Програма DOBRE оголошує конкурс громадських ініціатив для розвитку громади. Долучайтесь!

06.07.2021

Запрошуємо громади, які є партнерами Програма DOBRE у Чернігівській області (Коропська ТГ, Корюківська ТГ, Лосинівська ТГ, Любецька ТГ, Менська ТГ, Ніжинська ТГ, Новгород-Сіверська ТГ, Сновська ТГ, Сосницька ТГ, Тупичівська ТГ) до подання заявок на конкурс проєктів «ГРОМАДСЬКІ ІНІЦІАТИВИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД»

? Мета конкурсу
Активізація жителів територіальних громад та залучення їх до прийняття рішень, реалізації ініціатив з розвитку в громадах – невід’ємні складові як посилення спроможності територіальних громад, так і успіху реформи децентралізації в цілому.

? Завдання конкурсу
Активізувати місцеві громадські, благодійні організації, молодіжні та ініціативні групи; надати можливість жителям територіальних громад взяти на себе відповідальність за здійснення позитивних перетворень в громаді, показати конкретні і видимі результати згуртованої роботи мешканців.

?Напрямки проєктної діяльності
Ідеї проєктів мають відповідати пріоритетам, що визначені стратегіями розвитку територіальних громад, які в свою чергу були розроблені спільно з Програмою DOBRE, та актуальним потребам жителів територіальних громад. Перевага навадатиметься тим проєктам, які передбачатимуть залучення жителів до вирішення місцевих питань територіальних громад, активізацію тих соціальних груп, які дотепер були менш активними. Важливими елементами проєктів має бути оцінювання потреб в тих чи тих ініціативах, колегіальне і демократичне прийняття рішення про проєкт, участь мешканців у плануванні та впровадженні діяльності в межах такого проєкту.

? Проєктна діяльність може передбачати, але не обмежуватись цим:
✍️Згуртування територіальної громади та активізація жителів для вирішення питань місцевого значення;
✍️Промоція наявних у громаді механізмів участі громадян у прийнятті рішень;
✍️Започаткування в територіальній громаді нових соціальних практик та послуг;
✍️Захист довкілля, розвиток екологічного мислення і практик;
✍️Нові ЗМІ для громади (навчання + створення медіа-продукту);
✍️Інформаційно-просвітницькі кампанії, спрямовані на вирішення проблем у громаді;
✍️Неформальна освіта для дорослих та молоді;
✍️Захист та просування прав людини (зокрема вразливих груп);
✍️Здійснення громадського контролю та моніторингу діяльності органів місцевого самоврядування;
✍️Налагодження комунікації між громадськістю та органами місцевого самоврядування.
алучення жителів з різних населених пунктів територіальної громади до проєктної діяльності буде перевагою.

? Заявки можуть подавати зареєстровані місцеві громадські організації, ініціативні групи жителів територіальної громади, включно із молодіжними громадськими організаціями чи молодіжними радами з територіальних громад-партнерів програми DOBRE, 4-ї когорти. Кожен заявник може подати більше одного проєкту, але підтримка може бути надана лише одній проєктній пропозиції.

До конкурсу також допускаються проєкти, які впроваджуватимуться кількома громадськими організаціями.

Подані на конкурс проєктні заявки не можуть мати на меті покращення матеріально-технічної бази комунальних, державних або приватних установ, підприємств та організацій.

? Максимальний розмір підтримки для проєктів з однієї територіальної громади четвертої когорти – еквівалент 3000 доларів США.

? Тривалість проєктів – до 3-ох місяців (1 вересня – 30 листопада 2021 року).
?Заявки приймаємо до 31 липня включно.

Щоб взяти участь у конкурсі, потрібно подати заповнені форму проєктної заявки і бюджету.
Заявку на конкурс можна скачати за посиланням: https://docs.google.com/…/1wl2BD6lphd06a9l95dwP5eG…/edit
Форму бюджету: https://drive.google.com/…/1LOUGexBEpV7huBW1-BgNR…/view

? Запитання про конкурс приймаються на електронну адресу golosgromadche@gmail.com або за телефонами контактних осіб:
Наталія Висіканець 095 2850539 та 093 7656931
Павло Пущенко 063 4785562