До уваги власників собак!

Останнім часом на території громади збільшилась кількість бродячих собак, основна частина серед яких мають власників. Корюківська міська рада наголошує на обов’язковому дотриманні Правил тримання собак, котів і хижих тварин на території населених пунктів Корюківської міської ради, затверджених рішенням четвертої сесії міської ради сьомого скликання від 31 березня 2016 року та відповідного законодавства.

Нагадуємо, що згідно з Правилами підприємства, установи, організації і громадяни-власники собак, котів і хижих тварин зобов’язані суворо дотримуватися санітарно-гігієнічних норм і правил їх тримання при умові обов’язкового забезпечення безпеки людей.

Власники тварин зобов’язані:

– щороку доставляти собак і котів в лікарню ветеринарної медицини для огляду, імунізації проти сказу і лікувально-профілактичних обробок;

– тримати сторожових собак на прив’язі і спускати їх з прив’язі лише в закритих дворах, що виключають можливість втечі; про наявність собак застерігати написом;

– не допускати, щоб собаки і коти забруднювали квартири, сходові площадки та інші місця загального користування в будинках, дворах і на вулицях; прибирати в усіх випадках екскременти тварин;

– регулювати приплід собак і котів.

Власникам тварин дозволяється:

– виводити собак з жилих та ізольованих приміщень, а також ізольованих територій в загальні двори або на вулицю (з обов’язковим забезпеченням безпеки людей) тільки на короткому повідку і в наморднику, крім собак дрібних порід, на яких у реєстраційних посвідченнях зроблено відповідну відмітку;

– перевозити собак і котів усіма видами громадського транспорту з додержанням правил, діючих на даному виді транспорту, при обов’язковому забезпеченні безпеки людей;

– вигулювати собак на пустирях, задніх дворах і в інших місцях, спеціально відведених для цієї мети виконавчим комітетом міської ради.

Забороняється:

– тримати собак, котів і хижих тварин незареєстрованими;

– продавати собак, котів і хижих тварин у невстановлених місцях;

– тримати собак і котів у місцях загального користування (коридорах, підвалах, на сходових площадках, горищах тощо);

– приводити собак і котів у приміщення магазинів, їдалень, на дитячі майданчики, бульвари, пляжі, парки, сквери, сади та інші місця загального користування;

– купувати, продавати, а також перевозити всіма видами транспорту собак в інші населені пункти без ветеринарного свідоцтва з відміткою про проведену імунізацію проти сказу;

– жорстоко поводитись з собаками, котами і хижими тваринами, залишати бездоглядними або безцільно знищувати їх;

– викидати трупи собак, котів і хижих тварин або закопувати їх у землю у невстановлених місцях.

Реєстрація собак і котів, що їх тримають громадяни, підприємства, установи і організації, та видача реєстраційних посвідчень провадяться відповідною ветеринарною установою.

Власники собак, котів і хижих тварин несуть витрати по їх реєстрації, оплаті вартості реєстраційного посвідчення.

Собаки, незалежно від породи, належності і призначення, в тому числі і ті, що мають ошийники і намордники, які знаходяться без власника на вулицях, площах, ринках, у скверах, садах, парках, на бульварах, пляжах, у громадському транспорті, дворах та інших громадських місцях, а також бездоглядні коти вважаються бродячими.

За порушення цих Правил громадяни і службові особи (керівники підприємств, установ і організацій), які є власниками собак, котів або хижих тварин, несуть відповідальність у встановленому порядку.