території Російської Федерації.

Суд визнав фігуранта кримінального провадження винним за ч.1 ст.263(незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) та ч.1 ст. 201 (контрабанда)  Кримінального кодексу України. Відповідно до судового рішення конфісковані боєприпаси та частини до нарізної вогнепальної зброї знищено.


22.01.2021

У Чернігові СБУ викрила підпільні цехи з виробництва контрафактного алкоголю та антисептиків

 Служба безпеки України викрила у Чернігові оптове виробництво і збут контрафактної підакцизної продукції та антисептичних засобів сумнівної якості.

За данними досудового слідства, нелегальний бізнес організували троє мешканців обласного центру. Три підпільні цехи вони облаштували на територіях місцевих гаражних кооперативів. Фальсифіковані алкоголь і антисептики ділки виготовляли з порушенням санітарних умов із сировини невідомого походження.

Готову продукцію учасники групи реалізовували під виглядом відомих вітчизняних та іноземних марок через афілійовані точки роздрібної торгівлі на територіях Чернігівської та Полтавської областей.

Під час проведення слідчих дій за місцями проживання фігурантів та виробництва сурогату правоохоронці виявили майже тонну готового до збуту фальсифікату, понад 7,5 тонни спитру сумнівної якості, фурнітуру для виготовлення лікеро-горілчаних виробів, наклейки та пластикові ємності.

За попередніми оцінками, вартість вилученого «товару» становить понад 2 мільйони гривень.

У межах кримінального провадження за ст. 204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) Кримінального кодексу України проводяться експертизи вилученої продукції та встановлюються джерела надходження сировини.

Заходи із викриття протиправної діяльності проводились спільно з Головним управлінням Державної фіскальної служби у Полтавській області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

Прес-група Управління СБ України в Чернігівській області


Мапа громади


Путівник Корюківщиною
Корюківська трагедія

Корисні посилання

















Портал об’єднаних громад України