Логотип

Корюківська територіальна громада

Чернігівська область, Корюківський район

Актуальна інформація

02.07.2025

До уваги отримувачів різних видів допомог!!!

Кабінет Міністрів України 23 червня 2025 року ухвалив постанову № 766 «Про реалізацію експериментального проекту щодо централізації механізму виплати деяких державних допомог» та постанову від 25 червня 2025 року № 765 «Деякі питання призначення та виплати державних соціальних допомог, соціальних стипендій органами Пенсійного фонду України». Ці постанови передбачають важливі зміни у сфері призначення та виплати державної соціальної допомоги. Реалізація експериментального проєкту, щодо централізації механізму виплати деяких державних допомог планується протягом двох років.

З 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України братиме на себе функції з призначення та виплати наступних видів допомоги:

- державна допомога у зв’язку з вагітністю та пологами;

- державна допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

- державна допомога на дітей одиноким матерям;

- державна допомога при народженні дитини;

- державна допомога при усиновленні дитини;

- державна допомога на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні (орфанні) захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність;

- державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям;

- державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю;

- державна соціальна допомога на догляд;

- допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам;

- державна допомога громадянам з числа осіб, постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (всі види);

- тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання (перебування) їх невідоме;

- тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;

- допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;

державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, у тому числі з інвалідністю, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях;

- грошове забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, в тому числі здійснення видатків на сплату за них єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

- соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя;

- допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;

- грошова компенсація вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»;

- тимчасова допомога на дітей, щодо яких встановлено факт відсутності батьківського піклування та які тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу, «Дитина не одна»;

- одноразова винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня» відповідно до Закону України «Про державні нагороди України».

Це рішення ухвалене з метою спрощення процедур для громадян та підвищення ефективності надання соціальної підтримки.


23.06.2025

З 1 липня 2025 року в Україні стартує експериментальний проєкт для сімей з низькими доходами. Сума базової допомоги — 4500 гривень, але в залежності від складу сім'ї та конкретної ситуації може бути вищою.

 

♦ Новий вид виплати запроваджується відповідно до Порядку реалізації експериментального проекту щодо надання базової соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2025 року № 371 “Деякі питання реалізації експериментального проекту щодо надання базової соціальної допомоги”.

 

 

♦ Одержати виплату вже з 1 липня 2025 року зможуть сім’ї, які на дату звернення за призначенням базової соціальної допомоги є отримувачами:

- державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;

- допомоги на дітей одиноким матерям;

- допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;

- тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме.

♦ З 1 жовтня 2025 року зможуть долучитися й інші особи / сім’ї, обставини яких відповідають вимогам та критеріям, визначеним Порядком (матеріальне та соціальне становище, потреба в державній підтримці тощо).

- Детальніше про алгоритм призначення базової соціальної допомоги та як подати документи - за посиланням: https://www.pfu.gov.ua/2172633-bazova-sotsialna-dopomoga.../

 


11.03.2025

Конкурс бізнес-ідей «Роби своє» від Благодійного фонду «МХП — Громаді»

5 березня 2025 року стартувала подача заявок на конкурс бізнес-ідей «Роби своє» від Благодійного фонду «МХП — Громаді». Його учасники можуть виграти грант у розмірі
до 100 тисяч гривень на реалізацію своїх ідей, отримати комплексне навчання з бізнес-планування, започаткувати або розширити власну справу.

З 2022 року БФ «МХП — Громаді» реалізовує грантову програму «Роби своє» для підтримки підприємців у селах і малих містах України. За три роки існування фонд інвестував понад 40 мільйонів гривень у понад 250 малих бізнесів у 13 областях України.

У 2024 році особливу увагу приділили бізнес-ініціативам ветеранів та родин військовослужбовців. Тож «Роби своє» став не тільки інструментом економічного розвитку громад, але й важливою частиною соціальної підтримки захисників і їхніх родин. Цьогоріч учасником програми може стати кожен, хто планує розпочати власну справу або прагне її розширити, релокувати чи якісно покращити свій бізнес.

Участь у конкурсі є безкоштовною, проте обов’язковою умовою є співфінансування бізнес-ідеї з боку учасника. Також всім подавачам на грант потрібно пройти “Шлях підприємця” —освітній курс, створений спільно з Центром зайнятості. Він базується на власній експертизі команди фонду і містить бізнес-знання, актуальні для всіх, хто починає власну справу.

«Роби своє» охоплює 13 областей України: Вінницьку, Волинську, Дніпропетровську, Житомирську, Івано-Франківську, Київську, Львівську, Полтавську, Сумську, Тернопільську, Хмельницьку, Черкаську та Чернігівську області, а також місто Київ.

Прийом заявок на конкурс триватиме до 7 квітня 2025 року. А 27 травня оголосять переможців, які отримають фінансову підтримку та експертний супровід для реалізації свого бізнесу.

Детальну інформацію та форму для подачі заявки можна знайти на сайті.


07.02.2025

Сім’ї пільговиків, які потрапили в полон або зникли безвісти, можуть отримати їх виплати

13 грудня 2024 року внесено зміни до порядку надання призначених пільг на оплату житлово-комунальних послуг (постанова Уряду від 13.12.2024 № 1420 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо використання витягу з Єдиного державного реєстру ветеранів війни для отримання пільг деякими категоріями осіб”).

Ці зміни врегульовують питання, кому виплачують пільги на оплату житлово-комунальних послуг, якщо пільговик, інформацію про котрого було внесено до Реєстру осіб, які мають право на пільги, потрапив у полон держави-агресора або його визнали зниклим безвісти за особливих обставин.

Постанова передбачає можливість змінити одержувача призначених коштів на члена сім’ї пільговика.

Кошти пільг, належні пільговику, виплачуються за зверненням одного із членів його сім’ї, котрий фактично проживає в житловому приміщенні, за адресою якого надаються пільги.  Виплата здійснюється на підставі поданих документів: заяви (у довільній формі) та витягу з Єдиного державного реєстру ветеранів війни (витяг оформлюється відповідно до вимог пункту 15 Положення про Єдиний державний реєстр ветеранів війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 № 700).

Подати документи можна:

  • особисто – через сервісні центри Пенсійного фонду України, уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, центри надання адміністративних послуг;
  • онлайн – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України;
  • поштою – на адресу органу Пенсійного фонду України.

Перерахування коштів здійснюється з місяця, наступного за місяцем звернення члена сім’ї пільговика за виплатою, на його власний банківський рахунок.

Довідка

Механізм надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг врегульовано Порядком надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373.

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області

Поділитись