Логотип

Корюківська територіальна громада

Чернігівська область, Корюківський район

05.03.2018 15:13

Схід села – реальний інструмент управління: про роботу Наумівського старостинського округу говорили на загальних зборах громадян

8d02f8ff-cae2-4392-8f4f-1de98bba88c4.jpg

Підсумки роботи за минулий рік починають презентувати жителям підпорядкованих територій виконуючі обов’язки старост старостинських округів Корюківської ОТГ.

На загальних зборах громадян у с.Наумівка, що відбулись 3 березня, говорили про досягнення, проблеми та перспективи розвитку території старостинського округу та об’єднаної громади.

Участь у зборах взяли: міський голова Ратан Ахмедов, заступники міського голови Олександр Савченко та Олександр Биков, депутат міської ради Максим Станіславський.

Перед присутніми звітувала в.о. старости Марія Суха, яка представила деякі статистичні дані з життєдіяльності округу. Зокрема, вона зауважила, що  станом на 1 січня поточного року чисельність населення округу складає 1408 чоловік, серед яких 83 дітей дошкільного віку, 174 шкільного, зайнятого населення – 497 чол., пенсіонерів – 409 чол.

На території округу функціонують приватне сільськогосподарське підприємство «Злагода», ТОВ «Китайсько-Українська аграрна компанія «Фанда», ООО ВУД ІНДУСТРІ ЛІМІТЕД, комунальне підприємство «Наумівка – Сервіс», відділення  зв’язку, дільниця Корюківського управління газового господарства, фізичні особи-підприємці.

Було зауважено, що «Злагода» у минулому році виплатила понад 5 млн. грн.. заробітної плати більше, ніж 100 робітникам. Підприємство утримує в належному стані вулиці села в зимовий період, допомагає проводити заходи з благоустрою, за що дякували керівництву підприємства.

У звіті керівника округу йшлося також про роботу школи, дитячого садочка, сільської лікарської амбулаторії, будинку народної творчості і дозвілля. Окремою гордістю округу є дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву, вихованці якої мають вагомі успіхи в Україні. Спортивні досягнення команди наумівських лижників грошовою премією в розмірі 10 тис. грн.. нещодавно відзначив народний депутат України Анатолій Євлахов.

Марія Суха підсумувала те, що було зроблено за минулий рік:

– поточний ремонт та грейдування доріг;

– за рахунок коштів міського бюджету та за сприяння депутата міської ради Максима Станіславського проведено ремонт покрівлі та облаштовано систему опалення дитячого садочка;

– проведено упорядкування сміттєзвалища;

– встановлена автобусна зупинка;

– спилюються аварійні дерева;

– здійснено капітальний ремонт каналізаційної станції;

– три пасовища переоформили у комунальну власність громади;

– придбано музичну апаратуру для будинку культури.

Значну увагу приділено створенню сприятливих умов для розвитку та відпочинку дітей: оновилась матеріально-технічна база школи та дитсадка; за сприяння Анатолія Євлахова встановлено сучасний дитячий майданчик. Також за підтримки депутата придбано обладнання для лікарської амбулаторії.  

Говорили й про заходи з благоустрою, у рамках яких пофарбовано пам’ятники загиблим уроки Другої світової війни, огорожі, побілено бордюри і стеллу, прибрано чагарники.

За рішенням загальних зборів у Наумівці протягом місяця триватимуть консультації з приводу визначення пріоритетних завдань. Адже, окрім вирішення питання аварійності водогону (за попередніми підрахунками, проект з оновлення водозабезпечення обійдеться громаді в суму більше 10 млн.грн), у планах округу – очищення ставків-накопичувачів, ремонти доріг по сільських вулицях, благоустрій кладовищ, заміна вікон у школі та ін. У перспективі також будівництво освітлення проїжджої частини траси (попередньо є домовленість з Анатолієм Євлаховим щодо реалізації проекту).

З цього приводу висловився міський голова Ратан Ахмедов: «Бюджет громади – це не власність депутатів, це власність усіх жителів громади. Є окремий ресурс, і цього року, крім видатків на заробітні плати та енергоносії, є перелік видатків на розвиток Наумівського округу. Школа, благоустрій кладовища, ямковий ремонт доріг, освітлення, ремонт водогону… Люди мають вирішити, що для них в пріоритеті, і вже до літа ми маємо приступити до роботи», – зауважив міський голова.

Наприклад, ямковий ремонт доріг та встановлення зупинки обійдеться округу в суму близько 200 тис.грн., на будівництво огорожі кладовища піде 95 тис.грн; близько 180 тис. грн. треба витратити на вуличне освітлення, розчистка ставка-накопичувача – близько 350 тис.грн. і т.д., ремонт та оновлення матеріально-технічної бази дитсадка і школи обійдеться в 284 тис.грн.

На сході села від жителів надходили пропозиції щодо збільшення суми видатків на ремонт водогону, а за рахунок чого це робитиметься, люди вирішать самостійно.

Наумівський старостинський округ поступово змінюється та розвивається. Його інтереси в міській раді представляє депутат Максим Станіславський. Активну позицію щодо сприяння в розвитку території займає і депутат міської ради Світлана Симончук, яка захищає інтереси громади на сесіях.

У Корюківській громаді сходи сіл стають не банальним звітом міської ради, а реальним інструментом управління за участі всіх жителів громади.